Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ég a gyomrom, gyomorszájam fórum

Ég a gyomrom, gyomorszájam (beszélgetős fórum)


24. vivili
2009. márc. 25. 13:21
AMikor én várandós voltam ánizsmagot rágicsáltam. Nekem azonnal (!) megszüntette a gyomorégésemet.
23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - 'szti)
2009. jan. 4. 09:42
A savat nem felszedni kell hanem beállítani hogy ne képződjön feleslegesen sok.Nagyon jó tabletták vannak erre. A savlekötők csak arra jók ha valakinek csak kevésszer képződik több sav akkor segítsen. Ha rendszeres a gyomorégés akkor a savbeállítók kellenek. Ha már a gyomorszáj is ég akkor sav visszafolyás reflux van ami mindenképpen gyógyszert igényel mert a nyelőcső könnyebben felmaródik mint a gyomor.
22. d58b988bee (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2008. dec. 19. 13:13
Elsősorban a kávét felejtsd el, már az lehet, hogy segíteni fog.
2008. okt. 5. 14:10
szerintem a RENNIE a legjobb, nekem bevált.
20. villam
2007. dec. 6. 13:37
Én is tablettát tudok ajánlani "Talcid" nálunk ez a tuti! Az ok amitől sok a savunk az a helytelen táplálkozás és a szénsavas üdítő :(
2007. szept. 8. 09:57

NEm biztos, hogy beteg vagy, egyszerűen sokat eszel, a fűszeres ételek is okozhatnak gyomorégést. Egyél kevesebbet, és ha fűszeresen eszel, próbáld csökkenteni. Az ételek közül pedig, a savat okozókat mellőzd.

Az előző terhességemnél nekem is égett a gyomrom, túlsúlyos is voltam, és sokat ettem. Aztán kaptam egy deszertet, aminek nem tudtam ellenálni, finom szeszes tartalma miatt. Na az még + ban szépen elintézte amit a sav kikezdett.

A reflux egy igen komoly betegség. Ne gondolj rögtön a legrosszabbra.

18. dobos
2007. jún. 11. 08:51

Negyon sokat szenvedtem ettől az éerzéstől,dokihoz

kellett mennem naxidin nizatidinum 300mg tablettát írta fel megszünteti a savat és meg is köti.A promlémám megszünt.

2007. jún. 3. 22:08
Valószínű sok a gyomorsavat,én tudok rá megoldást:rosttabletta,ez felszívja!
16. 363d535da9 (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2007. jún. 3. 18:20
Egyél gyakran keveset, és akkor maguktól megszűnnek ezek a problémák. A kávét tejjel idd, és ha lehet egyél előtte vagy utána 1-2 szem háztartási kekszet.
2007. jún. 3. 17:54
Nekem mindig sok volt a savam, sajnos fekélyem is, és az orvos ir fel gyógyszert napi egy elég szokott lenni. Ha nem elég a pászka, vagy a kukorica, vagy a ropi, beszélj orvossal. Nem jó elhanyagolni.
14. Leonka (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2007. máj. 28. 16:56
Szia Krisztina!Én is ettől szenvedtem egészen addig amíg rá nem találtam egy könyvre amely leírja,hogy a szervezetünk túlsavasodása okozza ezeket a tüneteket.Vannak kimondottan olyan ételek amelyek közönbösítik a savat. Pl. szénsavmentes ásványvíz,alma,cseresznye,cékla,és szinte minden zöldségféle.Én általában az almát hívom segítségül mert azt általában mindig lehet kapni és mindig használ.A citrom és a narancs csak még jobban savasít.A pékáruk sem a legjobbak ilyenkor. Igyál sok szénsavmentes ásványvizet,hidd el,hogy el fog múlni.
13. sizsu (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2007. máj. 20. 08:23

Az kellemetlen. Tüneti kezelésnek jó a keményítő (pékáru, rizs, keksz, burgonya...) vagy a tej. Ha ezektől jobb lesz, vagy ha nem hát azért, ballagje el egy beutalóval a gasztroenterológiára! Nekem is így kezdődött, három évig küszködtem, mire rászántam magam, kiderült, hogy kóros gyomorsavtúltengésem van, ami már faszályos fekélyt produkált, amitől már a végén magas lázzal kísért hányási mozgalmaim voltak. (ezt a dokim mondta ilyan szépen, az én számból úgy hangzana, hogy még a belemet is kiokádtam...). Szal ne húzzd, max azt mondja majd, hogy nincsen semmi bajod, de akár úgy is járhatsz mindt én, és ezt nem kívánom.

Most minden ok (szinte minden), kaptam bogyókát, reggel kevés vízzel kaja előtt fél órával beveszek egyet éhgyomorra, és minden ok, nem ég nem fáj, nem émelygek...

Nem tok jobbat mondani, mert a többi csak a tünetek enyhítése (az egyél kekszet), a kiváltó okot kellene megszűntetned, ahhoz meg ott a gasztrós doki.

Gyógyulj meg! :)))

12. sello5
2007. máj. 20. 07:58
szerintem probáldki a renit
11. éva*
2006. dec. 5. 04:33

Nagyon egyszerű és mindenkinél bevált, aki eddig kipróbálta.Egyél meg egy maroknyi pattogatott kukoricát ahányszor érzed, hogy ég. Ez semlegesíti a legjobban. Nekem egy természetgyógyász mondta. Volt akinél évek óta fennálló problémát szüntetett meg egy hét alatt. Rögtön hat, a hetet úgy kell érteni, hogy addig még visszajött a probléma, utána már nem.

Nekem elég szokott lenni 1-2 alkalom.

10. pewa
2006. dec. 4. 08:08
igyál meg reggelente egy pohár ásványvizben egy kicsavart citrom levét. Szénsavas dolgokat ne igyál meg általában semmi olyat, ami savasit. Erre komoly irodalom van a neten, most nem sorolnám fel az okokat. A lényeg, hogy a citrom leve a gyomorban lugosít. Én sem értem, de olyan ez mint a repülő. Nem kell érteni ahhoz, hogy használjuk.
9. 4726e582cf (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. nov. 28. 18:43

Szia!


Nekem is volt a fogyókúrám előtt, mire felhomályosítottak, hogy attól előfordulhat, ha a szénhidrátot és a fehérjét összeszi az ember. Elsőre Atkinseztem és egy hét alatt rendbejött a gyomrom (vagy még annyi sem).

Azt hiszem refluxnak hívják. Persze, ahhoz, hogy megtudd pontosan orvoshoz kell menni, de nem kellemes a gyomortükrözés :(((. Barátnőmnek is volt, ő elment és valami bogyót adtak neki, ami csak a tüneteket enyhíti, de rendszeresen előjön.


Másodszorra a 90 napos szétválasztós diétát csináltam, akkor is elmúlt, úgyhogy lehet ebben valami. Mostanában, hogy nem diétázom, néha előjön, de egy hét szétválasztás után ismét rendbejön.

Valami olyasmi van, hogy a szénhidrát a fehérjével kölcsönhatásba lép és gázokat, meg miegymást termel a gyomorban, nem elhanyagolható tény az sem, hogy potom minimum 8 órát poshad a gyomorban ez a kutyulék (bocs, de így van). Nem tudom a szakkifejezéseket, úgyhogy ezért bocsánat.


De mielőtt ReniAntacidumot (gyomorsav lekötőt) kezdesz enni és orvoshoz menni, előtte próbáld meg szétválasztani a kajákat. Mármint húst friss salátával egyél, következő étkezéskor (minimum 4 óra elteltével) meg mondjuk főtt zöldséget. Tudom nem könnyű, de lehet nálad is beválik :).

Ha nem, akkor lehet orvoshoz kellene menned, mert gyomorfekélyt okozhat a túlzott savtermelés.


Remélem tudtam segíteni :).

2006. nov. 28. 13:25
mindenkinek köszönöm!!!!!
7. gpetra (válaszként erre: 4. - Eee466847e)
2006. nov. 28. 09:17
Szívesen, még anno én indítottam :)
6. eee466847e (válaszként erre: 5. - 'szti)
2006. nov. 28. 09:13
Igen, az jó és a korpás keksz.
2006. nov. 28. 09:12
anyám pászkát szokott rágcsálni, azt mondja az szedi fel legjobban a savat
4. eee466847e (válaszként erre: 3. - Gpetra)
2006. nov. 28. 09:02
Kösz! Lusta voltam megkeresni.
3. gpetra (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. nov. 28. 09:00
A topic a tudásbázisban van "Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére?" címmel. Mindenképpen menj el orvoshoz, és ha nem iszol kávét, az is valamennyit enyhíteni fog a fájdalmon.
2. eee466847e (válaszként erre: 1. - Virág krisztina)
2006. nov. 28. 08:51
Itt olvashatod már van egy topic, ami ezzel a témával foglalkozik. Sajna nem tudom, hol. Szerintem reflux betegséged van. Ezt tudják gyógyítani, de orvoshoz kell menned. A sav visszajön a nyelőcsőbe és az marja állandóan. Az enyém sebes lett a felmaródástól. Engem megműtöttek 5 évvel ezelőtt. Azóta nincs panaszom. Mielőbbi gyógyulást kivánok!
2006. nov. 28. 08:43

Sajnos állandósult a gyomorégésem. Nem vagyok terhes csak túlsúlyos, és elég sok kávét iszom. Mostanában állandóan ég a gyomrom, de egészen a torkomban érzem és roppant kellemetlen.

Hogyan lehet ezen változtatni?? vagy megszüntetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook