Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének fórum

Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csalók, akik az állatokon is gazdagodni szeretnének

1 2
54. mendra
2011. jún. 3. 12:26
Kedves állatszerető emberek! Megpróbálom röviden leírni minap mivel szembesültem. Pár utcával odébb tőlem van egy ház ahol lakik 2 kutyus és 2 kecske. Csont soványak és éhesek . Minden nap felpattanok a bicajra és viszek nekik a helyi zöldségestől zöldfélét amit már ember nem vesz meg. A kutyákkal vagyok gondba mert a száraztáp is pénzbe kerül ugyan de még azt gondolom kiadosabb ételnek nekik. Nekem is van 3 kutyám amit ök nem esznek meg azt viszem a szomszédba. Ezért kérek mindenkit aki ezt most olvassa , és van rá modja lehetősége segítene NEM PÉNZEL!!!! Csak akár olyan forrással ahol nagyon olcsón betudnék szerezni kutyatápot vagy estleg elfogadnék ingyen kutyának való ennivalót. Köszönöm szépen. 06702143885
53. agis (válaszként erre: 52. - Soulseek)
2009. dec. 27. 11:17

Most erősen szégyellem magam, mert bőrcipőim vannak, bőr talppal, sőt bundám is van....és még azért is szégyellem magam, mert képes voltam ezekért fizetni is.


A csirkét nem sajnálod mait megeszel? Őt is azért tartják, mert étel lesz belőlük...

2009. dec. 26. 18:19

[link]

kedves mindenki! és főleg az, akinek nagy az arca! kívánom, hogy ezen video megtekintése után mindenki gondolkozzon el azon, vajon jólesne-e neki az, ha róla, vagy egyetlen gyermekéről ugyanúgy nyúznák le a bőrét, mint erről a szerencsétlen, védtelen, semmiről nem tehető állatról! és még utána az agyát is kitaposnák a fejéből! nincsen az embernél gusztustalanabb lény ezen a földön, már ha csak azt veszem, hogy képes pénzért vásárolni állatot, állatszőrt, bőrt, és még sorolhatnám. ezek az állatok ugyanolyan egyéniségek, mint egyes emberek kezdve a kutyától egészen a csirkén át a disznóig! és az egérig, a békáig, a galambig! nem csak a cuki állatok szenvednek! a krokodil is szenved, ha megnyúzzák, és a legtöbb ilyesmivel foglalkozó "cég, gyár mittudoménmi" még csak véletlenül sem foglalkozik azzal, hogy ezek az állatok milyen szörnyűségeket élnek át!

2009. okt. 13. 23:33
Szerintem az is gáz, ha egy állatot a bőréért vagy a bundájáért tenyészt az ember. Mert ez nem létfontosságú! És most tökmindegy, hogy orvvadász lövi le, vagy tenyésztik egy farmon hogy aztán megnyúzzák. Mindkettő undorító és csak az emberre jellemző tulajdonság.
50. a74de3d08a (válaszként erre: 49. - Agis)
2009. okt. 13. 12:24
elég nagyképű vagy, ami azt illeti.... :-D
49. agis
2009. okt. 13. 12:23

"több példa is igazolja ezt az állitást a természetfilm csatornán beszéltek arról, hogy a tigriseket már régóta vadásszák törvénytelenül és a bundájukat méregrága pénzért eladják az igényes nők meg előszeretettel hordják kabátként legalább mint a krokodillbőrből készült táskát, cipőt. Sorolhatnánk még a végtelenségig ezt egyszerűen felháboritó. "


MI EZEN A FELHÁBORÍTÓ????


Kedves hzsofi szerintem Te vagy érthetetlen, úgyhogy jobb, ha békén hagyjuk egymást. MErt a kedves anyuci azon problémázott, hogy mások állatokon akarnak meggazdagodni, meg orvvadászok ölik le őket, én erre reagáltam.... értő olvasás óráról azt hiszem hiányoztál...

48. a74de3d08a (válaszként erre: 47. - Agis)
2009. okt. 13. 12:20

tudom mi az a Hermes és a krokodilfarmról is tudok, de látom, veled nem igazán lehet beszélgetni.... :-(

úgyhogy nem is erőltetem a dolgot.

47. agis
2009. okt. 13. 12:14
az Hermés (fonatikusan ermész) nem ember hanem divatmárka, ami gyönyörű táskákat varr, krokodilbőrből, de saját farmjuk van....erről írtam. Ha nem érted, ha nem, ez van.
46. a74de3d08a (válaszként erre: 45. - Agis)
2009. okt. 13. 12:11

megnéztem, és utána írtam, hogy nem értem.

miért? az Hermes nem lehet "milyen ember"?

45. agis (válaszként erre: 44. - A74de3d08a)
2009. okt. 13. 12:10
anyuci91nem volt egy hozzászólása arról, hogy milyen emberek vannak krokodilokat ölnek, csak hogy legen táskájuk....nézd meg mire válaszoltam s megérted:)
44. a74de3d08a (válaszként erre: 43. - Agis)
2009. okt. 13. 12:07
ezt nem értem, hogy érted....
43. agis (válaszként erre: 39. - Anyuci91)
2009. okt. 13. 11:51
Az Hermés maga tenyészti a krokodiljait a táskáihoz ....szóval csak hátrébb az agarakkal, nem minden úgy van ahogyan az látszik...!
42. morkika (válaszként erre: 23. - Mothertiger)
2009. okt. 8. 16:23
5 hetesen el sem lehetne választani egy kiskutyát.. 8 hetes kor az ideális.
2009. aug. 22. 11:19

Sziasztok!

Vettem húsvétra egy oroszlánfejű kosorrú kis nyuszit.Állatkereskedésbe!De sajnos a nyuszit rábíztam a páromra,meg apósra,mint utóbb kiderült nem kellet volna,szelíd volt szóltam neki jött.

Kint ugrált a kertben 5percre hagyták magára,és már el is vitte valami.Kerestem.

Hiányzott vettem egy másikat ugyan annál a kereskedőnél.Ő is ugyan attól hozta mint az előzött.Telefonon le lett beszélve,hogy milyen lesz.Másnap megyek érte,és egy szürke oroszlán fejű nyulat kaptam.Semmi köze nem volt a másik nyúlhoz.Az én nyulamra nem hasonlított semmit.

Na mindegy mondtam én nem csinálok másból hülyét megvettem azt is.Az interneten találtam egy címet ahol tenyésztenek oroszlánfejű kosorrú nyuszit.

Elmentem májusra lesznek kicsik mondták.Május után hat héttel érdeklődjek,megtettem.Mint utána a beszélgetésekből kiderült ez a tenyésztő az akitől az első,második nyúl származott.Mikor rákérdeztem,hogy a másik nyúl miért nem a megbeszélteknek megfelelő volt azt mondta,hogy őt nem igazán érdeklik az állatok,csak az,hogy legyen haszna rajta.Olyan körülmények között voltak a nyulak,hogy legszívesebben elhoztam volna mindet(pedig sok volt neki).

Mindegy megvettem tőle a harmadik nyulat,most 4 hónapos,kis bohóc.NAGYON IMÁDOM!!!


Oroszlánfejű kosorrú nyúl:A feje körül szinte sörény van mint az oroszlánnak.Tündéri kisállat.


Hát a tanulság az:PÉNZ BESZÉL KUTYA UGAT!

2009. júl. 27. 22:46

Sziasztok! Valahol olvastam, hogy aki hajlandó a kutyáért már annyi pénzt kifizetni, amennyit egy tenyésztő kér, az biztos, hogy törődni fog a kutyával.... Ezzel nem értek egyet. Nekem van egy boxim, őt árában vettem. És van egy törpe pinscherem, akit az árának a töredékéért. A pinscher a lakásban lakik velünk....imádjuk, már családtag!!!!! A boxi csak a mérete miatt nem jöhet be:D Ő jól érzi magát a kertben:))))))))

Szóval nem hiszem, hogy ha egy kutyáért nem fizetek ki több tízezret, vagy százezret, akkor kevésbé fogom szeretni, akkor nem fogok vele törődni..... Ez baromság!

2009. máj. 4. 10:05

Igaza van azoknak, akik azt gondolják és jogosan, hogy a csalók az állatokon is gazdagodni szeretnének valóban több példa is igazolja ezt az állitást a természetfilm csatornán beszéltek arról, hogy a tigriseket már régóta vadásszák törvénytelenül és a bundájukat méregrága pénzért eladják az igényes nők meg előszeretettel hordják kabátként legalább mint a krokodillbőrből készült táskát, cipőt. Sorolhatnánk még a végtelenségig ezt egyszerűen felháboritó. Az a fő probléma az orvvadászok követik el sajnos nehéz őket sokszor elcsipni. Hozzáteszem ugyanazt a büntetést mérném rájuk, amit és ahogyan elkövették.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91

38. sundance (válaszként erre: 37. - Szabotimi)
2009. ápr. 29. 20:42
Hát ezeknek a fajtáknak hatalmas egója van az biztos! Én nem simogathatok meg más kutyát, mert Jaffika morog ilyenkor, ha meg odáig merészkedek, hogy a haverkutyának is adok jutifalatot, akkor kész, arrébb löki az illetőt és vérig van sértődve. Hát emiatt sem tarthatnék én másik kutyát.
37. szabotimi (válaszként erre: 36. - Sundance)
2009. ápr. 29. 20:37
A hugoméknak is amstaff- ja van Diégó és semmi baj nem volt vele. Tökéletes kutya volt. Viszont új kutya került a hugomékhoz és teljessen kifordult magából:( A hugom meg is ilyedt tőle és most össze van törve a szíve. Fél a saját kutyájától. Most keresnek az újnak másik gazdit
36. sundance (válaszként erre: 35. - Szabotimi)
2009. ápr. 29. 19:27
Megnéztem a képeidet, igazán nagyon szép a keverék kutyusod is! Meg persze a rotti is! Elhiszem, hogy szereted őket, hisz annyira a szívünkhöz tudnak nőni. Ilyen szempontból tényleg tök mindegy, hogy fajtatiszta-e vagy kerevék. Azonban jól teszed, ha nem hagyod felügyelet nélkül a kutyákat a gyerekekkel... Nálunk még nincs gyerek. Tartok is egy kicsit, hogy Jaffar féltékenykedni fog... Nem ő lesz az egyetlen szememfénye. Na mindegy, ez még kicsit odébb van. Addig meg marad ő marad az egyeduralkodó. :)
35. szabotimi (válaszként erre: 34. - Sundance)
2009. ápr. 29. 15:49

Teljessen egyetértek!

De az elöző hozzászóló úgy érti. Aki csak fajtatiszta kutyát akar az nem is szereti igazán a kutyákat mert egy keverék nem kell neki!( cáfolj meg)

Nekem törzskönyves, fajtatiszta és keverék kutyáim is vannak. Nyilván a fajta tudatos a keverék befogadott. Viszont egy fajtatiszta kutyánál tudod milyen beregségekre hajlamos, milyen a temperamentuma- fajtán belül is változó. Egy keverék kutyánál viszont nem ismered a szülőket nem tudod mit hoz "magával"


Nállunk a keverék kan ( Csoki) fordult már a fiamnak pedig eggyütt nőttek fel. A rottinak eszébe sem jutna. Ettől függetlenül hangsújozom:SOHA NEM HAGYOM FELÜGYELET NÉLKÜL A GYEREKEIMET!

Semmi pénzért nem adnám a keverék kutyáimat mert szeretem őket ( még ha olyan csúnyácskám is mint az ázott patkány) nagyon szeretem őket.

34. sundance (válaszként erre: 33. - Szabotimi)
2009. ápr. 28. 12:10
Félreértettétek! Nem a küllemről van szó. De igenis meg kell gondolni, milyen állatot viszünk haza. Ha egyszer hazavittük, utána felelősségel tartozunk érte, nem lehet kitenni. Én lakásban lakom és van egy fajtatiszta amstaff-om. Elhiheted, hogy valóban nagyon szeretem, pedig fajtatiszta. Hiába szeretnék én elhozni a menhelyről pl:dogot... stb. Mit csináljak vele egy lakásban? Szerintem igenis felelősségteljesen kell kutyát választani, mert utána nem mindegy milyen körülmények közé kerül.
33. szabotimi (válaszként erre: 17. - Ganczy)
2009. ápr. 28. 11:00

"Ha már a fajta a küllem elsődleges ott már valódi érzésekről aligha beszélhetünk. "

Ezt ugye nem gondolod komolyan??

32. Franc22 (válaszként erre: 31. - Sundance)
2009. ápr. 28. 08:35

igen ez így van. Én például már 3szor vittem haza olyan kutyust a piacról akit elajándékoztak piciként. Én megsajnáltam és haza vittem a csöpséget. És engem nem érdekelt, hogy milyen fajta, hogy fajta tiszta e, csak az érdekelt, hogy ne legyen semmi baja, annak a kis tüneménynek. A mai napig élnek a picik és boldogok. Kettő a mamánál 1az exnél!

Az a fontos, hogy a kutyával jól bánjunk, és úgyan azt vagy több szeretetet kapunk vissza a kis kedvenctől. Legyen az kutya, macska, vagy valamilyen házi állat!

31. sundance (válaszként erre: 30. - 6a4af0c0e7)
2009. ápr. 23. 20:47
Hogyne lehetne szeretni az összeset! Akár fajtatiszta, akár menhelyi keverék, szeretetre méltó kis vakarcs az összes. Csak a gazdikon múlik mit hoznak ki belőlük.
2009. ápr. 23. 20:42

Annyira mindegy milyen..

Érző lények ők is!!

A naplómban vannak képek az enyémekről..

Hálás mind a három!

Pedig az egyik menhelyi keverék..

Mégis egyformán szeretem őket...

29. sundance (válaszként erre: 28. - Ganczy)
2009. ápr. 23. 20:17
Nem mindig jobb, de legtöbbször igen.
28. ganczy
2009. ápr. 23. 18:49
Nekem sokszor olyan érzésem van a fajtatiszta állatokkal kapcsolatosan, mint a márkás ruházati termékekkel, azaz meg kell fizetni a nevét, mert minőségre az sem mindig jobb.
27. a74de3d08a (válaszként erre: 26. - 7a8e9b7979)
2009. ápr. 23. 10:03
Miért?
2009. ápr. 22. 23:28
Én csak és kizárólag fajtatiszta állatot tartanék.
25. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Ekidli)
2009. ápr. 22. 22:52

hát mondjuk valakinek feljelentést kellene tennie állatkínzás miatt....

nyilvánvaló, hogy, ha senki sem tesz semmit, akkor nem fog semmi sem történni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook