Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véres köpete volt már valakinek? fórum

Véres köpete volt már valakinek? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 27. 00:48
Azóta kigyógyultam. Szóval egy sima torokgyulladástól is lehet.
2015. márc. 20. 04:53
nem volt
2015. febr. 22. 22:17
Nekem torokgyulladásom van már 2-3 hete, én valószínűleg attól köpök vért néha, meg amikor kifújom az orrom, akkor is néha véres. Holnap úgyis el akartam ugrani fülorrgégészhez, megkérdem, hogy mi a véleménye róla.
2009. jún. 24. 19:52
Közben megtudtam, hogy a tbc-sek is vért köpnek, amikor gyógyulnak. Pl. klacid szedésénél. Csak hátha valakinek egyszer segít ez az infó.
2009. máj. 5. 15:25

Ezt találtam:


VÉRKÖPÉS



Vérköpésnek (hemoptoénak) nevezik, ha a légutakból felköhögve vér ürül.


Annak ellenére, hogy a vérköhögés gyakran ijesztő, a legtöbb esetben nem súlyos elváltozás okozza. Váratlan vérköpés vagy nagy mennyiségű vér ürülése már orvosi kivizsgálást igényel.


A vérköpés 20%-áért daganat, elsősorban tüdőrák felelős. Negyven éves kor feletti dohányosokban (vagy ennél fiatalabb korban, ha már kamaszkortól dohányzott a beteg) vérköpés jelentkezésekor az orvos tüdőrákot keres még akkor is, ha a köpet a vérrel csak festenyzett volt. Vérköpést eredményezhet egy tüdőartéria vérröggel való elzáródását (tüdőembólia l ) követő tüdőszövet-elhalás (tüdőinfarktus) is.


Főleg kritikus állapotú betegben fordul elő, hogy a tüdőartériákba vezetett katéter segítségével mérik a szívben és a tüdő ereiben uralkodó vérnyomást. Ha a katéteren elhelyezkedő ballon elszakítja az eret, súlyos vérzés indulhat meg. Vérköpést a tüdővénákban lévő magasabb vérnyomás is eredményezhet, például szívelégtelenségben és a kéthegyű billentyű szűkülete esetében. Más eredetű keringési zavar, például egy artério-venozus érfejlődési rendellenesség is lehet vérzésforrás a tüdőben.



Kórisme


Ha a hemoptoé súlyos vagy nem megmagyarázható, diagnosztikus célú vizsgálatok szükségesek. A vérzésforrás azonosítására bronchoszkópiát (hörgőtükrözést) lehet végezni. Radioaktív anyaggal végzett izotópvizsgálat (tüdőperfúziós vizsgálat ) a tüdőembóliát mutatja ki. A vizsgálatok ellenére a vérköpés okát az esetek 30-40%-ában nem sikerül kideríteni; amikor azonban a hemoptoé súlyos, az okot általában megtalálják.



Kezelés


Enyhe vérköpés esetén nem feltétlenül szükséges kezelés, vagy csak antibiotikumot adnak, ha fertőzés valószínűsíthető. A vérzés következtében véralvadékok képződhetnek, melyek elzárják a légutakat, és tovább nehezítik a légzést; a köhögésnek fontos szerepe van abban, hogy a légutakat tisztán tartsa, ezért nem szabad azt köhögéscsillapítókkal elnyomni. Ha egy nagy véralvadék egy nagyobb légutat elzár, akkor azt bronchoszkópia segítségével el kell távolítani.


A kisebb erekből származó vérzés általában magától eláll. Nagyobb erek esetében azonban kezelés válhat szükségessé. A vérző ér elzárását meg lehet próbálni a hörgőartéria embolizálásával. Az eljárás során röntgenirányítással az érbe katétert vezetnek fel, majd kémiai anyagot, zselatinszivacs darabkát vagy dróthurkot juttatnak az érbe, mely azt elzárja, és ezzel a vérzés abbamarad. Ha a vérzést fertőzés vagy szívelégtelenség okozza, akkor az alapbetegség gyógyításával a vérzés is általában megszűnik. Néha bronchoszkópiára vagy sebészi beavatkozásra van szükség a vérzés megállításához, vagy ritkán a tüdő beteg részét műtétileg kell eltávolítani. Ezeket a nagy kockázatú eljárásokat végső megoldásként használják. Ha a vérzést részben alvadási zavar okozza, akkor vérplazma, alvadási faktorok vagy vérlemezkék pótlása javíthat az állapoton.

2009. máj. 5. 15:13
Orvos! Azonnal orvoshoz kell menni! Bár lehet a megeröltetéstől, ha sokat köhögsz, megpattan egy kis ér...de nagyobb baj is lehet. Nekem egy nagyon durva tüdőgyulladás sorozat közben jelentkezett, egy bizonyos antibiotikum bevétele után. Állítólag nem függött össze, de amikor már nem szedtem, megszünt. Lényeg az orvost fel kell keresni!
2009. ápr. 23. 09:57
Köszönöm a hozzászólásokat,remélem nem lesz semmi gond.
2009. ápr. 21. 08:45
Apukám hónapokig köhögött.Nem tudtuk rábeszélni,hogy orvoshoz menjünk.Vért kezdett köpni.Azt gondoltam,biztos az erőlködéstől.Akkor már nem ellenkezett,orvoshoz mentünk.Tüdőrák gyanúval került kórházba 3napon belül,majd a tüdőtükrözés után diagnosztizálták a tüdőrákot.Mindenképpen menjen orvoshoz!Lehet nem nagy a baj,de az is lehet,hogy igen.Kellenek a vizsgálatok,hogy diagnosztizálni tudjanak.Minél előbb találnak meg egy betegséget,annál nagyobb az esély,hogy segíteni tudnak.
16. syria
2009. ápr. 19. 08:17

Az apukámnál vérköpéssel jelentkezett az előrehaladott májbetegség. Soha nem ivott, viszont brutális gyógyszert szedett, (a súlyos körömgombáját egyedül az tudta visszaszorítani), aminek a mája látta a kárát. Rendszeresen járt májfunkcióra, nekünk mindig azt mondta, hogy minden rendben. Közben évek óta pocsék volt az eredménye (ezt én már csak haldoklása közben préseltem ki az egyik nővérből), ő mégis szedte a gyógyszert.

A körmei gyönyörűek lettek, de gyógyíthatatlan májbeteg lett, ráadásul fel is adta, 2-3 hét alatt elment.

2009. ápr. 19. 06:40
Az első férjemnél ezzel a tünettel jelentkezett a tüdőrák.
14. vikike1980 (válaszként erre: 11. - Vikike1980)
2009. ápr. 18. 21:07
Bocsi azt elfelejtettem írni anyukámnak is pont ez a gondja van.:(
13. c337a23ed8 (válaszként erre: 11. - Vikike1980)
2009. ápr. 18. 21:04
Ismerősömet is kópiázni akarták és ő sem egyezett bele.
12. c337a23ed8 (válaszként erre: 7. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 18. 21:03
Nem engedet egy vizsgálatot csináltatni és többet nem is foglalkoztak vele.
11. vikike1980 (válaszként erre: 7. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 18. 20:58
Csak röngen volt neki,de kópiázni akarták amibe nem egyezett bele.
2009. ápr. 18. 20:53
Nekem igen, és nem is egyszer. Tavaly elszállt emiatt a mandulám és azóta se volt bajom. Krónikus mandulagyulladásom volt és elég sokszor fájt a torkom, erőltettem, meg köhögtem.
2009. ápr. 18. 20:53
Apukámnak volt és tüdőembolia miatt. Veszélyes dolog nagyon.
2009. ápr. 18. 20:14
Nem akarlak megíjeszteni, de a testvéremnek tüdőtumora volt.Orvoshoz fordult. Ennek 6 éve. ÉS ÉL! Azonnal doki. Minden vizsgálattal együtt!
2009. ápr. 18. 20:06

Azonnal orvoshoz kell menni. Én ugyan nem vagyok egészségügyis, de anyukámnak volt ilyen, és tüdőemboliája volt. Ha nem veszi komolyan 32 évesen meghalt volna.

Sajnos nem élt sokkal többet, de az is valami volt.

Tehát orvos!!!! Mielőbb!!! Milyen vizsgálat volt?

2009. ápr. 18. 20:00

Nem nekem volt véres a kőpetem hanem az egyik rokonomnak.

Három hete már jelentkezett néla de akkor nem sok.

Volt korházban is,de nem engedet megcsináltatni egy vizsgálatot és így nem is foglalkoztak vele.

Azért is kérném a segítségeteket,hogy ha valakinek volt már ilyen akkor mitől lehet.?

Nem friss vér volt.

2009. ápr. 18. 19:50

Köhögtél előtte?

Van rossz fogad, ínyed?

Milyen színű?

Friss vér?

2009. ápr. 18. 19:49

Nagyon sok mindentől lehet véres a köpeted.Mennyire volt véres?Köhögtél előtte?Valóban lehet attól,hogy megpattant egy hajszálér.A köpeted volt véres vagy a nyál?Volt már ilyen máskor is?

Könnyen előfordulhat erőlködésnél.De mint egészségügyis mondom,hogy ha többször előfordul keresd fel a háziorvosodat.De ha most volt először és kicsit,vagy valóban erőlködtél előtte vagy köszörülted a torkodat akkor megvan az ok.

2009. ápr. 18. 19:44
Torkodban a köhögéstől megpattanhat egy hajszálár, ahogy erőlködsz.
2009. ápr. 18. 19:40
Arra lennék kiváncsi,hogy mitől lehet?
2009. ápr. 18. 19:40
Véres köpete volt már valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook