Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem eszik rendesen a 2, 5 hónapos fiam? fórum

Miért nem eszik rendesen a 2, 5 hónapos fiam? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 19. 18:42

Ha izomlázad volt akkor elképzelhető,mert ameddig tart az izomláz elvileg termelődik a tejsav.De ha már nem érzed,akkor elvileg már visszaállt a tejcsid íze is.Szerintem hanyagold a hozzátáplálásig a tornát,mozgást,szoptatás után ugyis leröppenek a kilók.Legalábbis nálam 2 hónap alatt 8 kiló lement a szoptatás végén,diéta nélkül.


Most meg tedd minél sűrűbben a melledre akicsit,és ne nagyon adj neki cumisüveget,nálunk is volt egy ilyen időszak,Én ezt csináltam.

14. ramoona (válaszként erre: 12. - 5e48d37001)
2009. ápr. 19. 16:17

Szia!

De, kedden kocogtam pár kört, de semmi baja nem volt egészen péntekig. Rendesen szopizott... Pedig bár szerdán kicsit éreztem, h megerőltettem a lábaim, péntekre már nyoma sem volt. Ezért nem gondolom, h ettől lehetne. Vagy mégis?

13. kostyi79 (válaszként erre: 8. - Ramoona)
2009. ápr. 19. 15:18

Kb. mostanra mar nem erzed, hogy allandoan tele lenne a mell. Ezert van az, hogy sokan 3 honapos kor korul abbahagyjak a szoptatast, mert azt gondoljak, hogy ez azt jelenti, hogy nincs eleg tej. Pedig van. Raadasul a baba is ilyenkor mar erosebb, gyorsabban eszik, csokken a szoptatasok idotartama, ami miatt megint arra a kovetkeztetesre jutnak a nok, hogy biztos nincs eleg tej. Pedig mindossze az tortenik, hogy a baba gyorsabban eszi meg ugyan azt, v. akar nagyobb adagot is, mint elotte. Nem a szoptatasok hosszatol fugg az, hogy mennyi tejed fog termelodni, hanem attol, hogy a baba milyen gyakran "uriti" a mellet. (Valojaban soha nem teljesen ures, hiszen pont a szoptatas hatasara termelodik.) Ha rendesen gyarapodik, akkor nincs miert aggodni. Ha nem igy van, akkor azt a gyerekorvos/vedono ugyis jelezni fogja neked.

A bal melledet vszinuleg azert erzed teltebbnek, mert az a "kedvenc oldal", szivesebben idozik ott. Altalaban azert a bal oldal, mert ott hallja az anya szivvereset jobban. (Legalabbis azt mondjak.) Ez miatt ne aggodj, mindenkinel igy van, nem mind a ket mell termel ugyan annyi tejet. Ha vegzett az egyik oldalon, akkor kinald meg a masikkal, lehet, hogy meg elfogadja. A kov. szopinal ilyenkor azzal a mellel kell kezdeni, amelyikbol utoljara evett.

A ket mellbol valo szoptatas a legjobb modja annak, hogy noveld a tej mennyiseget. A fejest nem ajanlom, egyreszt nem mindenkinek megy, masreszt tultermelodest idezel vele elo, ami miatt begyulladhat a melled.

Ha kerdesed van, kerdezz batran, akar priviben is valaszolok. Nemsokara szulom a harmadik babamat (3 ev alatt a 3.-at), ugyhogy van nemi tapasztalatom. Mellesleg szoptatos csoportban vagyok onkentes, es most kezdek az egyetemen szoptatasi tanacsado szakon.:)

2009. ápr. 19. 14:37

Szia!

Nem kezdtél el véletlenül tornázni?Mert ilyenkor tejsav termelődik és savanyúbb ízű lesz a tejcsid.Van olyab baba aki ezzel nem törődik és szopizik tovább viszont vannak olyanok is akik elutasítják a megváltozott íz miatt.

2009. ápr. 19. 14:34
Az unokaöcsém lánya aki most 4 hós, ugyanez volt náluk is, keveset szopott,nem voltak elégedettek, cumit adtak, új íz, izlett nagyon, a következő szopinál már sirt, ha tovább kinozták még jobban , igy maradt a cumi-ne aggódj, ha nem beteg és csendbe van akkor nem éhes, ha viszont sir gyakrabban szopiztasd
2009. ápr. 19. 14:29

két hós volt a kisfiam, amikor hörghuruttal korházba kerültünk, amikor már arról volt szó, hogy hazamehetünk én is azt vettem észre, hogy nem szopik eleget a fiam, szóltam is a DRNAK, figyelte nem látott semmi rendellenességet, de én csak tovább aggódtam, akkor a doki azt mondta egy csecsemő két perc alatt kiszivja azt amire neki szüksége van, akkor én ezt megjegyeztem, e miat soha nem aggódtam, kivált ha csendbe volt, aludt rendesen.

Ha nem sir akkor hidd el jól is lakott, a cumizást nem javaslom, mert a lányomnál ezt én is elkövettem és az eredmény az lett, hogy többet nem szopott

9. kszisz (válaszként erre: 8. - Ramoona)
2009. ápr. 19. 14:17

Mivel csak néhány percig szopizik a kisfiad, nem éri annyi inger a cicit, így könnyen előfordulhat, h csökken a tejmennyiséged! Ezért lenne fontos, h ne adj neki cumisüveget, hanem inkább kitartóan próbálkozz a szopiztatással, h ne apadjon el a tej! Lehet tényleg csak lusta a babód és mivel adod neki a cumisüveget, amiből sokkal egyszerűbben hozzájut a tejcihez, nem akar szopizni!

De szerintem is lehet, h a sok levegő az oka, próbáld meg a gyakoribb böfiztetést, v. egy kis hasmasszázst, lehet csak fáj a pocija, olyankor mikor abbahagyja a szopit!!

A tejmennyiség növeléséhez jó még a sok fejés is!

8. ramoona (válaszként erre: 7. - Kostyi79)
2009. ápr. 19. 12:27
Hááááát, a bal mellem mindig is sokkal gyorsabban telítődött, mint a másik. Lehet hogy ez a probléma? És ha kezd kevés lenni a tejem esetleg, hogy lehet rajta segíteni? Nálatok napközben is érzékelhető, h tele a melletek tejjel? Mert én napközben néha úgy érzem, mintha nem is lenne benne tej... lehetséges ez?
2009. ápr. 19. 10:57

Meg vmi eszembe jutott. Nem vetted eszre, hogy mindig csak az egyik oldalt akarja? Kb. ennyi idosen alakul ki, hogy melyik a kedvenc oldal, ilyenkor mindig csak onnan akarnak szopizni, es ha a masikad ajanlod, akkor csak ordit.

? Hatha...

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Ramoona)
2009. ápr. 19. 10:56
Szia!Mi is beleestünk ebbe,a nagyon jó evö babám nem evett.Virus okozta nálunk,normaflor szuszpenziót kapott,most már eszik,4.napja kapja a gyógyszert!Tegnap evett többet,mint eddig
5. kostyi79 (válaszként erre: 4. - ZoLivi)
2009. ápr. 19. 10:40

SZerintem egy kicsit korai meg, az inkabb akkor szokott lenni, ha fogzanak. En arra tippelek, hogy mivel mar nagyobb es erosebb, gyorsabban eszik, tobb levegot nyel, es ezert hagyja abba. De az is lehet, hogy egyszeruen ilyen gyorsan vegez. A lanyomnal ugyan ez volt, meg sirtam is, hogy miert nem akar enni. Aztan rajottem, hogy azert, mert nem ehes.:)

Kitartast, ra fogsz jonni, hogy mi a baj, csak problakozz.:)

Azzal egyetertek, hogy probald meg tobbszor mellre tenni, de ha nem fogadja el, akkor se ess ketsegbe. Tudjak ok, hogy mennyi kell nekik.

Az, hogy a cumibol meg ivott nem jelenti azt, hogy valoban ehes is volt. Mivel a cumi ingerli a szajpadot, szopasi ingert valt ki, igy akkor is elfogadja, ha mar nem ehes. Ezert lehet a tapis babakat tuletetni.

4. ZoLivi (válaszként erre: 2. - Ramoona)
2009. ápr. 19. 10:23

Szia!


Én szopisztrájkra tippelek. Ebben a korban ez nagyon sok babánál előfordul. Nálunk szerencsére kimaradt, így gyakorlati tanácsot én sajnos nem tudok adni, de ha erre a kifejezésre rákeresel biztos sok mindent lehet olvasni róla. Annyi biztos, hogy kitartóan mellre kell tenni amilyen gyakran csak tudod, függetlenül attól, hogy mennyi idő telt el az előző szoptatás óta. Eltarthat akár egy hétig is, de ne add fel, ez a kulcsszó. Sok sikert és kitartást!

2009. ápr. 19. 10:16
Probald megbufiztetni, lehet, hogy utana meg elfogadja. Ne aggodj, van eleg tejed. Csak akkor kezdj el cumibol potlast adni, ha nem hizik rendesen.
2009. ápr. 19. 10:09

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, nagyon kétségbe vagyok esve. A Babám már 3. napja néha csak 3-4 perceket eszik. Van, hogy 4 óráig is bírja a következő evésig, van, h 2 óra múlva már üvölt. 3-4 perc után nem hajlandó elfogadni a mellem, van, hogy a másikat sem... most is 5 perc után abbahagyta, elkezdett nagyon sírni, a mellem már nem kellett neki, cumisüvegből viszont ivott még tejet. De mindemellett miután Ő abbahagyta az evést, és elkezdett sírni, megnéztem, és könnyen jött még tej a mellemből. Miért lehet ez?

2009. ápr. 19. 10:06
Miért nem eszik rendesen a 2, 5 hónapos fiam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook