Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire használható fel a húsvétról megmaradt csoki tojás, nyuszi? Te mit sütnél főznél belőle? fórum

Mire használható fel a húsvétról megmaradt csoki tojás, nyuszi? Te mit sütnél főznél belőle? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 23. 18:23
általában csokimázt, de mióta diétázom mennek a kukába a csokimikulásokkal együtt. Esetleg évekig állnak a polcon.
20. zani
2009. dec. 23. 18:01
életem legsikeresebb csokimázát a nyuszicsokiból csináltam.
2009. dec. 23. 15:45
karácsonyi sütit
2009. ápr. 17. 13:40

Neten ezek vannak:

Hozzávalók:

8 személyre:

8 csokitojás, 8 dkg mandulás grillázs, 15 dkg túró, 3 kanál porcukor, 5 dkg vegyes kandírozott citrom- és narancshéj, illetve egy-egy gyümölcs


Elkészítés:

Melegítsünk fel egy nagyon éles kést. A csokitojások kupoláját, néhány cm-re a tetőtől, óvatosan vágjuk le, de vigyázzunk, hogy az alsó részt ne törjük össze. A levágott darabokat aprítsuk össze. A túrót keverjük el a porcukorral, majd adjuk hozzá a mandulás grillázst, amelyet előzőleg nagyon apró barabokra törtünk, a csokoládédarabokkkal és a kandírozott gyümölcsökkel jól keverjük össze. A keveréket tegyük nyomózsákba, és töltsünk meg vele minden tojást(helyezzük el őket tojástartóban). Vágjuk a kandírozott gyümölcsöket kis darabokra, virágszirmot formázva belőlük, és kissé a krémbe süllyesztve illesszük a tojások tetejére. Egy órára tegyük hűtőszekrénybe.



HOZZÁVALÓK:


1 dl szénsavmentes ásványvíz

késhegynyi só

1 kockacukor

3,5 dkg vaj

5 dkg liszt

2 tojás

15 dkg mascarpone sajt

2 evőkanál ribizlilekvár

1 tasak vaníliáscukor


A díszítéshez

12 kicsi csokitojás



ELKÉSZÍTÉS


A tésztához a sóval és a cukorral felforraljuk a vizet, majd levesszük a tűzről, egyszerre hozzáadjuk az egész lisztet, elkeverjük, és kislángon melegítjük, amíg megszárad. Előbb az egyik, majd a másik felvert tojást is belekeverjük, majd a masszát nyomózsákba töltjük. A sütőpapírral bélelt tepsire tésztaköröket nyomva kis fészkeket formálunk, forró sütőben 20 percig sütjük, majd hagyjuk hűlni. A töltelékhez jól összekeverjük a mascarponét, a lekvárt és a vaníliáscukrot. A kihűlt fészkeket kettészeljük, megtöltjük, és visszatesszük a tetejüket. A fészkeket desszertestányérokra tesszük, és tetszés szerint csokitojásokkal díszítjük.



Somloi galuska


25 db babapiskóta,

7,5 dl tej,

4 ek kristálycukor,

2 ek étkezési keményítő,

1 tasak vaníliás puding,

5 dkg mazsola,

egy marék dió,

2 dl tejszín,

egy kis rum



A csokimázhoz kell:

3 ek kakaópor,

3 ek kristálycukor,

4-5 ek víz,

3 dkg vaj,

1 db maradék csokitojás/mikulás/nyuszi (főként ünnepek után szokott ezekből maradni).



A mazsolát beáztatjuk egy kis vízbe, a diót felaprítjuk. 6 dl tejből, a pudingporból, a cukorból és az étkezési keményítőből sűrű puding állagú krémet készítünk, hűlni hagyjuk. A tejszínt keményre felverjük. Előveszünk egy szögletes jénai tálat és elkezdjük rétegezni a dolgokat. A maradék tejet egy pici rummal összekeverjük és ebbe mártogatjuk szépen sorba a babapiskótákat, majd a jénai tál alját kirakjuk vele. Ezután rákenjük a pudingkrém felét, megszórjuk a lecsöpögtetett mazsolával, újra egy réteg piskóta, újra egy réteg krém, rászórjuk a dió 3/4-ét, rákenjük a tejszínt. Az egészet betesszük a hűtőbe és elkészítjük a csokoládéöntetet. A csokoládéöntethez a kakaót, a kristálycukrot és a vizet gőz felett felolvasztjuk, elkeverjük benne a vajat és beleolvasztunk kb. 5 dkg csokoládét, kissé hűlni hagyjuk majd a tejszínhab tetejére csurgatjuk, dióval díszítjük. Akkor a legfinomabb, ha legalább egy éjszakát állni hagyjuk.

2009. ápr. 17. 13:40
Én is mindíg muffinba teszem.
16. emagdi (válaszként erre: 15. - Cirmesitompika)
2009. ápr. 17. 13:39
szerintem az is csokinyuszis volt, csak még az előző húsvét kapcsán indult :)))
15. cirmesitompika (válaszként erre: 8. - 026d48edeb)
2009. ápr. 17. 13:38
Szívesen. Amúgy valahol már találkoztam ezzel a kérdéssel(itt a Hoxan9, de nem tudom mi volt pontosan a kérdés. Az is lehet télapó csokivolt, de egykutya. Keress rá.
14. 026d48edeb (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2009. ápr. 17. 13:31

mi most probalkozunk a tronorokossel:)

sajnos az ovi meg tavol....

Mivel kulfoldon dolgozom meg gyerek sincs a kornyeken akinek oda tudnam ajandekozni.

2009. ápr. 17. 13:27

Nálunk az a "szokás", hogy az ilyen csokis ünnepek után, a megmaradt csokikat bevisszük az oviba...És ott szépen apránként elfogy.

(Így egy főre is kevesebb jut, mintha otthon falná fel a gyerkőc)

12. emagdi (válaszként erre: 11. - 026d48edeb)
2009. ápr. 17. 13:22
esetleg tedd el jövőre, és akkor továbbajándékozod:)))
11. 026d48edeb (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. ápr. 17. 13:21

koszonom neked is Magdi:))

Eddig nalunk sem volt problema a csoki lefogyasztasa :D:D:D


De iden nagyon sok nyuszit mag tojast kaptam...

10. emagdi
2009. ápr. 17. 13:17

esetleg csokifondue-be bele lehet ezt is olvasztani.

persze a legegyszerűbb muffinba vagy kekszbe belesütni, vagy torta tetejére ráolvasztani:)


mondjuk nálunk csoki sosem marad meg...

9. 026d48edeb (válaszként erre: 7. - 0461ed8f75)
2009. ápr. 17. 12:54
Koszonom neked is Timi:))
8. 026d48edeb (válaszként erre: 6. - Cirmesitompika)
2009. ápr. 17. 12:53
koszonom :))
2009. ápr. 17. 12:46
muffinba szoktam elhasználni, vagy piskótára ráolvasztom - egy biztos, kidobni még sose kellett :)))
2009. ápr. 17. 12:16
kókuszgolyóba megolvasztva, de a cukor kakaópor tej aránya felborul.
5. 026d48edeb (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2009. ápr. 16. 22:53

Köszi neked is :)

Nagyon édi kislányod van :)

Maffin is tök jó ötlet :)

4. 026d48edeb (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. ápr. 16. 22:51

Köszönöm :)

Testpakolas HUUUHA :D ez elég érdekes :)

2009. ápr. 16. 22:40

Én bele szoktam rakni muffinba,gyümölcs kenyérbe,vagy rá reszelem tejbegrízre,tejberizsre

Isteni amikor rá olvad,nagyon fel tudja dobni!

2009. ápr. 16. 22:38
torta bevonóként, olvasztva töltelékhez, vagy testpakolásnak :D A bőr hálás lesz érte.
2009. ápr. 16. 22:34
Mire használható fel a húsvétról megmaradt csoki tojás, nyuszi? Te mit sütnél főznél belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook