Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen strandolni? fórum

Terhesen strandolni? (tudásbázis kérdés)


25. **Rita** (válaszként erre: 24. - Benvik)
2009. ápr. 15. 08:50
Sajnálom :(
24. benvik (válaszként erre: 21. - **Rita**)
2009. ápr. 14. 17:56
Tuti. Valami makacs fertőzést szedtem össze, aminek az eredményeként az egész méhem begyulladt:-( Fél év alatt sikerült rendbetenni:-( Mármint fizikailag. És csak ott voltam, máshol nem strandoltam, nem mentem nyilvános wc-re, belegondolva sehol máshol nem történhetett. Ráadásul a fürdőzés után pár nappal kezdődtek a tünetek.
2009. ápr. 14. 15:17
Én nem strandoltam, egyikkel sem.
22. Szamó (válaszként erre: 20. - Benvik)
2009. ápr. 14. 14:43

:-(

Szomorú.....

21. **Rita** (válaszként erre: 20. - Benvik)
2009. ápr. 14. 14:40

Sajnálatos, de biztos azért ment el a baba?

Álatlában a dokik iylen helyzetben csak találgatnak

20. benvik
2009. ápr. 14. 14:38
Nekem az első babám a Velencei tó miatt ment el. Nem tudtam, hogy terhes vagyok, még az elején jártam. Most is babaát várok, a lányomat hordom közbe babaúszásra. Abba a vízbe merek csak belemenni, mivel a tulajdonos még 9 hónapos terhesen is tartotta az órákat, most meg a 3 hónapos fia is ott úszik. Tehát tuti odafigyel, mindenkinek egyesével zuhanyoznia kell előtte, és végignézi. De úszodába, és főleg tavakba nem mennék. Aki teheti, az inkább a tengert válassza vagy csak zuhanyozzon a melegben. 1 nyarat ki lehet simán bírni.
19. **Rita** (válaszként erre: 16. - Szamó)
2009. ápr. 14. 14:34

Ha van dokid, akkor gondolom megbízol benne.

Kérdezd meg és tedd azt amit Ő mond

2009. ápr. 14. 14:32
na én nem tenném ki magam egyikféle viz veszélyeinek sem...Jobb az óvatosság...
2009. ápr. 14. 14:25
Én sem merészkedtem a strandra,jobb az óvatosság.Amúgy is hajlamos vagyok a fertőzésekre,és a naptól és a melegtől meg kitágulnak a hasi erek is,inkább hanyagoltam ezt a dolgot.Annyi mindent lehet csinálni nyáron is kikapcsolódás gyanánt,nem muszáj mindjárt a strandra rohanni terhesen.
16. Szamó (válaszként erre: 15. - **Rita**)
2009. ápr. 14. 14:23

Na, ez az!


Keresgéltem én is neten és nagyon megoszlanak a vélemények!

2009. ápr. 14. 14:10

Ahány doki annyi válasz :S

[link]

Kérdés:

Hat hetes terhes kismama vagyok. Imádok úszni, sokat is jártam eddig uszodába. Az orvosom azt tanácsolta, hogy ne menjek uszodába... ezt nem értem, hiszen mindenki elsősorban az úszást javasolja, mint testmozgást.

Válasz:

Az úszás természetesen a terhesség jó részében (ne is idő szerint definiáljuk, inkább úgy: ameddig a méhszáj teljesen zárt) az egyik legideálisabb testmozgás. Kollégám aggódását inkább az válthatja ki, hogy az uszodák zöme bizony nem steril, még akkor sem, ha a tulajdonos vízminőség-vizsgálatokkal példálódzik. Avagy naturálisabban: Ön szerint hányan mulasztják el a valóban tisztasági zuhanyt? Merthogy a lábon bizony sokszor élnek gombák... Szóval az amúgy is csökkent helyi védekező képességű terhesnél fokozottabb a fertőzés veszélye.

A megoldás csak egyedi lehet. Aki életében nem szenvedett uszodai fertőzéstől (=nem volt érzékeny rá), az tehet egy próbát. De tudnia kell: az első tizenkét hétben inkább nem szeretünk hüvelyi fertőzést kezelni, nehogy a baba ártalmára legyünk.


Dr. Nagy László


Én kifejezetten javasolni szoktam az úszást a kismamáimnak, mindenféle szempontból csak előnyös lehet. Én egyébként sem hiszek a fertőtlenített uszodavíztől kapott fertőzésekben, még ha ennek a veszélye fenn is állna, akkor azt könnyen kikezelhetnénk. Szóval szerintem ne mondjon le az úszásról.


Dr. Ács Nándor

2009. ápr. 14. 14:06

Nem is szabad...

ki tudja ki volt elötte a vízbe, s mit csinált...

wááá

2009. ápr. 14. 14:03

persze inkább a Balaton, mint az szoda

leginkább egyik sem

2009. ápr. 14. 14:01
Nálunk szuper az uszoda vize, oda bármikor el merek menni még terhesen is, de csak a hidegvizes medencébe. A meleg vízzel az a baj, hogy valóban sok a baci benne, meg ugye nem is nagyon tanácsos, mert korai méhösszehúzódésokat okozHAT. Első terhességnél letiltottak a kádban való pancsolásról, most a másodiknál nem. Néha beülök a lányommal, hetente egyszer, ha hajat is kell neki mosni. De ugye ő is csak olyan 34 fokos vízben ücsörög, nem olyan melegben, mint amilyet alapból én szeretek...
11. Szamó
2009. ápr. 14. 14:00

Köszönöm a gyors válaszokat!


Én is így gondoltam, hogy inkább kihagyom. Csakhát, jön a nyár, kisfiam imád strandolni..... De majd a partról figyelem!

2009. ápr. 14. 13:59
én strandoltam nyáron mikor terhes voltam, hideg vizes úszómedencében.Utána betadine kúp.Semmi bajom nem lett.
9. 1f9774333a (válaszként erre: 7. - F65231edcb)
2009. ápr. 14. 13:59
inkább az mint a strand...
2009. ápr. 14. 13:58

Én is azt tudom csak mondani, amit a többiek: strand, termál NEM AJÁNLOTT!

Ha nagyon vízre vágysz, akkor inkább a természetes víz(Balaton, Velenci tó, tenger...)

2009. ápr. 14. 13:57
szerintem a Balaton nem a legtisztább, ott simán össze lehet szedni valami nyavalyát...
2009. ápr. 14. 13:56

Termált felejtsd el, én is ímádam, de kihagytam, mert a túl meleg víz vetélést okozhat.

Nem ajánlott a strand a fertzések miatt, akkor inkább a balaton. Nekem a mama uszásnál, ha mentem volna a doki azt javasolta, hogy mártsam a kis tampont natúr joghurtba, s azt tegyem fel.. hátttttttttttttttttttttttttt


nem mentem fürdőbe inkább

2009. ápr. 14. 13:56

nem ajánlatos fürödni, főleg nem meleg és termálvízben

egy kismama amúgy se fürödjön, hanem tusoljon

tengervíz viszont lehet, mert nincs fertőzésveszély a só miatt

2009. ápr. 14. 13:55

nem ajánlatos.Mivel a hüvely flórája változik könnyebben el lehet kapni a kórokozókat.

Gondolom nem szeretnél antibiptikumot a kis pocaklakódnak.?

2009. ápr. 14. 13:55
ííííííííííííííí Merész...
2009. ápr. 14. 13:55

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

6 hetes kismama vagyok. Hétvégén voltunk termál fürdőben, de nem mertem bemenni a vízbe a fertőzések miatt és azért, mert azt hallottam, hogy a meleg víz vetélést okozhat.


Mit tudtok erről?

Mikortól lehet strandolni? Termál?

2009. ápr. 14. 13:53
Terhesen strandolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook