Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kert fórum

Kert (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 28. 12:50

Gondoltam arra is,hogy vannak kertbe való kisebb bokrok.Ezeket lehetne benne termelni és párszáz ft-ért eladni.?amik kb 50 cm magasak és sziklakerttől a kiskertig mindenhol jók.

És még lehetne máést is.Mit szóltok?

10. 2cce0dcbe6 (válaszként erre: 9. - D0b7178f40)
2009. ápr. 22. 12:19

Ültess fűszerkertet,vagy amint írtad gyógynövényeket:árnika,kamilla,cickafark, körömvirág,levendula,veronika,

Egyik-másik még mutatós virág is.

2009. ápr. 21. 20:54

Áht a kukorica bennem is felvetődött.

De sajna nem oldható meg a több autó parkolása.

Mert főúton vagyunk.És ha itt több autó megáll oda-vissza részen akkor bajok lesznek.Mert a kamionforgalom eléggé nagy.

Az eper valóban nagy meló.

És kérdés ki venné át?Mert a zöldségges az nagyon potom áron venné meg.

Pont az elmúlt nyáron voltam fültanúja egy adásvételnek.

Amikor a cseresznyét mindenhol 150 ft környékén adták el a zöldséges pofátlanul 60 ft-ot adott az eladónak kilójáért.

És akkor még az eladó külön is válogatta a kisebbeket meg a nagyobbakat.

Ezért nem éri meg.

Más meg 3*-os áron adja el.

A gyógyászati célra használt bodzán gondolkodtam még.

De arra is kell találni olyan céget aki átveszi mert azért nem hektárakról van szó.

De csak konyhakertnek meg nagy lenne.

Burgonyát még nem érdemes mert először vegyszerezni kell mert nagyon tarackos.

És az meg átmegy a burgonyán.

Pedig szerintem azzal nem sok meló lenne.

2* permetezni a bogarak miatt

népha kapálni és felétölteni.

De más ötim nincsen.

2009. ápr. 21. 19:20

Elfelejtettem,tudja valaki,hogy a rebarbarát hova érdemes tenni?

Van rebarbim árnyékos helyen,meggyfa alatt és a szárhossza mindig rövid talajközeli marad.

Azért érdekelne,mert barátnőmé egészen alkar- hosszúságra nől. A két növény külön fajta?

2009. ápr. 21. 17:57
Sziasztok,ha ilyesmin töri a fejét Tobzocska,tudnám ajánlani a szedret,málnát. Sőt szerintem nagy keletje lenne a csemegekukoricának is. Ha valaki szeret kirándulni,és a falu turizmust komálja,az tapasztalta már,hogy főleg a hegyvidéken,de főként a Dunántúlon elterjedt,hogy a kapuba ki van téve egy asztalkára vagy az útszélre az eladó termékek. Itt megtalálhatók az idény gyümölcsök,zöldségek. A kirándulók nagyon kedvelik, mert nem kell boltból venni drágán,és ami lényeg friss - zamatos termék kapható.
6. Encsy75 (válaszként erre: 5. - 4af30810d1)
2009. ápr. 21. 15:38
Ez igy van,mi is csináljuk.
5. 4af30810d1 (válaszként erre: 4. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 15:20
Hát itt, el tudja adni, és igen.. minden nap szedik.. Kb. 2 hónapig rengeteget dolgoznak vele, de aztán abból élnek az évben...
4. Encsy75 (válaszként erre: 3. - 4af30810d1)
2009. ápr. 21. 15:18
Az epret szezonban,minden nap kell szedni,egy szedést se lehet kihagyni és ha nem birja eladni szedés napján másnap már nem is kell.Egyébként jó lóvé van benne.
3. 4af30810d1 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. ápr. 21. 13:12
A közelünkben eperültetvény van, és nagyon megy nekik, az út mellett (is) árulnak, de a helyi boltosok is tőlük vásárolnak..
2009. ápr. 21. 13:09
Virágot és gyümölcsöt biztosan sokan vennének(pl. szomszédok,kollégák).
2009. ápr. 21. 13:07

Ti mit kezdenétek egy nagy kerttel,van valami amit 1 ember vállalkozásban meg tud csinálni nem kell hozzá sok pénz,és azért viszonylag meg lehet belőle élni?Nem gyors gazdagságra gondolok.

Mert van egy nagy kertem és nem tudom mit kezdjek vele.

Kellene valamit termelni benne,de mit?ki veszi át?

Piacozni nem tudok elmenni.

Várok ötleteket.

Hátha valakinek van jobb ötlete mint nekem..köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook