Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rácsos ágy. Mikortól érdemes átalakítani "kibújhatóssá"? fórum

Rácsos ágy. Mikortól érdemes átalakítani "kibújhatóssá"? (tudásbázis kérdés)


28. drnéni (válaszként erre: 22. - Sena)
2009. máj. 8. 14:22
Kimászkálás ellen a legjobb, ha azonnal kézenfogva visszavezeted az ágyába, de neki kell bemászni. Betakarás, aztán uzsgyi ki a szobából. Fölvevés, beszélgetés nincs, legfeljebb egy jóéjtpuszi, különben azért fog kijönni.
27. drnéni (válaszként erre: 26. - Sena)
2009. máj. 8. 14:19
Mindenképp szedjétek szét a kiságyat, ne legyen szem előtt.
26. Sena (válaszként erre: 25. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 20:15
Igen, azért szeretném már én is most megvenni az új ágyat, hogy ne az utolsó pillanatban mondjuk neki azt hogy itt alszol és kész, mert kell az ágyad a babának. Még van 4 hónap, remélem a végén már nem is fog hiányozni neki a rácsos ágya. Persze a maci, takaró, kispárna és egyéb járulékos kellékek mennek át a nagyfiús ágyba, hogy ne hiányolja őket. :)
25. KLMárti (válaszként erre: 22. - Sena)
2009. ápr. 28. 15:52
Ha jön a kistesó, akkor én azt javaslom, hogy minél előbb szoktassátok át az új ágyába a nagyot, mert egy kistestvér érkezése egyébként is megnehezíti a nagyobb dolgát, ne érezze azt, hogy még az ő saját ágyacskáját is oda kell adnia a kicsinek.
2009. ápr. 28. 14:05

Az én fiamnak 20 hós korában szedtem ki a rácsok felét! Így nem esik ki ,de közlekedhet ha akar :)

NAgyon szereti így az ágyát ,lehet hogy csak az ovi előtt cseréljük le ,hogy megszokja a sima ágyat is :)

23. _kleo_
2009. ápr. 28. 14:01
Én a nagyobbikat alig 2 évesen költöztettem ki a kiságyból, kellett az ágy a tesónak. A kicsi már elmúlt 2, nyáron tervezzük hogy kiköltözik a kiságyból. Leesés ellen egyszerűen lehet az ágy mellé tenni egy vastag puha plédet. Megütni biztos nem fogja magát. Párszor lehet legurul, de megtanulja hamar hogy merre szabad és merre nem szabad fordulni.
22. Sena
2009. ápr. 28. 13:53
Mi is most készülünk ágyat venni, illetve lehet hogy a férjem csinál. 21 hónapos a fiam, de augusztus végén megszületik a tesó és neki kell a rácsos ágy. Szeretném ha addigra megszokná a másikat. Valószínűleg olyan lesz ami fából van, vagy bútorlapból, 160x80-as, leesésgátlós és kókusz matracot veszünk bele. A matrac nem lesz olcsó, de ennyi idős gyereknél még gondolni kell a tisztíthatóságra. Én nem a leeséstől tartok, inkább attól hogy lehetetlen lesz majd lefektetni mert mindig kijön. De egyszer ígyis- úgyis meg kell szoknia hogy nem rácsosban van.
21. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 20. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 12:29

Szerencsére nekünk olyan rácsos ágyunk van, aminek a fekvőfelületét is lehet állítani és heverővé alakítható. És a legalacsonyabb szintje (amin most is van), szintén kb.10 cm-re van a talajtól.

Szóval nagyot nem esne a gyerkőc, de az épp elég lenne az ijedtséghez és síráshoz.

2009. ápr. 28. 09:13

A keresztlányomnak az édesapja ezermester, és náluk ő készített egy kiságyat Annának. Kb. 25-30 cm magasan van a fekvőfelülete. Közvetlenül a földön van, nem lábakon áll. A matrac szintjétől kb. 5-10 cm-rel feljebb van a keret széle, középen besüllyesztve, hogy ott könnyebben tudjon közlekedni a leányzó. Anna nagyon szereti ezt az ágyat, és mivel ilyen alacsonyan van a fekvőfelülete, ha le is esik, nem üti meg magát.

A mi kisfiunk hamarosan 13 hónapos, és még rácsos ágyban alszik. De 1-2 hónapon belül készülünk átköltöztetni másik szobába. Valószínűleg azután már hamarosan mi is készítünk neki egy ilyen ágyat. Sokkal biztonságosabbnak tartom, mint a rendes, magas fekvésű gyerekágyakat.

2009. ápr. 23. 21:57
A nagyobbik lányom 3 éves.Emlékszem, hogy azért vettük le a rácsot,mert már próbálkozott kimászni. Gondoltam inkább megelőzöm,hogy leforduljon a rács tetejéről. A kisebbik lányom most 20 hónapos és még vannak rácsok. Egyenlőre nem látom szándékát a kimászáshoz,így aztán maradnak a rácsok még.
2009. ápr. 23. 20:50
Nálunk nem átállítható volt a kiságy, úgyhogy eleve támlás heverőket vettünk, bevonattam a támlát is hátulról, így kifelé fordítva van mindkét gyereknek az ágy.
17. drnéni (válaszként erre: 15. - D4ae7d0bb0)
2009. ápr. 23. 15:25
Akkor sürgősen lépj! Egyébként a rácsos ágyban az én lányom is össze-vissza fészkelődött, de a nagyágynak egyetlen szegletében megmarad, feltehetően kényelmesebb neki. Van leesésgátló deszka rajta, de azért egyszer leesett. Eleinte mindig a kiságy matracát tettük a földre az ágy mellé, úgyhogy fel se ébredt, mkor leesett. Mi a rácskiszedéssel azért nem próbálkoztunk, mert a barátnőm kisfia éjszaka elfelejtette, hogy ki is bújhatna, átmászott, és jól beverte a fejét.
16. Danica16 (válaszként erre: 15. - D4ae7d0bb0)
2009. ápr. 23. 13:42

Nálunk nem jött be a rácskiszedés, viszont át kellett szoktatni a nagyágyra, mert a kicsinek lassan új tulajdonosa lesz :)

A fiam is körbealussza az ágyat, még a nagyot is, első pár éjszakám álmatlan volt, hogy leesik... De nagyon élvezi, hogy akkor jön le róla amikor akar. Illetve este, éjjel nem száll le róla, inkább megvárja hogy odamenjek.

A leesésgátló megoldás lehet, akkor legalább nyugodtabban alszol mint én :p, mert mi egyelőre anélkül kezdtük a tréninget, csak a lakásban megtalálható összes párnával kerítettem körbe.

15. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 14. - Nagyreni)
2009. ápr. 23. 13:38

Na igen, ez az én gondom is. A leesés, kiesés.

Mert az én fiam egyelőre az egyik végétől a másikig "körbealussza" az ágyat. Magyarán eszméletlenül fészkelődős és nincs az ágynak olyan szeglete, amit alvás közben ne járna be. És persze sokszor a rácsnak támaszkodva alszik. Azaz, ha leszedném a rácsot, az első dolga volna leesni.

Akkor viszont égszakadás, földindulás, sírás ezerrel.

Szóval leesésgátló (vagy minek hívják) a megoldás?

Már csupasz ágyról írogatok, mikor még azt a 2 nyűves rácsot sem mertem kiszedni az elejéről. Pedig már ő is próbálkozik a kimászással:(

2009. ápr. 22. 20:28

Hogy meddig esik le a gyerek az ágyról? Nem a 2 éves kor a vízválasztó. A 6 éves lányomnak még mindig támlával kifelé fordítva áll az ágya. Most már talán nem esne le, de ezt csak azért gondolom, mert már nem hallom éjszakánként a huppanásokat a támlán. De erre is csak pár hete figyeltem fel.

Szóval ha a leesést venném figyelembe, a 6 évesemet még mindig rácsos ágyban altathatnám:-)

2009. ápr. 22. 19:07

Szerintem ha elérte a 80 cm-es magasságot a baba, mindenképpen érdemes lehetővé tenni, hogy biztonságosan ki tudjon jönni az ágyból, mert innentől csak szerencse kérdése, hogy mikor mászik át a rács fölött, és hogy lemászni is sikerül-e neki. Az én kislányom több mint egy éve, egy éves korától alszik a "hercegnőágyban", mert mindig bedugta álmában a lábát a rácsok közé, kihúzni meg nem tudta.


Különben én nem várnám meg a fekhelyváltoztatással a dackorszakot...

2009. ápr. 22. 17:45

A leesés miatt, meg nem bizti h jól viseli a kicsi a változást...Bár az tényleg eljön előbb-utóbb.

Szerintem próba-szerencse...Próbálkozzatok, aztán ha nem tetszik neki akkor halasszatok még kicsit:)

11. Danica16 (válaszként erre: 7. - Zsófyc)
2009. ápr. 22. 17:22
Miért nem ajánlott?
10. Danica16 (válaszként erre: 9. - Danica16)
2009. ápr. 22. 17:21
ja és lehet leesésgátlót is venni, bár nem olcsóak...
9. Danica16 (válaszként erre: 6. - D4ae7d0bb0)
2009. ápr. 22. 17:21

Nem hülyeség, a fiam is esett már le, de ki van párnázva körülötte, így fel sem ébredt rá :)

Bátorság, ki kell próbálni, hogy viseli, ha nincs rács.

A fiam pl. nem szerette, ha nem volt bent az összes rács lefekvéskor, de a nagyágyat már nagyon élvezi, reggel már nincs sírásra ébredés, kiszáll az ágyból matat egy kicsit, és ha nyitva az ajtó akkor átjön felébreszteni.

2009. ápr. 22. 16:43

A nagylányom másfél éves volt, amikor heverőre került a rácsoságyból. Nagyon élvezte:-)

A kisfiam 3 hónappal múlt el egy éves, amikor a legalacsonyabb fokozaton álló rácsos ágyból egyszerűen kiugrott. Elsőre nem láttam a mutatványt, de sejtettem, hogy nem egyszerű, másodszorra már láttam és megállapítottam, hogy egyszerűen életveszélyes. Ő már aznap este a heverőn aludt. Szerencsére ő is könnyen vette a változást.

2009. ápr. 22. 16:40
Am én azt olvastam h 2éves kor előtt nem ajánlott...
6. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 5. - D4ae7d0bb0)
2009. ápr. 22. 16:39

Kicsit félek, hogy ha teljesen eltávolítanánk a rácsot, leesne. Vagy ez hülyeség? Én vagyok túl aggódós?

Még az első két rácsot sem mertem kiszedni, nem ám rendes ággyá átalakítani...

2009. ápr. 22. 16:37

Jaj, de gyorsan válaszoltatok, köszi!

Szóval baba- és anyafüggő...

2009. ápr. 22. 16:36

Sziasztok!


A kisfiam lassan másfél éves, még rácsos ágyban alszik. Mikortól érdemes (v. lehet) kivenni néhány elemet, hogy egyedül is kibújhasson?

Másfél évesen még korai?

Kinek mi a tapasztalata?

2009. ápr. 22. 16:36
A kisöcsémnél 3éves kora körül alakítottuk át, bár nem zavarta a rács, de így volt ideje bőven az ovi előtt megszokni a hagyományos ágyat...
2009. ápr. 22. 16:35

Amikor úgy érzed, hogy a baba is és te is készen állsz a változásra :)

Másfélévesem 3hete alszik nagyágyban minden gond nélkül.

2009. ápr. 22. 16:33
Rácsos ágy. Mikortól érdemes átalakítani "kibújhatóssá"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook