Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak most lesz a keresztelője...mit adjak rá? fórum

Kisfiamnak most lesz a keresztelője...mit adjak rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. db4f1eff6b (válaszként erre: 39. - Rozsa13)
2010. aug. 2. 08:52
Érdekes dolgot vetett fel: sok templomba járó ember, bizony csak templomba jár! Én is megtapasztaltam egyet-mást, pl: minden templomban vannak tősgyökeres templomba járók, akik még a levegőt is védik, sajátjuknak tekintik. Elmondok egy esetet: én minden nap járok templomba - most ne firtassuk, miért, túl hosszú lenne elmondani -, egyszer azt gondoltam, hogy elmegyek más templomba is. Ott 1-2 ember szó szerint kiutált! A jobb oldali padsorban 2-3-an ültünk, egyszer csak jött egy nő - elkésve a szentmiséről - meglátott, és rögtön az orrom elé ült, pedig éppen térdepeltem. Aztán felnézett rám, bizonyos fölényes arccal, mintha azt mondta volna, mit keresel itt te idegen? Nahát azóta sem megyek be abba a templomba. Nekem az a szokásom, hogy nem szoktam más orra elé ülni, hanem megnézem ki ül mögöttem, és arrébb ülök. Persze, ha tele van a templom, akkor nincs mit tenni. Az a hölgy nem viselkedett keresztény módjára. Az embernek nem hívőnek kell lennie, hanem kereszténynek. Tudja mivel kavarta fel a vizet, ugye? Azzal a bizonyos szóval!
39. rozsa13 (válaszként erre: 38. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 2. 07:21

Csak sajnálni való, ha valaki összekeveri a vallást a divat bemutatóval!

Az isten nem azt nézi ki milyen ruhába jelenik meg a templomba!

Sajnálom ha nem olvassátok végig a hozzászólásokat!

Talán akkor nem lennétek így fel háborodva!

Egyébként meg, ha már itt tartunk nem ruhástul teremtette az isten az embert!

Nincs ebben semmi kivetni való!

Egyébként igazad van papa61, hogy nem így vagy vallásos, mint én! Mivel az én édesanyám számára csak a templom létezett! Ezért hallt meg az édesapám ugy ahogyan elment! Így hát istent nem tagadom de ahhoz nem kell templomba járni valakinek hogy igyekezzen ugy élni, hogy ne bántson meg senkit! Nagyon sok vallásos ember bizony szét nézhetne a háza táján, vajon mit tart be isten tanításából!

Tisztelet a kivételnek!

És ezzel nem szerettem volna senkit megbántani!

38. db4f1eff6b (válaszként erre: 35. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 21:28
Csúnya vicc, templomba nem való! Én is mélységesen vallásos vagyok, de nem így.
37. db4f1eff6b (válaszként erre: 33. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 21:25
Azért ismerje el, hogy az a "himbilimbi" nagyon csúnya volt! Egyébként a "lessz" szó helyesen:lesz!
36. 7486dd48db (válaszként erre: 31. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 21:23
Akkor bocsánatot kérek, nem vagy hülye, de hogy jön ez a himbilimbi a keresztelő-témához?
35. rozsa13 (válaszként erre: 34. - Ritapam)
2010. aug. 1. 21:22

Hát ezt viccnek szántam A himbilimbi = fütyi= kuki

Amit a lányok el lophatnak, aminek egy pár év mondjuk ugy 14 mulva nagyon nem örülne neki.

2010. aug. 1. 21:06

Vigyázzatok a lányokkal mert veszélyesek lehetnek a himbi limbire

mondjuk ezt én se értem....

33. rozsa13 (válaszként erre: 32. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 1. 21:00
Hát erröl van szó! Nem értem, hogy merül fel valakibe ilyen kérdés eggyáltalán .Azt adok rá ami van,hisz az senkit nem érdekel! Nem az lessz emlékezetes a szertartásból!
32. db4f1eff6b (válaszként erre: 28. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 20:54
Ha mélységesen vallásos, akkor tudja, hogy az Úr nem azt nézi, hogy ki, hogyan van öltözve, hanem azt, ami belül van. Nem az öltözet számít, hanem az, hogy elviszik a gyereket megkereszteltetni, és a keresztszülők megígérik, hogy Isten igéje szerint nevelik. Ilyenkor az édesanya fel szokta ajánlani a gyermekét a Szent Szűznek is. Oltalmába ajánlja, gondjaira bízza, és kéri a Szűzanyát, hogy vigyázzon a gyermekére. Ez a keresztelés lényege, meg az, hogy a keresztvíz lemossa az áteredő bűnt a gyermek lelkéről.
31. rozsa13 (válaszként erre: 30. - 7486dd48db)
2010. aug. 1. 20:44
Elmagyarázom! A fiuknak van, de aki ezt nem tudja az ne hülyézze le a másikat! De szerintem én nem voltam tiszteletlen és ezt el is várom!
30. 7486dd48db (válaszként erre: 28. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 20:19
Milyen himbilimbi, hülye vagy?
2010. aug. 1. 17:58

Sziasztok!

Az kisfiamnak is most lesz a keresztelője, 7 hónapos. Én találtam rá teljesen fehér ünneplős ruhát. Ez van nagyobb gyerekekre is, és nem túl drága. Fehér kisnadrág, hímzett kis ing és egy mellény.

2010. aug. 1. 16:22

Szia!

Én mélységesen vallásos vagyok és igenis fontos az öltözet de az is fontos hogy a gyerek jól érezze magát! Tehát fehér zokni fekete cipő és fehér sapka ugyanis a sapka öltöztet és igy melege se lessz a gyereknek más nem is kell mert igy biztos nem lessz melege ebbe az idöbe nem kell ebböl nagy ügyet csinálni és igy wc-zni is könnyü neki! Vigyázzatok a lányokkal mert veszélyesek lehetnek a himbi limbire. Na ezek után biztosan kialakult benned a kép mit adsz rá!

Üdv: Rózsa

2010. aug. 1. 16:05

nekünk is mostanában volt keresztelő, kisfiam 5 éves. nálunk is valahogy elmaradt kisbaba-korban.. most fekete nadrág, ünneplő fekete cipő, fehér ing volt rajta. meg egy pulcsi, amit a ceremónia idejére levetettünk.

anyagiak: amennyit rá szánunk...

26. 793a9334d7 (válaszként erre: 24. - 7c79ff1565)
2010. aug. 1. 13:28
Az a lényeg, hogy belül legyetek ünnepélyesek, a szívetekben (na ez most nagyon fennkölten hangzott), a ruha csak kellék ehhez. Vágjatok ünnepélyes arcot, a gyerek meg egy kicsit maradjon csöndben és ne rohangáljon.
25. db4f1eff6b (válaszként erre: 24. - 7c79ff1565)
2010. aug. 1. 12:40
Bizony furcsán nézne ki! A legjobb, amit zárójelbe téve írt le.
2010. aug. 1. 12:29
jajj nekem már 2 és fél éves a fiam, azért érdekesen nézne ki kis kötött rugiban. Meg nagyon nagy növésű, több, mint 1 méter ennyi idősen:-( Majd felöltöztetem valami kis csinibe, lehet marad a sötét nadrág, és a fehér ing, csokornyakkendővel, sőt neki azt hiszem van rendes nyakkendője is. Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. aug. 1. 12:29
egy hete volt a keresztelője a kisfiamnak, 3 és fél éves. Sötét nadrágot és fehér inget adtam rá, semmi különleges. Nem tartott sokáig, jól viselkedett addig. Mi rákérdeztünk az anyagiakra és kaptunk egy üres csekket, annyit adunk így amennyit gondolunk.
22. 793a9334d7 (válaszként erre: 18. - 793a9334d7)
2010. aug. 1. 12:25
Na, hát felhívtam az anyósomat, fogalma sincs, a sógornőmet - neki se, pedig ő a keresztanyja, a férjem elhülyéskedte a választ, a fényképes dobozt valamelyik gyerek elvitte, de nekem úgy rémlik, mégiscsak fehér kötött rugdalózóban volt a fiam, hogy kisbabásabban nézzen ki, hozzá ugyanolyan kötött kiskabátban.
21. db4f1eff6b (válaszként erre: 20. - 7c79ff1565)
2010. aug. 1. 12:14
Fizetni, úgy tudom,hogy amennyit rászán. A keresztelő kb. félóra.
2010. aug. 1. 12:07
persze katolikus, Köszönöm szépen a válaszokat. Mennyi ideig szokott tartani egy ilyen templomos keresztelés? Kell ezért fizetni? Gondolom igen, és mennyit?
19. db4f1eff6b (válaszként erre: 18. - Diamond85)
2010. aug. 1. 12:00
Lehet a gyereke akárhány éves, a pap megkereszteli, legyen nyugodt. Öltöztesse rendes, tiszta ruhába a gyereket. Nem az öltözet számít az Úr szemében. Egyébként katolikus?
18. 793a9334d7 (válaszként erre: 18. - Diamond85)
2010. aug. 1. 11:54

Szia, miért lenne gáz? Bár mi se vagyunk vallásosak, de az anyósom testvére pap, az első gyereknél még megtartottuk a keresztelőt, háznál. Azzal az ezüst kancsóval, amivel a férjemet keresztelték. Nagy családi ebéd - de hogy miben volt a fiam, nem tudom, meg kéne nézni a fényképeket. Valószínűleg az első igazi sötét nadrágjában a rugdalódzók után és fehér ingben, mert már majdnem egy éves volt.

A másik kettőt egyszerűen elfelejtettük megkereszteltetni, csak amikor az unokatestvéremhez mentünk egyszer vidékre, akinek barátja pap volt, akkor leöntötte őket a keresztvízzel, ha már ott volt, de semmi más cécó. Illetve annyi, hogy a testvérem gyerekeit is, egyszerre négy unokatestvér lett megkeresztelve, mind 4-5 éves, még emlékeznek is rá. Persze azért nem volt váratlan, kicsit ünneplősebben voltak felöltöztetve: alul biztos fehér ing vagy pulóver volt és sötét nadrág/szoknya, felül kis ballonkabát, mert hideg volt a templomban (tavasz lehetett).

Szerintem egy fehér ing elég ünnepélyes, kis csokornyakkendővel, de fehér nadrág túlzás (egyáltalán lehet ilyen kisfiúnak fehér nadrágot kapni?) - kettőt esik benne, hogy fog kinézni.

A negyedik gyerekünk pedig nincs megkeresztelve, majd elintézi ő maga, ha fontosnak tartja.

2009. ápr. 22. 12:29
Köszönjük a segítséget!!!:)Megvolt a keresztelő, minden rendben volt! :D
16. supin
2009. ápr. 18. 08:05
Elég ha a felső fehér. Csupán a szimbólum kedvéért.
2009. ápr. 18. 07:08

Na sziasztok! Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! :D

Tegnap vettem egy fekete kis alkalmi nadrágot, meg egy fehér kis ingecskét. :) Fehér nadrágot nem találtam sehol :( Úgyhogy így marad a fekete.


Köszi mégegyszer mindenkinek. :)

2009. ápr. 17. 13:19
Én is tiszta fehérbe vittem a kisfiamat. Fehér bársonynadrágba, hozá volt egy bársony mellény alatta kis ing. De a naplóm 47. bejegyzésénél van róla kép. Abba a ruhába volt a keresztelőjén is.
13. Gligi
2009. ápr. 17. 11:10
Nekünk most virágvasárnap április 5-én volt a keresztelő és mivel nagy ünnep ezért az Atyától is megkérdeztük mi az elvárás ez ügyben és Ő is azt mondta nem az öltözet számít hanem az amiért szeretnéd, hogy gyermeked keresztelt legyen!
2009. ápr. 17. 10:53
Nem kell annyira gondot csinálni belőle, tényleg nem a ruha a lényeg. Öltöztesd fel valami olyan meglévő ruhába, ami ünnepélyes, de jól érzi magát benne. Ennél több nem kell.
11. Sirga
2009. ápr. 17. 10:49
A kisfiam annak idején kapott egy fehér kötött nadrágot kardigánnal - mindkettőn 3 kis színes bojt volt a dísz. Ebben kereszteltük: elegáns volt, divatos, és az alkalomhoz is tökéletesen illett. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook