Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyarországi/Belföldi látnivalói...? - ajánlásokat várok fórum

Magyarországi/Belföldi látnivalói...? - ajánlásokat várok (beszélgetős fórum)


2015. máj. 29. 15:07

Hévíz: gyógytó, templomok, római kori romkert, Egregy

Keszthely: kastély, Balcsi part

Kis-Balaton

16. mmacus
2014. okt. 18. 05:33
Elfogult vagyok, Zemplén:) Telkibánya...
2014. okt. 18. 05:26
Sopron,fertod
14. civertan (válaszként erre: 13. - Civertan)
2014. szept. 24. 14:33

helyes webcím:


www.regecivar.hu


:-)

2014. szept. 24. 14:33

Szép ez a regéci vár, ahol II. Rákóczi Ferenc fejedelem a gyermekkorát töltötte.

A várról és a felújításról bővebben itt olvashattok:


www.regecivár.hu


Jártatok már a Regéci várban?

12. Nanda
2014. márc. 4. 20:50
Székesfehérvár belvárosa,Fekete Sas Patikamúzeum,Babamúzeum,Árpád fürdő,Virágóra,Skanzen.Kicsit távolabb a belvárostól a Bory-vár.
2014. márc. 3. 13:38

A családommal mi a Karancs-Medves Tájvédelmi körzetre esküszünk. Több éve visszatérünk. Gyönyörű szép környezet, erdők, fenyvesek, várak, túrázási lehetőségek! Minden, ami a családnak érdekes! A gyermekkorom hangulatát idézik, amikor a családdal útnak indulunk.

Sajnos, a környék vendéglátóegységekben szegény. Gondolok arra például, hogy nincs étterem, csak Szlovákiában. (ami egyébként ugrásnyira van Salgótarjántól)

Legkedveltebb helyeink: Karancs kilátó megmászása, Salgó vára és az ún. Boszorkánykő, Somoskő vára a Petőfi kunyhóval, és természetesen Közép Európa legmagasabb bazalt fennsíkja, a Medves fennsík. A fennsík alatt található Medves Hangulatszállóban szoktunk megszállni. Visszatérő vendégként, mindig szívesen fogadnak. Javaslom hosszabb túrák esetében a hideg csomagot! Pl. Karancs kilátóhoz. (mert út közben nincs vásárlási lehetőség a hegyekben)


Salgótarjánban pedig nem szabad kihagyni a Bányamúzeumot, ami egy Föld alatti múzeum. Én még ilyet sehol máshol nem tapasztaltam.

Csak javasolni tudom ezt a környéket, mert a világ legszebb helye!

Üdv. Brigi

10. globus
2014. jan. 5. 12:47
Kőszeg
2014. jan. 5. 12:40
Aggtelek és környéke, szuper!
2009. ápr. 19. 10:06
Szilvásvárad, Lillafüred. Balaton és környéke...stb.
2009. ápr. 19. 10:04
Balaton-felvidék
2009. ápr. 19. 10:04
Magyarország egy csodás ország, rengeteg a látnivaló, mindegy merre haladsz. Kellemes felfedezést.
2009. ápr. 19. 10:03

Tegnap voltunk Dégen,kellemes meglepetés,hogy a Festetics kastélyt berendezték kiállításnak.Régebben egy lepusztult,valaha szebb világot látott épület volt.Most 2 szoba korhűen berendezve,a többiben képek,kiállítás.

A kastély körül egy nagy park,egy halastó,körbe lehet járni,lehet horgászni/napijegy kell/,középen kis sziget,amire át lehet sétálni.A tavat körbe tudjátok járni,egy kis erdei kirándulás.

Van tűzrakó,bográcsozó.

Kisebb gyerekekkel szuper jó,csak szerintem kevesen ismerik a helyet.

Egy délutánt megér!

2009. ápr. 19. 10:02
Pécs-Mecsek-Villány, szóval Baranya. De elfogult vagyok:) Ha e mellett döntesz írj nyugodtan, segítek kitalálni merre érdemes menni.
2009. ápr. 19. 09:59
Nekem van 2 könyvem amikben a magyar várak és kastélyok vannak.Képekkel illusztrálva le vannak irva amit tudni lehet róluk.Ha érdekel írok konkrétabbat is,mik vannak a könyvekben.
2009. ápr. 19. 09:57
Szeged!:)
2009. ápr. 19. 09:56
Belföldet szeretném idén jobban felfedezni,és az érdekelne,hogy hol vannak tényleg igazán szép helyek...várom az ajánlásokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook