Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ötletek ahhoz, hogy mindig lángoljon a szerelem:) fórum

Ötletek ahhoz, hogy mindig lángoljon a szerelem:) (beszélgetős fórum)


1 2
47. Encsy75 (válaszként erre: 46. - 769918d4ef)
2009. ápr. 22. 10:03
Szerintem probáld már meg egy kicsit jobban bevonna a babás ügyekbe?!Még fiatalok vagytok fog az alakulni,de hogy hogyan az rajtatok múlik.
2009. ápr. 22. 09:22
Amugy 2 eves a fiacskam....
45. 769918d4ef (válaszként erre: 44. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 09:21

Hat 2 gyermek hogy allhat a dologhoz?:)

Ferjhez voltam menve fel eve mikor terhes lettem,de nem eppen igy kepzeltuk el a dolgokat...nem voltunk felkeszulve egyaltalan

Az en ferjem mas....nem olyan "apukas"mint a te parod....Na mindegy .......megoldjuk:)

44. Encsy75 (válaszként erre: 42. - 769918d4ef)
2009. ápr. 22. 09:11
Nem attól lesz szerintem valaki jó anya,ha feláldozza magát a gyerekért,mindenkinek boldognak kell lenni ebben a szerepben.Kicsit korán jött nektek a beby nem?És attól sem lesz valaki jó anya, ha majmolja a gyereket.Mennyi idős? Én amikor csak tehettem felvettem és megszeretgettem,de igyekesztem vele megtanítani is,hogy anyának van más dolga is,és a gyerekeknek is szügségük van arra,hogy ellegyenek egy kicsit a maguk világába.Egyedül is tudni kell nekik játszani,az is elősegiti a fantázia növelést.Ez az én véleményem,mindennek meg kell,hogy legyen az ideje,na nekem sem könnyü de kompromisszumokat kell kötnöm a gyerekekkel is.Ha a bölcsibe adod azon nem fogsz idegeskedni?Az enyémek nem voltak.Az én férjem éjjel felkelt a gyerekhez kérés nélkül is,nem húzta ki magát csak azért,mert ő dolgozik.Úgy mond vállalkozó, munka idő nincs, van hogy egy hétig alig látjuk, van hogy két napig itthon dolgozik.A te férjed hogy áll a dologhoz?
2009. ápr. 22. 08:47

Alog varom a szeptembert hogy a kicsi adjuk bolcsibe......legalabb lesz nekem is "normalis"eletem ,es megyek dolgozni stb...Sokszor egyedul erzem magam...

Tudom nem ilyennek tunok a hozzaszolasaimbol,de kicsi kezd tele lenni a......hocipom:)

42. 769918d4ef (válaszként erre: 41. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 08:45

Hat nem tudom....:(en megprobalok jo anya lenni de sehogy se jon ossze ...az igazsag az hogy en meg olyan gyermek vagyok,de komolyan:)

Mi is mashogy szoktunk hozzaallni a dolgokhoz de sokszor mar ehhez sincs erom hogy jol alljak hozza....altalaman jokedvu vagyok meg minden,de kezd a maradek energiam is elparologni.....

........en is kavezok;))))

41. Encsy75 (válaszként erre: 40. - 769918d4ef)
2009. ápr. 22. 08:39
Én is most kávézom.A gyerekeim már a suliba óviba,de 11.re megyek vissza a kicsiért,ma kapja a 6éves inekciót.Hát nem könnyű a helyzeted.De azért mert a férj dolgozik még nem kell,hogy azt jelentse hogy nem ér rá vagy fáradt.Mi nem igy állunk hozzá.Az enyém is dolgozik sőt külföldre is jár sokszor,mert olyan munkát végez.Nem lehet,hogy a ti babátok hozzá van szokva,hogy anya rögtön ugrik,ha elnyaffintja magát?
40. 769918d4ef (válaszként erre: 34. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 08:27

En is szeretnek nem stresszelni,de nekem a termeszetem is nagyon"hirtelen"...olyan konnyen fel tudok idegesedni,es ugy irigylem azokat akik ugymond"pihentagyuak":)..

Jo lenne nekunk is lenne a kozelben nagymama vagy vki ,de a szuleim majdnem 900km-re laknak tolunk ,ugyhogy...:(

....Ja es nekem is a ferjem reggel 7tol este 7 ig dolgozik,ugyhogy nem olyan konnyu.....nem volt hogy "beidomitsam"hogy a gyerekkel foglalkozzon ,mert egesz nap dolgozik,van amikor meg szombaton is...sokszor emiatt is depiztem...

A szez pedig...hat mostanaba az se ugy megy ahogy kellene...Mindig mikor a legjobb lenne mintha a gyerek megerezne hogy vmi tortenik,elkezd almaban felsirni hogy"anyuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu".......aztan ezutan varjad hogy jo legyen......ilyenkor felmergelodok es 2 napig olyan vagyok mint egy bomba...ketyegek...(ez az ejjel is igy volt..ugyhopgy ha ma harapos vagyok senki ne haragusjon ram:)))Pedig maskulomben szuper jo minden ebbol a szempontbol ,csak a korulmenyek nem hagyjak hogy kiszalljak ebbol az "anyuka"szerepbol.....

Pedig en tobbszor igenyelnem a szeretkezest ,de mar azt se tudjuk mit csinaljunk...pedig 22 evesen...hat nem igy kepzeltem el a szexualis eletemet:)

Amugy en is nagyon hamar visszanyertem az eredeti alakomat ,most meg jobb testem van mint szules elott.

Ugyhogy en steresszelek tovabb....s megyek kavezok egyet.......

2009. ápr. 21. 18:10

Sajnos én apucira nem igazán tudok rábízni semmit, mert sokszor reggel 6-kor távozik és csak este 10-kor jön haza hulla fáradtan, akkor már nem bízok rá semmi itthoni teendőt, se gyerekpelenkázást. Mindesetre nagyon nehéz jó anyának, jó feleségnek, jó szakácsnak, házvezetőnőnek és emellett szexisnek is lenni.

Irigylem Encsy-t, hogy vissza tudta nyerni az alakját, bár az első kettő után nekem is könnyen ment, most valahogy nem megy. Sajnos nálunk az is probléma, hogy a férjem mindig fáradt, ezért fogalmam sincs, hogy a fáradtság miatt nem kívánja a szexet vagy csak engem nem akar már. Persze ő azt mondja, hogy csak hulla fáradt. Szokott olyan lenni, hogy csak mi ketten elutazunk egy-két napra, de olyankor sem esünk egymásnak sajnos, ezt az időt arra használja a párom, hogy végre jól kialudja magát. Hiába próbálkozom a régebben bevált szexi trükkökkel.

Igazából ez a nagy gondom, hogy nem tudom, tényleg fáradt -e vagy más a helyzet.

Egyébként szinte senki sem akarja elhinni, hogy 3 gyerekem van, meg mindenki 5-6 évvel fiatalabbnak néz.

2009. ápr. 21. 17:58
Persze, mindenkivel egyetértek. Én sem vagyok igénytelen, azért mert van rajtam néhány kiló plussz 3 gyerek után, de azért nem egészen úgy nézek ki, mint 20 éves koromban.(20 évesen a 170 cm-hez 56 kg voltam, most meg30 évesen 68kg vagyok, szóval nem lettem bányaló :) )Sosem rohangálok a lakásban sem zsíros hajjal meg kinyúlt melegítőben
2009. ápr. 21. 16:42
Izomlázzal egyetértek. Az őszinteség és az odafigyelés a legfontosabb.
2009. ápr. 21. 16:41
A lángoló szerelemhez nem kell más, csak őszinteség, odafigyelés, itt főleg arra gondolok, hogy magunkkal törődjünk, ne igénytelenedjünk el többévi házasság után sem, hanem maradjunk meg olyannak, hogy párunk büszke lehessen ránk. Így minden könnyebben megy, tapasztalatból mondom.
35. faith2 (válaszként erre: 31. - 893032e129)
2009. ápr. 21. 16:32
Szerintem egyáltalán nem kéne félned. A férjedben ilyenkor csak a férfiösztön dolgozik de amúgy semmi. Te vagy a szíve választottja. Ezt tartsd szem előtt.
34. Encsy75 (válaszként erre: 32. - 769918d4ef)
2009. ápr. 21. 16:17

Előszőr is szerintem,azért mert valakinek gyereke-gyerekei vannak nem kell stresszelni,Nyugodtan kell kezelni.Tudom ezt könnyű mondani,anyukám is ezt mondta mindig,hárman voltunk testvérek.

Én igy csináltam/csinálom:pl.két hetes volt a lányom mikor szülés után előszőr fodrászhoz mentem,vittem a babát is.Ha a baba aludt én is akkor aludtam.Úgy főztem nap mint nap,hogy az egyik kezembe a fakanál a másikba a baba az asztalnál a nagyobb rajzolt.Ha vásárólni mentem vittam magammal a próbafülkébe a babát,a babacuccot meg a ruhát amit venni akartam.Mindennap probáltam ugyanabban az időben fürdetni,utána cici és egy kis alvás,ilyenkor én szépitkeztem vagy a másik gyerekkel foglalkoztam.sokszor wc-re is úgy mentem hogy a baba hordozoba lévő gyerek jött velem a fürdőbe,kicsit durva de igy volt.

Minden reggel,mikor már kialakult a napi rutin,mikor felkeltem végig gondoltam a napot/ez ma is így van/.Ennek megfelelően terveztem hogy mit és hogyan.Ja és ne felejtsük el azt sem,hogy annak a gyereknek van apja is.Nálunk ő is pelnkázott,fürdetett vagy főzött, ha itthon volt.Mindenbe be vontam.Néha a nagymamát is.Vagy aki éppen van.Ja és a sex.Mi alig birtuk kivárni a hat hetet.Én ekkorra már vissza nyertem régi alakomat,szerencséssek közé tartozom,nem kellett fogyózni.A sex is jó volt nem kötelező azt mindig este?amikor a gyerek engedi,(na nem előttük),és amikor kivánjátok.Ha tőbb idő van rá egy sexi fehérnemü(vagy más segédezköz)egy kis más,egy kis praktika és mindjárt nem lesz lapos a dolog.A férjem szereti ha csinos vagyok,nem ku....vás csak csinos és divatos,nem kell drága cuccokra gondolni.Csak hogy büszkén megtudjon veled jelenni.Röviden ennyi.nem mondom,hogy ez a tökéletes,számomra az.A lényeg:ne stresszeld magad.

33. 769918d4ef (válaszként erre: 31. - 893032e129)
2009. ápr. 21. 15:48

Azt hiszem minden no aki tobb 45 kilonal az ilyensmiken depizik...:(

En is vagyok neha onbizalom hianyos idoszakban,de tulteszem magam rajta.......Na megyek porszivozni mert a draga fiam elintezte a szonyeget........:|

32. 769918d4ef (válaszként erre: 30. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 15:45
persze......igazad van ,csak az a baj en nem vagyok olyan talpraesett mint te:(Varom az otleteket:)
2009. ápr. 21. 15:39

Sziasztok. Látom nagyon tele van itt mindenkinek a hócipője.:))

Néha nekem is. A férfiak tényleg nem értenek semmit maguktól, mindent el kell nekik magyarázni, nem elég célozni vagy kimutatni.

Nekem három gyermekem van és minden szülésem után volt egy jókora depis időszakom. Persze a párom nem mindig értette, mi van velem. Nem értette, miért sírom el magam, amikor megjegyzéseket tesz guszta 40 kilós szőke cicababákra és csak viccből Cicaként emlegeti a szintén szőke fiatal kis kolléganőjét. Én meg akinek nem sok ideje van magára 3 gyerkőc mellett dagadt tramplinak éreztem magam mellette. Aztán elmondtam neki, hogy mi bánt, ő meg nem is sejtette, hogy ez nekem rossz, mert ő csak poénkodott. Azt mondta tudhatnám, hogy ő csak engem szeret, így is, hogy van rajtam egy kis plussz. Azért aranyos, mert mindig elmondja, hogy imád, meg neki így is tetszem, és őt nem érdeklik más nők. De hát el lehet ezt hinni? Persze próbálok normálisan kinézni, nem hanyagolom el magam, de azért csak ott van az a plussz 10 kg, meg csak nem vagyok mindig fitt és üde és kívánatos a gyerekek mellett. Persze állandóan diétázom, mozogni nincs időm. A kilók lemennek nehezen, aztán visszajönnek. Én meg mindig attól félek, hogy egyszer a férjem tényleg megkíván valami kis szőkét. Szóval én ettől vagyok depressziós.

30. Encsy75 (válaszként erre: 29. - 769918d4ef)
2009. ápr. 21. 15:36

nekem kettő van,az első 8 hóban a kisebb alig aludt,de éjjel sem és még ott volt a nagyobb, a férjem,meg az akkori munkánk,na és a többi.

Meg kellett tanulnom az időmet beosztani azt a kicsit is ami abszolutt nem volt.Ma már nem olyan kicsik,de magamra hagyok mindig időt,amire nagyon ráakarsz érni arra rá is fogsz,tapasztalatból mondom.Szeressük a gyerekünket,tegyünk meg érte mindent,de teljesen ne áldozzuk fel érte magunkat.ez az én elméletem,nem kell érte megharagudni.Örülök hogy elindítottad a fórumot,én azért vagyok itt,hogy elmondjam a véleményemet.Ha ezek után kiváncsi vagy rám,tudok egy pár praktikus ötletet adni hátha neked is segit.

29. 769918d4ef (válaszként erre: 28. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 15:26

Na latod azert nyitottam ezt a topikot hogy tapasztalatot csereljunk es otleteket adjunk egymasnak...mert igenyeink vannak csak nem mindenkinek egyforman konnyu vagy nehez a gyerekneveles....

Pl en nemigen szulettem"szupermaminak"....en most utolag visszagondolva nem voltam felkeszulve igazan hogy gyerekem legyen,de nagyon orulok hogy igy tortent.De az ilyennek nehezebb is... foleg ha nem egy csendes gyereke van hnem olyan hogy 2 percet se ul egy helyben es egesz nap enekeli hogy "putyika putyika:)

2009. ápr. 21. 15:06
Hát ez a baj kedveseim!!!!!Az,hogy van gyereked esetleg golgozol is közben,még nem azt jelenti-nem kellene,hogy azt jelentse,hogy nincs idő semmire.Egy anyának mert gyereke van még vannak és kell,hogy legyenek igényei.Sőt szerintem nem egy házasság ment ezért már tönkre.
27. Castellina (válaszként erre: 17. - Szabotimi)
2009. ápr. 21. 14:06
Szerintem csak kényelmes. Amúgy tudja, hogy ez neked nem jó? Közölted vele valaha is, hogy nem vagy boldog? Bár ezzel nem tudnak mit kezdeni a pasik, mert olyan általános. Mond meg neki konkrétan mik azok a dolgok, amik téged boldoggá tesznek! De ne utasításba add, mert ellenkezést váltassz ki! Ajánlom a naplómat, épp a házassággal kapcsolatban osztom meg a tapasztalataimat. Hátha hasznát veszed!
26. 769918d4ef (válaszként erre: 23. - Csgal)
2009. ápr. 21. 14:02
Egyetertek az utolso mondatoddal.Ezert kell annyi eszunk legyen legalabb hogy ha nem veszik eszre mi bant , mondjuk el nekik...:)waaaah......azert sokszor nehez az egesz dolog
25. 769918d4ef (válaszként erre: 24. - Bné Zsazsa)
2009. ápr. 21. 13:59
sok boldogsagot tovabbra is:)
24. Bné Zsazsa (válaszként erre: 1. - 769918d4ef)
2009. ápr. 21. 13:56

Olyan nem létezik, de nagy baj is volna!A szerelem vak, így aztán sosem lennénk normálisak!A szeretet, ragaszkodás a figyelmesség sokkal többet ér.Ez pedig nincs szerelemhez kötve.

Vallja ezt egy 30 éves házassági évfordulóját ünnaplő 50-es.

23. csgal (válaszként erre: 22. - 769918d4ef)
2009. ápr. 21. 13:55
Kb. mintha én írtam volna a sorokat, ugyanez volt nálunk is, a kicsim első szülinapjára már olyan depressziós voltam, hogy naponta többször is sírtam, a férjem se tudta, mi van, aztán leraktam a gyereket a cicimről, mert addig napi kétszer szopizott, elkezdtem diétázni, eljárok kondizni, többet pihizek, jobb a helyzet. Én is elmondtam a férjemnek, hogy fogjunk össze, hogy jobb legyen a házasságunk, minden téren, nálunk is rengeteget dolgozik és stresszes nagyon, de mondtam, hogy ha hazajön, akkor igazán legyen itthon, lélekben is, foglalkozzon a fiával is, mikor meg lefektettük, akkor velem is. Továbbra is sokat dolgozik, de legalább tényleg többet foglalkozik az itthoni dolgokkal. Ettől nekem is jobb a kedvem. A kommunikáció mindennek az alapja. Sokszor a férjemnek gőze sincs, hogy mi a bajom, nem érti, szerintem nagyon sok férfi van vakvágányon a nőkkel kapcsolatban.
22. 769918d4ef (válaszként erre: 17. - Szabotimi)
2009. ápr. 21. 13:45

Hat nekem is volt olyan idoszak hogy nagyon elegem volt mindenbol(ez kb mikor a gyerek 1 eves lett,en sulyos depibe estem....szegeny parom meg azt se tudta mi a baj velem...de annak ellenere hogy sokszor (bevallom)kibirhatatlan voltam,feltetel nelkul szeretett es husegesen mellettem allt...sokszor lelkiismeret furdalast erzek meg most is emiatt.)Ezert is szeretnem hogy legalabb megprobaljak mindenben a kedvere lenni,mert o megmutatta a maga reszerol hogy mellettem allt

Miutan osszeszedtem magam(szerencsere:)))akkor beszelgettunk es elmondtam neki hogy szeretnek javitani a hazassagunkon de o is tegyen vmit ne csak en...Volt ugy hogy sirva mondtam el neki hogy en eljiszem a munka nagyon fontos mert alig tudjuk kibogozni igy is a dolgokat,de szeretnem ha tobb figyelmet forditana ram minden szempontbol....Na meg a szex is sokat"romlott"moita megvan a gyerek es ezert kikertem magamnak vigyen el pl vhova ahol kettesben lehetunk(pl anyosomra hagyjuk a kicsit)

Szerencsere megertett es probalja hogy jo legyen ,de az igazat megvallva legtobbszor en dobom fel a hangulatot....

Szerintem ti is beszeljetek meg nyiltan mik az elvarasaid,mit szeretnel ...mert lehet ezeknek a pasasoknak a nok lelkivilaga olyan ismeretes mint pl a marslakoke:)...ugyhogy ha teszik ha nem mondd el mi a baj es ha tesz vmit jo ,ha nem ,legalabb megprobaltad.!

21. 769918d4ef (válaszként erre: 18. - Csgal)
2009. ápr. 21. 13:32
:)elvegzem a hazimunkat es kiviszem a gyereket....de semmi regeneralodas nalunk,sehogy sem akar aludni delben...en meg estere csak ugy pislogok ki a fejembol....
20. csgal (válaszként erre: 19. - Csgal)
2009. ápr. 21. 13:19
Ezek apróságok, de fontos, hogy minél többször érintkezzünk, hiszen én egész nap a gyerekkel vagyok, ő egész nap dolgozik, nem is találkozunk.
19. csgal (válaszként erre: 17. - Szabotimi)
2009. ápr. 21. 13:18

Ha szereted, akkor érdemes megpróbálni megmenteni, beszélni vele, nem biztos, hogy boldog, lehet, hogy csak ő is beletörődött.

Én most pont azon gondolkoztam, hogy visszagondolok, miket csináltunk régen, pl. lefekvés előtt kártyáztunk az ágyban, jókat nevettünk közben, ezt most is meg lehetne valósítani. Valami ilyesmi, még nem állt össze a kép. De abban igazad van, hogy a másik félnek is kell tenni valamit, különben megette a fene az egészet. Mi is öt éve vagyunk együtt, három éve házasok, nekem vesszőparipám, hogy mikor elmegyünk és hazajövünk, csók, elalvás előtt jó éjt puszi, már úgy "beidomítottam", hogy sosem mulasztja el, ha véletlenül anélkül indul el, visszafordul, nevet és adja is a szájra puszit.

18. csgal (válaszként erre: 15. - 769918d4ef)
2009. ápr. 21. 13:12
Az én fiam 14 hónapos, ráadásul most éli a "betegesenszerelmesvagyokanyábaéscsakvelemfoglalkozzon" korszakát, brutál. Egész délelőtt vele foglalkozom, legalább mostmár ki tudunk menni a jó idő miatt, ebéd után alszik, akkor végzek valamennyi házimunkát meg próbálok kicsit pihenni, enni, regenerálódni, mikor felkel, megint vele, mikor hazajön a férjem, akkor főzök például. Estére zombiüzemmód. Mielőtt ennyire anyás lett, elvolt egyedül is, játszott, szórakozott, mással is elvolt. Most meg...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook