Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikor nem adhatok vért? fórum

Mikor nem adhatok vért? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 25. 18:54

Köszönöm mindenkinek!!!! :) ( Jókor írok! )


Kedves HOXA! Ezt a fórumot nem lehetne törölni? Aktualitását elveszítette. Ilyenkor mit szoktatok csinálni ezekkel a fórumokkal?

26. Miss Angel (válaszként erre: 23. - Dzsenett)
2009. ápr. 17. 11:35
ok,gratulálok,őszintén örülök,hogy sikerült!!**
2009. ápr. 17. 05:46
Évente egyszer ajánlott a véradás, mert ha sürün adsz vért egy idő után besűrüdödik.
2009. ápr. 16. 23:26
Na, örülök, hogy adhattál és minden jól ment. :) Jó döntés, én is adnék vért, ha nem szednék folyton gyógyszereket... :(
2009. ápr. 16. 19:35

Hát Sziasztok Csajok!

Túl vagyok rajta! Nagyon jó volt! Kedvesek voltak, és nem lettem rosszul egyáltalán! Gyors volt, és kaptunk csokit, meg mindent, amit ilyenkor szoktak! Kitűzőt, kajautalványt stb...

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Egyébként nem én választottam a napot Miss Angel...

Most volt rá lehetőségem ilyen keretek közt, mint ami ma volt... Legközelebb is adok!

Köszi mindenkinek a segítséget!

22. lully (válaszként erre: 15. - Dzsenett)
2009. ápr. 15. 23:16

Szia!

Kb. 4,5 dl vért vesznek. Ahogy végigolvastam nyugodtan adhatsz vért. A párodnak nincs igaza, /az enyém is ilyen/ én mindig azt mondom neki,hogy én mindig arra gondolok, soha sem lehet tudni, ha nekem szükségem lenne rá, milyen jól jönne az a vér. Vagy neki? Mi lenne ha mindenki így gondolkozna és nem adna senki vért, honnan lenne? Akkor ugye milyen jó volna ha kéznél van a szükséges mennyiség.

Sok sikert a véradáshoz!

2009. ápr. 15. 23:16

Rendszeres véradó vagyok,54kiloval volt rá eset,hogy menzesz 4.napján adtam vért.

Semmi bajom nem lett.

Szerintem ez egyéntől függ,különben 4,5dl vesznek le, és megvizsgálnak,hogy megfelelsz-e donornak.

Nekem jó érzés a segitség nyújtás.

20. Miss Angel (válaszként erre: 18. - 8c8f9343f6)
2009. ápr. 15. 22:51
Hát azt elhiszem!!**
2009. ápr. 15. 22:50

Akkor jó:DD.

De az szerintem nem jó,hogy pont most menstruálsz,és veszít vért a szervezeted,erre gondolni kellett volna.

Szerintem a véradás nagyon szép dolog,miért lenne természetellenes?????sok-sok embernek van szüksége vérre,az pedig külön jó,hogy 0-ás vagy.....

2009. ápr. 15. 22:44

Én amikor egyszer vért adtam, mondták az asszisztensnők, hogy pontosan ilyen vért vártak, és így azonnal meg tudnak műteni egy súlyos beteg nőt, aki napok óta fekszik a kórházban.

Csodálatos érzés volt! :)

2009. ápr. 15. 22:40
Mármint kilóban! :D:D:D:D
2009. ápr. 15. 22:40
Sajnos már BŐŐŐŐVEN túl vagyok az 50 en! :D:D:D
2009. ápr. 15. 22:40
A párom nem szeretné, hogy adjak vért... Szerinte ez egy természet ellenes dolog... Nem egyezik a véleményünk... Lehet tiszteletbe tartom, és amikor ott leszek változik a helyzet... Nem tudom mit tegyek, mert szerintem meg, "Lehet megmentek egy életet..."
2009. ápr. 15. 22:38
Vagy 50 kiló?Ha nincs meg ez a súly,nem engednek vért adni,és ha túl alacsony a vérnyomásod,akkor sem.
2009. ápr. 15. 22:37
Á, nem fogsz. :) Utána még nem árt ücsörögni egy kicsit, kapsz teát, kekszet, talán szendvicset is (régen adtak üdcsivel együtt), minden rendben lesz, ha adhatsz vért. :)
2009. ápr. 15. 22:33
Csak nem ájulok el! :D
2009. ápr. 15. 22:22

hm... Adobe Reader kell hozzá...

Átlagosan 4,5 dl vért vesznek le egy alkalommal.

2009. ápr. 15. 22:19
Köszönöm szépen!!! Sajnos megnézni nem tudom! :S Nem nyílik meg, de mindegy... Megkeresem valahol, aztán hnap úgyis kiderül! Majd elmondom mi volt... Szerintetek kb hány dl vért vesznek? Én még soha nem adtam vért...
9. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 8. - 8c8f9343f6)
2009. ápr. 15. 22:18

*szerezted

bocsi :-D

2009. ápr. 15. 22:17

Szia!


Itt van a kérdőív, amit ki kell tölteni. Ez alapján a menses tárgytalan, a piercing és a tetkó csak akkor kizáró ok, ha egy éven belül szereted őket.


[link]

2009. ápr. 15. 22:16
Bajom nincs! Vérvételen most voltam! Kivizsgáltattam magam! Igazából 0-ás vagyok, és mindenképpen jó, ha adok vért, hisz olyan kevés van... Hnapra már alig lesz meg! Nehogy már azért ne vegyenek vért! :(
2009. ápr. 15. 22:13

Menzesz alatt nem ajánlott, mert nagy a vérveszteség és nem terhelik a szervezetet.

Ezen túlmenően bármikor és bármivel(tetkó, pirszing) adható, úgyis megvizsgálják, ha gond van nem használják fel.

Másik kizáró ok, ha vékonyak a vénáid, vérszegény vagy, de azt ránézésre megállapítják és azonnal el is zavarnak :) Szóval ha ez a szándékod, nyugodtan menj el, legalább megtudod van-e valami veszélyes betegséged (Hepatitis, AIDS). Bár remélhetőleg nincs ilyen veszély nálad :)

2009. ápr. 15. 22:13
Nekem nincs! Semmim, csak menzeszem! :D De hnap akartam vért adni, mert hnap lehetne rá lehetőségem! Aztán már múlik el! A 4. napban vagyok... Nem tudom ilyenkor mi van...
4. hiperdinka zizicsaj (válaszként erre: 1. - Dzsenett)
2009. ápr. 15. 22:12

Attól függ, ha a tetkód egy éven belül csináltad, akkor nem adhatsz vért:S

Nekem is ezt mondták, szerintem piercingnél is ez a helyzet:S

2009. ápr. 15. 22:11
Hú köszönöm szépen!!! Ez is sok segítség!
2009. ápr. 15. 22:10
én úgy tudom menzesz alatt nem. Ha antibiotikumot ettél, utána is x ideig nem szabad adni, allergiás szezon alatt megint nem -persze csak akkor ha allergiás vagy-, ha volt sérülésed, akkor megint nem (páromnak bokaficama volt és nem adhatott)... Hirtelen ennyi jut eszembe.
2009. ápr. 15. 22:07
Sziasztok! Kérlek segítsetek! Menzesz alatt, illetve piercing vagy tetoválás esetén adhat az ember vért? Ti mit tudtok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook