Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te szoktál segiteni másokon aki meg van szorulva? fórum

Te szoktál segiteni másokon aki meg van szorulva? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. szept. 7. 12:33
Egy darabig megy a móka,de aztán felnőtt létére mindenki oldja meg egy idő után a problémáját.
79. o.andi
2010. okt. 4. 15:28

igen..már sokszor segitettem.

én ugy gondolom,aki tud segitsen,ha az neki nem okoz anyagi problémát!!

de volt ugy hogy annak ellenére is segitettem!!

a jót az ember mindig visszakapja!!

szerintem.

2010. aug. 20. 21:43
előfordul
2010. aug. 16. 21:53

Jó érzés volt a lelkemnek mikor az Öcsém felhívott, hogy mennyire örültek az általam szervezett, összegyűjtött ruháknak, edényeknek bútornak stb-stb, mert-hogy semmijük sincs.

Ugyan akkor megdöbbentő volt számomra hogy bizonyos szervezetek (nem akarom mondani, (ez nem a reklám helye) ) akiket felhívtam, hogyan álltak a dolgokhoz. Magam kerestem, egyeztettve azt az árvízkárosult falut amely igenis igényt tartott az adományunkra!

Tapasztalatból és koromnál fogva tudom, mondom nem minden a pénz!!!

2010. jún. 27. 22:38
hózzászólásra.{sajnós mi,is 3 hete,szerettünk,vólna,segiteni,azzal.hógy,szekrénysórt,adunk-a dólógnak,csak,az vólt a gónd,hógy,mivel, vakk,és gyengén látók vagyunk,nem,tudták,mególdani,a szállitást.{igy. jó.szekrényt,fel kellet,apritani.1219
2010. jún. 27. 22:17
Nem.Nekeem is kell minden forint.Később ha jó állásom lesz talán tudok segíteni,de most még gyűjtögetnem kell.
74. margareta51 (válaszként erre: 73. - Csorocsaj)
2010. jan. 20. 22:39
Hidd el nem sok ember koszoni meg a segitseget,volt olyan esett hogy fenyegetest kaptam koszonet helyett.Ha akarok segiteni embereken leertesitem az egyhazat hogy mit tudok adomanyozni ,az ottan dolgozo karitativ embereket ismerem elmondom milyen szemelyre valo holmikat tartalmaz a doboz es ok azonal tudjak kinek tudjak atadni.
73. csorocsaj (válaszként erre: 70. - Margareta51)
2010. jan. 20. 15:16
én probáltam segiteni habár nekem is kevés van volt egy anyuka 2 gyerekkel az utcára rakták öket sikerült albérletet találni de nem tudtak fizetni sok minden történt azota de köszönetet nem nagyon kaptam ami nem kerül semmibe hát de azért csak segitek akin tudok
2010. jan. 20. 13:33

Kedves Margaréta!

Jobb adni, mint kapni ahogy itt emlitetted segitettél azokon, akik igen is rászorultak és jó volt látni az örömöt az arcukon, hogy tőled kaptak

valamit. Meghiusult arról te nem tehetsz, hiszen

kihaltak azok az idősek, de a lelkiismereted tiszta.

Üdv.Ágnes

2010. jan. 20. 13:29

kEDVES csorocsaj /Klárika!/

Én tőlem kaphatsz jó szót, hiszen az nem kerül semmibe és valóban sokan vágynak erre.

Üdvözlettel: Ágnes

2010. jan. 19. 23:00
Nagyon sokszor becsapodtunk adtunk es vegul kiderult szelhamosoknak.Mi szivesen segitunk de csak ugy hogy tudjuk kinek adjuk vagyis ismerjuk.A leanyom egy kolozsvari not segit van negy gyereke egy garzonban lakot/berelte/350 euro egy honapra es ugy tudtak ket gyereke van ketto sutyomban ment fel igy tengodott negy evet a tavaly vegre kapot egy ketszobas lakast azt az oromot nem lehetet leirni ami volt a leanyomnak ,hat akkor mi lehetet azoknak csinaltunk tobb csomagot es elkuldtuk legyen vegre egy szep karacsonyuk mert megerdemeltek az ilyenektol semmit nem sajnalunk mert tudjuk jo helyre kerul es akarmit kuldunk orvendnek.A leanyom mondta az anyukanak nyaron kuldje el a negy gyereket kethetre nyaralni hozzajuk ha gond az utazas elmennek utanuk es elhozzak es utana vissza viszik.Amit meg szoktunk csinalni kozel van az oregek haza nehanyan ossze alltunk csinaltunk szenvicset,melle adtunk csokit edesseget es egy szobaban levo nenikek kozt szejjel osztottuk mar amikor esedekes volt a latogatas vartak,sajnos megtiltottak az volt a kifogas hatha nem jo az etel amit viszunk lassan a nenikek kihaltak igy elmaradt a latogatas.
2010. jan. 19. 18:28
sokszor csak jo szóra vágyom
2010. jan. 19. 18:15

egész nap.

:)

2010. jan. 19. 18:13

Kedves 66.hozzászoló én, ha tehetném szivesen segitenék rajtad. Valahol igazad van.

Üdvözlettel.

2010. jan. 19. 18:08
én szoktam de más aligha rajtam
2009. ápr. 21. 21:32
sziasztok. kérdezni szeretném, hogy ha van valakinek használt ruhája ami már csak a helyet foglalja otthon, segitene e rajtam vele? én szivesen elfogadnám.
64. 78826dc958 (válaszként erre: 60. - Cszsuka)
2009. ápr. 19. 07:14

Igazad van!Tegnap én is láttam egy nőt aki egy áruház előtt ült és koldult.Nem adtam mert 1:nem hiszem hogy kajára költi (láttam már ilyet!)

2:az a nő a piacon szokott árulni már többször láttam

3:tuti nem a gyerekeire költi!

Ha adok,inkább kaját adok az ilyeneknek!Van mifelénk

is hajléktalan.Nem is egy.Inkább egy kg kenyeret adok nekik mint pénzt.

2009. ápr. 18. 20:19
TE SEINENÉL VALAKINEK AKIT NEM ISMERSZ, ÉS LEHET TUDNÁL RAJTA SEGITENI?
2009. ápr. 18. 13:24
...
61. d2eb2b13dd (válaszként erre: 60. - Cszsuka)
2009. ápr. 18. 13:13
szia. én is el vagyok keseredve amiért ide jutottunk. mikor kicsi voltam, mindig mondtam anyukáméknak mit lehet ennyit foglalkozni a politikával, lám felnöttem és én is sokat rágódok rajta. csak ugye gyerekként nem ez volt a gondom, hanem a tanulás. most meg napi szinten figyelem a hiradokat és csak várja az ember hogy jobb lesz. minden támogatást elvesznek az emberektöl. én inditottam a topicot, én kértem segitséget az emberektöl, mert elért bennünket is a válság, befuccsolt a válalkozás, nincs az embereknek pénzük, s mostmár örülök ha a kisfiamat el tudom látni ugy hogy ne tudjon belekötni a védönö. sajnálom hogy idekerültünk pár hónapja még mi is jobban éltünk. nem tudom mit hoz a holnap, de sok jóra már nem számithatunk.
60. Cszsuka (válaszként erre: 59. - Lehoagi)
2009. ápr. 18. 07:31

Igen, ezzel én is így vagyok, sőt, inkább személyesen keresek olyat, aki rászorulhat.


Tegnap a kislányommal volt dolgom a városban, s volt egy lukas félóránk. Gondoltuk, addig eszünk egy fagyit és nézzük a kirakatokat. Hát, komolyan mondom, lelkiismeretfurdalásom keletkezett a fagyi miatt, mert a SKÁLA mindkét oldalán ott volt a koldus, az egyik még oda is jött hozzánk. Szóval, lehet, hogy bunkóságnak tűnik, de felháborodtam, dühös lettem, hogy még egy fagyit sem ehet meg az ember nyugodt lelkiismerettel. Én akinek tudok, segítek, de pontosan tudom, hogy sokan benne vannak ebben a maffiában is és mivel nem tudjuk őket szelektálni, nem szívesen adok a koldulóknak pénzt.


Azért vagyok felháborodva, mert ide jutott az ország. Pont a rendszerváltásnak nevezett időszakban váltam felnőtté. Akkor még mindenkinek volt munkája és 3.500 Ft volt a kezdő fizetésem, amiért nagyon boldog voltam, hogy ilyen jó pénzt kapok. Mostmeg már a 40x-ese sem számít túl soknak. Hát hol élünk mi? Ráadásul termeljük a lecsúszott embereket! Kérdezem én, jól van ez így?

2009. ápr. 17. 21:37
Nagyon érdekes eset történt, hogy nincs koldusmaffia. XX. Határ útnál szokott mindig állni egy jókedélyű fickó, mindig mosolyog, pedig elég szerencsétlenül néz ki. Neki mindig szoktunk adni, pedig látszik rajt,a hogy mitől van jó kedve...A múltkor láttam, hogy két tagbaszakadt c... pasi rázzák, verik...gondolom, nem lett meg anapi minimum. Szegény dőlt az orrából avér stb. Azóta nem láttam ott...azóta másnak sem adok, pedig nagyon sokan vannak. Szinte minden kereszteződésben. Valaki irta 100.- ft nem viszi a bajba...persze, 100.- ft nem, de mig átérek az Kökitől a Hungária útig több ezer ft-ot szétdobhatnék...Ruhákat mindig Vöröskersezt v. Máltaiaknak adom.Az tartja a mondás, ha 1 évig nem veszed fel a ruhákat, már nincs szükséged rá!!!
2009. ápr. 17. 21:30
2009. ápr. 17. 21:30

Igen, erre csesztem most rá, de rohadt keményen.

De inkább idióta voltam, mint jótékony...

2009. ápr. 17. 21:27
köszönöm mindenkinek aki irt nekem...
55. Virágoskert (válaszként erre: 3. - D2eb2b13dd)
2009. ápr. 17. 08:25
Méreteid?
54. Cszsuka (válaszként erre: 52. - Sundance)
2009. ápr. 17. 07:34

Azért azt ne feledd, hogy nem a jó tettedet büntette a sors, hanem az oktalanságodat, mert nem kell minden jött-mentnek megmutatni, hogy milyen a garázsod belülről.

Én is szoktam jótékonykodni, de megválogatom azokat, akiknek megengedem, hogy a lakásomban vagy bárhol körülnézhessenek, vagy felmérjék a terepet.

2009. ápr. 16. 20:12
nem igy gondoltam.csak szétosztottam a barátaim között akik tudom hogy megbecsülik.nincsen bajom a cigányokkal, csak tölünk nem messze van egy zaci, és olyan autokkal járnak, soxor csak nézek..na meg a ház elött lévö kukákbol amikor kukáznak, és hólt részegen, na ezért nem segitek rajtuk. persze vannak normálisak, is. mi is sok butort odadtunk mig otthon laktam. meg sok gyerekruhát odaadott anyukám nekik, ök rendesek voltak..
2009. ápr. 16. 18:59

Tavaly nyáron pakoltunk a garázsban, mikor odajött egy cigányember, hogy ami nem kell, szívesen elvinné. Odaadtunk neki régi, de jó állapotú bútorokat, kinőtt ruhákat. 4 zsák gyerekruhát vitt el. Aznap este úgy feküdtünk le aludni, hogy ez egy jó nap volt, mert segítettünk valakin. Biztos nagyon örült a családja.

Másnap reggel szólt a szomszéd, hogy menjünk le, mert feltörték a garázsunkat. Mindent levittek...

Nos: A JÓTETT SOHA NEM MARAD BÜNTETLENÜL!!!!

2009. ápr. 16. 17:00
Igen,szoktam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook