Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kisfiam 15 éves 184cm és 90kg. Szeretne fogyni kb 10 kg-ot.Milyen módszert ajánlanátok? A 90 naposról kapott egy könyvet... fórum

A kisfiam 15 éves 184cm és 90kg. Szeretne fogyni kb 10 kg-ot.Milyen módszert ajánlanátok? A 90 naposról kapott egy könyvet... (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 6. 06:10
Üdv ! Semmilyen módszert nem ajánlok ,egyen kevesebb kalóriát annál a mennyiségnél ,mint amennyit a szervezete eléget , mozogjon sokat ,kerékpár,tempós séta stb stb ,és meglátjátok 1-3 hónap után megfog látszódni az eredménye !
2009. ápr. 21. 22:06
Köszönöm!! Nagyon jólesik ám...A zabpelyhes dolgokat ki fogom próbálni!! És még annyit : eddig hiába próbáltam helyes útra terelni az étkezésben , azt kell mondanom nem érett meg rá.A hétvégén viszont azt mondta nekem:- Anya mostmár engem is zavar...Aha , kamaszodik a gyerek.Én biztos kitartok és neki is ki kell..Puszi
14. senico (válaszként erre: 12. - Gyanita)
2009. ápr. 21. 21:27

A receptek között sokféle zabpelyhes finomságot találsz, esetleg némelyiket kipróbálhatod.Én pl. palacsintát is szoktam sütni zabpehelylisztből.


Bárcsak az én anyukám is így állt volna a dolgokhoz anno, mint most te!

2009. ápr. 21. 20:22

Szóval csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz,és még hozzátenni,hogy az útamit kitaláltatok nagyon jó,és nem neki ,hanem neked l kell a kitartás,hisze te csinálod,ő csak megeszi:)

Én ésa férjem pont ilyen korú és problémájú gyerekekkel foglalkozunk/ő edzi őket ,én diétát írom/ésa tendencia a következő:Általában egy 1700 körüli kalória /100 ch és heti 4 edzés kb három hónap alatt lehozza a felesleges 10-15 kilót.És ez nem a gyereken szokott múlni ,hanem a szülők hozzáállásán!

Még egyszer tök jól csinálod ,így tovább!!

2009. ápr. 21. 20:02
Üdv mindenkinek! Már a második napon is túl vagyunk.Eddig sikeresen.A mérleget jól eldugtam még magam elől is.Suli előtt itthon reggelizik, teljes kiörlésű kenyér, Flóra margarin, paprika, paradicsom sajt.Tízóraira körtét, almát eszik.1.5 liter szénsavmentes ásványvizet délelőtt és délután is amennyi jól esik.Ma 3 litert ivott összesen.Tetszik neki és jól is esett-minden szünetbe pisilni járt a drága.Ezután itthon ebédel :párolt sajtos karfiolt natur pulykamellel vegyes salátával.Erre azt mondta, hogy ez KIRÁLY.Örülök, hogy ízlett neki.Ezután edzés.Édességnek sovány túrót kevertem el kevés mézzel aszalt sárgabarackkal , fahéjjal.Az tényleg fini.És mindent mértékkel...Remélem nem lankad a gyerkőc kitartása , bár a mérleget kérte,de NEM!!Eddig ennyi .Ha van jó kis napi menütök, szivesen várom.Addig is puszi mindenkinek.
11. rocsa
2009. ápr. 21. 09:40

Szia gyanita!

Semmiképpen se fogyókúrázzon! Tanulja meg, mik az egészséges ételek. Egyen cukorkák helyett gyümölcsöt. És értse meg az elhízás, és a fogyás folyamatát, legyen tudatos, másként nem megy, egy 15éves gyerek ezt már simán felfogja! A család többi tagja normál súlyban van? Főzz diétásan-zsír helyett olaj, vaj helyett margarin, fehér liszt helyett teljes kiőrlésű, maradjon el a süti sütögetés. Cukros üdítő helyett ásványvíz, üres gyümölcs tea, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű. Legyen kontrollod minden étkezése felett=készíts neki tízórait, uzsit, csomagolj gyümölcsöt délutánra. Mindig legyen zöldség is a szendvicsben. És sportoljon, még többet. Legyen heti 2 este, amikor elmentek, és sétáltok, biciklizzetek fél órát, intenzíven, megizzasztóan. Hétvégén pedig ki a szabadba, vagy le az uszodába. Menni fog, csak akarja ő is!

Minden jót, majd mesélj!

2009. ápr. 19. 20:41
Köszönöm a tanácsokat! A gyerkőccel is elolvastattam és úgy látom hatott rá a dolog.A gyerekorvosunk nem különösebben aggódott- szerinte is fogyni kellene-és ennyi--HAJRÁ címszóval.Annyira nehéz belefogni,mert oly sok a kísértés,de remélem az akaratereje is edződni fog.Kézilabdázik és a tesi órája is emelt számú.Én már régóta próbáltam egészségesebb táplálkozásra rávenni, de amikor hazajött a suliból tele volt a zsebe cukros papírral-kapta-.Ahogy időm engedi szeretném megosztani veletek küzdelmünk napi részleteit.Addig is várom a további jó ötleteket.
2009. ápr. 19. 10:15
Csatlakozom az előttem szólókhoz, 15 évesen ne fogjon bele valami divatdiétába, mindenképpen valami változatos , kiegyensúlyozott étrendet kell neki kialakítani. Beszélj vele, hogy ha hosszútávon akar erdeményt elérni, nem szabad drasztikus módszerekhez nyúlni.Az a tíz kiló egy serdülő fiúról, úgy is lemegy, ha egy kicsit odafigyel a nasikra, és elkezd rendszeresen mozogni.Nem tudom mik a lehetőségeitek, de ha megengedhetitek magatoknak, forduljatok egy szakemberhez, akár személyi edzőhöz, dietetikushoz.
8. Marjann (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2009. ápr. 19. 09:50

Diétát ne, de azért figyeljen a kajára. Kevesebb csoki és nasi, több gyümölcs, rostok, fehér húsok, zöldségek.

Ha emellett mozog eleget az bőven elég lesz.

2009. ápr. 19. 07:21
szerintem semmilyen diétát ne kezdjen el,egyszerűen csak sportoljon.Napi 1-1,5 óra mozgás az ő korában csodákat tesz!
2009. ápr. 19. 07:16

Az én fiam is elég jó húsban volt, és 16 éves korára a serdülőkorban szépen átalakult a teste. Lefogyott majd közel 20 kiló magától. Már a gyermekorvos is egy táborba akarta küldeni, de ezt kihagytuk, és tessék lássák megoldódott a probléma. Ő is ilyen magas és 90 kiló volt. Sokat fog még változni az alakja.

A fiam már inkább túl vékony, edzeni kellene neki, hogy izmai is legyenek.

5. nagyreni (válaszként erre: 3. - A26b2a1b7e)
2009. ápr. 19. 07:08
Csatlakozom Lenihez! De a legjobb lenne orvoshoz, védőnőhöz fordulni.
2009. ápr. 19. 06:04
Az én fiam 17 éves 96 kg és 181cm magas, az iskolai védőnő foglalkozik vele, gyogytornára küldte és orvosi kívizsgálásra.
2009. ápr. 19. 06:00

A 90 naposat semmiképpen!!!! Az nagyon egészségtelen!!!!

Egészséges életmódra váltson inkább. Több tiszta fehérjét, több zöldséget, gyümölcsöt egyen, kenyeret, cukrot, édességet ne, szénhidrátokból inkább az egészségesebbeket: rizs, hajdina, köles, árpa, zabpehely, zabkorpa stb.

És inkább többször egyen keveset, és lassan!

Legalább napi 5-ször egyen, de az tényleg minőségi legyen, és kevés, de ne is túlságosan kevés.

Szerintem egy dietetikus feltétlenül kérdezzetek meg konkrét javaslatért!

2009. ápr. 19. 05:18
Fejlődésben lévő szervezet, orvost feltétlenül kérdezzétek meg.
2009. ápr. 19. 05:17
A kisfiam 15 éves 184cm és 90kg.Szeretne fogyni kb 10 kg-ot.Milyen módszert ajánlanátok? A 90 naposról kapott egy könyvet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook