Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leggyakoribb utónevek 2004-ben fórum

Leggyakoribb utónevek 2004-ben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leggyakoribb utónevek 2004-ben

1 2 3
83. Bársonyhang (válaszként erre: 78. - 9089b602ef)
2014. nov. 25. 00:11
Jól meg kell gondolni a névválasztàst. Fontos hogy mennyire passzol a leendő gyermek családi nevéhez. Szerepel - e a Magyar Tudományos Akadémia álltal engedélyezett nevek körében ( ez a lista folyamatosan bővül). A 2. utónevek nekem nem tetszenek. Kérlek ezt ne vedd sértésnek Izlések különböznek. Természetesen ha most adtok nevet gyermeketeknek, az nem jelenti azt hogy élete végéig viselnie kell. Lehet névváltoztatást kezdeményezni. Akit érdekel, szívesen írok erről. Otthon vagyok a névváltoztatásban. Jó névválasztást kívánok mindenkinek.;-)
82. 035788d2a5 (válaszként erre: 81. - Globus)
2014. nov. 24. 23:20
:DDDDDDDDD
81. globus (válaszként erre: 78. - 9089b602ef)
2014. nov. 24. 22:59
Phinnaeusról minden magyar ember zsigerből pinára fog asszociálni. Nem biztos, hogy jó ötlet...
80. 02ab46177b (válaszként erre: 78. - 9089b602ef)
2014. nov. 24. 22:46

Ha ezt látják esetleg előre, akkor lehet nem akarnak majd hozzád megszületni. :D

Viselni is kell azt a nevet egy életen keresztül.

79. 035788d2a5 (válaszként erre: 78. - 9089b602ef)
2014. nov. 24. 22:40
zizis :D
2014. nov. 24. 22:38

Ha már szép és ritka név. ...én azt szeretném, hogy ha fiam lesz,René Phinnaeusnak hívnák, ha pedig lányom, Eduarda Norinának.

Milyen az ötlet?

2014. nov. 24. 21:04

Az elso gyermekunket varjuk. A ferjem a kapcsolatunk elso napjan kijelentette, hogy az elso szulott fia Leon lesz. Az a gond, hogy nekem egy kicsit tul kulonleges. De meg lehet szokni. De kiegyeztunk, ha kapunk meg egy talalo nevet, akkor lehet ketnevu a fiunk.

A lany nevekkel nem volt baj, Biborka lesz ha kislanyunk szuletik.

76. Leuci
2011. márc. 24. 15:40

Az én kislányom is Lea!! Gyönyörű és ritka név!!

Mi Leácskának vagy ritkán Leucinak becézzük!

75. Ella89 (válaszként erre: 72. - Win)
2009. ápr. 10. 13:47
Nekem ha fiam lesz, Nimród lesz a neve, ha lány, akkor Lea. Egyiket se lehet igazán becézni (talán a Nimródot Nimónak vagy Niminek, de hülyén hangzik) és én se értem, mért kéne. Lea vagy Nimród és kész! :Đ Az én nevemet is csak azért becézik, mert a Daniella túl hosszú, ezért lettem Ella. De amikor az anyósom Ellácskának mond... jaj, az rettenetes! :S
2009. márc. 3. 23:40
Sziasztok.Nekünk eszünkbe nem jutott különleges nevet adni a fiunknak,mondjuk nekem megvolt a névfavoritom kb12-13éves korom óta.Dávid,Dóra.A férjemnek is tetszik így könnyű volt a választás de azért apa nevét is megkapta így lett a keresztneve Dávid Zoltán.Ha a második gyerkőc lány lesz akkor Dóra Kinga lesz,ha fiú akkor bajban leszek mert azt még nem tudjuk,de van idő mert most tervezzük a másodikat.Szerintem passzolnia kell a vezetéknévhez.Nekem speciel nem tetszik a nevem és a hátamon feláll a szőr ha lenéniznek,de ez van majd megszokom:)
73. bnedora (válaszként erre: 72. - Win)
2008. okt. 27. 11:33
Nem veszem kötözködésnek, hiszen én kértem a vélemények megírását, sőt egyet is értek veled.
72. win (válaszként erre: 71. - Bnedora)
2008. okt. 21. 21:36

Szia!


Ne haragudj, nem akarok kötözködni, igazán nem, de érdekelne, miért kell feltétlenül becézni egy gyereket?

Mi direkt úgy választottunk neveket, hogy lehetőleg ne lehessen becézni. (Persze, a magyarok borzasztó találékonyak, ha becézésről van szó... :SSSS)


Továbbá engem az sem érdekel, mit szólnak idegenek, ha meghallják a gyerekem nevét. Valószínűleg csodálkoznak majd, mert nem egy mindennapi név (pont ez a jó benne), de minden csoda 3 napig tart, utána nem lesz érdekes.

A lányom neve akkora újdonság volt a 6 hetes Uh-on az UH-os orvosnak, hogy amikor hónapokkal később mentünk kontrollra, emlékezett ránk a név miatt. :D


Egyébként szerintem a Hunor egy szép név. Így együtt a kettő is jól hangzik, bennem kellemes benyomást kelt.

2008. okt. 21. 21:13

Sziasztok!

Mit szóltok a Hunor András utónevekhez? A születendő unokámnak ezt fogják adni a szülők. Én már kezdem megszokni.

Főleg a Hunor név érdekelne. Ismertek valakit, akit így hívnak? Mi a tapasztalat, hogyan fogadják az idegenek, esetleg hogyan lehet becézni.

70. megryan (válaszként erre: 69. - Kakukkfű)
2008. okt. 15. 14:46

Tudod kakukkfű, a helyesírási készsége nem mindenkinek jó.

Nem egy olyan gyerekkel találkoztam tanítói pályám alatt aki minden gyakorlás ellenére nem tud helyesen írni.

Lehet hogy nem akartál kötekedni, mégis az lesz belőle: mire jó hogy ezt megjegyezted? Ha tudja hogy ez van, akkor sem biztos hogy tud ellene tenni, ha meg nem tudja, nem teret róla, nem tehet ellene. Mellesleg miért számít neked hogy hány hibát vét valaki? A mondanivalója szempontjából teljesen mindegy, nem?

69. kakukkfű (válaszként erre: 65. - Tóthné ildi)
2008. aug. 14. 17:25

Ne haragudj,nem kötekedésből írom:

Ha már egyszer magyarok vagyunk,tudjunk helyesen írni!

2008. aug. 13. 06:25
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni...Én ugyan babát még nem várok,de kislánykorom óta szeretném a Brenda nevet adni a gyerekemnek majd,ha lány lesz....most azonban én is fel szeretném venni ezt a nevet,de sehol nem találok róla semmit,de még csak az eredetéről,jelentéséről sem...aki tud,kérem,segítsen!Köszönöm!
2008. jún. 2. 23:14

Sziasztok!

Az én fiam a Bende nevet kapta, a lányunk pedig Luca lett.Imádjuk őket.....

2008. máj. 3. 12:11
Nekem min fiúnév a Rajmund a kedvencem.. Olyan jól hangzik,hogy Rajmi..lányban pedig a Nina Violetta
2008. máj. 3. 10:50

Szóval, mindegy, hogy milyen évet írunk sajna mostanában tényleg nagyon felkapott lett, a külfőldi nevek adományozása gyermekeink részére, amit mi felelőtlen szülők, úgy gondolunk mostanság, hogy ez milyen szép és mennyire divatos a szomszéd Rozijával, vagy Bencéjével szemben,hogy én mennyire klafa szülő vagyok, mert én mennyivel általam divatosabb nevet választottam csemeétémnek...holott en nagy tévedés. Én úgy gondolom, hogy amire talán nem gondolnak, ill gondolunk mi szűlők, hogy ezzel a névvel amit mi kiválasztunk később nem nekünk, hanem gyermekeinek kell eggyütt élnie...és hát valljuk be őszintén , ezzel nem a magyarságunkat ill. a magyar neveink továbbvitelét ápoljuk.

Én a magam részéről, mindig is a magyar nevek híve vagyok és voltam, mindig azt szoktam mondani a környezetemben élő emberek számára, hogy mi azért, ha nem is mindig jóleső érzéssel gondoljuk mindig azt, hogy magyarok vagyunk, de azért könyőrgöm mégis csak magyarok vagyunk...

2008. márc. 11. 11:41
MOSTANÁBAN A GYEREKEKNEK OLYAN NEVEKET ADNAK, HOGY GONDOLKOZNI KELL, HOGY ESZEMBE JUSSON.VANNAK AZÉRT SZÉP NEVEK IS!
63. win (válaszként erre: 61. - Maryenn)
2007. jan. 31. 07:39
Ma Magyarországon a következőket lehet minden további utánajárás nélkül anyakönyvezni: Nátán, Nátánael, Nataniel, Nétus, Nétusz. A mai magyar jogyszabályok szerint akkor lehet ilyen módon ahogy te szeretnéd anyakönyveztetni a gyermeket, ha legalább az egyik szülő külföldi és ott ez a név létező anyakönyveztethető név. Egyébként vagy magyarított írásmóddal lehet, ha már létezik, vagy neked kell kérelmezni (de akkor is magyaríosítják=kiejtés szerint lehet nálunk írni a neveket, pl.Michelle=Misel), vagy ha nemzetiséghez tartozó vagy, akkor ha ott honos nevet kérsz anyakönyvezni, azt is lehet. A nemzetiségeknek is van már utónévkönyvük. A lakóhelyed vagy a szülés helye szerinti anyakönyvi hivatalban ennek utána tudsz járni, és az utónévkönyvet is megnézheted.
2007. jan. 31. 07:25
Ha lány lesz Vanda,ha fiú Dávid.
2007. jan. 27. 23:43
Sziasztok!Most regisztráltam magam itt és szeretném ha segítenétek ha tudtok!Hamarosan megszületik a fiam és nagyon szeretném a Nathan nevet adni neki,de sehol nem találtam a neten mint anyakönyveztethető név. :( Tud valaki valamit erről a névről? Köszönöm a segítséget.
60. zoya (válaszként erre: 3. - Fcica)
2006. dec. 7. 12:54
Neharagudj,nem szeretnélek megsérteni,de tuti biztosra veheted hogy a nagyszülök ki fognak akadni!Nem ez a lényeg,hanem hogy nektek tetszen,de én is kiakadtam ezen az Aurórán,mert ez szörnyü!Te konkrétan szeretnéd ha téged igy hivnának?Gondolj bele!Vannak nagyon szép magyar nevek,széles skálán lehet választani!Ami azt illeti hogy könnyitsük a dolgát a külföldinek,hogy az ki tudja ejteni a nevet,hááát ki nem sza...ja le?!Gondolod hogy ö példának okául nem adná a gyerekének a György nevet,hanem Georgnak fogja hivni te meg tanuld meg kiejteni.Igazuk van.Persze ez csak az én privát véleményem!
59. Nora8
2006. nov. 6. 21:35
Az én kisfiam egy éves, Rolandnak neveztük el. Régi kedvenc nevem volt ez, de mára megbántam, mert a párom öccsét ugyanígy hívják, nem hittem el előre, hogy ez nem túl szerencsés. Szeretném megváltoztatni a nevét Zalánra, a Rolandot pedig megtartanánk második utónévként. Persze a család nem rajong az ötletért, mert egy év alatt megszokták.
2006. szept. 25. 18:53

Nálunk sincs két neve senkinek... sőt a családbann visszamenőleg sem...egyénbként - amikor a gyerek már önálló - akkor megváltoztathatja, ha neki nem tetszik...az én lányaim neve: Krisztina, Éva, Fruzsina, Janka és Ajna...a Fruzsina és a Janka az utóbbi időben elég gyakori, viszont amin megdöbbentem hogy az Ajna sincs egyedül...lehet, hogy más is rájött, hogy az Annát ki lehet váltani a finn Annára??!!

:-)

57. Hoxa
2006. szept. 25. 18:38

Nekem két nevem VOLT. Csak problémám adódott belőle, főleg, hogy a másodikat használtam. Megváltoztattam, töröltettem azt, amelyiket sosem használtam. Egyszerűbb lett volna a gyerekkorom, ha nem kell mindenhol a nevem magyaráznom. :)

Nem adtunk mi sem 2 nevet a gyerekünknek, szerintem is felesleges.

2006. szept. 25. 18:34

Én is ezen az állásponton vagyok,mint Te.Csak nálunk még a nagyszülőkkel is voltak problémák.Kérdezés nélkül mondták a véleményüket a kiválasztott nvekkel kapcsolatban.

Az első lányomnak Virág a neve.Erre totál kivoltak, hogy az milyen név, még becézni sem lehet.

A második lányomnak a Laura nevet választottuk,az Ő szemükben ez sem volt nyerő.

ekkor nyaggatak a második névvel.De az Ő kedvükért sem adtam.Azért, hogy összekuszálja a gyereket a másik névvel?Felesleges!!

2006. szept. 24. 11:28
még azt elfelejtettem mondani hogy én nem adnék a leendö gyermekemnek két nevet mert sztem felesleges.lehet hogy a véleményemmel unszimpátiát váltok ki de ha vkinek két neve van akkor az ugy néz ki mintha a szülök nem tudták volna eldönteni a nevet és odaadták volna mindkettöt.sztem két nevet hülyeség adni.nálunk mindenkinek egy neve van.és ez igy van jol.
2006. szept. 24. 11:15

ha egyszer kislányom lesz(és az éesz érzem mert meg is josolták)akkor Zsüliettnek fogják hivni ami a juliának a francia változata és nekem nayon megtetszett.vagy még a Kira és a Tira is tetszik.ha esetleg fiam lenne akkor Barnának nevezné

m olyan szép név és jol is lehet becézni:Barnus,Barni

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook