Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Struma nodosa-ki tud tanácsot adni? fórum

Struma nodosa-ki tud tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Marikati)
2009. ápr. 17. 19:57

[link]


Ezt találtam Neked: neurológus-pszichiáter-hiomeopátiás orvos egyben.

E-mail-ben vedd fel vele a kapcsolatot.

26. marikati (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. ápr. 17. 19:47
Igen,sajnos Mo-n csak ez az egy gyógyszer van amivel a narcolepsiát kezelni tudják.Kb 5évvel ezelőtt vették ki a támogatottak közül a Provigilt.Ezt váltotta fel a Ritalin.Természetgyógyászat?Hát nem is tudom.Már itt a Hoxán is érdeklődtem az alternatív kezelés iránt,de nem kaptam egyetlen reakciót sem.
2009. ápr. 17. 19:37
természetgyógyászt nem próbáltatok még?
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Marikati)
2009. ápr. 17. 19:36

nem is tudtam, hogy erre is jó a Ritalin!


Azt hiperaktív -figyelemzavaros gyerekeknek szokták adni.

23. marikati (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2009. ápr. 17. 19:32
Ezt a könyvet még nem olvastam.Főleg itt a neten olvasgatok cikkeket.Nagyon aggaszt,hogy narkotikumot kell szednie,hogy a tünetei csökkenjenek.Ez a Ritalin.Félek,hogy hosszú távon károsodhat a szervezete.
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Marikati)
2009. ápr. 17. 18:39

Milyen megválaszolatlan kérdéseid vannak vele kapcsolatban?

Nem hinném, hogy én ezeket megválaszolom, csak érdeklődöm, ha nem veszed tolakodásnak.

Elég sok pszichiátriai jellegű könyvet olvastam.


[link] - ez a könyv pedig a narkolepsziáról szól, talán ismered

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Marikati)
2009. ápr. 17. 18:37

Nem orvos vagyok, csak tanultam anatómiát és önszorgalomból sokmindenbe beleástam magam.


A narkolepsziáról tudom, hogy micsoda, de legjobb tudomásom szerint nem gyógyítható, és élethosszig tartó neurológiai betegség.

20. marikati (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2009. ápr. 17. 18:31
Nagyon szépen köszönöm a számomra is maximálisan érthető magyarázatot!!!!!!!!!Valószínűnek tartom,hogy Te járatos vagy az orvosi dolgokban.Egy kissé más téma:vannak ismereteid a narcolepsia terén?Gyermekem ebben szenved 4éve és vannak számomra még megválaszolatlan kérdések.
19. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Marikati)
2009. ápr. 17. 18:19

Hilus: (hiláris) Azt a területet jelöli a mellkasban, ahol az artéria és a véna pulmonalis, és bronchialis, a vagus és a szimpatikus idegkötegek és a nyirokutak futnak, valamint nyirokcsomók találhatók. Ha ezek közül bármelyik megnagyobbodik, akkor a hilus kiszélesedéséről beszélünk.


Nycs: nyirokcsomók


Fibrotizáló alveolitis: az alveolusok (a tüdő léghólyagocskái) kiterjedt fibrózisával járó állapot. Fokozódó légszomjat és restriktív jellegű légzészavart okoz.

Fibrózis: egy szövet hegesedése, mely során az eredeti szövetet kollagénban dús szövet váltja fel.


Exacerbáció: heveny állapotromlás; a betegség hirtelen fellángolása.


Tu.-ra utaló morph.nincs= tumorra utaló morfológiai (alaki) eltérés nincs


Kompressio verteb.thorac.VIII. a 8. háti csigolya (gerinc) kompressziója (összenyomás, összecsúszás)

18. marikati (válaszként erre: 17. - Vereskati)
2009. ápr. 17. 16:17
Én nem látok semmiféle duzzanatot a nyakán.Lehet,hogy enyhe fokú a pajzsmirigyproblémája?
17. vereskati (válaszként erre: 16. - Marikati)
2009. ápr. 17. 15:31
Kívülrôl is látszik?
2009. ápr. 17. 14:40

A leleten a diagnózis ez-Struma nod.,a normál érték felső határát meg nem haladó nagyságú hilaris nycs.-k.Fibrotizáló alveolitis jelei helyenként exacerbatióval.Tu.-ra utaló morph.nincs.Kompressio verteb.thorac.VIII.

A doki gége és a légcső rész ct-jét is kérte.Ebből adódik,hogy fény derült a strumára.A folt a hilusban van,ami nyirokcsomó megnagyobbodás,gondolom én.

15. Berenik (válaszként erre: 14. - Marikati)
2009. ápr. 16. 20:10
Azt én sem értem, hogy egy tüdő ct eredményére hogy kerülhet rá a struma? Az a nyakon van.
14. marikati (válaszként erre: 12. - Kristof2003)
2009. ápr. 16. 20:05
Semmi tünete sincs.Jól érzi magát,nem beteg.Ezért csodálkozom a diagnózison.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kristof2003)
2009. ápr. 16. 19:44
lehet, hogy kérdőjeles diagnózis egyelőre a CT alapján és eztán megy spec. vizsgálatokra, szövettanra, izotópos vizsgálatra
2009. ápr. 16. 19:42

Nekem annyira nem kerek ez a dolog. Egy tüdő rtg és mellkas ct-ből hogyan derült ki egy dolog ami a nyakon van? Vagy a CT olyan széles körű volt, hogy nézték a nyaki szerveket is?

Szokat aspirátiós vizsgálatokat is csinálni, hogy szövettanilag is megbizonyosodjanak, hogy "csak" struma és nem komolyabb probléma. Milyen panaszai vannak? Írj nyugodtan privátba sztem tudok segíteni.

11. marikati (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. ápr. 16. 19:24
Köszönöm a segítséget!
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. ápr. 16. 19:24
itt elég jól leírják a típusokat és a kezelési utat is
2009. ápr. 16. 19:21
2009. ápr. 16. 19:19
A pajzsmirigy megnagyobbodás orvosi megnevezése. Struma nodosa a göbös formája, stuma diffúza pedig a pajzsmirigy egészének megnagyobbodása.
2009. ápr. 16. 19:18

itt olvashatsz róla:


[link]

6. marikati (válaszként erre: 5. - Vereskati)
2009. ápr. 16. 19:17
Milyen vizsgálatokra számítson?Bocs a kérdezősködésért,de nincs a környezetemben strumás
5. vereskati (válaszként erre: 4. - Marikati)
2009. ápr. 16. 19:14
sok vizsgálat lesz még ezután. Ne ijedj meg.
2009. ápr. 16. 19:11
Férjem tüdőszűrő leletén foltot találtak.Mellkas ct után ez a diagnózis.Mennyire ijedjek meg ettől a betegségtől?Mennyire befolyásolja ez a további életét?
2009. ápr. 16. 19:09

A struma pajzsmirigy betegség. Van alul és felülműködő, s még számtalan egyéb változata.

Mire vagy kíváncsi?

2009. ápr. 16. 19:09
Mire vagy kíváncsi?
2009. ápr. 16. 19:05
Struma nodosa-ki tud tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook