Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mei tai, podeagi... stb. tapasztalatok fórum

Mei tai, podeagi... stb. tapasztalatok (beszélgetős fórum)


19. Szterke (válaszként erre: 17. - 0cd20422ec)
2009. aug. 17. 09:31

Szia!

Lehe, már késő, hogy írom... Nekem is van Mei-tai-am. Liliputis. Lányom (a harmadik)már 1 hónapos kora óta hordozódik benne. Szerintem a babád lábai nem voltak jól maga alatt. Ezért fájhatott neki. Ez nem béka. Úgy kellett volna tenned, hogy teljesen maga alá hajtod a lábait. Ahogy a pocakban tartja. Én így tettem bele míg picur volt és nagyon szerette.

2009. aug. 6. 12:44
Sikerült megoldani a problémát?
2009. jún. 29. 15:41

üdv


én egy másik helyen fórumozok, de most a mei taihoz kérnék segítséget, tippet: a fiam már háromnegyed órát is alszik a mei taiban, még csak két hónapos lesz így belülre rakom a lábait, de amikor alvás után kiveszem üvölt mint a sakál és fájlalja a lábait, vagyis nekem úgy tűnik, mintha elzsibbadnának, vagy elgémberednének a mei taiban hiába van békatartásban...lehet ez a súlya miatt? 5600g már... a naplómban találtok képet, hogy hogyan van behelyezve a mei taiba....

köszi a segítséget

2009. ápr. 24. 17:12
Ja igen Totó is 10-11 kiló körül van, csak pl. alternatívának látom, a csipőn hordozáshoz, mikor kocsi nélkül indulunk a nagyvilágnak, és Tomacs 5-6 percenként felkérezkedik az ölembe. Ilyenkor jól jönne valami ami valamennyire eloszlatja a terhelés, hogy ne lihegjek 3-4 lépés után :D
15. Danica16 (válaszként erre: 13. - Miccer)
2009. ápr. 24. 17:10

Nem is láttam hogy írtál :p :)


Én is szemeztem még anno Totóval a kendőkkel, de nyúl vagyok, félek hogy rosszul kötöm meg, vagy valami hasonló. Ezért is néztem most az Mt-t :)

Jövőhéten szemrevételezhetek egyet elméletileg, aztán meglátom mi lesz, még anyagot is kell vadásznom hozzá.

14. 4af30810d1 (válaszként erre: 13. - Miccer)
2009. ápr. 21. 09:13

Bazsa ruhában 10 kiló, háton órákon keresztül sincs gond, ha előre kötöm azért nehezebb, így igyekszem a hátamra tenni.:)


Most jött meg az új Liliputis MT-om... hát valami csodaszuper.:))) Mindenkinek ajánlom!:)

13. miccer
2009. ápr. 21. 08:13

Szia!


Én is tervezgettem a MT vásárlást, de olvastam, hogy egy 10 kilós gyerek már mindenben nagyon nehéz, így inkább hanyagolom. nekünk rugalmas kendőnk van, szükség esetére jó, de Lara már nehéz nekem 2 óra után (konkrétan szédülök, meg ilyenek...). Ameddig pici volt, addig tökéletes volt, és a rugalmas kendőben lehet fekve hordozni.

2009. ápr. 16. 16:10
Akkor jó :))
2009. ápr. 16. 13:40
Neeem, egyáltalán nem bonyolult!:)
2009. ápr. 16. 13:08

Tulajdonképpen egy MT varrásán töröm a fejem, és nem hiszem, hogy egyhamar kész lesz :p így valószínűleg a kiscsajon kell majd tesztelni :D


De talán a kozy oldalán láttam olyan megkötést is aminél valahol a has fölött ment a derékpánt... de valószínű, hogy csak szülés után fogjuk tesztelni a cuccot :)


Ugye a megkötés tényleg nem olyan nagy ördöngösség?

9. 4af30810d1 (válaszként erre: 8. - Danica16)
2009. ápr. 16. 11:15

Hát akkor simán bevállalhatsz egyet!:) Ha nem jön be, akkor majd a csajszinak jó lesz..:)

Viszont nem tudom mennyire lenne jó a pocidnak ha 10-11 kiló súly lenne a hátadon.. hm??

2009. ápr. 16. 11:02

A nagyfiú 10-11kg között mocorog.

A lányzóval meg július elejére vagyok kiírva :)


Így utólag sajnálom, hogy nem kendőztünk...

2009. ápr. 16. 10:10
Bát az itteni naplómban is van több ilyen kép.:) Csak keresgetni kell.:(
2009. ápr. 16. 10:10
Én már nem itt vezetek naplót, de ha gondolod megadom a címét, éppen egy Apa-Mt-os képet tettem fel tegnap..:)
5. 4af30810d1 (válaszként erre: 4. - Danica16)
2009. ápr. 16. 10:09

Hát ebben nincs tapasztalatom, Bazsa 6 hónaposan került bele, de szerintem az látszik rajta, hogy nem bele született.. Ő nem alszik el rögtön benne, és van amikor feszeng. De az is lehet, hogy alkati kérdés.:) Tuti, hogy ha lesz még egy babánk, rögtön kendőhöz, vagy MT-hoz szoktatom.:) Hány kiló a kisfiad? Egyébként nagyon sok helyen olvastam, hogy hordoznak még idősebb gyerkőcöket is...

És már útban van a kistesó?

4. Danica16 (válaszként erre: 3. - 4af30810d1)
2009. ápr. 16. 09:57

Sejtettem. :))

Szerinted, egy eddig nem hordozott, majd kétéves gyerkőc még megszeretheti, vagy lehet akkora gyerkőcöt még hordozni ezekkel a hordozókkal?


Mondjuk igazándiból a második babának szánom, hogy ne kelljen testvérkocsi, meg amúgy is szemeztem vele már a fiamnál is, csak még sem lett :p

3. 4af30810d1 (válaszként erre: 2. - 4af30810d1)
2009. ápr. 16. 09:55
Me Tai-ról beszéltem.:)
2009. ápr. 16. 09:52
Mi nagyon szeretjük. Van egy Kangu márkájú, egy varrónő által varrott, de most "sajnos" bele vagyok szeretve egy Liliputis darabba..;) Anya-Apa és Baba is imádja.:)
2009. ápr. 16. 09:36

Kinek hogy vált/ak be ezek az ázsiai típusú hordozók?

Mennyire kényelmesek, babák mennyire szeretik?

Minden érdekelne ebben a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook