Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emeletes ágy - milyen idős kortól biztonságos? fórum

Emeletes ágy - milyen idős kortól biztonságos? (tudásbázis kérdés)


12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2008. febr. 18. 10:29
Hű, de "megmagyarosítottam". Bocsi. :))
2008. febr. 18. 10:28
Nálunk a két fiú használja, 2,5 éves volt a nagy, amikor fent aludt, apa csinálta, így körben leesés ellen véd. Soha nem volt gondunk, de támla nélkül nem engedném most sem ott aludni őket, mert nagyon ficánkolnak. Ha jó az ágy, és kellő védelemmel ellátott, akkor szerintem akkortól használhatja egy kisgyerek, ha már biztonsággal tud közlekedni fel, és le.
2008. febr. 18. 09:49
Nálunk kb 2 éves korától alszik "magasan" a gyerek. Nem hagyományos emeletes ágy, hanem csúzdás, de ez mindegy.
2008. jan. 6. 21:18
Nekünk nem hagyományos emeletes ágyunk van, hanem galériaágyunk. A fekvőfelülete olyan 100-120 cm körül van, körbe leesésgátlós. Ikeás. 2 éves kora óta alszik rajta a fiam, még nem volt gond. Játszani csak felügyelettel játszhat rajta. Ha vendégség van akkor egyszerre egy gyerek mehet fel. Elég nagyfiú már, megérti hogy onnan le lehet esni, de tény hogy extrán oda kell figyelni egy ilyen magas ágynál is.
2008. jan. 6. 20:35

Sziasztok !

Engem is nagyon foglalkoztak az emeletes ágy gondolata. Sajnos mi is rávagyunk kényszerítve, hogy használjuk. Bár még messze állunk tőle, mivel a nagyobbik gyermekem még nincs két éves. De azért szeretnék minél több véleményt olvasni róla.

2007. aug. 12. 23:46
Nekünk van emeletes ágyunk, de csak nagyon ritkán engedem a gyerekeket, hogy fent játszanak.Ha más megoldás nem lehetséges, mint pl. nálunk is, akkor mindenképp megoldanám, hálóval vagy apácaráccsal a plafonig lezárni az ágy oldalát.
2007. aug. 12. 09:57
Az ismerősünk kislánya hét évesen esett le az emeletes ágyról úgy, hogy koponyatörése lett. Szerencsére viszonylag jól megúszta, de elég hosszú időn át volt az intenzíven, utána másik osztályon, és hetekig nem mehetett iskolába az eset után. Én kihagynám az emeletes ágyat.
2007. aug. 12. 08:39
ez a téma engem is érdekelne
2007. aug. 12. 08:39
ez a téma engem is érdekelne
2006. dec. 1. 09:43
Az emeletes agy hallatara hideglelesem van.Mindig a lanyom balesete jut eszembe rola.Ö het eves volt a nagyobbik lanyom nyolc es fel,a közepsö negy eves.A ket nagyobbik aludt az emeletes agyon,aztan reggel mindig harmasban jatszottak együtt mig en a reggelit keszitettem.Egyszer borzalmas orditast hallottam,befutottam,a het eves lanyom a földön feküdt,jobb keze furcsan kicsavarodva.Nyilt törese volt.Müteni kellett.Hatalmas vagasnyom ektelenkedik mai napig a karjan.Azota a csaladban sekinek nincs emeletes agy,mindenkit lebeszelek rola.Nem akartam senkit ezzel elijeszteni,de sajnos nekem ez a tapasztalat mindörökre nyomot hagyott az eletemben.
2006. nov. 29. 08:45
A mi emeleteságyunk felső ágya, kb. 150 cm magasan van. Kata 4,5 éves kora óta azon alszik, még egyszersem esett le, megbeszéltük csak akkor alhat fent, ha okosan közlekedik a lépcsőn és nem áll fel az emeleten.
2006. nov. 28. 21:03
Emeletes ágy - milyen idős kortól biztonságos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook