Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a 2 éves kislányom éjjel felébred és tejet kér az mennyire jó vagy rossz?Árt az éjjeli tej ivás a tejfogaknak? fórum

Ha a 2 éves kislányom éjjel felébred és tejet kér az mennyire jó vagy rossz?Árt az éjjeli tej ivás a tejfogaknak? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 23. 09:32
Köszönöm szépen mindenkinek a véleményét és ,hogy ilyen gyorsan válaszoltatok :)
2009. ápr. 22. 16:17

Nekem 4 gyermekem van és én is sokat gondolkoztam ezen.

Azt olvastam, hogy több dolog miatt sem ajánlják a tej ivást éjszaka:

A pici gyomruk hozzá szokik, hogy nem pihen éjszaka sem, hanem akkor is hozzá jut a táplálékhoz. Se gyereknek se felnőttnek nem ajánlják az éjszakai ,,nasikat", mert szüksége van az éjszakára a megfelelő emésztéshez. Mivel a tej is táplálék, tartalmaz fehérjét, zsírt, cukrot így azt is meg kell emésztenie a szervezetnek.

Ha cumis üvegből kapja a tejet és utána nála marad és azon alszik el, nem tesz jót a fogainak. Olyan mint ha cumit használna. A cumit sem ajánlják 1 éves koruk után, mert ferdén nőhetnek a fogaik.

Azt írják mindenütt, hogy kínáljuk meg egy kis vízzel (nem tea) és fektessük vissza. Csak az első pár éjszaka lesz nehezebb (ha egyáltalán zavarni fogja) és aztán szépen alkalmazkodik.

7. be52089f0e (válaszként erre: 5. - 88bdb83f99)
2009. ápr. 22. 16:16

Nálunk az esti program úgy zajlik, hogy fürdés- fogmosás-kakaóivás-alvás.

Azért mossuk a fogakat kakaóivás előtt, mert mire már megisszák a kakaót el is alszanak.


Én is aggódom, hogy korábban romolnak el a fogaik, de nem tudok mit csinálni. A nagyobbik 3 éves, de szerencsére még semmi baja a fogának.

2009. ápr. 22. 16:16
A tejben kalcium van, az meg kell a fogaknak... fogmosas ide vagy oda
2009. ápr. 22. 16:02

Egy könyvben azt olvastam, ha nem tudod megmosni a gyerek fogát, akkor adj neki sajtot. Tudja valaki, hogy ez miért vam így?


Az én lányom is egyébként lefekvés előtt, de fogmosás után mindig tejet iszik, s jók a fogai. (5 éves)Ha a sajt jó, akkor talán a tej sem lehet annyira ártalmas.

2009. ápr. 22. 15:52
Szia. Szerintem nem nagy baj, majd leszokik róla... Az én kislányom 27-28 hós koráig szopizott, majd még pár hónapot kért tejet éjjel, de aztán nem ivott mást már csak vizet. A fogaira nem káros szerintem.
2009. ápr. 22. 15:47

Szia!

Nem tudom,nem hiszem.

Az én kisfiam pedig gyümölcslét iszik éjszaka mást nem is fogad el nagyon.

Az sem jobb a fogaknak,pedig minden nap mos fogat.

2009. ápr. 22. 15:45
Árt. Minden árt ami nem víz. Meg amúgy sem jó, ha megszokja, mert az laktató és berögzül neki az éjjeli evés. Szoktasd le szerintem. Igyon este tejet, éjjel meg csak vizet, ne félj azért már nem kel fel majd.
2009. ápr. 22. 15:35
Ha a 2 éves kislányom éjjel felébred és tejet kér az mennyire jó vagy rossz?Árt az éjjeli tej ivás a tejfogaknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook