Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet a terhességi teszt pozitív ha mégsem vagyok terhes? fórum

Mitől lehet a terhességi teszt pozitív ha mégsem vagyok terhes? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. dec. 13. 20:55
sziasztok. multhét kedden vettem egy tesztet mert aggódtam volt egy kis baleset szombaton. a teszt egy erős csíkott utatott hogy negatív de alul egy nagyon nagyon nagyon de nagyon halvány csíkot hogy pozitív. elég halvány volt főlegaz intenziv piros fönti csíkhoz képest de mégis bánt a gondolat nehogy belul süllyenek el a dolgok.nagyon fiatal vok még hozzá egyenlőre meg se fordult a fejemben hogy gyerekem legyen. gondolkottam hogy veszek mégegy tesztet venni is fogok,de szerintetek jelent valamit az a nagyon halvány csík?
72. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 71. - Kiscsirke)
2009. ápr. 25. 12:19
Ezzel mi is így vagyunk:)
2009. ápr. 25. 08:47
Ezt csak akkor lehet kivitelezni, ha tervezett a baba...nálunk nem az volt, de örültünk neki. Így a vitamint sem tudtam előtte elkezdeni...:)
70. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 69. - Kiscsirke)
2009. ápr. 25. 07:50

Persze azóta is szedem, mert azt azért én sem hiszem el, hogy ne segítené az egészséges fejlődésben.

Én nem gondoltam, hogy terhes lehetek még.

Ezért nem is szedtem előtte, viszont ha felkészülök rá akkor szerintem évekig szedhettem volna.

69. kiscsirke (válaszként erre: 68. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 24. 09:19

Én szedtem, és nem terhesség előtt. Nálam fenn állt sok kockázati tényező. És mivel váratlanul ért a babavárás, ezért csak 1,5 hónaposan kezdtem el. És itt egy egészséges 1 éves csemete már. Olyan epilepsziás gyógyszert szedek, aminél szív illetve velőcső záródási rendelleneségek lehettek volna. Szóval én azt mondom, megérte szedni, ki tudja mi lett volna, ha nem szedem. Ja és nem volt nagy a babám. Végig kicsi volt. 3100 g-al született. Viszont 2 hónaposan már olyan pufók volt... :)

Szóval én azt mondom, szedd azt a vitamint, vagy legalább a folsavat. Szerintem érdemes.

68. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 67. - Kiscsirke)
2009. ápr. 24. 07:43

Mondtam az orvosnak, hogy szedek terhességi vitamint, de azt mondta erre, hogy ez már ilyenkor értelmetlen.

A terhességi vitaminoknak akkor van jó hatása ha már a terhesség előtt szedjük amivel kiküszöbőlhető a rendellenesség, de ha utána szedjük erre semmit nem ér.

Ezt a doki mondta.

67. kiscsirke (válaszként erre: 66. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 23. 13:23
Elevit is jól jöhet! Illetve a folsav.
66. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 65. - Pmjudit)
2009. ápr. 23. 08:30

Pihizek szigorúan. Fekve laptopomon írok most ide:)

Ma már talán mintha nem véreznék annyira. Már ma a férjem hozott Magne B6-ot is és be is vettem. Nagyon sokan tanácsolták. Rengeteg privi levelet kaptam, és mindenkinek nagyon köszönöm, hogy ennyire szurkolnak nekem/ünk.


Puszi mindenkinek

2009. ápr. 22. 19:09
Vigyázz magadra/magatokra! Gratulálok! Sok pihi és minden rendben lesz!!!
64. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 61. - Kiscsirke)
2009. ápr. 22. 17:30

Belenéztem, és majd még jobban átnézem. Tetszik az oldal nagyon.


Köszi nagyon kedves volt tőled.


Puszi

63. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 58. - Danama)
2009. ápr. 22. 17:17

Köszi nagyon kedves vagy. Sokat pihiztem ma ezért nem is voltam itt, de a munkámat azért el kellett végeznem. Jó de ezt fekve csináltam amit csak lehetett.


Puszi és köszi hogy szorítasz értem/ünk.

62. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 57. - Mimmo33)
2009. ápr. 22. 17:16
Egy hét múlva kell visszamennem 29-én.
2009. ápr. 22. 13:34

Szia!


Én azt veszem ki, hogy 2 myomád van, és egy babád.

Nekem a 7 hetes hüvelyi UH-on 7 mm volt a baba. A 13 hetesen meg már 12 cm! Ha ez valamit segít. 5-6 hetesen narancs nagyságú a méh, úgy tudom.

Egyébként a babaszoba.hu-n van eg ynagyon jó hétről hétre követő terhességi leírás, csak be kell írnod a mensid utolsó napját.

[link]


A szülési kalkultárot töltsd ki

60. Mandula71 (válaszként erre: 55. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 22. 13:03

Na akkor fekvés és pihi ezerrel! Csak halkan, de gratulálok!

A doki gondolom azért mondta, hogy a babának már nagyobbnak kellene lennie, mert a méhed viszont már elég nagy. Pontos méretet nem tudok, de nekem 2 éve a 10. héten női ökölnyi volt és akkor már nem csak a petezsák látszódott, hanem a baba is és persze szívhang is volt.

Ettől függetlenül reméljük minden rendben lesz nálad. Mikor kell visszamenned kontrollra?

Ja, a két miómád nem vészesen nagy, nekem 28*21 és 44*36 volt a terhesség elején, most, 15 hónappal a szülés után mindössze 15 és 18 mm átmérőjű. Úgyhogy a miómákkal ne foglalkozz!:)

59. Mandula71 (válaszként erre: 53. - Mimmo33)
2009. ápr. 22. 12:56
Ezt mondtam én is:)
58. danama (válaszként erre: 55. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 22. 12:00

mondtam én meg is könnyeztem, szívből szorítok és gratulálok neked!

pihi, sok gyümölcs, és ne izgasd megad, szóval ne nézz híradót, puszi

2009. ápr. 22. 10:34

Akkor tessék pihenni, és nem dolgozni!!Csak nyugi. Minden rendben lesz!!

Mikor kell menned legközelebb?

Kellene lenni…Írtam, neked, hogy nem mindegy milyen UH géppel vizsgál….Ha valamilyen régebbi darab, nem biztos, hogy látja…De attól még ott a baba;)

2009. ápr. 22. 10:30
Írt fel gyógyszert is DUPHASTON 10mg 2×1 naponta. Ez 16-hetes koráig véd a vetéléstől.
2009. ápr. 22. 10:26

Ez nem élénk, viszont a mai napon már lát petezsákot, csak azt mondja ennek a babának nagyobbnak kellene már lenni. Gondolom arra gondolt ő, hogy már működni kellene a szívének, és ezt még nem látta.


A kórlapra ez van írva:


Kp. tág hüvely, zárt méhszáj, rendesnél nagyobb férfi ökölnyi myomás uterus szabad környezet.

TKP: ép portio, min véres folyás.


Vaginalis sono.

Az uterus 72×73×106 mm.

Amellső falában 26×21 mm-es, a hátsóban 32×29 mm-es örvényes szerkezetű intramuralis myoma látható.

Jelenleg 6×5 mm-es petezsákszerű képlet ábrázolódik.


Most szigorúan fekszem, de a laptop az ölemben lesz.

54. danama
2009. ápr. 22. 08:36
szerintem akkor van gond ha élénk színű vér jön
53. mimmo33 (válaszként erre: 52. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 22. 08:27

Jó reggelt!


Nekem ugyanez volt írva az első terhes vizsgálati lapomra, myoma nélkül...


Az Én olvasatomban nem férfi ököl nagyságú myoma, hanem férfi ököl nagyságú uterus, amiben van VALAMEKKORA myoma!!

Szerintem Te tuti TERHES vagy!!!!

52. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 51. - Mandula71)
2009. ápr. 22. 06:30

Hát nem tudom. De ez van írva:


Kp. tág hüvely, zárt méhszáj, rendesnél nagyobb férfi ökölnyi myomás uterus szabad környezetben.

51. Mandula71 (válaszként erre: 48. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 21. 22:09
Hát számomra a leírtakból nem derül ki, hogy maga a mióma mekkora. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de a férfi ökölnyi miómás uterus-t én úgy értelmezem, hogy a méh férfi ökölnyi és mióma található benne...
50. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 49. - Mimmo33)
2009. ápr. 21. 15:21
Pihenni, jaj azt nem tudok ma még, mert rengeteg a munkám, de azért nagyon nagyon köszönöm hogy szorítotok értem.
49. mimmo33 (válaszként erre: 48. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 21. 13:33

Szia!


Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen!!

Próbálj meg pihenni, nem gyötrődni(tudom-tudom...könnyű mondani)!

2009. ápr. 21. 13:04

Bocsika, hogy most írok, tudom szeretnétek tudni mi történt velem, de sajnos a munkámat az elmúlt két napban nem tudtam elvégezni és ezt ma be kellett pótolni bár még most sem végeztem vele.


Nos mai napon reggel leadtam a vizeletet, és délutánra kész is lesz az eredmény, de csak holnap megyek be reggel érte, mert a dokim már ma délután úgysem lesz bent, ezért holnap reggel megyek az eredményért amit azután mindjárt tudok vinni a dokihoz.


Hát igen az uterus elég nagy, pedig másfél éve voltam a nőgyógyászaton és akkor azt mondta kezd kirajzolódni a myoma, és majd egy 2 év múlva rendesen ki is fejlődik. Azóta másfél év telt el ha jól számolom, de ez mindenképp hatalmas fejlődés. Férfiökölnyi, az is a nagyobb fajtából!

Ez nekem nagyon rémisztő, és tényleg kíváncsi vagyok, bár teli vagyok aggódással félelemmel mi következik ezek után.

Szinte félek visszamenni, hogy mit fog mondani, de persze hogy visszamegyek, csak így is amikor közölte velem hogy hát igen nagy a myoma, és hogy nem látja a terhességet majdnem összerogytam.

Pedig erős jellem vagyok, de ez most letaglózott.

Puszi nektek majd írok még holnap is hogy mit mondott a doki.

47. mimmo33 (válaszként erre: 43. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 21. 10:39

Szia!


Kattintgatok, hátha írtál már...

2009. ápr. 21. 10:21

Mikor a fiammal terhes lettem-nem volt tervezve-negatív tesztjeim voltak.Nem volt megnagyobbodva a méhem.Minden doki mást mondott.Nagyon sokáig nézett hüvelyi uh-val,de cisztákon kívül semmi mást nem talált.Azt mondták lehetek ettől még terhes is,de lehetek méhen kívüli is vagy egyéb bajom is lehet.Végül 8 hetesen találták meg a babát,már vert a kis szive.De addig rengeteget aggódtam én is,hogy mi is a helyzet.

Szóval minden előfordulhat...

45. Mandula71 (válaszként erre: 34. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 20. 20:40

Szia!


A férfi ökölnyi uterus alapján simán azt gondolnám, hogy babát vársz. Attól, hogy van miómád, elvileg még látnia kellene a babát, vagy a petezsákot, vagy valamit. Szerintem. Maga a mióma ugyanis a méhfalban van, tehát elvileg nem takar semmit. Azt sem értem, hogy ha a doki miómát látott, akkor annak a méretét miért nem nézte meg, miért nem írta rá a leletre?

Nekem 2 évvel ezelőtt a terhességgel egyidőben derült ki, hogy miómám van. Rögtön kettő is. Az egész terhesség alatt annyi volt a plusz, hogy a második félidőben már 3 hetente kellett ellenőrzésre járnom, hogy a miómák helyzetét és méretét figyelemmel kísérjék. Elvileg ugyanis a terhesség előrehaladtával ezek nőhetnek. Az egyik mióma nekem közvetlenül a belső méhszáj felett volt, ami akadályozhatta volna a szülést. A szülés időpontjára ugyan a miómák valóban növekedtek, de nem jelentősen, viszont a méh növekedésével ezek is feljebb kerültek, így bár császármetszéssel szültem végül, de nem a mióma miatt. Az nem zavart semmit. Nemrégen voltam kontrollon, mostanra kisebbek lettek, mint 2 éve a terhesség elején, így semmiféle kezelés nem szükséges.

Úgyhogy szerintem mindenféleképpen nézesd meg magad másik dokival is. A miómát pedig itthon is csak akkor szokták műteni, ha panaszt okoz (rendellenes vérzés, fájdalom), ha semmi gond nincs, akkor csupán félévente ajánlott a méretét ellenőriztetni. (Legalábbis nekem ezt mondták.)

2009. ápr. 20. 19:26

Találtam egy érdekes cikket.



Műtét: igen vagy sem?


mióma, myoma


A mióma sok olvasónknak okoz fejtörést: megműtesse-e, vagy egyelőre inkább mégse. Érthető, hisz ki szeretne megválni a nőiesség egyik meghatározó szimbólumától, az anyaméhtől? Még akkor is van funkciója, ha már megszűnt a mensesz vagy garantáltan nem lesz szülés, ezért ha lehetséges, érdemes hát megpróbálni más módszereket is…


A 35 év feletti korosztályban minden negyedik-ötödik nőnek van miómája, melyre leggyakrabban ultrahangvizsgálat, ill. nőgyógyászati szűrés hívja fel a figyelmet. Legtöbbször semmilyen panaszt nem okoz, máskor viszont a mensesz rendellenességei hívják fel rá a figyelmet.


Mikor érdemes gondolni rá?


A mióma a méhtestizomzat (általában jóindulatú) daganata, mely elhelyezkedésétől, ill. nagyságától függően különböző panaszokat okozhat:


* Vérzészavar

* Alhasi fájdalom

* Vizelési nehézségek

* Meddőség

* Terhességi komplikációk


A leggyakoribb panasz a túlzottan erős, elhúzódó menses – minél közelebb helyezkedik el a góc a méh nyálkahártyájához, annál inkább van esély ennek a tünetnek a kifejlődésére, hiszen annál nehezebben tud a méhfal összehúzódni és így tamponálni a vérzést. Ráadásul a mióma hátterében megtalálható hormonális kiegyensúlyozatlanság miatt zavart szenved a méhnyálkahártya felépülése és leválása is.


Ha valakinek 35-40 éves korára válik fájdalmassá a mensese, az ok igen gyakran a felületesen elhelyezkedő mióma, de előfordulhat az is, hogy a góc beszűkíti a méhszájat, és ezzel okoz elhúzódó, fájdalmas vérzést.


Figyelem! Mensestől független fájdalom akkor szokott fellépni, ha a daganat a méhet borító hashártyát, ill. a környezetben található szerveket, leggyakrabban a hólyagot, végbelet nyomja.


Az állandó irritáció gyakori, ill. sürgető vizelési ingert vált ki, amit súlyosbíthat az, ha a hatalmasra nőtt miómagóc mechanikusan is nehezíti a vizelet elfolyását. Ilyenkor akár az is előfordulhat, hogy annál nehezebb a vizeletürítés, minél inkább teli a hólyag.


Jó tudni!


Akár kis gócok is okozhatnak meddőséget, részint elhelyezkedésük miatt – elzárhatják a petevezetéket –, másrészt azért, mert a nyálkahártya felépülése a gócok felett zavart szenved. Ezenkívül a hormonális működés zavara is hátrányosan befolyásolja a teherbe esést.


Ha mégis bekövetkezik a várva várt megtermékenyülés, akkor is hátrányt jelent a mióma, mert vetélést, koraszülést, a magzat fekvési rendellenességét, ill. elhúzódó szülést okozhat.


Mi okozza a miómát?


A megbomlott hormonális egyensúly váltja ki a jóindulatú simaizom-eredetű méhdaganatot. A kiegyensúlyozott menstruációs ciklus során ösztrogént és progeszteront is termel a petefészek. A ciklus első felében inkább az ösztrogének hatása dominál, míg a petesejt megérését követően, félidőtől kezdve a progeszteronhatás veszi át az irányítást.


Ha a ciklus során petesejt nem érik meg, akkor progeszteroncsúcs sem jelentkezik, és az eredmény relatív túlsúlyú ösztrogénhatás lesz. Ennek korai tünete a miómákon kívül a premenstruális szindróma (PMS) lesz, amikor a menstruáció előtt változatos testi-lelki tünetek jelennek meg: testsúlygyarapodás (elsősorban a fokozott vízvisszatartás miatt), fájdalmas mellfeszülés, puffadás, székrekedés, feszült hangulat, ritkábban depresszió.


A relatív ösztrogéntúlsúlyt nemritkán a túlsúly váltja ki, hiszen a zsírsejtek anyagcseréjük során sok ösztrogént termelnek, és ezzel megzavarják a ciklus normális lefolyását, szabályozását.


Hogyan kezelhető a mióma?


A természetes módszerek közül


* az akupunktúra

* a talpmasszázs és a

* homeopátia jön leginkább szóba kezelési módszerként.


A megfelelő, személyre szabott homeopátiás szer képes a petefészek működését a pozitív irányban befolyásolni.


A Calcium carbonicum talán a leggyakrabban felírt szerek egyike. Azoknak szoktuk ajánlani ezt a gyógyszert, akik gyakran már fiatalkoruktól túlsúllyal küszködnek, általában jókedélyűek, a menses előtt gyakori náluk a hangulatingadozás és különösen a mellfeszülés. Munkatempójuk inkább lassú, mint gyors, szívükön viselik a rájuk bízott emberek sorsát, önbizalmuk gyakran indokolatlanul gyenge. Szeretik a magyaros ételeket, a tejet, a tojást bár ez utóbbiakat nehezen tolerálják. Miómáik gyakran mutatnak – ultrahanggal is igazolhatóan – mészlerakódásokat, egyébként is hajlamosak a mészanyagcsere zavaraira, fogászati és mozgásszervi panaszokra.


Foszforra akkor lehet szükség, ha a miómás betegnek petefészekcisztái is vannak, hajlamos a nőgyógyászati gyulladásokra, vérzészavarokra. Hangulatuk gyakran és gyorsan ingadozik. Kedvenc ételük a csokoládé, ill. általában az édességek és gyümölcsök. Társaságban igen jól érzik magukat, a kommunikáció igen fontos számukra. Könnyen megizzadnak, szeretik a friss levegőt, bár a huzatot és a szelet nehezen bírják.


Műtét a nagyméretű, ill. gyorsan növő, akut életveszélyt – befolyásolhatatlanul erős vérzést, kocsánycsavarodás következtében fellépő fájdalmat, elhalást – okozó miómagócnál indokolt.


Hormonkezelés során az ösztrogének és a progeszteron közötti egyensúlyt próbáljuk meg helyreállítani az utóbbi hormon pótlásával. Ehhez persze meg lehet próbálni még a hormonok előtt a wild yam gyökér kivonatát tartalmazó készítményeket is.


Figyelem! Az ösztrogénszintet emelő hatású készítményeket mióma esetén okvetlen kerülni kell, ilyenek: a méhpempő-, a cickafark-, a rozmaring- és a szójatartalmú szerek és teák.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook