Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Módszerek allergia tüneteinek enyhítésére vagy megszüntetésére fórum

Módszerek allergia tüneteinek enyhítésére vagy megszüntetésére (beszélgetős fórum)


2015. febr. 6. 01:53
minden olyan dolgot,vagy elelmiszert kerulni kell ami allergiat okoz.
2009. ápr. 15. 15:27
Elég hatásos kezelésnek halottam én csak pár alkalommal vettem részt ilyenen. Időigényes és az nekem sajnos nincs. AMit mondtál inkább homeopátia sokkal inkább célra vezetőbb vagy legalábbis ugyanannyira.
25. doboseva (válaszként erre: 24. - 2066f2f62e)
2009. ápr. 15. 15:09
Szerencsénk van, itt van a munkahelyemtől öt percre. De ilyen úgy tudom kevés helyen van, lehet mi sem járnánk ha órákat kéne utazgatni.
2009. ápr. 15. 15:06

A sóterápiát már én is kipróbáltam, sőt a nagynénémnek van is egy sóbarlangja Pakson. Allergia ellen elég hatásos a sóterápia úgy gondolom.

Viszont ha valaki nem tudja megtenni hogy rendszeresen eljár, akkor a második legjobb lehetőség talán a homeopátia.

2009. ápr. 15. 14:59
Sziasztok! Mi a lányommal sóterápiára járunk az allergia miatt. Még nem tudok nyilatkozni róla mert még folyamatban van, de nagyon remélem, hogy hatásos lesz, nem szívesen tömöm gyógyszerrel szegénykét.
22. m.gery
2009. ápr. 15. 14:48
Köszi az infót utána nézek.
21. m.gery (válaszként erre: 20. - 2066f2f62e)
2009. ápr. 15. 13:53

Igen, akik a fűfélék, mogyoró, fűz, nyír, nyár tip-ra allergiásak, azoknak arra van keresztallergiájuk, amit írtam. A parlagfűveseknek meg dinnye, talán szőlő - ha jól emlékszem.

Alapjában ezekre nem lennék allergiás, csak a pollenallergia váltja valahogy ki.

20. 2066f2f62e (válaszként erre: 18. - M.gery)
2009. ápr. 15. 13:42
Keresztallergia? Ez furcsa... Én ilyet még nem tapasztaltam és sajnos nem tudok erre szert ajánlani, de talán a többiek!
2009. ápr. 15. 13:39
Nekem görögdinnye-parlagfű kersztallergiám van. Nagyon fura volt. Elég nehezen is jöttek rá. De mára már csökkent a tüneti reakcióm, annak a bizonyos homeopátiás szernek köszönhetően.
18. m.gery
2009. ápr. 15. 13:34

És nálatok mi a helyzet a keresztallergiával?

Én nem tudok nyersen almát, sárgarépát, kivit és egy pár zöldségfélét, gyümölcsöt megenni.

Elkezd erősen viszketni a torkom, fülem, nyakam, és alig tudok nyelni. Érdekes, hogy főve semmi bajom egyikkel sem. Ennek kiküszöbölésére létezik valami?

17. aabe403c00 (válaszként erre: 15. - C42aaaac41)
2009. ápr. 15. 13:31
Hát most nem fogok gyereket szülni hogy teljesen elmúljon az allergiám:D de nálam a homepátiás szerek beváltak(nak) lassan 1 éve szedem és már nem kell olyan sokat szednem mint az elején a szervezet tényleg hozzászokik de inkább úgy hogy már őnmaga termeli az anti testeket.
2009. ápr. 15. 13:30

Többen említik a homeopátiás módszereket, erről tudnátok írni egy kicsit bővebben?

Én még sosem használtam ilyen szereket, azért kérdezem, hátha segítene az esetemben is.


A kalciumot nem feltétlenül kell szúrni, meg is lehet inni, úgy egyszerűbb!

2009. ápr. 15. 13:27
Hello!üdv mindenkinek az allergiások klubjában!én is allergiás voltam még a légnyomás változásra is.De szültem egy gyereket és mintha elfújták volna az allergiámat.Bár azért macskát inkább nem tartok,mert attól meghal a szervezetem.Egyébként a homeopátiás bogyók tényleg nagyon jók,én is sokáig szedtem,de hozzáalkalmazkodik a szervezet és utána már nem hat!A calcium injekciót orvos írja fel.Én csak megitattam a gyerekkel.Nem kezdtem elszúrkálni!Ha valakin annyira erőt vesz az allergia,hogy akár fulladás is lehet,azt úgyis csak a ygors orvosi beavatkozás mentheti meg!
14. veroosh81 (válaszként erre: 9. - Judittus)
2009. ápr. 15. 13:26
Kék-fehér színű lötyi, azt kaptam én is, az az adrenalin injekció.
13. judittus (válaszként erre: 10. - Veroosh81)
2009. ápr. 15. 13:26
Küldtem neked privit :)
2009. ápr. 15. 13:25
Ezt már próbáltam már én is! Hatásosnak mondható, de tény az hogy sokkal jobb mint az allergologusok álltal támogatottak.
2009. ápr. 15. 13:22

Én a részemről a fűre, a lándzsás útifűre, a macskaszőrre és a porra vagyok allergiás. (Sajnos elég sok minden egyszerre)

A tavasz és az ősz egy egybefüggő pollenidőszak számomra, most éppen megint aktuális sajnos.

Eddig claritine-t használtam, de néha már az sem segít.

10. veroosh81 (válaszként erre: 8. - Judittus)
2009. ápr. 15. 13:20
most az nem ugyanaz, mint az adrenalin injekció?Én úgy tudtam az a neve.
2009. ápr. 15. 13:20
Amúgy voltam már éjszaka ügyeleten, mert majdnem megfulladtam két szem licsitől, akkor valami hatalmas kombi injekciót kaptam, igaz azt már popsiba :)
2009. ápr. 15. 13:18
Bocsi, elírtam calcimusc injekció. Gondolom így már ismerősebb. :)
7. veroosh81 (válaszként erre: 4. - Judittus)
2009. ápr. 15. 13:15
A rovarcsípésre is vagyok, most, h írod, de az eddig kb. 2x volt nekem, az ügyeleten adtak, mert egyébként elég drága, és nem is jó túl sokáig igaz?
6. m.gery (válaszként erre: 4. - Judittus)
2009. ápr. 15. 13:15
A calcium injekciót orvos írja fel? Ha baj van, hova kell beadni?
2009. ápr. 15. 13:13
Én a napra vagyok allergiás, amikor így tavasszal nagyon kisüt, úgy nézek ki, mintha rühes lennék és nagyon viszket is.Eddig a zyrtec-et szedtem, de idén lusta voltam kiíratni, és a gyógyszertárban a lorano nevű bogyót lehetett kapni, de az is jó volt.A kiütéseket nem mulassza el(csak az idő), de legalább nem viszket.
4. judittus (válaszként erre: 1. - 2066f2f62e)
2009. ápr. 15. 13:12

Szia!


Te mire vagy allergiás? Sajnos én kicsi korom óta szenvedek allergiától, pollen, étel, rovarcsípés stb... Tavasztól őszig szenvedek a virágoktól, ilyenkor szedek gyógyszert, használok orrspray-t, szemcseppet, sokat mosom az arcom és a fogam, azt vettem észre akkor sokkal könnyebben viselem. Az ételallergia, meg a rovarcsípés miatt mindig van nálam calcium injekció! Ha valakinek van valami tuti módszere az írja meg! :)

Üdv: Judit

3. m.gery (válaszként erre: 1. - 2066f2f62e)
2009. ápr. 15. 13:11
Szia! Jó ötlet a topik! Nekem most van az allergiaszezonom tetőzése. Az idei viszont lightosabb volt, mint pár éve. Én használok egy MediNose nevű orrba helyezhető világítós készüléket. Pár percig pirosat világít fel az orrlyukba helyezve. Naponta 3x-4x használom, és enyhíti a tüsszögést, orrfacsarást, orrdugulást.
2009. ápr. 15. 13:09

Hello!

Xyzalt szedek, legújabb orrsraym az Otrivin allergia adagoló orrspray.

2009. ápr. 15. 13:04
Azért hoztam létre ezt a topciot, hogy meg tudjuk osztani tapasztalatinkat egymással, hogy ki milyen gyógyszerrel-módszerrel harcol az allergia ellen Magyarországon, ami sajnos egyre inkább népbetegségnek mondható.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook