Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autoimmun betegség fórum

Autoimmun betegség (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. Remoni
2015. júl. 23. 14:20

A petefészekben nem okoz maradandó károsodást. Teratogén hatása van, vagyis a megtermékenyített petesejtben, a magzatban okozhat fejlődési rendellenességeket, korai szakaszban a terhesség elhalását is eredményezheti. A szedés után 3 hónapot kell várni, az alatt "ürül ki" a szervezetből. A neked javasolt 6 hónap már a biztonsági ráhagyást is tartalmazza, mindenképpen tartsd be.


Mielőbbi jobbulást kívánok!


[link]

2015. júl. 23. 09:39

Sziasztok!

Én 25 éves vagyok, tavaly áprilisban diagnosztizáltak progresszív szisztémás szklerózissal, annak is diffúz (vagyis gyors lefolyású) fajtájával, szóval megnyertem! Akkor közölte az orvosom, hogy megtiltja a gyermekvállalást, hisz a betegség első időszakában nagyon sokat ronthat az állapotomon. Egyébként én a Pécsi immunklinikára járok kezelésekre, nagyon jó kezekben vagyok véleményem szerint, sehol nem találkoztam még ilyen lelkiismeretes orvosokkal. Most trexan-t kell szednem, hálistennek a szteroidokat a mi betegésgünkre nem szoktak adni, de a trexan sem jobb, sőőőt...gyengített kemoterápiaszerű kezelés, mely szedése alatt ha teherbe is esek, 80% az esély arra, hogy genetikai rendellenessége lesz a magzatnak, továbbá a gyógyszer abbahagyása után még fél évig nem szabad teherbe esni. Ez miatt egyenlőre nem tervezünk babát, de nagyon szeretnék, csak félek, hogy maradandó károsodást okoz a gyógyszer a petefészkemben. Az érdekelne, hogy van e itt valaki, vagy esetleg van e olyan ismerőse, aki trexan szedése után teherbe esett?

2015. márc. 15. 14:19

sziasztok, barátom spermaellenes antitesteket termel saját spermája ellen, ezért nem lehet természetes úton babánk. csak lombikkal. Az lenne a kérdésem, hogy ezt érdemes kivizsgáltatni immunulógussal? van erre gyógymód? Lenne rá megoldás, hogy ez elmúljon neki, és csak a pénz miatt erőltetik a lombikot?


ez egy teljes autoimmun betegség egyik jele lehet, tehát egész testet érintő autoimmunság is lehet vele, ami a spermájában ad jelet magáról? vagy csak ott lehet ez neki?


volt itt valakinek hasonló? tanácstalanok vagyunk, mert egyik orvos se mond semmit mit kezdjünk ezzel a helyzettel. nem tudjuk, hogy immunológusra van-e értelme költeni a pénzt, hogy ezt kivizsgálják neki?

2015. márc. 14. 11:30
kérdezz! hátha tud valaki válaszolni.
2015. márc. 13. 21:56
valaki? kérdezhetek?
78. ramb
2014. okt. 21. 14:14
Istenhegyi géndiagnosztikán keresd !
77. Meseteve (válaszként erre: 70. - Ramb)
2014. aug. 23. 18:50

Szia,


Erdeklodnek, hogy dr Eszto dr-nek tudod az email cimet?


Koszonom

2014. ápr. 3. 15:26
Igen űgy jallottam én is :(
75. youlcsi (válaszként erre: 74. - Zorina75)
2014. ápr. 2. 21:50
Szia! nekem valahonnan rémlik, hogy bizonyos autoimmun betegségek mellett hajlamos az ember halmozni ezeket. nem mindegyik autoimmunnál, de vannak ilyenek. viszont hogy melyek ezek és honnan rémlik, nem tudom... valahol olvastam vagy hallottam...
2014. ápr. 2. 08:35
Sziasztok. Tudna e valaki abban segíteni hogy ha van egy autoimun betegségem akkor gyakoribb e hogy màs autoimun is kialakul?
73. Anig.
2013. jan. 30. 11:52
Sziasztok! Van itt a fórumon esetleg Behcet kóros beteg? Előre is köszönöm! Üdv!
72. ramb (válaszként erre: 71. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 12. 11:40
Lakos minden krónikus lyme kóros beteget immunológushoz irányít, mert ő maga sem ismeri fel ezt a betegséget . Ő a felelős azért, hogy Magyarországon nem ismeri fel az orvosok 99% -a a lyme-ot.Hidd el tudom mit beszélek!
71. 5e1b581a2e (válaszként erre: 70. - Ramb)
2011. nov. 11. 21:20

Örülök,hogy segítettek rajtad.



"a neurológus főorvosok Lakos Andrásra hivatkoztak "


Ennyi?Ez kevés...

70. ramb
2011. nov. 11. 14:06
Amikor autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam, a neurológus főorvosok Lakos Andrásra hivatkoztak amikor azt állították hogy nem lehet lyme-kórom. Ha Lakoson múlt volna az életem már nem élnék . Dr Esztó Klára a tolószékből hozott vissza.Úgy hogy ne nagyon oktass ki te engem Specy!
69. 5e1b581a2e (válaszként erre: 65. - Ramb)
2011. nov. 10. 19:58

Te mit puffogsz itt?


Én személyesen ismerem Dr.Horváth Zoltánt is,meg Dr.Lakos Andrást is.Mindkettő nagyon jó orvos.


Olvasgass,mielőtt ítélkezel:

[link]

68. 5e1b581a2e (válaszként erre: 63. - 480b578442)
2011. nov. 10. 19:55

Húha...Most nézem csak a hsz-d...Meg hogy régen jártál itt...:(

Kissé aggódom,mert ez a fehérjementesség ez nagyon nagyon rosszul hangzik,azért ha erre jársz,írj,hogy ugye még sincs nagy baj.Amúgy (tudom,soká-info),de ha diéta,akkor dietetikust kérdezz,ha a kezelő orvos nincs is kéznél,hogy miért kapja.Egy nővér nem ért ezekhez,mert nem tanulta.

2011. nov. 10. 18:44
Azt kifelejtettem, hogy autoimmun pm. alulműködésről van szó.
2011. nov. 10. 18:25

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy pajzsmirigy alulműködés esetén be lehet adatni az influenza elleni védőoltást?

Köszönöm!

65. ramb
2011. nov. 2. 13:46
Sajnálom hogy sokan nem hiszik és nem értik azt amikor azt mondom hogy az országban 3 orvos ismeri fel a krónikus lyme kórt, amit más orvosok autoimmun eredetű betegségnek diagnosztizálnak. Ha olyan egyszerű lenne a dolog hogy egy sima lyme serológia vizsgálat eldönthetné a felismerés tényét akkor nem lenne igaz az, hogy valóban csak ez a 3 orvos ismeri fel ezt a betegséget. A lényege az egésznek hogy a negatív eredmény nem biztos hogy valódi negativitást jelent. A lyme kórt okozó borrelia baktériumnak olyan tulajdonsága van hogy elbújik a sejtekbe ezért ekkor nem jelzi a véreredmény a jelenlétét. Mivel egy okos baktériumról van szó az immunrenszer meg is szokja a jelenlétét és egy idő után nem is termeli azokat az ellenanyagokat amiket ki lehet mutatni. (IGG ,IGM).Ezt a tényt nem ismeri el a többi orvos ezért nem tudják diagnosztizálni a betegséget. Még egyszer mondom nem a véreredmény számít hanem a megfelelő orvos ! Dr Bózsik Béla ,Dr Esztó Klára, Dr Horváth Zoltán. Magyarország első számú "lyme szakértőjétől"Dr Lakos Andrástól óvakodjatok !
64. 763c1a87a1 (válaszként erre: 63. - 480b578442)
2011. aug. 31. 08:17

Vasculitis is egy aljas autoimmun betegség, amely egyre több fiatalnál jelentkezik.

Teszek ide egy cikket:

[link]

Az orvosoknak meg a nyakára kell járni, ki kell követelni a korrekt felvilágosítást a betegséggel kapcsolatban:

Röhej, hogy még mindig itt tartunk.

Jobbulást kívánok!

63. 480b578442 (válaszként erre: 62. - 763c1a87a1)
2011. aug. 30. 22:36

Köszönjük

Érgyulladás ennyit tudunk.

A vérsüllyedés szépen megy le már 18. Csütörtökön vesznek megint vért remélem akkor már 10 alatt lesz és hétvégére hazajön.Nem tudom még a részletes vérkép eredményét.Ma kérdeztem a nővértől miért kap fehérjementes kaját. Azt mondja ő nem tudja. Orvost meg nem láttam sehol, hogy megkérdezzem. Mondtam a gyereknek is ha találkozik dokival kérdezzen már rá mert elég nehéz így bármit is bevinni.

62. 763c1a87a1 (válaszként erre: 61. - 480b578442)
2011. aug. 29. 16:25

Kiderült már, mi a diagnózis?

Jobbulást kívánok a gyermeknek, nektek meg azt, hogy ne keseredjetek el!

2011. aug. 19. 22:18
Szerdán kerültünk be, rögtön vért vettek és 1 órás vérsüllyedést néztek. Nagyon magas lett 120, tehát mondták, hogy nagyfokú gyulladás van a szervezetében, ezért mindent elkezdtek vizsgálni.Ultrahang, röntgen, vzelet, stb minden szervi eredmény jó negatív lett, és azt mondom sajnos mert ha valahol találtak volna gyulladást akkor tudják, hogy a magas vérsüllyedés ennek az oka de mivel minden rendben volt így ez a betegség igazolódott be.Miskolcon a gyekben kezelik és erre specializálódott professzor aki állítólag országosan elfogadott ezen a területen ő támasztotta alá ezt a betegséget sajnos.
60. kingi7 (válaszként erre: 58. - 480b578442)
2011. aug. 19. 22:07
Nekem csak annyit mondott, hogy keressek egy immunológust. Neked hogy alakult a kivizsgálás?
2011. aug. 19. 22:05
Azt olvastam erről a betegségről, hogy nagyobb mértékben a nőknél fordul elő leginkább a tinédzser korban és a változó korban és a tinédzsereknél sulyosabb eseteket produkál. Az én lányom pont tinédzser.Ebbe bele fogunk őrülni.Leginkább attól tartok mi jön még ezután és mit vált ki esetleg a kezelés.Nem indít-e meg újabb betegségfolyamatokat.
58. 480b578442 (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2011. aug. 19. 22:01
Mi a körzeti orvostól kértünk egy beutalót általános kivizsgálásra.
57. kingi7
2011. aug. 19. 21:59
Én speciál az izületeim vagy izmaim-nem tudom, hogy melyik fáj- de majd belehalok, kisebb fizikai terhelés és nem tudok mozogni... hol végeznek immunológiai vizsgálatot? Korrekten, precízen, gyorsan? Hol lehetne ezeket a "fájdalmakat" kivizsgáltatni?
56. 480b578442 (válaszként erre: 53. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 19. 21:45

Értem ez jó:)

Ha megtudjuk jövőhéten a fajtáját mindenképp megírom majd járjál mér erre légyszí. Köszönöm


Az befolyásolhatja a gyógyulást, hogy milyen korán ismerik fel? Mert valószínű nekünk még az elején elkapták eddig ugyanis soha nem volt beteges kis náthákat, mandulagyulladást leszámítva.

Vitaminokkal, helyes étkezéssel karban lehet tartani vagy meg lehet gyógyítani ezt a betegséget? Az zavar, hogy senki nem mondja még azt sem odabent mit lehet enni. Annyit mondtak tömény fehérjét ne, illetve színezékes, tartosítos élelmiszereket sem. De akkor mit mert szinte mindenben van színezék és tartosító.

55. youlcsi (válaszként erre: 53. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 19. 21:39

szia!

bocs, hogy így beleszólok a társalgásba... mennyire vagy otthon az autoimmun nyavalyákban?

54. Várhegyi Márton (válaszként erre: 51. - 480b578442)
2011. aug. 19. 21:38
Az más, amire te gondolsz, és rettenetesen ritka a mai antibiotikumkorban (a legprimitívebb penicillin is megöli a kórokozót). De vannak olyan vasculitisek, amik fertőzéssel vannak összefüggésben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook