Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
10696. labolen (válaszként erre: 10694. - Csikja)
2013. aug. 6. 14:38
Az rendben van, hogy ez egy tic, de attól még arra nem kell gyógyszer. Én mindenképpen utánajárnék ennek.
10695. pzm3
2013. aug. 6. 14:36
Ti mit csináltok mikor a gyerkőc leveri a dührohamot az utcán,és beszólogatnak,hogy nem bírsz bánni a gyerekeddel? Mert ma ez volt velünk,és nem előszőr.
10694. csikja (válaszként erre: 10690. - Labolen)
2013. aug. 6. 08:28
Ja bocs,még azt elfelejttem hogy auti szakember is megnézte,de ő csak úgy hogy én elmondtam a tünetet,és egyből rávágta ő is hogy tikk!!!
10693. csikja (válaszként erre: 10691. - Lara33)
2013. aug. 6. 08:24
Szia! ááá dehogyis nálunk nem arról van szó hogy ,nincs elfogadva! sőt imádjuk,szeretjük úgy ahogy van!Sztem inkább a suliban voltak gondok a tanárnő eléggé kiabálos,és sztem ez hozhatta ki belőle!sok vitám volt a tanárral ez miatt,hogy őt másképp kezelje,de az volt rá a válasza hogy bármilyen problémája is van a gyereknek nem szabad másképp kezelni mint a másik gyereket.ha kell rá is kiabál,igen de nem kiabál hanem ordit!mindekivel!viszont az agresziv hozzá állást a kislány nem birja !szorong!tuti ő váltotta ki belőle! persze mindenképp elviszem ebből a suliból!minden reggel úgy vittem hogy anya ma nem fog ordibálni?! igy nem lehet iskolába járni hiszen nincs annál roszabb ha a gyerek nem érzi jól magát a környezetében!a te gyermekednek milyen tikkje van?ő is auti is? és hogy szünt meg neki?milyen gyógyszert kapott?
10692. csikja (válaszként erre: 10689. - Sünöcske)
2013. aug. 6. 08:11
Szia.A neurólógus csak általános vizsgálatot csinált!Ami annyiból ált hogy felfektette a vizsgáló asztalra,és kis kalapácsszerű vacakkal ütögette a térdét,meg mondta neki hogy az ajtótól az ablakig menjen felé lábújhegyen !ennyi volt!Aztán leült a gyerek és épp csinálta a fejrángást ilyen remegtető szintű a fejrángása!semilyen más vizsgálatot nem javasolt!azt mondta felesleges,mert látja és ez látásra TIKK!gyógyszert irt fel rá,amit 6napja szed tiapridalt ,felezve.de még semmi javulást nem látok!! hát ennyi volt! pontosan mi a tourett szindróma? köszi a választ!vigyem el még máshova is?HEIM PÁLBA VIZSGÁLTÁK!
10691. Lara33 (válaszként erre: 10684. - Csikja)
2013. aug. 5. 10:40
A tikk gyakori auti gyerekeknél.Az én egyik gyerekemnél a tikk akkor szűnt meg mikor a szülők megváltoztak és jobban elfogadták a gyereket.A tik a szorongás jele is.
10690. labolen (válaszként erre: 10689. - Sünöcske)
2013. aug. 4. 20:07

Amúgy én is meglepődtem, hogy egy egy hónapja fennálló ticre gyógyszert adnak.

Lehet, nagyon alapos volt ez a neurológus, de én a helyedben, főleg ha aggódsz és bizonytalan is vagy, inkább felkeresnék egy autizmusban jártas szakembert, akár neurológust, bár tapasztalatom szerint, nem mindegyik ért az autizmushoz. Merre laktok? A Vadaskertben pl kifejezetten autizmushoz és touretthez is értenek. Talán ott jobban meg tudnák mondani, hogy ez tényleg gyógyszert igénylő tic-e vagy sem.

Mennyire zavaró a fejrángás?

10689. sünöcske (válaszként erre: 10684. - Csikja)
2013. aug. 4. 19:28

Szia, ha a neurológus szerint nem tikk akkor mire írta fel a gyógyszert? Milyen vizsgálatokra küldött? A Tourett szindrómát kizárták, mert az társulhat autizmushoz, remélem nem az, de ott van fejrángás.

Tikkek között rengeteg dolog van, ujjpöckölés, sikongatás, zokni húzás, ajak húzigálás, nálunk most éppen tapsikolás van, ha ez tikk.:) Jönnek, mennek ezek.

10688. 325b42d966 (válaszként erre: 10687. - Labolen)
2013. aug. 3. 09:59
nálunk a fiam a fogát csikorgatja.
10687. labolen
2013. aug. 3. 09:05

Én úgy tudom, hogy az autizmussal eleve együtt járnak a ticek. Jönnek mennek. Az én fiam egy ideig a fogát szívogatta, aztán az orrát húzogatta fel, mint egy kis nyuszi. Elmúlik magától nálunk. Ismerek olyan kisgyereket, aki a száját törli, vagy a zokniját húzogatta.

Ha nem túl zavaró, akkor szerintem ezt annyiban lehet hagyni. Ha túl sok és túl zavaró, akkor el lehet menni, hogy nincs-e a háttérben Tourette szindróma. De szerintem érdemes utánanézni, hogy az autizmushoz is társulnak ticek.

10686. csikja (válaszként erre: 10685. - Laci1973)
2013. aug. 3. 04:36
Szia!Én azt javaslom hogy mindenképp vidd el orvoshoz!Szerintem akkor ez is egyfajta tikk! bár ne úgy legyen !De az a biztos ha orvos látja!Mennyi idős a gyermek?régóta csinálja?
10685. Laci1973 (válaszként erre: 10684. - Csikja)
2013. aug. 2. 11:55

én nem ismerek autista gyereket aki tikkelne is. Ez így együtt nehéz lehet de sztem a tikkelést külön lehetne venni.


Ugyanakkor olvasgatok a tikkelésről is írják hogy a gyerek magában nevetgél. Namost nekem ezt a gyerek gyakran csinálja hogy éjjel az ágyában nevetgél magában. Most akkor ez autista tünet vagy tikkelés?

nemtom.

10684. csikja
2013. aug. 1. 22:54
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni hogy van valakinek itt olyan gyermeke ,akinek az autizmus mellett még tikkje is van?az én kislányomnak fejrángása van kb.1hónapja és megállapitotta neurólógus hogy ez nem az autizmusból származik!!persze ő is autista!de ez tikk !kapott rá gyógyszert.de még semmi javulás!kérlek titeket ha tudtok bármilyen tanácsal segitenei nekem ez ügyben irjatok nekem! nagyon elvagyok keseredve!nagyon köszönöm!!!
10683. Lara1984 (válaszként erre: 10682. - Zebracsikó)
2013. júl. 27. 07:15

Persze, ezzel én is tisztában vagyok.

Kim Peek nem autista savant volt - így a fórum címe helytelen. (Ennek ellenére hasznos.)

10682. zebracsikó (válaszként erre: 10681. - Lara1984)
2013. júl. 26. 18:10
a savant szindrómások fele autista, másik felüknek egyéb fejlődési rendellenessége van.
10681. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Sirga)
2013. júl. 26. 16:57
Megjegyezném, hogy akiröl az Esöember c. filmet mintázták, savant volt és nem autista.
10680. pzm3 (válaszként erre: 10675. - Juditkecskemet)
2013. júl. 26. 14:47
Szerintem te túlzottan ellenkezel a diagnózis ellen,mert az azért túlzás,hogy meggyőzted magad róla.Én is fenttartásokkal kezelem a dolgot,de elfogadnám ha auti lenne.Egyébként a napokban a szemkontaktra figyelgetek,és valóban Milán nem sokáig tartja.Nálatok ez,hogy van?
2013. júl. 26. 14:00

Sziasztok,


Nemrég azt a feladatot kaptam a munkahelyemen, hogy egy 15 éves, Asperger szindrómás kisfiúval foglalkozzam. A srácnak egyéb pszichés zavarai is vannak e mellett, illetve amióta belépett a tinédzser korba, nehezen tud ezekkel a fizikai/lelki változásokkal megbirkózni.

A kisfiúval foglalkozik pszichológus és gyógypedagógus is, de a napjai nagy részét nem velük tölti.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan érdemes közeledni felé. Mire kell odafigyelnem, hogyan tudnék kontaktusba lépni vele. Hogyan változik meg egy ilyen kisfiú viselkedése a tini évek alatt, milyen nehézségekkel jár, stb...

Nem szakterületem az SNI-s gyerekek, így nem kötelező elvállalnom a kisfiút, de nem szeretném rögtön feladni.

Ha valakinek lenne hasznos tippje ezzel kapcsolatosan, kérem, ossza meg velem.

10678. sünöcske
2013. júl. 24. 21:51

Azt mondják a glutén és a kazein elhagyása a tüneteket csökkenti, hát aki ezt a diétát bevállalja készüljön, hogy drága dolog és mindent úgy kell nézni, hogy van-e benne pl.májkrém, felvágott...stb. és van amiben csak nyomokban van és van olyan amin fel se tüntetik.


Juditkecskemét, pzm3: nem a bélyeg a fontos amit rányomunk a borítékra, hanem az hogy elér-e a címzetthez. Itt sem az a lényeg, hogy minek nevezzük, ha viselkedés problémái vannak, akkor arra kell megoldás, ha dührohamja van akkor azzal kell foglalkozni.

Judit azt mondod, te is ilyen voltál, akkor tudsz anyudtól tanácsot kérni, ő hogyan segített és mi vált be nálad. A fejlesztések meg sose ártanak!:)

10677. Mandula71 (válaszként erre: 10675. - Juditkecskemet)
2013. júl. 22. 23:15
Nálunk ugyan még nincs diagnózis, én viszont azt gondolom, hogy azzal lehet a legtöbbet ártani, ha nem fogadjuk el az autizmus diagnózist. A gyermeked akkortól fog igazán fejlődni, ha képes leszel elfogadni, hogy ő MÁS.
10676. Laci1973
2013. júl. 22. 08:19

szerintem az a gyerek aki normálisan beszél, nincsenek durva autisztikus tünetei (repkedés stb) és max néhány dührohama van és apróbb viselkedési bajai az simán mehet integráló iskolába.

nekem a nagyobbik gyerek (nem beteg) normális ált iskola 1be jár és a csoportban olyan problémás gyerekek vannak hogy ihaj..és papiron normálisak

10675. juditkecskemet (válaszként erre: 10672. - Pzm3)
2013. júl. 20. 20:48

Teljesen ugyanezt érzem én is. Sőt én már meg is győztem magam, hogy nem autista. Hiába diagnosztizálták, nem fogadom el. Kivülállónak érzem magam az autizmussal foglalkozó fórumokon is.

Pedig azt mondták, erősen benne van....

- én meg azt mondom, ugyanilyen gyerek voltam én is, a rokonok elmondása alapján...sőt én iskolás koromig nem beszéltem és egyedül játszottam.

10674. Lara33 (válaszként erre: 10668. - Pzm3)
2013. júl. 20. 10:11
Csak a laktózmentes tejtől nem lesz változás...A cikk a kazeinről és gluténről szól.Nem mindegy,hogy tejcukorérzékeny vagy tejfehérjeérzékeny.
10673. labolen (válaszként erre: 10672. - Pzm3)
2013. júl. 18. 18:07

Hát, akkor bizakodjunk benne, hogy tényleg csak jóindulatból kaptátok a diagnózist, hogy fejlesztéseket kapjon. :) Bocs, nem mindig tudom, megjegyezni, kinek mit mondtak, vagy kinek milyen tünetei vannak, csak arra a bejegyzésre emlékszem, hogy gyermekkori autizmus.

De akkor bizakodom én is a legjobb kimenetelben, és hogy ti legyetek azon kevés család egyike, aki elmondhatja, hogy lekerült az autizmus diagnózis a gyerekről. :)

10672. pzm3 (válaszként erre: 10670. - Labolen)
2013. júl. 18. 16:51
Tudom,hogy ez nem múlik el,tájékozódtam már róla.Inkább abban reménykedem,hogy nem is az.
10671. pzm3 (válaszként erre: 10670. - Labolen)
2013. júl. 18. 16:50
Továbbra sem gondolom,hogy a fiam autista.Amikor megkaptuk a diagnózist,akkor is azt mondták,hogy ráírhatnák a papírra,hogy viselkedészavaros,de akkor nem kapja meg ezeket a fejlesztéseket.Őszintén szólva nem úgy tűnt nekem,hogy tutira biztosak voltak a dolgukban.Ha olyan klasszikus tünetei lennének Milánnak mint amiket olvastam,akkor elfogadnám.De ha nem javul a helyzet azt is elfogadnám,mert ha autista is nem súlyosan ebben biztos vagyok.
10670. labolen (válaszként erre: 10668. - Pzm3)
2013. júl. 18. 16:04

Tudom, hogy friss diagnózissal nehéz, de személyes tapasztalatom, hogy minél hamarabb elfogadod a tényt, hogy autista a gyereked, annál könnyebb lesz feldolgozni. És az autizmus nem gyógyítható, nem betegség, hanem fogyatékosság. Nem fog lekerülni a gyerekről a diagnózis. Nem fogja kinőni. Nagyon sokat fog fejlődni, és nagyon sok pozitív élményetek lesz vele, ugyanúgy, mint egy bármilyen gyerekkel, de könnyebb elfogadni őt, ha nem várod, hogy mikor lesz már átlagos kisgyerek.

Akkor kerülhet le róla egyedül, ha tényleg nem autista. Akkor pedig keress másik diagnosztizáló helyet, ha az itteniek véleményét nem tudod 100%-os bizonyossággal elfogadni.

Nem akarlak megbántani, csak tényleg nehéz ez az időszak, és jobb hamarabb tisztában lenni a tényekkel szerintem.

10669. labolen
2013. júl. 18. 15:52

Az én személyes véleményem alapján nem használnak a diéták. de ez az én véleményem. És az oltásnak sincs köze az autizmushoz. És szerintem, aki kigyógyul az autizmusból, az nem volt autista sosem, csak tüneteket mutatott, ami alapján téves diagnózist kapott. Vagy olyan jól kompenzál, hogy egy másik team nem ismeri fel az autizmust.

De mindenki abban hisz, ami neki segít.

10668. pzm3 (válaszként erre: 10667. - Juditkecskemet)
2013. júl. 18. 15:49
Most csak a laktózmentes tejet vezettük be,és citromfű teát iszik a fiam mert attól kicsit nyugodtabb lesz,mármint nem verekszik,nem hisztizik annyit.Szeptemberben kezdjük a fejlesztéseket,és bízom benne,hogy egy év múlva lekerül a kisfiamról ez a diagnózis.
2013. júl. 18. 14:55
A laktózt a tejfehérjét (kazeint) és a glutént is el kellene hagyni, a videó alapján....
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook