Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ételeket lehet készíteni kimaradt füstölt sonkából? fórum

Milyen ételeket lehet készíteni kimaradt füstölt sonkából? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 9. 21:22

Hentes szelet!!!!! Nagy kedvenc nálunk!

Szelet húst enyhén fűszeresen listbe forgatva mindkét oldalát 1-2 perc alatt átsütni, tepsibe rakni. a sonkát felkockázni, kicsit azt is "megfuttatni" a zsíron (olajon), végül csemege uborkát (ecetes uborkát) karikára vágni és kicsit megfuttatva mindent a húsra teríteni. Fólia alatt párolni kicsi vízzel alatta - végül pirosasra sütni. Egyszerű tört krumli kell hozzá, hogy semmi ne nyomja el az ízét, mert mennyei :)))

2009. máj. 9. 14:42

Zöldbabbal keverve, vágott kaporral ízesített tartárral nagyon finom saláta készülhet belőle.


/Húsvét után a maradék sárga túró is mehet bele kockázva, meg egy kis csemegeuborka. (Felénk sós a sárga túró, és a majonézes salátában olyasmi jellegű lesz, mint a tofu.)/

2009. ápr. 18. 19:49

Kedves ogree!

A sonkástészta recepjét már többen leírták, azzal nem fárasztalak, de nézz bele a naplómba, meglátod a mai alkotásomat (halkan súgom:sonkás)

Üdv: Fiti

2009. ápr. 18. 10:43

Tegnap én is tejszínes sonkás tésztát csináltam,tettem még bele virslit,borsót,zöldhagymát,petrezselymet,és a tejszínhez tejfölt,és egy kis lisztet is,ezzel sűrítettem be.Nagyon finom lett!

De pizzára tenni,vagy leveles tésztába csomagolni is jó.Vagy én még zöldbablevest is szoktam belőle csinálni.

2009. ápr. 18. 10:00
Tejszínes-sonkás tésztát csináltam
20. lamoni
2009. ápr. 18. 09:59

Mi is sonkás tésztát szoktunk csinálni.

Meg babfőzelék mellé is jó.

2009. ápr. 18. 09:55
Mi sonkás tésztát szoktunk csinálni: darált sonka, tejföl, mustár, fűszerek. Összekeverni fodroskockával, tetejére még tejföl és megsütni. Imádom.
18. tasara
2009. ápr. 18. 09:49

Darált sonka, mustár, bors, tejföl, sajtkrém, reszelt sajt, ami otthon van megkened vele a leveles tésztát (fagyasztott is tökéletes) feltekered és kiscsigákban kisütöd vagy vágsz egy csíkot a tésztából belerakod a tökteléket és felkockázod, hogy ne nyiljon ki villával a szélére merőlegesen lonyomkodod.

Jó étvágyat!

17. aszta (válaszként erre: 13. - **Rita**)
2009. ápr. 18. 09:39
Megsül nekem így is, a színe is nagyon szép, de majd kipróbálom legközelebb...
2009. ápr. 18. 09:17

Szia !


Először is felosztom, és beteszem a mélyhűtőbe, semmi baja nem lesz. Ha kell előveszem.

De van fent nekem a receptek között a kefires sörkifli. Pl már ebbe is reszeltem bele, nagy sikere volt. Ajánlom.

2009. ápr. 18. 09:17

Hali!

Mi kaszás levest szoktunk csinálni,Isteni finom.

14. zumbi
2009. ápr. 18. 09:14
sajttekercs, pizza
13. **Rita** (válaszként erre: 11. - Aszta)
2009. ápr. 18. 09:13
A sonkás tésztánál,ha picit árforgatod a sonkát kevés forró zsiradékon akkor szerintem még finomabb
2009. ápr. 18. 09:11
Én pl székely káposztába tettem bele fele sima fele füstölt husi! Nagyon nagy sikere volt!!!
11. aszta
2009. ápr. 18. 09:11

1. Én csináltam melegszendvicset (ledarálni a sonkát tejföllel elkeverni) megsütni + egy kis sajtot reszelünk rá mikor kész. Még mustárt is tettem rá.

2. Sonkás tészta (szintén az előző módszer, darált v apróra vágott sonka + tejföl) kifőződ a tésztát, kivajazott jénaiban összekevered és megsütőd...

3. Még mindig maradt, így lencsefőzeléket csináltam és a húsvéti sonkával esszük...


Mindhárom isteni, és nem unalmas, mi is ezt esszük már mióta :-)

10. **Rita** (válaszként erre: 7. - Ogree)
2009. ápr. 18. 09:05

A "rakottas" ételbe bármit amit szeretsz bele tehetsz.

Krumpli, rizs tészta,zóldésgek,sajt, tejföl,sonka vagy hús

9. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Ogree)
2009. ápr. 18. 09:03

Majd megírom, csak most le kell szaladnom a piacra:) De, ha gondolod nézd meg a naplómban hogy néz ki!

Egyébként: Pné Veronika szuperháziasszony, Tőle vettem már recepteket! Nála biztosan találsz!

8. csókica (válaszként erre: 6. - Csókica)
2009. ápr. 18. 09:03
És a leves után felszeletelem a sonkát és ehetik.
2009. ápr. 18. 09:02
és valamilyen rakottas ételt tudnátok ajánlani?
6. csókica (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2009. ápr. 18. 09:02
Nem:))én egybe teszem bele egy darabot,kellemes íze lesz a levesnek,a családom tejföllel fogyassza igy a levest.
5. ogree (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2009. ápr. 18. 08:59

akkor már ketten vagyunk!:-)

és az a sonkás tészta az milyen?hogy készíted?

2009. ápr. 18. 08:59
Bablevesbe belekockázni? Vagy felszeletelni és megsütni olajban pirosra?
2009. ápr. 18. 08:58
Egyenlőre fagyaszd le,mert gondolom beleuntatok,majd egy idő mulva csinálj bablevest,tedd bele,és leves után feltállalod tormával.
2009. ápr. 18. 08:56
Erre Én is kíváncsi vagyok, mert elég sok sonkamaradék van és már készítettem: Sonkástésztát, Sonkagaluskalevest :) Jó lenne még valami újdonság, Én is örülnék neki:)
2009. ápr. 18. 08:53
Milyen ételeket lehet készíteni kimaradt füstölt sonkából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook