Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed/véleményetek az iskolai gyermek étkeztetésről, minőség, mennyiség, esetleges támogatások? fórum

Mi a véleményed/véleményetek az iskolai gyermek étkeztetésről, minőség, mennyiség, esetleges támogatások? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. 79af44b700 (válaszként erre: 55. - Tixtina)
2012. szept. 15. 16:24
igazad van, sajnos...
55. tixtina (válaszként erre: 54. - 79af44b700)
2012. szept. 15. 16:14

Konkrétan tudom,hogy mennek a dolgok sajnos:(

A férjem igazgatóhelyettes volt egy kollégiumban,és rengeteg vitája volt az igazgatóval az étkeztetést illetően.

Busásan tejelnek,elhiheted:oo

Ja,és nem biztos,hogy ők a legolcsóbbak,mert nálunk majdnem 400 forint az ebéd az oviban,és emelni fogják hamarosan.

54. 79af44b700 (válaszként erre: 53. - Tixtina)
2012. szept. 15. 16:09
még az ökormányzatnak se(semmi kenőizé), csak ők voltak a legolcsóbbak.De biztos hogy így jó, hogy ők a legolcsóbbak, de nem eszik senki?
53. tixtina (válaszként erre: 52. - 79af44b700)
2012. szept. 15. 16:04

Csak azoknak éri meg,akik megkötötték a szerződést ezekkel a cégekkel.

Nálunk tíz évre kötötték,így biztos jól jártak egyesek-kivéve,a gyerekek:oo

2012. szept. 15. 14:58
Darált lecsókolbászból van a milánói makaróninak nevezett izé. Nem vagyok hatalmas ember, félre ne értsétek, csak 1 anya. Ha épp nincs gond-nem büdös a lecsókolbász- nem tehetek semmit. Csak dühös vagyok, de azt sem mutathatom ki,csak itthon, vagy itt..Mennyiség is..Minőségről ne beszéljek.Gyermekem ovis, a településen lévő 4 óvodába ugyanaz szállítja a kaját, aki a sulikba, nagy része kuka. Tudnám, kinek éri ez meg, a sok kidobott étel?
2012. szept. 15. 14:44

Támogatást nem is próbálok kérni,mert magasnak számít a férjem 150 ezres nyugdíja,hiába vagyok munkanélküli-azt sem nézik,hogy hitelünk van.

Míg más minimálbéren van bejelentve,kb.az ötszörösét keresi,és jogosult az ingyen étkeztetésre:o

Nincs igazság bakker!

2012. szept. 15. 11:05

Sziasztok!

Fel vagyok háborodva:oo

Eddig sem volt jó a menza a suliban,oviban-itt nálunk a kerületben-de most,katasztrófa.

10 éves szerződést kötött az önkormányzat.

Valaki nagyon jól járt ott "fent",csak a gyerekeink isszák a levét:oo

Minden nap kóstoltatnak az oviban a szülőkkel.

Hétfőn visszaküldték az óvónők a krumplifőzeléket,mert szén feketére égették a krumplit,maga a főzelék pedig ehetetlen volt.

El volt sózva,ránézésre leginkább a tapétaragasztóra emlékeztetett.

A leves annyira zavaros volt,hogy azt hittem már a moslékot tették ki elém-nem mertem megkóstolni:oo

A legrosszabb az egészben,hogy semmit nem lehet tenni.Van panaszkönyv,de attól tartok nem sokat ér.

Szerencsére a fiamnál a suliban megoldható,hogy tanítás után hazajön a gyerek,és nem kajál bent.

Semmit nem evett a gyerek,a tejbegrízen,és a zölborsó főzeléken kívül.

Mivel itthon majdnem minden nap főzök-nem fogok fizetni ezért a vacak moslékért!

49. Encsy75 (válaszként erre: 48. - Marjann)
2009. ápr. 22. 13:58
Jó ötlet,majd javasom a többi szülőnek is.
48. Marjann (válaszként erre: 47. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 13:33
Pedagógus napra vegyetek etikett könyvet neki. Tuti nincs benne ilyen:)
47. Encsy75 (válaszként erre: 46. - Kattyus)
2009. ápr. 22. 13:18
Ezt mi szülők sem értjük,de lehet a tanárok sem csak ez az új dilijük.Tanitsuk a gyereket az etikettre,mondják,de az nem lényeg ha előtte nem mos kezet sem a gyerek sem a nevelő.Nem értem????
46. kattyus (válaszként erre: 45. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 13:07
De akkor sem értem. Tökfőzeléket villával? A csirkét még étteremben is illik kézzel enni. A menzán meg a főzeléket villával?!
45. Encsy75 (válaszként erre: 44. - Kattyus)
2009. ápr. 22. 13:04
Én is.Csak a szülő nem ül ott a menzán a gyerek mellett,csak a tanár van ott.
44. kattyus (válaszként erre: 41. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 12:52
Én a főzelékeket kanállal eszem:) Ha tettszik másoknak ha nem:)
43. kattyus (válaszként erre: 40. - Marjann)
2009. ápr. 22. 12:50

Nálunk volt még sport-leves is:

Mindent bele!-néven.

42. Marjann (válaszként erre: 41. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 09:31
Az illem szerint, ha -szemes-kukoricát szolgálnak föl, akkor azt szigorúan egyesével kell a villára szúrni és úgy enni. Üzenem a konyhásnéniknek:) Amúgy én világ életemben kanállal ettem, nem is tudom hogy lehet villával...:D
41. Encsy75 (válaszként erre: 40. - Marjann)
2009. ápr. 22. 09:28
Szerintem most is ez a kétféle van.Itt most arra vannak rászálva,hogy késsel villával kell még a főzeléket is enni.Jó mi?
40. Marjann (válaszként erre: 39. - Encsy75)
2009. ápr. 22. 08:53

Tőlem mindig megkérdezte az anyukám, de nagyon ritkán emlékeztem rá:)

Emlékszem az elsős tanítónéninek az volt a heppje, hogy meg kell enni a levest. Vettünk fél kanállal és összekoszoltuk a tányért. Mamám szerint ilyne helyen 2 féle leves van:

1 Zilahy: valamit visz a víz

2 BMV: bele minden vacakot

Reméltem, hogy azóta jobb a helyzet:D

39. Encsy75 (válaszként erre: 37. - Marjann)
2009. ápr. 22. 07:24

Itt si vagyok sziasztok.Kicsit lemaradtam,és talán ma sem tudok itt lenni sokat,Kisebb láyom ma kapja meg a 6 éves inekciót.Negyon izgulok,hogy fog rá reagálni.

-Szerintem a szülők naggya része azt sem kérdezi meg a gyerektől,hogy mi volt a kaja nem hogy azt megette-e.Talán ez a mai kor átka,hogy nem foglalkozunk a gyerekkel,azt hisszük jól megy,pedig sok helyen a szülő keservesen keresi meg a rávalót,vagy tényleg van és azért.

38. gaby70
2009. ápr. 22. 07:21
Abban a suliban ahová az én kisfiam jár,sokszor azt mondja,hogy sem ránézésre,sem pedig ízre nem tudja megmondani mi az amit kaptak ebédre,csak ha elolvassa a kiírást.Pedig ő tényleg nem válogatós,egy-két étel kivételével mindent megeszik.Szóval,minőségileg biztos,hogy nem tutik ezek a kaják és nem egészségesek sem.
37. Marjann (válaszként erre: 36. - Kattyus)
2009. ápr. 22. 07:03

Hát. Emlékszem ezekre a kenőcsös kenyerekre (pedig van annak 15éve is, hogy ezen éltem). Tojáskrém, töpörtyűkrém. Bevallom, én is utáltam őket, bár alapból nem vagyok egy válogatós fajta. Hagymát adni kisiskolásoknak (közösségben) megint furcsa dolog. Szerintem a megoldás az lehetne, ha a kenyeret kisebb darabokra vágnák (negyedekre), akkor a negyedet vagy le kell gyűrni a gyerek torkán, vagy ne vegye ki, aki szereti az pedig vigye haza a maradékot. (gondolom aki rászorul az szívesen vinné). Szinte biztos vagyok benne, hogy az ÁNTSZ annyira megbonyolítja az ilyen élelmiszerekkel kapcsolatos dolgokat, hogy reménytelen a maradékot (amihez hozzá sem értek) odaadni hajléktalanszállóknak pl.

Alma, narancs, tej...ez tényleg furcsa! A legfurcsább nekem nem is az, hogy nem eszik meg, hanem hogy akkor miért veszik ki?

2009. ápr. 21. 21:17
A mostoha anyukám a helyi ref. suliban takarít. Tegnap elmesélte, hogy tepertőkrémes kenyér volt zöldhagymával. A kenyeret a gyerekek nagy része ki sem vette, ha mégis akkor beleharapott és a kukában landolt. A fini hagyma szintén. Apukám úgy tanította, hogy meg kell becsülni az ételt, soha nem szabad a kukába dobni. Ha leejtett egy falat kenyeret felvette, és megpuszilta. Félre ne értsétek, nem a ti csemetéitekre gondolok. A lent említett tojásos kenyeret sem eszik meg. Az almát sem, a narancsot sem. A tejet is gyakran a kukába teszik. Sokszor poharastól. Mindíg az jut eszembe, hogy biza sok gyerek szívesen megenné. Bocs, hogy kissé hosszú lett, de én nem értem: Mit esznek ezek a gyerekek otthon??
35. Marjann (válaszként erre: 34. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 10:06
Én arra emlékszem, hogy az osztálytársam (jó, voltunk másodikosok), mindig a mi kenyerünkből kunyizott. Neki volt valami spec kenyere (kapott külön kaját a suliban), aminek érdekes íze volt így néha becserélte egy szelet tojásos kenyérre. Amikor szülinap volt és vittünk be sütit, akkor ő kapott külön cukorkát, de mindig nagyon dühös volt ránk, hogy nem adunk neki lisztes dolgokat. (nem emiatt, de amúgy se csíptem a csajt).
34. Encsy75 (válaszként erre: 33. - Marjann)
2009. ápr. 21. 09:59
Igen, mert már lázadnak,és hát a csapat szellem.De szerintem az ilyen gyerekeket a szülők úgy nevelik,felkészítik ,hogy talán nem lesz baj.Sjnos nem állhat a szülő minden percben a gyerek mellett,hogy kikapja a kezéből:Jó lenne egy ilyen szülőt is megkérdezni,hogy ő hogy csinálja.
33. Marjann (válaszként erre: 32. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 09:53
No igen. De rettenetes lehet akkor, ha még a tizenéves gyereknek is mindennap csomagolni kell az ebédjét és közben rettegni, nehogy kitörjön rajta a csordaszellem és beszálljon pizzázni a többiekkel. El sem tudom képzelni milyen lehet egy kamasznál!
32. Encsy75 (válaszként erre: 31. - Marjann)
2009. ápr. 21. 09:36
Szerintem nem oldják meg,egyrészt nincs lehetőség nekik,a szülő részéről meg hatalmas bizalom kell,hogy biztos azt kapná.e a gyerek.A nagyobbik lányom 2 éve koráig tejallergiás volt,anyósom kiprobálta egy alkalommal,hogy tényleg az e,persze rögtön jöttek a tünetek.Azután mig ki nem nőte nem biztam senkire.Egy felnött eltudja dönteni,de a gyerek helyett a szülőnek kell dönteni,vállalni a felelősséget.
31. Marjann (válaszként erre: 30. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 09:09

:(


Egyébként (picit visszatérve az eredeti témához), pl lisztérzékeny gyerek ellátását meg tudják oldani a sulik? Vagy nem mindegyik? Tudom, hogy támogatás jár nekik, meg emlékszem, alsóban nekem is volt egy lisztérzékeny osztálytársam, de gondolom a menzának elég bonyolult lehet egy szem allergiást ellátni.

30. Encsy75 (válaszként erre: 29. - Marjann)
2009. ápr. 21. 08:55
A családomban senki nem volt ilyen allergiás.Az orvosok szerint viszont az én gyerekeim már öröklődik.
29. Marjann (válaszként erre: 28. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 06:52
Nagyon sajnálom:( Biztos nagyon nehéz, remélem meg tudod szokni... Ez amúgy öröklődik? Vagy mitől jön ki felnőtt korban?
28. Encsy75 (válaszként erre: 27. - Marjann)
2009. ápr. 20. 21:16
Már soha nem jön rendbe,túl vagyok sok sok vizsgálaton,évenként kell menni rá.Az orvosok szerint ha felnőtt korodra leszel ételallergiás azt már sosem hagyod el.Egy gyerek kinövi, de a felnőtt már nem.Különösebb gond már nincs vele,ha betartom a diétát.Ha nem akkor szivok,és a család is nagy baj lehet belőle. Nagyon beteg voltam amíg kiderült hogy mi a szitu.Meg kellett tanulni együtt élni vele nekem is és a családomnak is.Csak a betartás...na az kegyetlen,idegen helyen kérdezgetni mi miből készült.Inkább nem kérek,ha meg magyarászkodom hülyének néznek,mert sokan nem hallottak még róla.Itthoni főzöcske sem egyszerü.
27. Marjann (válaszként erre: 26. - Encsy75)
2009. ápr. 20. 19:35

Rendbe jött az allergiád? Nagyon kemény lehet mindenféle ételallergia, bele sem merek gondolni.

Szerintem nem kell túlzásba vinni az egészség-mániát sem, csak ésszerű határokon belül. Nyilván ha választani lehet, akkor az egészséges alapanyagokat kell, de -tapasztalatból mondom- nagyobb kárt okoz, ha mondjuk egyik nap úgy döntesz, hogy mostantól fitten élek, délután csak gyümölcs, kenyér kihúzva, csak sovány hús stb...megutáltam a joghurtot, elegem lett a banánból... Meg kell találni a középutat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook