Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Premens tablettát ki miért szedi, és hogyan? fórum

Premens tablettát ki miért szedi, és hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 13. 08:17

Elég régóta tart a PMS nálam,az összes létező tünetével,forduljak orvoshoz?

De úgy gondolom hogy ezt SZTK rendelésen nem fog senkit megmozgatni.Hormonvizsgálat kell ilyenkor?

Tényleg egy kínlódas ez az időszak nekem.

2017. szept. 13. 08:08
Premens tablettával kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?
46. Pomona (válaszként erre: 45. - Csenemi)
2017. márc. 7. 21:14

Szia,

nekem akkor javasolta a nőgyógyász amikor barnáztam napokig menzesz előtt, nekem azt helyrehozta, komolyabb gondokra nem tudom jó-e, ugye növényi progeszteron benne, és 3 hónapos kúrát érdemes belőle csinálni. Egy próbát megérhet, de nem értek hozzá én se :/

2017. márc. 7. 18:37

Sziasztok!

Hónapok óta nem volt természetes havim, hormonvizsgálat szerint nagyon alacsony a progeszteronom. Doki fogamzásgátlót írt fel, de nem akarom szedni.

Szerintetek a Premens segíthet?

44. JohnR
2016. nov. 9. 21:38

Sziasztok!


Nekem is az orvosom írta fel, már két és fél hónapja szedem. Nekem a prolaktin szintem nem jó, alacsony volt. Ma voltam a dokimnál, ő mondta hogyha elfogy, akkor utána megint vérvétel lesz. Remélem használ, mert babát akarunk. Bár a gyógyszer előtt nekem normális volt a menstruációm, most viszont teljesen felborította. Hol előbb jött meg, hol késett. A menzesz előtt volt h egy hétig barnáztam. Volt valakinek hasonló tünetei?

2016. szept. 30. 18:00
Premens csökkentheti az fsh értéket?illtve inofoliccal együtt lehet fogyasztani??
2015. júl. 4. 14:01

Sziasztok! :)


Nekem a mellem fájt mindig több mint egy héttel mensi előtte, és megis duzzadt, sőt még pattanásaim is szoktak lenni az egyik mellemen arról nemis beszélve, hogy a nyakam is televan...

Most iszonyatosan fájt a mellem ennyire még sose szokott azért és neten elkezdtem olvasgatni hátha találok valamit ami segít.

Jókat írtak erről a Premensről vettem egyet 3200ft volt jó drága sajnos de muszáj voltam valamit kipróbálni.

Mivel én nem tudom lenyelni egybe egy gyógyszet se (félek hogy megfulladok pszichésen blokkolva van ez nálam) ezért összetörtem porrá és vízbe tettem bele úgy ittam meg. Na most azt olvastam a neten, hogy 2 hét kell mire kifejti hatását. Én reggel éh gyomorra vettem be így és estére már elmúlt a mellfájásom :O pedig még napok vannak mire megjön és egészen addig fájni szokott.

Úgyhogy én nem tudom de lehet, hogy így hogy összetörtem porrá jobban hatott mert nekem már az első szem is hatot. Ma vettem be a másodikat és a mellemen lévő pattanás is kezd eltűnni szóval én csak jót tudok mondani, nálam már egy szem is hatott, bár lehet tényleg azért mert porrá törtem és gondolom azis közbejátszott, hogy éhgyomorra viszem mindig be.

2015. jún. 14. 10:37
sziasztok, nekem is ezt ajánlotta az orvosom. nekem az a bajom, hogy 23-35 naponta vérzem, nagyon durván sok vért vesztek minden menstruáció alatt. ezt a két tünetet szeretném elsősrban helyrehozni. kéne egy 28 napos ciklus, és egy nem elvérzős mentstruáció. hogy ha nem leszek depressziós és nem fognak feszülni a melleim, az már csak a bónusz. szerintetek nekem is hatásos lesz a premens tabi? hátha vkinek van tapasztalata. köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 3. 13:55

Iszonyatosan szenvedtem az utóbbi időben a menses előtti tünetekkel.

Mellfeszülés, iszonyú pattanásosodás, felpuffadás, idegbajoskodás. Minden meg volt, amit a nagy könyvben leírtak.

Volt olyan, hogy már 3 hétten mensi előtt úgy beduzzadtak a melleim, hogy nem fértem a melltartóba, ráadásul úgy fájtak, hogy minden lépésnél majd kiugrott a szemem.

Nagyon elviselhetetlenek voltak a tüneteim, sokszor már sírni tudtam volna.

Olyan ragyás voltam, hogy tini koromban sem néztem így ki. A nődokim azt mondta, hogy ez ezzel jár sajnos, el kell viselnem.

Nem nyugodtam bele, el kezdtem a neten nézelődni, hogy nincs-e erre valami, mert már megőrültem a sok kellemetlen panasztól.


Mivel gyógynövény, nem nagyon hittem benne, de gondoltam mi van, ha mégis.

Már az első hónap után hatott és most már 3. hónapja szedem.

Azóta nincs se mellduzzadás, se ragya, se idegbaj, se puffadás.

Nekem nagyon bevált és mivel folyamatosan lehet szedni (a patikában mondták), soha nem fogom abbahagyni, mert azóta minden tünetem megszünt.

Nekem nagyon segített!!!

2015. máj. 22. 10:26

Sziasztok!


Én egy hete szedem a Premens-t. Annyit vettem észre, hogy a mindennapokban nem stresszelek annyit mint előtte. Ami nekem nagyon jó, mert alapból feszült természetem. Ha még nem is oldja a görcsöket majd teljesen, akkor is megérte már nekem. Persze kíváncsi vagyok milyen lesz ha megjön.

2014. máj. 2. 18:07
Sziasztok. Azt szeretném megtudni,hogy ez a tabletta magas FHS szint kezelésére is jó? Nektek mennyire használt?
2014. ápr. 25. 19:40
sziasztok! én prolaktin csökkentés miatt szedem. a napi egy szemtől még mindig magas a prolaktinom, most napi 2-re térünk át, nem tudom, mi lesz az eredménye..
36. Szarvas1981 (válaszként erre: 34. - D41005143d)
2014. ápr. 23. 10:43
A premensről nem hallottál vagy arról hogy összefüggés van a mens. elmaradásával? Csak azért kérdezem, mert azóta sem jött meg (febr. volt utoljára ekkor Norcoluttal). A héten szerintem csinálok egy terh. tesztet. Bár nem érzek semmi tünetet.
35. Szarvas1981 (válaszként erre: 33. - Yulcsy)
2014. ápr. 23. 10:39
Köszönöm a választ! Már a premens oldalán is jártam, és ott is megkérdeztem közben. Ott is ugyanezt javasolják, mint Te. :-)
2014. ápr. 21. 13:16
meg nem hallottam rola.
33. Yulcsy
2014. ápr. 17. 16:43
Szia!Ne hagyj ki napokat,szedd folyamatosan.
2014. ápr. 17. 15:49
Senki? Basszus lassan elfogy a 2. dobozzal is. Most akkor hagyjak ki közötte pár napot vagy ne?
2014. márc. 31. 21:12
Sziasztok! Én már beszedtem az első dobozzal, a második dobozt kezdtem el. A másodikból már hatot szedtem be (napi 1-et). Kérdésem, hogy ezt folyamatosan kell szedni vagy az első doboz után ki kellett volna hagynom pár napot szerintetek? A leírás nem írt ezzel kapcsolatban semmit. A menstr. márciusban kimaradt egyébként, de egyébként sem rendszeres. Pont emiatt javasolta nekem a PreMenst a nőgyógyászom.
2013. nov. 19. 21:43

Sziasztok!

Nekem a nőgyógyász mondta tegnap,hogy ezt szedjem.Még nem vettem a gyógyszertárban.Naponta 1-et(nem tudom ,hogy mikor megvan vagy mikor nincs akkor is) 3-6 hónapig és utána menjek vissza.Én nem nagyon hiszek az ilyen természetes alapú gyógyszerekben.FSH magas lett ,a többi tartományon belül van (igaz max.szélső értékhez van valamelyik közelebb,valamelyik közepes mondjuk). Azért kell még szedni mert mikor megvan akkor tüneteim vannak (fejfájás,hányinger,hányás,görcsök,comb fájdalom stb.). Ez általában 2-4 nap között vagy 1-4 nap (1-2 nap általában). Általában 6-7 napos de közti vérzés is előfordul. 12-29 naposok a ciklusok. Valaki van hasonló helyzetben?

2012. máj. 22. 13:52

sziasztok!

nekem a mellemből az orvos erős nyomás hatására nyomott ki váladékot.azt mondta,hogy az természetes dolog,majd minden nőnél előfordul az ilyen.premenst ajánlott erre a problémámra.

2010. szept. 9. 09:52
Ez a készítmény jó vajon libidónövelésre is?
27. Pici69
2010. szept. 7. 12:54

sziasztok..

nekem a rendszertelen vérzésemre ajánlott fel a doki..

áprilisban kezdtem el fogamzásgátlót szedni..és most 2-3 hónapja össze vissza vérzek..(van hogy 2 hétig is eltart) mert ezt lehet hormonális fogamzásgátló mellett szedni.. azt mondta ezzel újra normálisak lesznek a ciklusok..hát remélem mert ha nem akkor abbahagyom a fogamzásgátló szedését vagy felíratok másikat mert az kavarta be a dolgokat.

26. ZSU1980 (válaszként erre: 25. - Feribabuja)
2009. jún. 9. 09:42

:(((

Most én sem vettem,mert nekem a fő probléma hogy nincs vérzésem.:(De ez sem segít.:(Én is hónapok óta szedem.:(

2009. jún. 8. 11:17
Háát igen azt én is tom, de én már 8 hónapja szedem:S
24. ZSU1980 (válaszként erre: 23. - Feribabuja)
2009. jún. 8. 10:00

:(

Azt mondják hogy három hónap ám,mire kifejti rendesen a hatását!

2009. jún. 7. 20:07
Háát köszi a választ! De ugy látszik nekem a napi 2 sem ér semmit :S
22. ZSU1980 (válaszként erre: 20. - Feribabuja)
2009. jún. 4. 13:23
Ja,de hogy kérdésedre válaszoljak,tuti nem lessz bajod ha kettőt veszel be!:)
21. ZSU1980 (válaszként erre: 20. - Feribabuja)
2009. jún. 4. 13:22

Szia!

Én is szedem egy ideje,napi egyet.De sajnos nem jön meg így sem.:(Most indulok megint dokihoz.:(

De mikor pár hónapja meghoztuk norcolut-tal,akkor a mensi kezdetétől napi 3-at kellett bevennem premenst,amíg el nem fogyott.És következő hónapba megjött.Viszont nem mondta hogy most minden hónapban 3-at kellene,és én csak egyet vettem be.És most megint 2hónapja nem jött meg.:((

Nekem még pco-t nem diagnosztizált.Ahoz külön vizsgálat kell,vagy állandó(UH) vizsgálatoknál már kiszurták volna?

2009. jún. 3. 18:23
Sziasztok! Én már 8 hónapja szedem napi 1 tabletta este. 2 napja viszont napi 2 tabletát szedek. ugyanis egy szakértő azt mondta, hogy mivel PCo gyanus vok vagy mi így a napi 2-től bajom nem lesz viszont eredményesebb! Valakinek nincs hasonló tapasztalata? Meghozta vki mensesét?
19. 82f65e3480 (válaszként erre: 17. - ZSU1980)
2009. ápr. 20. 19:06
Szerintem az nem rossz eredmény.Valószinű azóta vastagodott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook