Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol, és hogy kell intézni, hogy a gyermek mindkét szülő vezetéknevét kaphassa, ha a szülők nem házasok? fórum

Hol, és hogy kell intézni, hogy a gyermek mindkét szülő vezetéknevét kaphassa, ha a szülők nem házasok? (tudásbázis kérdés)

18. galagi
2009. máj. 11. 00:12
Köszönet mindenkinek, kisfiam neve végre elintézettnek tekinthető. Van neki 2 szép vezetékneve. Ezuttal nem volt probléma, és simán beírták mindkettőnk vezetéknevét.
2009. máj. 6. 16:40
mi most intéztük az apasági nyilatkozatot,nincs egy hete,és mindkettőnk nevét megkapja,Szabó-Molnár Dalma ez lessz a neve...simán elfogadták...sőt,még néztek rám,hogy miért ne lehetne...tök jóóóó,nekem nagyon tetszik....
16. supin (válaszként erre: 6. - Scorpiolady)
2009. máj. 2. 18:40
Felénk is így van.
15. monizsofi1982 (válaszként erre: 9. - Galagi)
2009. máj. 2. 16:41
mi sem vagyunk házasok, és kaphatta volna mind a kettőnk nevét külön-külön, vagy együttesen is.
2009. máj. 2. 16:39
A nőgyógyászod ad egy igazolást /nekem magán dokim van, nem az "sztk"-ba járok/, hogy terhes vagy / a dátumot el ne felejtse ráírni, meg aláírni, meg pecsételni/, és be kell menni az önkormányzathoz,/nekünk legalábbis oda kellett/ és ott megcsinálják. és akkor az apa nevét kapja.
2009. máj. 2. 16:00
Apasagi nyilatkozattal, amit az anyakonyvvezetonel kell megtenni, ott elmondani, hogy mi lesz a vezetekneve a gyermeknek.
12. galagi
2009. ápr. 28. 23:28

Hálás köszönetem, remélem másodjára hozzáértő hölgyhöz kerülünk. Közben rájöttem mekkora marha kérdést tettem fel, hogy házasok vagytok-e? :-)

Minek kéne apasági különben. Bocsi a hülyeségemért.

2009. ápr. 23. 07:21

Előkerestem az apasági nyilatkozatot, a hátuljára van írva a következő:

" 3. A szülői felügyeletet gyakorló szülő(k) bejelenti(k), hogy a gyermek születési családi neve:......"

10. scorpiolady (válaszként erre: 9. - Galagi)
2009. ápr. 23. 07:19
Ez hülyeség, ezekszerint nem nagyon értettek ott hozzá, mi nem vagyunk házasok ezért is kellett az apasági nyilatkozat. Amikor azt töltögette az ügyintéző, akkor kérdezett rá hogy mi lesz a gyerek neve, először néztünk mint Jani a moziban, mert nem kapcsoltunk rögtön hogy a vezetéknévről van szó, de aztán elmagyarázta, hogy lehet a párom vezetékneve az enyém vagy mindkettőnké is, és hogy akkor kell dönteni.
2009. ápr. 21. 21:45

és nem vagytok házasok?

Azért fontos, mert nekekünk azt mondták, hogy csak házasságban élő szülők gyerekének lehet a vezetékneve mindkét szülő vezetékneve. Ezért kijöttünk, és nem intéztünk végül semmit. De már nagyon el kéne intézni.

2009. ápr. 21. 13:58
Nálunk az apasági nyilatkozatnál kérdezték meg. Felsorolták a lehetőségeket, választottunk, és aláíratták velünk.
7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Scorpiolady)
2009. ápr. 21. 13:12
Ez igy van!:))
6. scorpiolady (válaszként erre: 5. - Galagi)
2009. ápr. 21. 13:08
Nem kell külön kérvényezni, nálunk is az apasági nyilatkozatnál megkérdezték az anyakönyvi hivatalba, hogy milyen vezetéknevet akarunk a gyereknek, az apáét, az anyáét vagy mindkettőt és ők az apasági nyilatkozatban ezt megjelölik.
2009. ápr. 20. 22:38
Egyik sem jó, minden ilyen fórumot végigjártunk,apasági nyilatkozatnál nem intéznek ilyet.Külön kell kérvényezni, csak senki nem tudja honnan.Márminta hivatalok nem tudják. Csak házasokra van megoldásuk. De köszi
2009. ápr. 20. 08:12
Szerintem az Anyakönyvvezetőnél, de kérdezd meg az Okmányirodánál. Nekik tudniuk kell.
2009. ápr. 20. 06:33
igen, az apasági nyilatkozat elkészítésekor
2009. ápr. 19. 23:32
Anyakönyvvezetőnél, amikor az apasági nyilatkozatot leadják.
2009. ápr. 19. 23:12
Hol, és hogy kell intézni, hogy a gyermek mindkét szülő vezetéknevét kaphassa, ha a szülők nem házasok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook