Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A világ nem olyan szép! fórum

A világ nem olyan szép! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A világ nem olyan szép!

1 2
2009. jún. 26. 10:23
Sziasztok!Látjátok én ezért nem nézek hiradót!Nem szeretnék arról hallani hogy a másik megyében kit erőszakoltak meg vagy épp milyen tragédia történt!Lehet most sznobnak tűnök, de engem nagyon elszomorítanak ezek a hírek mert nem tudok nekik segíteni!Viszont ha már segíteni nem tudunk és ne haragudjatok h ezt írom de a sajnálatunkal sem lesz jobb azoknak az embereknek de annyit megtehetünk hogy értékeljük azt ami nekünk van!És hogy nem születtünk olyan országba ahol háború és éhezés van!És máshonnan kell megközelíteni a dolgot!mert ha felfigyelünk az apró dolgokra is bizony szép lehet az élet!
47. Katthy (válaszként erre: 46. - Fortuna79)
2009. ápr. 23. 08:05
Én ugyan nam haragszom, igazad van. Courage, balra el...
2009. ápr. 22. 22:08

Kedves Katthy és Courage!

Nem akarok senkit sem megbántani, de nem hiszem hogy a privát levelezésetek itt kéne folytatni.

Arra nyissatok egy másik fórumot. Köszi

45. Courage (válaszként erre: 44. - Katthy)
2009. ápr. 22. 19:33

Tetszik ez az "egyéni rendszerezési módszerem":)


Én ma kidobtam a telefonom:D Véletlen volt:) Ugyanis vennem kellett egy hatalmas kávét az óráimhoz és ahogy kerestem a pénztárcámat a retikülömben..khm..a zsákomban-én ugyanis nagy táskákkal járok, nagy egyéniség-nagy táska:D-, felfedeztem, hogy az elmúlt egy hétben biztos cunami pusztított benne és hát a szeméttel együtt kihajítottam a telóm:D

44. Katthy (válaszként erre: 41. - Courage)
2009. ápr. 22. 07:43

Hja, három héttel ezelőttig én is a fekete-lyuk táborba tartoztam, de disszidáltam, és most több-kevesebb sikerrel, de annál több lelkesedéssel erősítem az egészséges életmódot követőek táborát (fakóbbak a színek, mint azt a másik oldalról gondoltam, de ahogy telik az idő, egyre több örülnivalót találok :)) )

A kuplerájról meg annyit mondok csak, hogy mikor ősszel összeköltöztem 4 másik emberrel, külön szerződési pontba foglalták, hogy az "egyéni rendszerezési módszerem" (mert az!! lehet, hogy másnak őskáosz, de én mindig mindenről tudom, hogy hol van, és hogy miért) nem leheti ki a lábát a szobám határain kívülre.

Persze néha így is előfordul, hogy ottfelejtem a kávéspoharamat a cipősszekrényen, vagy a cigisdobozomat a fürdőszobapolcon (az öngyújtó meg valamelyik cipőmben van), de ezek igazán semmiségek :DD

43. Courage (válaszként erre: 39. - Katthy)
2009. ápr. 22. 06:57
Köszi:D
42. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - Courage)
2009. ápr. 22. 06:56
Sokan 18 évesen már fiatalító szemránckrémet használnak:))))
41. Courage (válaszként erre: 38. - Katthy)
2009. ápr. 22. 06:56

Nekem a tanáraim mondták, hogy reménytelen eset vagyok!:D Szóval szerencsés vagy:)

Én is inkább "eltüntesben" vagyok jó-kaja és kupi téren is:)

Mindkét esetben belapátolok hol a számba, hol hatalmas fekete kukászsákba!:D

Hiába a tapasztalat...:)

40. Courage (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2009. ápr. 22. 06:52

Köszi:)


Az acsodálatos, hogy 23 évesen még nem kell dühöngenem:D

De inkább legyen mosolyráncom, mint botoxos lárvafejem:D

39. Katthy (válaszként erre: 36. - Courage)
2009. ápr. 21. 22:41
Ja, és gratula!!! :D
38. Katthy (válaszként erre: 35. - Courage)
2009. ápr. 21. 22:41
Hát, én tuti jobban jártam volna, ha a jogi alapismeretek meg a statisztika helyett/mellett egy kis háztartástant tanultam volna, és akkor most meg tudnám különböztetni a fakanalat a habverőtől :D Anyám eleve feladott, mint végtelenül reménytelen esetet...
37. 40163fd81d (válaszként erre: 36. - Courage)
2009. ápr. 21. 20:18

Gratulálok:))


Ez a titok!Te örülsz neki,amíg más egyenesen a tükörhöz rohan és szomorúan dühöng a ráncai miatt!:DDDDDDD

2009. ápr. 21. 20:15

Ja és egy újabb bizonyíték, hogy a világ egyenesen CSODÁLATOS:

Nyertem egy hatalmas sminkcsomagot!!!!:D

Váááá:) Na jó, nekem az:)

35. Courage (válaszként erre: 34. - Katthy)
2009. ápr. 21. 20:13

Ha Szentendrén jársz csak szólj:D Igazi mestertől tanultam. az Anyukámtól:D

Lehet ezt kellene tanulnom inkább a fősulin?:D

34. Katthy (válaszként erre: 33. - Courage)
2009. ápr. 21. 17:56
Hát annak örülnék, mert én akárhogy rázom a ruhákat, csak nyomorultak maradnak :DD
33. Courage (válaszként erre: 23. - Katthy)
2009. ápr. 21. 17:12
A vasaló nem volt a listában:D De megtanítalak szívesen úgy teregetni, hogy többet ne kelljen:)
2009. ápr. 21. 11:57

Én nem vagyok hajlandó az egész világ nyomorúságát magamra venni. És nem hiszem, hogy a könnyeink morzsolgatásából és a mosogatás közben érzett nagy empátiából bármi jó származik. Nem valami ellen kellene küzdeni, hanem valamiért. Mindenki világbékét akar, de sokan még az otthonukat sem tudják békéssé tenni.

Én a magam részéről megteszem, amit tudok. Szelektíven gyűjtöm a hulladékot, nem veszek felesleges divatcikkeket, adakozok, megmentek minden rászoruló állatot a csigától kezdve a süniig, nem szemetelek, sőt még a mások szemetét is összeszedem,... stb.

A buta libákon meg kár keseregni, megváltoztatni őket nem igazán lehet, viszont van egy csomó értelmes ember, akár itt a Hoxán is.

Több értelme lett volna egy olyan cikknek, fórumnak, hogy hogyan tegyük élhetőbbé, szebbé a környezetünket, vagy akár a világot.

31. rózi70 (válaszként erre: 29. - 40163fd81d)
2009. ápr. 21. 11:26
Ja, hogy orra nem bukjunk! :DD
30. rózi70 (válaszként erre: 24. - 40163fd81d)
2009. ápr. 21. 11:26
Veled is egyetértek. Igenis a világ szép. Csak meg kell találni benne a szépséget, jóságot. (És igen, tudom, hogy vannak szörnyűségek is a világban.)
29. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - Rózi70)
2009. ápr. 21. 11:25
Előre se kell nézni,elég csak az orrunk elé:))
28. rózi70 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. ápr. 21. 11:24
Egyetértek. Éppen ideje lenne már végre előre nézni,nem mindig hátrafelé tekingetni. Túl kell/ene lépni végre a múlton. Nem kell elfelejteni, de nem mindig azon rágódni, hogy mi volt, hogy volt.
27. Zizisicc (válaszként erre: 24. - 40163fd81d)
2009. ápr. 21. 11:20

"Én szerintem a világ olyan , amilyen én vagyok épp."



Ez egy okos mondat. :o))))))))))))

26. 40163fd81d (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. ápr. 21. 11:17

Hogy mondhatsz ILYENT????

Bezzeg az én időmben,nem voltak ennyire szemtelenek a fiatalok,jajj!!



:DDDDDDDDDDDDDD

2009. ápr. 21. 11:15
Szerintem végtelenül közhelyes állandóan a múlt fényében értékelni a jelent és a jövőt.
2009. ápr. 21. 11:13

A világ olyan amilyennek látni szeretnéd.

Aki szépnek látja ,az azért van mert a szép dolgokat veszi észre,aki borzalmasnak,az csak a borzalmakon rágódik,aki anyagiasnak,azt a pénz foglalkoztatja ....és így tovább.

Én szerintem a világ olyan ,amilyen én vagyok épp.

:DD

23. Katthy
2009. ápr. 21. 11:08

*felteszi a kezét*

Legszivesebben visszamennék az időben, és kinyírnám azt, aki feltalálta az órát és a vasalót :D Monnyanak le!!

2009. ápr. 21. 08:35

“Olykor azt gondoljuk, a szegénység: éhesnek, mezítelennek és hontalannak lenni. Mégis a legnagyobb szegénység nemkívántnak, nem szeretettnek lenni és tudni, hogy senki sem törődik veled. El kell kezdenünk gyógyítani ezt a szegénységet a saját otthonainkban.” Teréz anya


Nekem csak ennyi lenne a hozzáfűznivalóm. Szerintem nem kellene az Embereket még jobban belelökni az önsajnálatba, haragba. Akarva-akaratlanul már a cím olvasata is kiváltja valamelyik negatív érzést. Hasonló a hasonlót vonzza, szóval...

"Csak nevess nevess, hogy BOLDOG lehess!":)



U.i.: Jah és tegye fel a kezét az aki sajnálja, hogy feltalálták a telefont, a mosógépet vagy az INTERNETET!:D

21. Katthy (válaszként erre: 20. - Fortuna79)
2009. ápr. 20. 21:16
:)
20. Fortuna79 (válaszként erre: 19. - Katthy)
2009. ápr. 20. 20:44
Én nem dobállak sárral. Ez is egy vélemény, más mint az enyém, de ettől (is) vagyunk különbözőek...
19. Katthy
2009. ápr. 20. 19:02

Nem olvastam vissza a kommenteket, a saját véleményemet illesztettem be a cikkbe - lehet sárdobálni, íme:


Igen a világ nem olyan szép és jó, mint ahogyan azt a média nekünk tálalja.


*hát én már itt tiltakozve felemelném a kezem, tekintve, hogy ha végignézel egy híradót, minimum az első 5 hír az, hogy kinek hogy tolták át a szivét egy jégcsákánnyal a tüdején keresztül a másik oldalra. De ha szerencséd van, a végén azért közlik, hogy vadiúj vizidisznók születtek a pécsi állatkertben. Utána pedig következik a Drágán Add az Életed 46, vagy a Rambó 92.*


Nagyanyáinknak miért volt jó a mosószappan, az uborkapakolás és a tojássárgája?


*Ömm, mert nem volt más? De azt se felejtsük el, hogy ismét egyre nagyobb "divatja" van a természetes alapanyagból származó szépségápolási és egyéb cikkeknek. Hála az égnek.*


Érdekes, szebbek voltak, mint a mai fiatalok,


*ez ízlés kérdése*


tudtak viselkedni, értékelni azt, ami volt


*ez meg elég általános megállapítás véleményem szerint - én átadom a helyem a buszon/metrón, igyekszem udvarias lenni az idősebbekkel, de az is biztos, hogynem fogom be a számat, ha valaki elém tolakszik egy kígyózó sorban, még akkor se, ha az illető történetesen idősebb nálam. Ráadásul manapság már nem nyaklevessel és körmössel tanítják "tiszteletre" a gyerekeket, mint annak idején*


és nem szaladtak a műkörmöshöz meg a szoláriumba és azt hiszem, ennek volt is látszatja.


*mert ha szükségét érezték ilyen dolgoknak, azt otthon, házilag oldották meg*


hanem azt az időt inkább a családjuknak szentelték, gyermekeik neveltetésére fordították


*heti fél óra (utazással, szolival együtt) azért még nem eredője annak, hogy a gyerekem baltás gyilkos lesz, és amíg valakinek nem fontosabbak a körmei és a bőre állapota, mint a saját gyerekei, engedtessék meg azt csinálni a szabadidőmben, amit akarok*


A gyerek tisztelte a szüleit, de ma már ez egyre kevésbé van így.

*ez így igaz, de mint mondtam, jóval kevesebb szülő folyamodik már a pofonterápiához és a fakanálhoz is. A szülői példaképeket pedig felváltották a pop-ikonok, szinészek és egyéb lények. Nem helyeslem egyáltalán, csak megjegyzem.*


Sok tini, popsztár, apuci pici lánya jó dolgában azt sem tudja mit kezdjen magával.


*ezt is aláírom - apuci pici lányának viszont azért van jó dolga, mert apuci pénzzel tömi némi törődés és szeretet helyett*


Drogozik és iszik, ezzel vonva magára a figyelmet

és nem látja, mert nem is akarja látni, hogy a világ egyre rosszabb lesz.


*ez is tény. Aki meg nem figyelemfelkeltés meg státusszimbólum miatt csinálja, azt meg a csordaszellem viszi. És persze, hogy nem akarja látni, mi folyik a világban, amíg ott fityeg a legújabb mp3 lejátszós, háromezer megapixeles telefon a zsebében.*


Ott vannak a háborúk. Igen, ma is vannak, csak elengedjük a fülünk mellett, nem veszünk róla tudomást, hiszen itt béke van, kit érdekel, mi folyik a világ másik végén...


*na de ez vajon hogy kapcsolódik a régi szép időkhöz? Épphogy régen hihették azt, hogy világbéke van, hiszen no internet, no TV, még távközlés se nagyon volt. Nem véletlenül szokták mondani, hogy "Nem a világ lett rosszabb, hanem a hírközlés lett jobb."*


Szomorú, hogy vannak még, akik éheznek Afrikában. Elképzelem, ahogyan a picike gyermeknek a pocakja fel van fújódva és nem a jóllakottságtól.

Ahogy az arcocskáján legyek táncolnak, ahogyan odamegy anyjához, enni kér és az édesanyja nem tud neki adni.


*Ez nem csak Afrikára igaz. A világon az éhezés és alultápláltság több, mint 800 millió embert érint. És nem tavaly kezdtek el éhezni.*


Te hogy mondanád meg a gyermekednek, hogy nincs, hogy néznél a szemébe? Te mit éreznél?

Elképzelem a bombák süvítését, a félelmet az emberek szemében, a halál szagát, a rettegést és szinte hallom a mondatot, amire gondolnak, csak nem merik kimondani: Vajon megélem-e a holnapot?

Egyik nap egy kép tárult elém az interneten.

Egy nő szorongatott valamit. Nem volt nagy, de kicsi sem, de nem volt jól kivehető mi is az.

A következő képkockán már látni lehetett valamit. Egy aprócska kezecske lógott ki piros kabátja alól, pedig a kabát valójában fehér volt.

Az a valami nem más volt, mint egy kis élettelen test, egy ember, egy gyermek: A KISFIA !

A kisfia akit 9 hónapig a szíve alatt hordott, nevelgetett és merte remélni, hogy boldog lesz, talán mérnök vagy orvos, lesz két szép gyermeke... de a sors közbeszólt.


*ez csak egy példa a rengeteg szenvedésből, ami a világon van. De ez a probléma továbbra sem újkeletű.*


Miért ilyen gyarló az ember?

Miért ilyen kapzsi és önző?

Miről tehetett az a szegény gyermek, hiszen még bűne sem volt, amit megbánhatott volna. Istenem.


*csak ismételni tudom önmagam. Az igazságtalanság és emberi gyarlóság nem 21. századi jelenség. Az aztékok előszeretettel áldoztak embereket az isteneknek. A keresztes háborúk Jézus nevében oltottak ki számtalan életet. Az arab kultúra pedig a mai napig nem veszi emberszámba a nőket vagy a fogyatékkal élőket. És persze az a legenda sem véletlenül tartja magát, hogy a világtörténelemben eddig a leghosszabb békés időszak mindössze 50 év volt. Nem tudom, hogy ebben mennyi igazság van, de elgondolkodtató, az biztos*


Felpillantok az írásomból és szemem kisfiam kiságyára téved.

Nézem, ahogyan az igazak álmát alussza, álmodik. Talán tündérekről, manócskákról, meseországról.

Az a kisfiú is megérdemelte volna a szeretetet, az ÉLETET!


*ahogy sokan, akik nem érdemlik meg, vígan élik világukat*


A felháborító az, hogy akik ezeknek a háborúknak a mozgatórugói, otthon a kényelmes karosszékükből nézik végig, ahogyan ártatlan emberek halnak meg, nem számít férfi, nő vagy gyerek-e.


*"Az idősek indítják a háború. De a fiataloknak kell harcolni és meghalni." Herbert Clark Hoover*


Nem baj, mi csak maradjunk az intelligens mosópor, a tükörfény ragyogás és az ápolt ajkak mellett és ne is vegyünk tudomást arról, mi is folyik valójában a világban.


*Reklám=pénz. Háború=pénz. Amíg ezek nem változnak, mindkettő maradni fog. De attól még, hogy nem veszek 500 Ft-ért labellót, nem fog jóllakni egyetlen etióp árva sem. Ha viszont nem cserélem le az alig egy éves tévémet egy 5 centivel nagyobbra, vagy a 3 éves autómat egy újabb típusra, az erre szánt pénzt pedig egy segélyszervezetnek utalom el, talán több változik. Ne apróságokon tököljünk, kérem. Amíg minden a pénz körül forog, semmi sem fog változni, sőt.*


Amiről nem tudunk, az nem fáj!


*Amiről tudunk, és nem minket érint közvetlenül, az sem fáj. Amíg fröcsög az erőszak a tévéből, moziból, és az a fasza gyerek, aki szamurájkarddal és két automata géppisztollyal közlekedik a villamoson, senkit nem fog meghatni, hogy 2009-re egymilliárdra fog nőni az éhezők száma a világon

"Mindenki megváltoztatná a világot, de senki sem változtatna saját magán." Lev Tolsztoj*

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook