Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalomismeret a választott tantárgyam. A mediációt választottam mint projekt munkát, de nem tudom hol találok hozzá anyagot? fórum

Társadalomismeret a választott tantárgyam. A mediációt választottam mint projekt munkát, de nem tudom hol találok hozzá anyagot? (tudásbázis kérdés)

22. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - 7d6a4534c5)
2009. ápr. 24. 06:39

Na erről van szó...

Hülyeség is lett volna arról írni... :-S


Nem felsőoktatásba való ez... :-S

2009. ápr. 24. 06:22

Sziasztok csajok.

Tegnap voltam a tanáromnál,feldobtam a témát (Mónikát)!!!!!!!!!!Válaszát idézem----Ha adhatok egy tanácsot,és szeretne eljutni az írásbeliig akkor sürgősen vcerje ki a fejéből ezt a példát...Na de adott egy 10 cm vastag könyvet Pszichológia címmel.ebben meglesz.Nagyon köszönöm a segítségeteket,aranyosak vagytok.Köszönöm.

2009. ápr. 23. 17:16
Ja, és Mónika külker. főiskolán végzett, tehát alkalmas arra, hogy elvégezzen egy mediátorokat képző tanfolyamot.Nem tudom, hogy elvégezte-e, de feltételezem, hogy kellően felkészült a műsorvezetői feladatára, nem belökték a nézők és a meghívott vendégei elé. Szisza pedig tág lehetőséget adott az értelmezésre, mert ha diák-diák közötti problémáról kell példálóznia, akkor ott sem mediátor van jelen, hanem mediátorszerű feladatot vállal pl egy 3. diák, s esetleg a dolgozat egy probléma felvetéséről,a pro- és kontra érvek felsorakoztatásáról, majd a megnyugtató lezárásról szól. Ha valóban diák-diák konfliktusról kell írnia. De értelmezhető a mondata, hogy arról NEM.Meg tanár-diák sem.Ezért mertem beleszólni, hogy az élet is kínál példákat. De tanultam, kellő ismeretek hiányában ne adjon tanácsot az ember, pláne, ha a kérdezőt sem érdekli a válasz.
2009. ápr. 23. 16:03
Akkor téma befejezve, mindenki azt hisz és gondol, amit akar.Fenntartom magamnak a jogot, hogy naívan én is elmondhassam a véleményemet, mert valaki kérdezett, s azt kezd a véleményemmel, amit akar. De a szavaim hozzá szóltak, nem máshoz.Fognak még egyetemen dolgozatot írni a Joshi-jelenségről. Szisza meg reméljük nélkülünk is megírta a dolgozatát.
2009. ápr. 23. 10:15

A kedvedért megnéztem Mónika pénzügyi területen dolgozottt, plusz megfejelte egy médiaiskolával.

Micsoda meglepetés.

17. spinneli (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. ápr. 23. 10:10

melengető a naivitásod, komolyan-szerinted Mónikának és Joshinak végzettséghez kötötték a kereskedelmi tévék az állást, mert a cél a problémák kiküszöbölése.

Minden tiszteletem, de ezt tényleg nem gondolhatod komolyan.

16. spinneli (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2009. ápr. 23. 10:09
Ismerem a réteget, velük dolgozom-amivel gondom van már leírtam, ez nem mediáció. és kész.
15. Fiatal nő (válaszként erre: 13. - Fiatal nő)
2009. ápr. 23. 09:03
Legalábbis, ha csak ezekkel példálózna...
14. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - 7d6a4534c5)
2009. ápr. 23. 09:01
Ajánlom a [link] -t, ott találhatsz a témával kapcsolatos cikkeket...
2009. ápr. 23. 08:56
Szerintem is kiröhögnék, ha a Mónika Show-ról vagy Joshi Bharatról írna a "dolgozatában"...
2009. ápr. 23. 08:46
Ja és ma bárki szerezhet mediátori képesítést 40 órában, 40ezer forintért, akinek felsőfokú végzettsége van. Hiszen bármely területen/családjog, műszaki, egészségügyi.../szükség van független szakemberekre, akik segítik abban az ellentétes feleket, hogy rálássanak problémáikra, tisztázzák érdekeiket, közösen jussanak el a számukra kölcsönösen elfogadhtó megoldáshoz. Úgy gondolom, hogy egy ilyen műsor vezetését senki nem merné elvállalni, ha ezeken a területeken nem szerzett volna végzettséget, képzettséget, ismereteket.
11. klarika5 (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2009. ápr. 23. 08:26
Ha azt a sötétséget, butaságot, jellemtelenséget,erkölcstelenséget statiszták el tudják ilyen módon játszani, akkor az őket megrendező kiérdemelt volna már minden díjat. Ezek valóban így élnek, és gondolkodnak.És nem fogod tudni kikerülni őket, bárhol is dolgozz: légy pedagógus, orvos, eladó, villamosvezető...Elfogadom, hogy Mónika célja inkább a botránycsinálás, de Joshihoz kétségbeesett emberek fordulnak-akik sokszor maguk is hibásak abban, ahol vannak. De egy válófélben lévő párnak megmutatni azt, hogy közös érdek miatt inkább össze kell tartaniuk, és nem férfi és nő szerepüket, hanem a szülő szerepüket kell előtérbe helyezni-szerintem ez már mediáció. Jó, hogy egy bulvárműsorban nem oldhat meg évtizedes problémákat, de egy dolgozat megírásához lehet problémákat, eseteket gyűjteni. Szerintem.
2009. ápr. 22. 22:35

senem szakmai senem környezeti senem képzettségi feltételeknek nem felelnek meg ahhoz, hogy ott mediáció follyon.


ez kb. olyan mintha azt állítanád, hogy a betelefonálós quiz játékok terjesztik a kultúrát.

9. spinneli (válaszként erre: 8. - Klarika5)
2009. ápr. 22. 22:33

De ezek megrendezett statisztákkal teletömött provokáló showműsorok-ember nem veszi komolyan azt, ami ott megy-pláne társadalomtudományi szinten.


Ami pedig a mediátori szerepet illeti komolyan röhej, ha ebbe a definícióba őket bele tudod tuszkolni.

2009. ápr. 22. 17:27
Nézd, ha társadalomismeret a témád, akkor bizony az a felhozatal, ami az említett műsorokban megjelenik, az a táradalom része. Homokba dugja a fejét, aki erről nem vesz tudomást. Igen, biz. rétegek erkölcsi normája a béka valaga alá ért:tudatlanok,felvilágosulatlanok,felelőtlenek...és pedagógusoknak,ügyintézőknek,orvosoknak ezzel kell szembesülni.Tehát minden olyan személy, aki a konfliktusaik kezelését felvállalja, az egyben mediátor.Tehát Joshi, ha csak annyit tesz, hogy mindkét felet meghallgatja, s megpróbája őket szembesíteni önmagukkal, már tett egy szarkalépést afelé, hogy elgondolkodjanak önmagukon. Tehát én nem viccből írtam, szégyen, hogy ilyenek is élnek közöttünk, de élnek!
7. spinneli (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2009. ápr. 22. 17:10

mint elrettentő példa gondoltad mónikát mint mediátort vagy mi?

ugye csak viccelsz?

6. Marjann (válaszként erre: 4. - 7d6a4534c5)
2009. ápr. 22. 17:01
Ja bocs, azt hittem általánosságban kell róla valami. Ennél többet én sem tudok róla:P Sok sikert hozzá!
2009. ápr. 22. 16:37
Elemezd a Mónika, vagy a Joshi Bharat szerepét! A mediátor egy semleges személy, aki két fél konliktusát tárgyilagosan nézi, és megpróbálja tanácsaival az ellentétet feloldani, vagy közelíteni a nézeteiket. Válófélben lévő pároknak is ajánlják, hogy forduljanak mediátorhoz.
4. 7d6a4534c5 (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. ápr. 22. 16:31
Szia.nem igazán konkrétan egy diák-diák konfliktust kéne elemznem.Tanár-diák sok van de nekünk az nem jó.
2009. ápr. 22. 16:28
lap.hu :)
2009. ápr. 22. 16:27

Remélem erre gondoltál.


[link]


;)

2009. ápr. 22. 16:25
Sziasztok.Társadalomismeret a választott tantárgyam.A mediációt választottam mint projekt munkát.De nem találok hozzá anyagot.Segítsetek ha tudjátok hol keressek.köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook