Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zárolt bankszámla, ki látott már ilyet és mi lehet ez? fórum

Zárolt bankszámla, ki látott már ilyet és mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)

20. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Defeb037c5)
2018. máj. 5. 11:50

Ha a végrehajtásra benyújtott követelés összege nagyobb, mint amennyi az adott számlán van, nav-nak és bankoknak van lehetőségük az adott bankszámlát zárolni. Ez azt jelenti, hogy bárhonnét is érkezik a számlára pénz, azt a számlatulaj nem veheti fel, a számlavezető pénzintézet köteles a zárolást elrendelő hatóság javára írni, bebiztosítani.


Ha sikerül a követeléssel élővel fizetési haladékban megegyezni, akkor attól lehet kérni, hogy az elrendelt zárolást oldja fel, és attól kezdve megy az élet tovább.

2009. ápr. 17. 19:42
Elég bonyolúlt ez mert a rendes számalkivonaton, a Záró összeg megegyezik a Felhasználható összeggel. Tehát nem értem, hogy miért minusz a felhasználható egyenleg. mert akkor mindenféleképpen a Záró összeget kapjuk meg! Semmi értelmét nem látom, akkor a zárolt összeg az csak számoláshoz kell hogy bonyolultab legyen ezálltal egy hasraütés szerű szám. De nevetséges hogy egy banknak 10.000- "nagyobb összeg":) És azon tanakodnak hogy tudják kifizetni:) Mert míg nem látta a csajszi hogy édesapám halála után mi kivettük a pénzt és ennyi maradt rajta addig simán kifizette volna, de mivel kivettünk nekik ez kockázat és így kell a hagyatéki. de a "nagyobb összeget" a 10.000- ra mondta:) vicces
2009. ápr. 17. 19:31
Szerepelhet amúgy a zárolt összegben nemlétező adat, ami nem fedi a valóságot?
2009. ápr. 17. 19:24

Nyílván valós felvilágosítást csak ők fognak tudni adni. Viszont akkor a zárolt összeghez mindíg valós összeget írnak? Vagyis az minuszban van? A régi számlákon minusz nincsen feltüntetve, és a zárolás elötti hónapban is ment rá pénz.

Tehát ha részvényből vagy bármiből lenne rajta pénz az lenne az a - 100.000-? És akkor az én példám szerint mennyit kapna az örökös? Ne haragudj hogy ilyeneket kérdezek csak kíváncsi vagyok, és köszönöm hogy segítesz:)

16. Aville
2009. ápr. 17. 18:06

Bocs, hogy most írok csak (meló volt bent, itthon meg most értem ide:) ), szóval értem, amit mondasz, és örülök, hogy azt is értetted, amit én írtam :)

Szóval a bankok néha elég érdekesen kezelik a poz. ill. neg. egyenlegeket, nem mindig egyértelmű az ügyfél részére... Sajnos...

Mivel nem ismerem a bankotok rendszerét ezért sajnos csak találgatni tudok... És tudom, hogy amíg nincs jogerős hagyatéki végzés nektek sem adnak felvilágosítást :( (Bár ha kifogtok egy humánus ügyintézőt, azért általánosságban tudtok beszélni a dologról anélkül is, hogy ránézzen a számlára vagy a kivonatra...) Az én példámban a 2 hónap után az örökös 9.400.- Ft-ot kapna (persze -kp felvételi díj vagy átut. ktg. ezekkel is számolnotok kell)

Az a sokkal több összeg - ha 100%-ban meg vagytok győződve arról, hogy édesapádnak poz. egyenlege volt (tehát nem volt hitele) jöhet még betétből, nyugdíjelőtakarékossági számlából, bármilyen befektetésből, részvényből stb... Bár ez utóbbiak esetén minálunk az örökös dönti el, amikor hozzáférhet a számlához, hogy mikor váltja vissza, tehát ő adja a megbízást)


Azt tudnám javasolni - nyilván lelkileg ezt az egészet nagyon nehéz - hogy vegyetek elő/keressetek egy (vagy több) olyan kivonatot, banki papírt, ami akkor érkezett, mikor édesapád még élt, illetve nem volt tudomása a Banknak a haláláról. És azzal hasonlítsátok össze. Hogy hogy jöhetett össze az a "100.000".

2009. ápr. 17. 14:19
Mert ahogy te írtad le még érthető is lenne, hogy 10.000- volt rajta és a zárolt összeg maga az a 10.000-. És abból a 10.000-ból vonják a havi 300-at. De 10.000- volt rajta onnan idultunk a zároltösszeghez viszont nem 10.000- van írva hanem több. Ezért írtam a 100.000-t
2009. ápr. 17. 14:14

Ja és ugye "+10.000-" volt a számlán.

Namost a zárolt összeg sokkal több minusz mint a záróegyenleg. Tehát pl. volt + 10.000-, a számlavezetési díj pedig 300- akkor nekem így néz ki 1hónap után:


Záró egyenleg: 9.700-

Zárolt összeg: - 100.000-

Felhasználható összeg: - 90.300-

2009. ápr. 17. 14:06
Igen ez így megy a zárolt összeg nem változik. De az micsoda?? Tartozás? Mert a számlán zárolás elött nem szerepelt minusz. És azt sem értem hogy kezelési költséget mirt vonnak egy zárolt számláról amin nincsen pénzmozgás?
12. Aville
2009. ápr. 17. 13:47

Itt írok. Írok fiktív számokkal, jó? Így nézd meg, hogy stimmel-e. Amikor bementél és bevitted a halotti akvi kivonatot, akkor volt édesapád számláján +10.000.- HUF mondjuk. Ezt zárolták (a ti érdeketekben, hogy csak és kizárólag a hagyatéki végzésben szereplő(k) kaphassák meg a pénzt), tehát ennek az összege nem nő, nem csökken. A számlavezetési díj mondjuk 300 Ft minden hónapban. Tehát: 1. hónap után:

A záróegyenleg: 9.700,-

Zárolt összeg: -10.000,-

Felhasználható összeg: -300,-

2. hónap után_

A záró egyenleg: 9.400,-

Zárolt összeg: -10.000,-

Felhasználható összeg: -600,-


És így tovább...

Nem tudom, hogy esetleg valami hasonló-e...

2009. ápr. 17. 13:27
Senki nem tudja? Vagy a zárolt összegnél csak egy hasraütés szerű szám szerepel? Mert nagyon ugy néz ki!!
2009. ápr. 17. 13:19
Én voltam bent a bankban édesapám halotti bizonyítványával akkor zárolták a számlát, mert hagyatékit kértek hogy megszüntessük, de az még nem fejeződött be így addig nem tudok intézkedni. Nem értem a kivonatot, hogy miért minusz. A zárolt összeghez a valós számlán lévő pénzt írják? vagy miért minusz? mikor a nyitó egyenlegből levont kezelési költség után a záró egyenleg + akkor hogy lehet a felhasználható egyenleg minusz?
2009. ápr. 17. 13:17
Amíg írtam, addig látom, hogy miért zárolták a számlát. Írok privit.
2009. ápr. 17. 13:15

Szia!

Én is elég sokat... Bankban dolgozom ügyintézőként. Azt tudni kell, hogy egy zárolásnak mindig oka van. Általában tartozás. Nálunk plusz költsége nincs annak, hogy a zárolást feloldjuk, csak a tartozást kell maradéktalanul kifizetni. De! Bank zárolhat és bezárhat indoklás nélkül is egy számlát, ilyenkor ajánlott levél megy ki a számlatulajdonos állandó lakcímére. Általában azért ilyenkor bűncselekmény vagy pénzmosás vagy strómankodás (főleg cégeknél)gyanúja áll a háttérben vagy nagyon nagy tartozás.

Azt javaslom, hogy minden esetben menj be vagy menjen be az illető a számlavezető bankjába tisztázni az okokat.

2009. ápr. 17. 13:14
az okés, de azt a záró egyenleg elött levonják. Így a levanosáokkal együtt látom a záró egyenleget ami egy összeg a zárolt viszont egy telljesen más összeg. És sokkal nagyobb is... nem értem
6. Myrthil (válaszként erre: 5. - Defeb037c5)
2009. ápr. 17. 13:13
Különböző költségeket vonnak le. Kezelési költség stb... És ezt minden hónapban megteszik, annak ellenére, hogy nem használod :(
2009. ápr. 17. 13:12
Miért lehet minusz? Mikor a záró egyenlegnek kellene lenni a felhasználható egyenlegnek is nem? De ezek mind különböző összegek...
2009. ápr. 17. 13:11
Ld. "babanaplóm" 90. bejegyzését. (Kb. a 4. oldalon)
2009. ápr. 17. 13:10

Édesapám elhunyt tavaly, hagyatéki miatt még nem tudtuk megszűntetni a számláját, addig zárolták. A hagyatéki még folyamatban van. azóta is kapjuk a havi bankszámlakivonatot ami így néz ki:

Záró egyenleg: + X összeg.

Zárolt összeg: - Y összeg

Felhasználható összeg: - Z összeg

2009. ápr. 17. 13:08

Én igen.

A szüleim így jártak a hitelkártyával, mert a postán elkeverték a csekkjüket, és nem ért be időbe a befizetés, és ilyenkor zárolják.

Személyesen be kell menni, és egy kisebb összegért megint megnyitják, ha a hátralékod rendezted.

2009. ápr. 17. 13:06
Zárolt bankszámla, ki látott már ilyet és mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook