Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit keres egy babysitter? fórum

Mennyit keres egy babysitter? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Kedveske (válaszként erre: 44. - Vvicus)
2009. szept. 24. 20:25
Ha szerencsém, van akkor sikerül PROTEKCIÓVAL (egy röhej) átiratnom egy nem körzeti oviba. Ott meg az a gond, hogy jelenleg ideiglenes helyen vannak, mert új ovit csinálnak. Úgyhogy ha felveszik akkor egy évig átmeneti állapotok lesznek. De ez sem érdekel, csak nem legyen tumultus, és jók legyenek az óvó nénik. A többi nem érdekel.
44. vvicus (válaszként erre: 43. - Kedveske)
2009. szept. 24. 19:14
Tényleg durva, hogy 12 gyerekre jut egy nevelő. Nem tudom, keresztfiaméknál hogy van, de sógornőm még sosem panaszkodott az ovira, nővérem is ugyanoda járatta a nagyot, a kicsi is oda fog járni. Nálunk sem lehet választani, körzetek vannak. Összesen 3 ovi van, de ha valamelyikbe már nem tudják bevenni, akkor ha a másikban van hely, oda fel kell vegyék. Plusz gombamód szaporodnak a magán ovik/bölcsik. A nem túl jó tapasztalat (ár-érték kapcsán) csak az egyikről van, a többiről nem tudok mit mondani.
43. Kedveske (válaszként erre: 40. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:59

Sajnos nem tudok magán vagy bármilyen más alapítványi ovit keresni, mert a városban nincs. Azért meg nem akarom hajnalban kelteni a gyereket, hogy utaztassam 50 vagy több kilométert.


Épp ezért nem is néztem utána, hogy milyen szolgáltatásai vannak egy magán ovinak, csak elképzeléseim vannak róla. Na az megérné a 75.000-et:-), de amiket leírtatok az nem.

És persze ha van olyan sima ovi, ami "megfelelne" (pedig hidd el, nincsenek nagy elvárásaim, még csak külön óra sem kellenne) akkor sem iratnám magán oviba a gyereket. De sajna nálunk körzeti ovi van, így nem irathatom (elvileg) máshová, csak oda. Na most ott 36 gyerek van és 3 gondozó!! Szerintem ez már életveszélyes, és nem beszélhetünk még csak megőrzésről sem.

2009. szept. 24. 14:38
Pont ebben a fórumban olvastam, most látom :)
41. vvicus (válaszként erre: 40. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:36
A fél évet úgy értem, hogy az ovis időszak felévéig, azaz január végéig.
40. vvicus (válaszként erre: 38. - Kedveske)
2009. szept. 24. 14:35

Nem tudom elképzelni, hogy lesz olyan időszak az életemben, amikor lesz felesleges 75ezer (mire én odakerülök még több) forintom. Nálunk az állami oviban fél évre 5000ft az angol, keresztfiam most kezdte el, heti két délután. Ha az ember összeadja a plusz szakkörök árait, akkor sincsen még a közelében sem ennek a horribilis összegnek.

Számomra még mindig hihetetlen, hogy vannak emberek, akiknek a mindennapi kiadásokon túl még erre is futja. Én meg csak tanulok-tanulok, azt nézem mit kéne még ahhoz tanuljak, hogy végre normális állásom legyen. Annak is örülnék, ha havi nettó 120ezret kapnék, de hogy örülnék neki, de semmi. Ilyen fizetésből, ami állítólag átlag, nem lehet kifizetni a magánovit.

Amúgy ha magánovit szeretnél, szerintem nézz körül, biztos vagyok benne, hogy vannak normálisak is. Itt csak két kissé negatív példáról olvastál, komoly ellenérvet nem tudtunk elmondani, a biztonsági öv hiányát leszámítva.

39. *Pillango* (válaszként erre: 10. - Kóczos)
2009. szept. 24. 14:27
abszolúlt reális! még talán a gyerekenként 1000 Ft is per óra. gondolj bele, egy magánóra mennyibe kerül pesten, ahol mellesleg nem kell pelenkázn a tanítványt és megetetni, és nem kell felelősséget vállalni.
2009. szept. 24. 14:09
Ha egy magánoviban többet jobbat kapok, mint egy állami oviban, akkor én is odavinném a gyereket, ha sznobizmus, ha nem. Miért ne adjam meg, ha megtehetem a gyerekemnek a legjobbat? De amiket leírtatok, az szinte már csalás. Rosszabb, mint az állami.
37. vvicus (válaszként erre: 36. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 20:43
Én úgy érzem, ez sznobizmus, mármint a magánovi. Mert egy magániskolának talán van értelme (bár sok rosszat hallottam jópár magániskoláról). Továbbá megteremti azt a légkört, ami Amerikában van: a gazdagok gyerekei már 2 évesen gazdagok gyerekeivel játszanak. Kapcsolati tőke épül apucinál és a gyereknél, már csak ezért is jobb pozícióból indul el a gyerek az életbe. Mi a következmény? Még nagyobb társadalmi szakadék...
36. Noncsi18 (válaszként erre: 34. - Vvicus)
2009. szept. 23. 20:05
Ott is úgy van! Mesélte az ovonő, hogy volt egy kisfiú,őt fél évig szoktatták be, ami azt jelenti, hogy fél 9 vagy 9től délig volt ott, és akkor is elkérték a 75-öt!!
35. Kedveske (válaszként erre: 34. - Vvicus)
2009. szept. 23. 19:58
Hát, így tényleg az volt!!! Elég szomorú:-(
34. vvicus (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2009. szept. 23. 19:50
Itt az is gáz volt, hogy egész évben KELLETT fizetni az összeget, pedig volt hivatalosan is 2 hét nyári szünet, meg nővérem nem is járatta akkor, amikor a nagyobbiknak szünete volt. A minibuszukban nem voltak biztonságiövek. Volt még más apróság is, de nem emlékszem mindenre, már általános harmadikba jár a középső. Lényeg a lényeg, nővérem szerint pénzkidobás volt.
33. Kedveske (válaszként erre: 29. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 19:25

Most épp nem hordom sehova, mert nincs hova. Majd csak februárban menne oviba. Átkértem egy másik oviba, de az nem a mi lakhelyünkön van, így csak ígértet kaptam arra, hogy felveszik, de ki tudja mi lesz addig.

Ha nem veszik fel, akkor marad itthon velem és a kistesóval, aki januárban születik. Csak én nagyon kevés vagyok, már neki, mint társaság, és ha ott lesz a pici, még időm sem lesz vele foglalkozni.

32. Kedveske (válaszként erre: 28. - Vvicus)
2009. szept. 23. 19:22

Hát ha nem éri meg a magán ovi, akkor én sem iratnám oda. Mindenester nagyon szomorú, ha az ember már a pénzéért sem kap minőséget.

Ráadásul egy gyerekkel "hazárdírozni" még gusztustalan is.

31. Noncsi18 (válaszként erre: 28. - Vvicus)
2009. szept. 23. 19:00
Így ha 2 3 évesen muszáj beadni a picit bölcsibe, akkor még megértem a magánovit! De ilyen 4 éves körül jó az állami, csak normálisat kell kifogni. Ahol kedvesek az ovónénik, vannak programok.... Én sem adnék ennyi pénzt magánovira!! Ahol én voltam, szerintem az sem ANNYIVAL különb az államinál! Pl van egy 22 hónapos pici. Szegény 7:45-től este 6-ig ott van az oviban. Ő a legkisebb! Az egyik nap lapáttal ütötték meg és a szeme alatt lett egy sebe! Lehetett volna éppen a szeme is!!! Aztán az anyukája be jött, mert nem az első eset volt! Meg is értem, mert ennyi pénzt kifizet, akkor már szerintem el lehet várni, hogy nagyon odafigyeljenek rá! Erre azt mondta neki az ovónő, hogy legyen türelemmel, mert sok a beszokós gyerek és rájuk kell jobban figyelni!!! Mikor meg elment az anyuka azt mondta, hogy mennyivel rosszabb egy lapát, mint ha leesik a csúszdáról........
30. vvicus (válaszként erre: 27. - Kedveske)
2009. szept. 23. 18:47
De persze én sem értem, hol dolgoznak és mit dolgoznak azok, akiknek 40-60-80 milliós házra futja, és hogyan tudják az emberek kigazdálkodni a jövedelmükből a 150ezres vagy még drágább törlesztőket.
29. Noncsi18 (válaszként erre: 26. - Kedveske)
2009. szept. 23. 18:41

Igen én is ezt írtam hogy ha egy gyerekre figyel akkor is lehet baj, főleg ha nem elég szakképzett a babysitter!!!

36 gyerek... azt a mindenit.... És át tudtad vinni máshová?

Igen az is jó dolog, ha társaságban van a pici! Amúgy dolgozol, vagy csak a társaság miatt hordod?

Ez magánóvoda, csak van egy külön része ahol 2 3 évesek vannak a másikban pedig 4 évestől 7 évesig.

28. vvicus (válaszként erre: 27. - Kedveske)
2009. szept. 23. 18:37
Inkább fizetnék kétszer annyit lakásra (persze arra sem), mint 75ezret magánovira. Nővérem középső lánya oda járt, anyósáék fizették a díjat. Nővérem kijelentette, harmadik gyerek megy állami oviba, mert nem érezte ANNYIVAL különbnek a magánovit, mint az államit. Azt kérte, hogy inkább tegyék félre a pénzt a gyereknek.
27. Kedveske (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2009. szept. 23. 18:01
Annyira nagyon jól keresők élnek, hogy valaki dupla ennyi törlesztő részletet fizet a lakására. Na azt miből gazdálkodja ki?
26. Kedveske (válaszként erre: 23. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 18:00

Ahova beírattam a fiam oviba ott 36 gyerek (!!!) van és egy óvó néni, egy nem szakképzett óvó néni, és egy dadus. Na mikor ezt megtudtam, azt mondtam köszi nem, inkább viszem egy másikba (ha tudom)

Egyébként, amit te írsz az nem Családi napközi volt? Nálunk mostanában indul, itt 55.000 egy hó.


Én is így gondoltam, amíg nem volt gyerekem, hogy nem adnám oviba csak ha muszáj, de a fiam két évesen nagyon igényelné a gyerkek társaságát, amit máshogy nem tudok neki biztosítani, csak ovival/bölcsivel.

Balesetek meg mindenhol,vannak, még ha csak egyre kell figyelni.

25. Noncsi18 (válaszként erre: 24. - Vvicus)
2009. szept. 23. 17:59
Nekem is ez jutott az eszembe mikor ott voltam! 75000....és ráadásul volt olyan szülő akinek 2 gyereke is odajár......
24. vvicus (válaszként erre: 23. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 17:46
Ó Istenem, ki bír kifizetni ennyi pénzt? Ennyire sok iszonyat jól kereső ember él ebben az országban?
23. Noncsi18 (válaszként erre: 22. - Kedveske)
2009. szept. 23. 17:36

Igen az nem lenne rossz az államiban! Bár nálunk (állami) 2 óvónő van meg egy dadus! Ha jól tudom 15 körül vannak most!

Az biztos, hogy sokkal jobb egy magánovi mint a sima!!! Igazából úgy külön foglalkozás nincs bent, mert 2 3 évesek vannak itt, ügye őket annyira nem lehet még sok ideig lekötni. De nagyon sokat énekelnek nekik, mondókát tanítanak, olvasnak, tehát nagyon jó. Teljesen új építésű házban van, tiszta, gondozott a kert is. Napi 4 étkezés van benne (rendes kaják nem úgy mint az állami oviban) Annyit eszik a pici amennyit akar, nem úgy van, hogy kap egy kiflit és nincs több. Rendesen van zöldség, gyümölcs, kölesgolyó.......tehát ilyen szempontból nagyon jó!

Csak tényleg ahogy ott voltam én lehet a babysittert választanám, mert ő csak az én gyerekemre/gyerekeimre figyel! Persze nem havi 300.000ért.És kb 4 éves kora küröl vinném oviba. Bár ilyen szempontból ha a babysitter vigyáz a picire akkor is lehet baja....De 20 gyerek ahogy ott szaladgált.... Hol az egyik esett el, hol a másik, összeütköztek.....Úgyhogy volt sírás! Unatkozni nem lehet mellettük :)

22. Kedveske (válaszként erre: 13. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 10:17

Ó, én nagyon örülnék neki, ha az oviban 3-4 óno néni jutna 20 gyerkőcre (persze állami ovira gondolok)

A 75.000 sok, de attól függ, hogy mit nyújtanak érte. Amit én ismerek magánovit, ott is hasonló a tarifa, de egy csomó minden plussz foglalkozás benne van, amit ha külön megfizetsz, is sok pénzbe kerül. Ezen kívül nics nyári-őszi-téli-tavaszi szünet, amire ha bébisittert kell fogadnod, akkor megint pénz. És az sem elhanyogolható tény, hogy ott az óvoda felszereltsége (játékok, eszközök, bútorok stb) is jóval bővebb és jobb minőségű.

Úgyhogy szerintem nem lehet összehasonlítani egy magán óvoda nyújtotta szolgáltatást egy bébysitterével, aki "csak" vigyáz a gyerekre.


Persze nem akarom leírni, és lealacsonyítani a bébisytterek szolgáltatásait, mert bizony jó bébysittert találni, nagyon nehéz, és azt igen is meg kell fizetni, de azért van egy határ.

Én nem tudnék, és nem is akrnék kifizetni valakinek azért havi 300.000 ft-ot, mert vigyáz a gyerekre, mert bizony 2.000 ft-os órabérnél, ez havonta ennyire jönne ki.

2009. szept. 23. 09:01
olyat válasz aki szimpi, aztán a gyereket úgyis elmondja,hogy szereti - e vagy nem, és mit csináltak együtt stb.. aztán eldöntöd,hogy kell -e még az a babysitter :)
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 19. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 22. 20:52

Még valami...

Ha havi lebontásban számolnék, nem óradíjban, mennyi lenne a reális? (napota max.4 óra, heti 4x)

Köszönöm!

2009. szept. 22. 20:49

Sziasztok!

Ha visszamegyek dolgozni, állandó délutános leszek (koliban dolgozom), kb. este 10 körül érek haza. Így szükségem lesz mindenképpen valakire, aki elhozza az oviból, bölcsiből a manókat és velük marad legalább addig, amíg a férjem haza nem ér.

Mit kell figyelembe venni egy bébiszitternél? Honnan lehet tudni, mennyire megbízható?

18. n.beja (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2009. szept. 22. 20:21

Szia!

Szerintem bisztos h találsz olyan embert főiskolásokat,nyugdíjasokat akik örülnek egy ilyen kis pénz kiegészítésnek is.

Mo. melyik részén laksz?

2009. szept. 22. 13:57

Szerintetek lehet bébysittert találni mondjuk napi 3-4 órára?

Igazából 6-ra kell mennem dolgozni, szóval az kellene, hogy oda jöjjön, majd elvigye a kicsit bölcsibe, ill. du. érte menjen, és vele legyen még nem érek haza.

16. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - B37711f5f0)
2009. szept. 22. 12:58
Akar Magyarorszagon , akar mashol minden attol fugg mit es mennyit kernek a munkaltatok , na es persze hogy , mennyit adnak ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook