Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan értessem meg a 7 hónapos kisfiammal, hogy ne csípjen-marjon-harapjon, mert fáj? Kacagva teszi ezt, nem érzi hogy mekkora az ereje. fórum

Hogyan értessem meg a 7 hónapos kisfiammal, hogy ne csípjen-marjon-harapjon, mert fáj? Kacagva teszi ezt, nem érzi hogy mekkora az ereje. (tudásbázis kérdés)


26. danama
2009. máj. 4. 09:08
adj valamit a kezébe ilyenkor, hogy ne téged bántson és azzal eltereli a figyelmét is, beszélj hozzá mond meg neki, hogy ez fáj és szomorú leszel
25. orsi23
2009. ápr. 16. 15:32

Az én kislányom 9 hónapos,ő karmol.Már én is kezdek rácsapni a kezére,de nagyot nem merek és amit csinálok az inkább csak legyintés.Valamit már nekem is máshogy kéne csinálni,mert tiszta seb az arcom,pedig 3 naponta vágom a kis körmeit.

Jó olvasni, hogy nem kell magam szívtelen szipirtónyak érezni,ha rácsapok,más is csinálja.

24. Cand Ida (válaszként erre: 23. - 901c5389fe)
2009. ápr. 15. 19:40

Bizony kell...mert ha nagyobbak lesznek, majd csodálkozik az apuka, hogy nem fogadnak szót neki a gyerekek és nincs tekintélye...És bizony kamasz is lesz minden gyerek és akkor már nem csak aranyos tud lenni....pedig ez a pici ugyanaz a gyerek, csak nagyban. :)

Na, én nem panaszkodom, nekem már kettő kamasz és egy szavam sem lehet!

2009. ápr. 14. 21:55
hát ezek az apukák? mi lenne a gyerköccel, ha ök lennének gyesen? minden héten elvinné a mentö az apukákat? kell az anyai szigor. én is igy érzem..
22. Ritkó
2009. ápr. 14. 21:47
Ez nálunk is így van, hogy nekem szót fogad, mert én rászólok ha valami olyat csinál, az apja megenged neki mindent, és csodálkozik, hogy csapkodja a fejét a játékaival, vagy csak úgy.
2009. ápr. 14. 21:21
nálunk az apja mindent megenged neki, és nem is bir vele. tölem viszont tart, tudja hogy anya szigorubb, az én ölemben nem vergödik az apjáéba igen. velem szépen játszik, az apjának a fején veri a kisautokat. tudja apa mindent megenged, és a fejére is nött.. viszont ha ketten játszunk meggondolja mit tesz...én megtudok töle mindent csinálni, amit akarok, mert jó gyerek...
20. K.né
2009. ápr. 14. 21:18

Köszönöm a hozzászólásokat.

Azt hiszem finoman rácsapok a kezecskéjére. De inkább a hangommal és arckifejezésemmel hatok rá. Remélem sikerül mert csupa kék-zöld folt vagyok.

2009. ápr. 14. 21:09
nekem hamar leszokott róla.mondjuk én nem engedtem neki,erélyesen rászóltam, hogy fáj anyának amit csinálsz, és volt hogy rácsaptam a kezére de ugy hogy nem volt kedve mosolyogni rajta. nekem nagyon jó gyermek, pont ezért mert nem hagytam rá mindent. szót fogad...nem azt mondom néha hisztizik, de annyira nem vészes.
2009. ápr. 14. 20:54

Én ráhagyom. Olyan édes kis sebek ezek, olyan gyorsan megnőnek :)

Persze én nagyon vajszivű vagyok :)

17. Vikó 26 (válaszként erre: 5. - K.né)
2009. ápr. 14. 20:52
Nekem is ezt csinálja és nem tudok rá haragudni,mert közben árad belőle a szeretet,valahogy le rí róla hogy ő még csak ebben a formában tudja ki mutatni az érzelmeit!
2009. ápr. 14. 20:48

Nállunk dettó ez a helyzet,az én lányom már 8 hónapos,de még nem múlt ez el nála sem!

A mult héten például bele harapott a homlokomba,alul felül van már két-két foga,ennek a nyoma ott is maradt a homlokomon!

Én már próbáltam erélyesen rá szólni,picikét a kezér ütni,de semmi,csak mosolyog!

Nem rosz szándékkal csinálja,szerintem ez egy ilyen korszak nálluk,biztosan ki növik,türelmesnek kell lennünk velük!

2009. ápr. 14. 20:44
7 hónapos még nagyon pici. Nem tudja kontrollálni a mozdulatait. Maradnék annál, hogy elmondom, fáj.
14. bezike
2009. ápr. 14. 20:43
Én is azt az elvet vallom, hogy ilyenkor már el kell kezdeni nevelni őket, és bár tudom, hogy nem érti még meg, hogy fáj meg nem szabad és stb. de minden egyes alkalommal elmondom neki és reménykedek benne, hogy egyszer majd felfogja. Van, hogy leteszem ilyenkor, de szerintem még ez sem használ. Szóval valószínűleg érnie kell ehhez, 7 hónaposan még nem tudod vele megértetni, hogy amit csinál az nem jó, de ha folyamatosan egyféleképpen reagálsz, akkor egy idő után megtanulja mit lehet és mit nem.
13. kende
2009. ápr. 14. 20:42

Az én kisfiam 2,5 éves de a nagy érzelmeit a mai napig harapással vezeti le.( Főleg apán :))

Mostmár óvatosabban harap, nem annyira fájdalmas, de ez a gondunk nekünk sem oldódott még meg.

DDDDEEEEEE sokkal jobb:)

Ne aggódj elmúlik.

12. Cand Ida (válaszként erre: 9. - Bezike)
2009. ápr. 14. 20:39
És ha megmondod, hogy fáj és beteszed a járókába, hogy érezze olyat csinált, ami miatt nem tartod tovább ölben?
11. Cand Ida (válaszként erre: 8. - K.né)
2009. ápr. 14. 20:38
Szerintem ezt minden baba csinálja. Ki így ki úgy...nekem 3 van, ők is valamilyen formában csinálták...ez lehet szeretet, még nem annyira kifinomultak a mozdulataik. De óvatosan meg kell neki mondani, hogy ezzel fájdalmat okoz...így neveljük őket. A lényeg, hogy következetes légy és ne hagyd rá, ha elkezdted...mert akkor csak összezavarod szegénykét. Nem kell nagyot csapni :), a kicsi épp olyan megdöbbentő lesz számára, csak közben légy komoly.
10. bezike (válaszként erre: 8. - K.né)
2009. ápr. 14. 20:37
Nem érti...
9. bezike (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2009. ápr. 14. 20:36
Próbáltam, de ez sem használ. Ha picit csapok rá, akkor nevet, nagyot meg nem ütök rá... ha ráförmedek, akkor is csak mosolyog, néha annyira tetszik neki ez a hangsúly és hangszín, hogy hangosan kacag. Nem olyan egyszerűek a gyerekek...
8. K.né (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2009. ápr. 14. 20:35
És megérti? Még csak 7hónapos lesz.
7. K.né (válaszként erre: 4. - Bezike)
2009. ápr. 14. 20:34
Ja, nekem már se fülbevaló, se nyaklánc, csak ha megyek valahová... :-) Inkább elővigyázatos vagyok, tépte már ki úgy a fülemből, hogy vérzett is...
2009. ápr. 14. 20:33

Én nem hiszek abban, hogy megoldódik...így próbálgatják a babák az erejüket.

Ha sírást színlelsz, játéknak veszi. Nem vagyok híve annak, hogy rácsapni, de bizony van olyan, amikor kell. Én egy picit a kezére csapnék és azt mondanám, hogy ezt nem szabad vagy ilyet nem csinálunk, mert ez fáj.

2009. ápr. 14. 20:33
Ölel és közben megmarkol, belekap a hajamba, alig tudom lefejteni a kis kezeit. És közben ennivalóan hízeleg... Még haragudni se tudok rá... Valami ötlet???
2009. ápr. 14. 20:31
Ugyanez... húzza a hajam, ma kikapta a fülbevalót a fülemből. Karmol, tép, rángat. Ha átölel, hátul megfog két tincset a hajamból és abba kapaszkodva dörgölőzik. Egyelőre nem érti, hogy fáj, húzod, nem szabad, úgyhogy semmit nem tudok én sem csinálni...
2009. ápr. 14. 20:31
megoldódik az idővel,gyerek
2009. ápr. 14. 20:29
Így szeretget.
2009. ápr. 14. 20:29
Hogyan értessem meg a 7 hónapos kisfiammal, hogy ne csípjen-marjon-harapjon, mert fáj? Kacagva teszi ezt, nem érzi hogy mekkora az ereje.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook