Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz, ha nem terhestornázom a terhességem alatt? fórum

Mi lesz, ha nem terhestornázom a terhességem alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. márc. 23. 14:26
Két gyereket szültem ,és egyik terheségem alatt sem tornáztam ,igazábol az idöm sem engedte az elsövel ,a másodikat pedig feküdve ,és korházban hordtam.És nem lett semmi két külömbözö nehézségü szülésem volt ,függetlenül a mozgástol ,mert az elsövel sokat is mozogtam nagyon nehéz szülésem volt.A második annak ellenére hogy ágyban hordtam könnyü szülés volt számomra ,ezt mindenki másképp itéli meg ,éli meg.
2007. jan. 3. 17:31
En jartam egy darabig tornara, de sajnos most a dokim kicsit eltanacsolt tole... :( Jan. 15-en megyek ujra vizsgalatra es remelem, enged majd ujra jarni a kismamatornara. Eleve jo, hogy ott van sok mas kismama, a gyogytornaszno pedig nagyon jo tanacsokkal lat el minket. El is szalltak a felelmeim a szulessel kapcsolatban, mert nem remisztget,hanem elmondja, mit kell, hogy kell majd csinalni.
21. gkreka
2007. jan. 2. 17:51
amikor az első fiammal voltam terhes, akkor tornáztam, volt időm rá, és jól is esett, a másodikkal nem, mert az is elég volt, hogy a három éves nagyobbal naponta elmenjek sétálni. kb. ugyanannyit híztam és a második baba könnyebben született meg. szerintem csak azt szabad csinálni ami ellen nem tiltakozik a szervezeted.
2007. jan. 2. 17:22
Én untam a tornát, voltam vagy kétszer. A gátizmot iűotthon is lehet tornásztatni.
2006. dec. 29. 21:23

Szia!

Én csak annyit tudok erre mondani,hogy én is igy maradtam terhes.Pedig aktus után használtam intim zuhanyt is.Máskor nagyon vigyázz!!Körülbelürre tudod számolni,hogy a ciklusod mely szakában voltál.Talán szerencséd lesz.

2006. dec. 29. 18:43

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni.. hogy, lehet e egy nő terhes attól hogy, hogy ha az aktus elkezdődik..(óvszer nincs:P) de pár másodpercig tart.. max 10-15 másodpercig.. és maximum egy kis síkosító folyt ki.. folyhat vele sperma is ? teherbeeshet a nő ?


köszönöm.

17. dogiz
2006. dec. 29. 13:28

Semmi!

Ha dolgozol, mindennap bejársz a munkahelyedre, sétálsz, bevásárolsz, főzés, mosás, takarítás...

biztos, hogy nem fog a torna hiányozni. De ha mégis akkor nyugodtan tornázz. Ha sokat mozogsz, valószínű könnyebb lesz a szülés, de nem biztos...

Én annak idején egyikkel 8, másik gyerekemmel 8,5 hónapos koromig dolgoztam, gyalog jártam kb. 1,5 km., az elsővel nagyon megszemvedtem, a másodikat viszont hamar megszültem pedig 4,2 kg volt.

2006. dec. 29. 12:13
Csak azt tedd meg amihez kedved van.
2006. okt. 25. 20:28
En sem terhestornaztam es tuleltem ,es valoszinuleg edesanyad es nagyanyad sem ,minden rendben lesz torna nelkul is:)))
14. DODICA
2006. okt. 23. 14:33
Jó a terhestorna, ha tényleg az, aminek mondják, mert sokszor csak ráfogják. :) Ártani nem árt, de ha kimarad, az se baj. Ha úgy éled az életed, mint előtte, akkor remélhetőleg mozogsz eleget. Egyetértek Magdalával: a terhesség nem betegség! Nem igényel különleges bánásmódot, illetve végképp nem úgy, mint ahogy az manapság dívik. Én is képes voltam dolgozni a 8. hónap végéig, s nem mondom, hülyének is néztek! :(
2006. okt. 21. 19:21

20 éve a szüléseim idején még nem volt divat a terhestorna. Nekem a terhestorna talán az volt akkor (mint sokunknak akkor), hogy a 8. hónapig dolgoztam, háztartás vezettem.

Mostanában úgy látom a környezetemben élő fiatal kismamáknál, hogy szeretnek mindent ráfogni a terhességre; mintha betegség lenne, mindentől kimélik magukat (vagy inkább rátudják fogni az állapotukra lustaságukat).

TISZTELET A KIVÉTELENEK!

12. virkó
2006. okt. 21. 14:21
Nem lesz semmi bajod,és a gyerekednek se!A torna nem kötelező,csak ajánlott.A terhességem elején azt gondoltam,majd járok tornázni,de aztán messzire kellett volna menni,meg sete fáradt voltam,így elmaradt.Könyvekből és magazinokból tanultam néhány gyakorlatot,azokat csinálgattam,ha volt hozzá kedvem,aztán az utolsó két hónapban már minden nap tornáztam.De a séta szerintem ugyanúgy megfelel.Csak azért ne járj tornára,mert vki elvárja tőled!Akkor csináld,ha te akarod.
11. veres
2006. jún. 16. 20:00
Na én is tornáztam és plussz 21kg-mal mentem szülni.
2006. ápr. 25. 16:37
én 15kg-ot szedtem fel ès nem tornàztam.Szerintem sem lessz semmi bajod ha nem jàrsz tornàzni.
2006. febr. 11. 16:44
Szia!Szerintem ha jol esik es teheted,akkor tornazz mindenkeppen.En negyszer szultem,egyszer sem tornaztam (mindegyik szulesem teljesen mas volt)Szoval csatlakozom a tobbiekhez,hogy semmi gond nem lesz ha megsem tornazol.Egyebkent en a hosszu romantikus setak hive vagyok :-)Hajra!
2006. febr. 11. 10:41
En is vegig jartam tornazni, megtanultam a specko legzestechnikakat, vajudopozokat, ferjem a keresztcsontmasszazst, es nekem csodakat tett. Foleg a masszazs. A fajasok 2/3-at elvitte. En konnyen, gyorsan, szepen szultem, de nem hiszem hogy ez a tornan mult. :)
2005. nov. 29. 15:23

Na, hali!

Szóval a torna.... Igen, én is lefelejtettem, de tényleg a vérkeringéshez nagyon jó.

A dokim azt mondta, hogyha vízesnek találom magam, akkor egy nagy séta után, zuhanyozzak kellemes meleg vízzel, aztán rögtön tegyem fel a lábamat a falra.Utána nem telik bele 10 perc és egy csomót pisikélsz.

2005. nov. 24. 17:50

Szia Merci!


Én most 45 éves vagyok és 22 évesen szültem. Nem is nagyon lehetett hallani akkor ilyesmiről, mondogatták, hogy lehet néhány gyakorlatot csinálni, de nem nagyon propagálták a dolgot. Én azért úgy magamtól tornázgattam egy keveset, főleg hiúságból, hogy a hasam ne maradjon nagy. Azt hiszem ez a szülés után még fontosabb.Szerintem, ha bírod és van időd rá, csináld, de gondolj arra is hogy nők milliói szültek terhestorna nélkül.

2005. nov. 22. 19:27
Ha nem terhestornázol, akkor sem lesz semmi baj. A szülés könnyúsége vagy nehézsége úgysem attól függ. Viszont a mozgás mindig jót tesz. A vérkeringésed sem az igazi a terhesség késői szakaszában.
2005. nov. 21. 11:34

Szia Merci!

Szerintem semmi nem lesz, ha nem tornázol!

Én végig tornáztam, talán az utolsó 2 hétben nem, mert már nem esett jól! Arra számítottam, hogy a szülés könnyebb lesz.

Egy frászt! Semmi hasznát nem vettem a kazettáról begyakorolt légzéstechnikáknak sem. Örültem, hogy egyáltalán kapok levegőt!


Nem akarok általánosítani, de....

Ismerősöm világéletében fitt volt, vékony alkat, és állandóan mozgott, edzésben volt. 2 kislányt szült, de mind a kettővel megszenvedett, nem tágult.

Véleményem szerint ha valaki nem olyan alkat, hogy nem tágul akkor a torna sem fog segíteni rajta.

Néha azon gondolkodom el, hogy nem éppen a torna miatt lettem "kemény". Na mindegy.

Ennyi.

2005. nov. 20. 20:48

Ó, hát én tornáztam. És ennek ellenére összeszedetm 18 kg-t. És ráadásul a széles csípőm arra sem volt jó, hogy természetesen szüljek, meg még esztétikailag is örökké nyomja a lelkem. Szóval, ha tornázol, azért, mert neked az örömet okoz,és kellemes, akkor tedd, de ha szenvedsz miatta, mert sosem tornáztál,vagy egyszerűen csak kényelmetlenül érzed magad tőle, akkor nem most kell elkezdeni, szerintem.

Mindenesetre, ha megint kismama leszek, addigra edzett leszek, (már az is vagyok), és biztos, hogy fogok tornázni, és biztos (remélem), hogy nem hízok majd ennyit, de azóta már nagyon más a szemléletmódom.

2005. nov. 17. 21:02

Szerintem semmi.

Mi sem tornáztunk annak idején, de a gyermekeim sem tornáztak, pedig mindkét lányom szült már két-két gyermeket.Igy sem volt nehéz szülésünk./bocsi én 48-éves 4 szeres nagymama vagyok/

2005. nov. 17. 18:56
Mi lesz, ha nem terhestornázom a terhességem alatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook