Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? fórum

Ha betörnek hozzánk, és mi meglátjuk a betörőt, és jól ellátjuk a baját, akkor miért minket büntetnek meg? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. febr. 7. 17:16
Sajnos, de büntetik az önbíráskodást (mint azt a kerttulajdonost, aki árammal védte a területét és ezt ki is írta, mégis meglopták a kertjét a figyelmeztetés ellenére... Gondoljuk csak el, megtámadják a rendőrt és hadbíróság elé állítják később. Csak akkor üthetsz, ha életveszélyben vagy. De ezt hogy bizonyítod? Jogrendszerünk hibái...
2010. jan. 8. 12:44
Kicsit elévült már a fórum, ám szeretnék hozzászólni. Nagyon dühítő, hogy ezeknek a tücsköknek mindent szabad. Rettegjél a saját házadban? Maximálisan a bácsi mellett állok, én is valami hasonlót csináltam volna a helyében. Ha már így alakult, egy ingyenélővel kevesebb a társadalomban. Csak a bácsi szegény családját sajnálom. Persze a tücsök család biztos nem azt nyilatkozta, hogy hát igen, már századjára ment lopni az illető... a gonosz bácsi, aki nem adta oda a zöldségeket magától... A "gyilkos"... Na be is fejezem, mert felrobbanok.
2009. nov. 19. 16:37

A magyar jogszolgáltatás köszönő viszonyban sincs az igazságszolgáltatással!

Ha megvéded magad, akkor önbíráskodó vagy...ha nem, akkor meg így jártál...

Én a magam részéről védekezek és ha a támadó a rövidebbet húzza, tegyen róla!

2009. jún. 6. 14:50
...mindenki a bűnözőt,cigányokat védi.
77. Bernuska (válaszként erre: 76. - Aladin21)
2009. ápr. 21. 09:49
jó lenne egy roma kormány is...:D
2009. ápr. 19. 18:48
de nagyon !! és olyanféle akik értenek is hozzá!!
75. Nesseun Dorma (válaszként erre: 53. - Pircsi24)
2009. ápr. 19. 18:30
Kormányváltás..(kéne)
2009. ápr. 19. 18:21

Én teljesen igazat adok a bácsinak, ő csak a saját tulajdonát akarta védeni, ráadásul úgy hogy "mindenkit" figyelmeztetett !!

Nem értem az embereket, vagyis csak a "bűnöző félét" , miért kell elvenni ami a másé??

Pár napja a szomszédba törtek be, hátulról, a melléképületbe, a padon még riasztó is volt, de a cigányok leszerelték ... akkor nem szólalt meg, majd egy vödörvízbe dobták és akkor szólalt meg a riasztó, a szomszédok egyből látták hogy a nemrég ebbe a faluba költöztt cigánycsalád néhány tagja volt, de nem tettek feljelentést, mert nem hiányzik semmi, de akkor is már maga az a tény hogy egy tök idegen ember bejön a saját tulajdon portánkra, már ezért ráengedném a kutyákat.....

Én nem megyek a cigányokhoz hogy elvegyem ami az övék, ők miért fosztanak meg minket a saját "holminktól" ???

73. Bernuska (válaszként erre: 71. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:47

Sajnálom, ha te veszekedésnek élted meg, én csupán az érveimet írtam le és a véleményemet.


Azt is beláttam, mint írtam korábban, hogy a bácsi nem a legjobb megoldást választotta, de nem lehet visszacsinálni... és én nem tudom elítélni a tettéért, mert a törvény sajnos nem védi kellőképp a tulajdont.


Mégegyszer elnézést!

Jó éjt!

72. Bernuska (válaszként erre: 69. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:44

Te kívülállóként objektívab látod, láthatod, amit írunk, elhiszem, hogy a csípősség miatt irónia is érződhet.

Ezért elnézést.


Az az hozzászólása nem tetszett, hogy:

...ezért utálom az embereket.... vagy valami ilyesmi

71. Binky
2009. ápr. 18. 22:44

Bernuska: veled vitatkozni nem lehet, csak veszekedni, azt meg nem vagyok hajlandó


na megyek bekapcsolom az áramot a kerítésbe, kiengedem Gyilkost és Rexit, magam mellé készítem a viperát és elalszom a Teletubbies nyitódallamára


további szép éjszakát, jó birkaszámlálást kívánok mindenkinek

70. Bernuska (válaszként erre: 65. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:38

Ez valami statisztika volt, a rendőrparancsnok szájából hangzott el.... nem Juliska néni pletykálta tegnap...


Az adócsalást inkább hagyjuk, mert a romák meg abszolút nem fizetnek adót, azt a keveset élik fel (tisztelet a kivételnek), amit a dolgozó, csaló emberek fizetnek be...

69. Dorka29 (válaszként erre: 54. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:35

Nincs ezzel gond, csak az előzmények miatt ebben az esetben a kicsinyítő képző hordoz némi "lekicsinylést" magában.


Amúgy meg igaz, nem tudhatom, hogy fogalmaztál volna.

68. d879a0c5b4 (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:35
Kivéve, ha a kedves tolvaj agyonüti/lelövi a kutyádat...
67. Binky (válaszként erre: 66. - Pircsi24)
2009. ápr. 18. 22:33

"Amennyiben kiírod, hogy harapós kutya van a háznál, nem téged terhel a felelősség. "

Kissé unom a másolgatást.

Kutya nem csak harapni tud, hanem leszorítani, bár ha egy morgó kutya közelít feléd, szerintem nem állsz akkor sem egy helyben, hanem menekülsz...

66. Pircsi24 (válaszként erre: 61. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:30

Teljesen mindegy mikor tépi le a kezét a rablónak mikor kifele menne vagy mikor befele jön, nem fog a gazdája érte kevesebbet kapni.

Ezzel ugyanott vagy mint az árammal.

65. Binky (válaszként erre: 64. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:30

mert könnyű ráfogni másra...

a nem romák meg adót csalnak, az jobb?

64. Bernuska (válaszként erre: 58. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:29
Nemrég megjelent egy olyan hír Borsodban (vagy hasonló), h. minden rablás mögött roma áll...jó nagy balhé volt belőle... De vajon miért ők?
63. Binky (válaszként erre: 60. - Bernuska)
2009. ápr. 18. 22:28
Amennyiben kiírod, hogy harapós kutya van a háznál, nem téged terhel a felelősség.
62. Zarahell (válaszként erre: 58. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:27
Na, látod: A bácsinak is megvolt az oka, amiért bekerítette a zöldségeit.
61. Binky (válaszként erre: 59. - Pircsi24)
2009. ápr. 18. 22:27
"és nem azonnal támad "
60. Bernuska (válaszként erre: 56. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:26

Ha a kutyám támadja meg a kedves betörőt, azért éppúgy engem vesznek elő. És én fizetem a büntetést, és tőlem lopnak. Ez sem igazán jó megoldás.

Persze a haláleset már a bácsi lelkén szárad, nincs mit tenni...utólag könnyű belátni, másként kellett volna cselekednie.

59. Pircsi24 (válaszként erre: 56. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:25

Milyen az a kutya amelyik csak őriz és nem támad?

Ha nem támad mi akadályozza meg a tagot hogy elvigye a borsódat? Hiszen ha nem támad olyan mintha ott sem lenne.

58. Binky (válaszként erre: 51. - Zarahell)
2009. ápr. 18. 22:25

én loptam már, és mégsem tartom magam bűnösnek

mindenkinek meg van rá az oka, a kisfiúnak is aki cukorkát a boltból; a rablónak is, aki a páncélkocsiból

57. Bernuska (válaszként erre: 50. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:22
Nem tudhatod, hogy hogy fogalmaztam volna....
56. Binky
2009. ápr. 18. 22:22

megfelelően képzett kutya, ami tényleg őriz, és nem azonnal támad pl. remek alternatív megoldás

(illetve egy kutyás házba tán annyira nem szívesen törnek be)

ezt még talán az idősebb korosztály is megengedheti magának, mindenesetre többet spórolnak azon a kutyán, mintha börtönbe mennének, vagy hagynák kirabolni magukat

2009. ápr. 18. 22:19
Bocs: kicsinyítő
54. Bernuska (válaszként erre: 50. - Dorka29)
2009. ápr. 18. 22:19

Az orrocskát akkor írtam, amikor már megnéztem a korát....amúgy érdekes, most belegondoltam, hogy anyukámnak is azt szoktam mondani, hogy "nózid".

Ez sajnos annak köszönhető, h. kisgyermekeim vannak, és még használom elég gyakran a kicsinítő képzőt....

2009. ápr. 18. 22:18

Mondjatok valami módszert amivel meglehetne védeni a tulajdont és legális is.


Probléma ott kezdődik hogy ha 20ezer forint alatt károsítanak meg a rendőrség nem is foglalkozik vele, mert az csak szabálysértés és nem bűncselekmény. Tehát a fazon jöhet ahányszor van pofájáján bőr? Tenni mit lehet ellene?

52. Bernuska (válaszként erre: 49. - Binky)
2009. ápr. 18. 22:16

Mindenképp.


Áll 2 roma nagyim kertjében, nagyi rájuk szól, hogy ne szedjék már le más keze munkáját... és még ők fenyegetőznek nagyinak:

"Öreglány, takarodjál befele, mert kitekerjük a nyakadat, és megetetjük a kutyáddal...."


Sajnos tehetetlenek az emberek. Tényleg nem megoldás, hogy megölünk egy embert, a bácsi sem ezt akarta, pont azért mondta el mindenkinek a faluban, hogy áram van a kerítésben...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook