Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egészséges fogyókúra fórum

Egészséges fogyókúra (beszélgetős fórum)


25. AlBundy (válaszként erre: 23. - Criscito)
2012. ápr. 15. 12:37
Én már feladtam, ha valaki értelmes kérdést tesz fel és tudok rá válaszolni, szívesen segítek. Szamaritánust viszont nem játszom többet...:)
24. Criscito (válaszként erre: 8. - KNM1947)
2012. ápr. 15. 12:14
A 90 napos az pontosan nem az :S Mégis miért lenne egészséges? A víznapok miatt, amikor a szervezet kb. 18 órán keresztül nem jut normális tápanyaghoz, vagy a gyümölcsnapokon, amikor semmi mást nem viszel be, csak gyümölcscukrot?
23. Criscito (válaszként erre: 22. - B3b5435a26)
2012. ápr. 15. 12:03
Üdv Timi. Veled most már ötre nőtt az értelmesek tábora ezen a fórumon :D Remélem sikerül egy kis értelmet verned az itteni fórumozók fejébe, mert nekem nem igazán sikerült eddig, és azoknak sem akik előttem próbálkoztak ilyesmivel. De sok sikert!
2012. ápr. 15. 10:32

Sziasztok!:)


Az egészséges fogyókúra kifejezés üti egymást, mivel a kúrák általában pár hetesek, és ennyi idő alatt fogyni csak minimálisat lehet. Súlyt veszteni sokat lehet (folyadék, izom), de fogyni nem. Ezt el kell fogadni. A (jelentős)hízás sem néhány hét, a fogyás sem annyi. A diéta a megoldás, mozgással. Nem maratonokat kell futni meg triatlont úszni, tekerni, csak min.heti 2-3x mozogni, egyrészt, hogy még inkább elébe menjünk annak, hogy izmot veszítsünk, másrészt az anyagcsere miatt, harmadrészt pedig a fittség miatt. Az étkezésben nem csak a mennyit, hanem a MIT is lényeg. Fontos, hogy elegendő mennyiségű fehérjét, szénhidrátot vigyünk be. Ha túl kevés a szénhidrát, akkor fáradtak, erőtlenek, levertek, ingerlékenyek leszünk, továbbá az ellenkezőjét érjük el vele.

Nem kellenek csodafogyik, a következetesség a lényeg. Nem bonyolult dolog, de kitartás kell hozzá.

Én is diétázom, mellette edzek. Fogyok, lassan megfontoltan, nekem megfelelő ütemben. Garantáltan zsírból.:)

21. ae0bfddd7a (válaszként erre: 20. - 0f694dfe36)
2009. szept. 4. 12:29
Mozgás,mozgás,és újra a mozgás!
2008. máj. 7. 15:36
hali!nem vagyok duci,sőt,de egy kicsit fogynom kéne,szerintetek mi a legjobb módszer?
19. Szapuka (válaszként erre: 15. - -palika-)
2007. aug. 31. 12:51

Ja. Pl. a víz. A közönséges csapvíz.

A szomjúságnak és az éhségnek nagyon hasonlítanak a tünetei. A gyomorban felszaporodik a sav, ennek hatására az mozgásba kezd, korog. Ha iszol egy pohár vizet, akkor hígítod a savat, a gyomor megnyugszik fél órára, órára. Aztán megint egy pohár víz és már ki is húztad ebédig, éhség és nassolás nélkül.

A szervezet helyes működéséhez egyébként is meg kellene inni átlag 2-3 liter vizet.

18. NOA
2007. jún. 17. 15:01
Olvastam erről valahol.Pihizik a szervezeted, csak csináld tovább aztán megint beindul és lefogy szépen.
2007. jún. 17. 13:52
Addig nincs gond amíg az elején heti 1kg lemegy, az elég motiváció, de nekem már 1 hónapja megállt, bármit tehetek, ehetek nem megy lejjebb.Ilyenkor sokkal nehezebb, pedig még egy 10kgt le kéne adni! Van ötletek, hogyan?
16. NOA (válaszként erre: 14. - 3df1b00457)
2007. jún. 17. 13:30

Erről a kapszuláról még nem hallottam:)

Érdekelne csak úgy.

2007. márc. 29. 11:27
Tudtok valami természetes anyagot ami elveszi az étvágyat?
2007. márc. 13. 22:40

A Vadfüge kapszulát probálta már valaki?

Én szeretnék leadni pár kg-t és nagyon gondolkodom, hogy beszerezzem-e, de előbb véleményeket szeretnék hallani róla.

13. Evi11 (válaszként erre: 12. - Verocsxx)
2007. febr. 3. 22:20
A kilencvennapos és a káposztaleves diéta nekem sem jött be, mint ahogy jónéhány egyéb diéta sem. Ha sikerült is valamennyit fogynom, biztos, hogy rövid idő alatt visszahíztam. Most 10-ed magammal benevezünk egy fogyókúra versenybe. Én azt tervezem, hogy négy hónap alatt 10kg-t próbálok leadni. Úgyanis 4 hónapos a verseny. Már meg van az elképzelt fogyókúra programom és ha valaki csatlakozni szeretne még hozzám szívesen veszem.
2006. nov. 29. 13:36
Ami engem illet, nekem a 90 napos nem jött be. Nem fogytam tőle egy dekát sem. A káposztaleves kúrától sem, és még be is görcsöltem.
11. kisgé (válaszként erre: 9. - Dee)
2006. nov. 29. 09:10
Na, ez a kulcs és ez működik hosszú távon is. Lassú, de biztos eredmény, közben az ember rászokik az egészséges táplálkozásra és nem is kíván ezen változtatni.
10. kisgé (válaszként erre: 8. - KNM1947)
2006. nov. 29. 09:09
Hát, a 90 napos valakinek bejön, van akinek nem. Mivel nap mint nap szüksége van a szervezetnek mindenféle tápanyagra és ezt a 90 napossal nem kapja meg, így szerintem ugyan nem totál káros, de van nála egészségesebb.
9. dee
2006. nov. 29. 00:58
Életmód váltás,lassú de biztos fogyás.Nekem bejött.- 18 kg.fél év alatt.Mosolyogva fogyni.hmmm ez jóóóóó
2006. nov. 28. 22:53
Szerintem a 90 napos az.Csak a mennyiségre is oda kell figyelni.
7. kisgé (válaszként erre: 6. - Verocsxx)
2006. nov. 28. 13:46
Akkor a heti 1 kg nagyon szép eredmény! Idővel majd le kell lassulnia a fogyásnak, de ez úgy egészséges. Értem ezalatt, hogy a heti fél kg-ra ha beállsz, akkor tuti leszel!:))))
6. Verocsxx (válaszként erre: 5. - Kisgé)
2006. nov. 28. 13:39
Hát haminc kiló plusszal indultam. Ebből már ötöt leadtam:)
5. kisgé (válaszként erre: 4. - Verocsxx)
2006. nov. 27. 09:44
Igen, a heti 1 kg még sokank is tűnik, bár attól függ, mekkor a súlyfelesleged. :)))
4. Verocsxx (válaszként erre: 3. - Kisgé)
2006. nov. 26. 15:59
Én sem vagyok híve a egy-két hetes hírtelen fogyókúrának, mert az mindig vissza jön. Én jelenleg fogyókúrázom, de heti 1 kiló megy le. Ami szerintem jó, mert tudom tartani és nem terheli meg a szervezetemet. És persze rengeteg vitamint eszem, tabláttás formában is, mert a zöldségekben nincs elég tápanyag ma már sajnos.
3. kisgé (válaszként erre: 1. - Verocsxx)
2006. nov. 26. 08:29
Van, ami nem agyatlan éhezésből áll és nem 3, 6 vagy 14 napig tart. A fogyókúra minimum 3 hónapig tartson, napi 5 étkezésből álljon és a titka az ételek minőségében legyen, valamint csökkentett mennyiségében.
2006. nov. 26. 05:56

Mindíg azt mondják, hogy a fogyókúrák nem egészségesek. De mi is a fogyókúra? Valamit tilt, vagy kevesebbet eszel, vagy korlátoz bizonyos ételeket. Ennek is az az eredménye, hogy kevesebbet eszel. Állatkisérletekben többször bizonyították, hogy ha egeret, patkányt "fogyókúrára" fogtak, kevesebbet adtak nekik, azok sokkal tovább éltek. Én szinte végig fogyókúráztam az életem, 17 éves koromtól, most 47 vagyok, az összes leletem kiváló. Én úgy gondolom, hogy fogyókúrák alatt, mivel kevesebbet eszem, tud egy kicsit pihenni, méregteleníteni a szervezet, hisz normál étkezésnél az emésztésre megy el az energiafelhasználás legnagyobb része (talán 60-70 %, nem tudom pontosan).Az én közérzetem mindíg jobb, amikor fogyózom, ha annyit eszem amennyi jól esik, válogatás nélkül, pár nap után már nem olyan jó a közérzetem. Csak hát, hiába érzem jobban magam, ha állandóan ehetnékem van a fogyik alatt. Én nagyrészt kalóriaszámolással fogyóztam a legtöbbet, de mivel sok nem fér bele, a szénhidrátok maradtak ki. Így ezek a fogyik az Atkins-hez SBD- hez hasonlítanak, csak nem annyira szigorúan.

Az egészséges az életmódváltás, ez csöpög mindenhonnan, sok zöldség, gyümölcs, fehérje, kevés szénhidrát. Attól, hogy életmódváltásnak hívom, attól nekem ez még a fogyókúra kategória és egyáltalán nem könnyú évekig betartani. Bár ezt próbálom 3 éve, nagyjából megy is, de mindíg lazítok és akkor egyből jönnek a kilók.

2006. nov. 25. 20:34
Sziasztok, szerintetek van egészséges fogyókúra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook