Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Schobert Norbi nem vállal 3. gyereket mert nincs annyi pénze fórum

Schobert Norbi nem vállal 3. gyereket mert nincs annyi pénze (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. ápr. 9. 18:11
Úgy látszik, a nem hír is hír... Amint ráérek, sajnálni fogom szegényt!
2010. márc. 15. 23:58
Igaza van...
396. Beabe
2009. nov. 21. 14:41
Óhhh szegény...:p
2009. okt. 20. 22:15
Kit érdekel? Engem nem az biztos XD
2009. okt. 20. 11:36
Nahhh, megnyugodhatunk, úgy látszik mostanra összegyűlt annyi pénz:):)
2009. aug. 1. 01:20
Továbbra sem értem ehhez kinek mi köze van...
2009. aug. 1. 01:08

Pff...

Bocsi...de ez......

2009. júl. 31. 23:46

Na, most őszintén.

Tényleg érdekel ez valakit?

2009. júl. 31. 23:29

ez kacsa!!Soha nem állított ilyet!

Az ujságírók minden kitalálnak....uborkaszezon van

Mint ahogy a szívbetegsége sem volt...

389. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Anaterra)
2009. júl. 13. 22:35
Majd megsajnálom szegénykéket....:DDDDDDDDDDDDDD
388. vaczila
2009. máj. 9. 05:45
Hátha mindent összeszámolunk, amibe felnőtt koráig egy gyerek kerül, etetést, ruházást, taníttatást, szórakozást és úgy általában az életet, bizony nagy szám jön ki. Méltányolandó, ha valaki mindent meg akar adni a gyermekének és nem az államtól várja hogy ellássa. De azért kicsit szerényebben is lehetne számolni, ez igaz.
387. vicki78
2009. ápr. 29. 21:33
Szegény!Felajánlom,az adóm 1 százalékát!!
386. kattyus
2009. ápr. 21. 21:07
Hát! Ha ráérnék sajnálnám:)
385. anaterra (válaszként erre: 382. - 2df174aa9c)
2009. ápr. 17. 09:21
Erről van szó, hogy most nem állított valótlant a lap. Mert az internetre is feltették a róla készült videót. Másrészt a bírósági tárgyaláson is az újság nyert, ergo nem Keleti Györgyinek volt igaza.
384. klenca (válaszként erre: 380. - 2df174aa9c)
2009. ápr. 17. 07:29
Ők ilyenek. Én pl rosszul lennék tőle, ha rólam cikkeznének az újságok.:((
2009. ápr. 16. 12:08
Ha lenne rá időm, sajnálnám!
382. 2df174aa9c (válaszként erre: 381. - Anaterra)
2009. ápr. 16. 10:36
Tuti nem volt valós a lap infója, szóval beperelhette. Mert kizárt dolog, hogy csak annyiért árulat a "bájait", tehát az állítás nem volt igaz. :D
2009. ápr. 16. 09:20
Gondolom, ezt mindig mindegyik mondja. Bár erről Keleti Györgyi esete jut az eszembe. Miszerint kedvenc Blikk lapunk kiderítette, hogy ő Olaszországban 25 e Ft-nak megfelelelő összegért árulja "bájait". K. Györgyi azonnal rágalmazásért beperelte a lapot. Róla készült videók az interneten is keringenek, így teljesen bukta lett a dolog. Nem elég, hogy rihe rongy, de még neki állt feljebb, mikor napvilágra került a tisztalelkületű élete. A bírósági keresetet is bukta. Most hogy mi való Norbi esetében mi nem. ... Majd a bírósági tárgyalás után kiderül (ha lesz) és akkor örömtől repesve megtudjuk az igazat.
380. 2df174aa9c (válaszként erre: 376. - Anaterra)
2009. ápr. 16. 09:11

Azt is mondta, hogy beperli rágalmazásért az újságot? :D

Norbi és Győzike kapcsán nekem ugyanaz a véleményem: "Mindegy mit, csak minél többször írjanak rólunk! " :)

2009. ápr. 16. 09:00
Kösz:) Idáig kikapcsolódásnak szántam ezek olvasásást, de inkább maradok a komolyabb hangvételű írásoknál. A helyi lapunkban én is szoktam cikkezni, igaz történelmi vagy helytörténeti témában. Az kicsit felemelőbb érzés. A leckét megtanultam. Többet nem dobok ki feleslegesen pénzt ilyenbaromságra.
378. 7dea0ad493 (válaszként erre: 376. - Anaterra)
2009. ápr. 16. 08:56

Nem szabad mindent olyan komolyan venni:)

De egyébként ilyennek is kell lenni mint te, különben ki venné, vagy olvasná ezeket az újságokat?:))

2009. ápr. 16. 08:52
Megkövetem a Schorbi kedvelőket és magát Norbit, mert megint hittem egy olyan hírnek, ami róla szól.
2009. ápr. 16. 08:51
Úgy látszik kamu volt ez a hír, mert Norbi vadul tagadja, hogy sajnálná a pénzt a gyerekeire.
375. 2df174aa9c (válaszként erre: 373. - Álommanó)
2009. ápr. 16. 07:23
A jelek szerint sokakat, mert nyilván nem véletlenül vannak annyiszor a lapok címlapjain. :)
374. 2df174aa9c (válaszként erre: 372. - Anaterra)
2009. ápr. 16. 07:21
Nekem a csúcs a norbis ásványvíz volt! Tuti sokkal kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a többi ásványvíz! :D Egyébként Norbi még saját magával is látványos ellentmondásokba bír keveredni sokszor, nem véletlenül hozták fel neki, hogy pl. a könyvei sincsenek összhangban egyes állításokat tekintve egymással. :) De az vitathatatlan, hogy az egyik legügyesebb hazai üzletember, nincs olyan, amit ő ne tudna eladni.
2009. ápr. 15. 20:40
Most nem azért, de kit érdekel, hogy Schobert Norbi mit csinál???
2009. ápr. 15. 20:25

Norbit magasztalóknak egy érdekes hír!


Nem Bors- és Blikk-féle hír:



Schobert Norbi hazudott


* Index


| 2007. január 26., péntek 13:32 | Frissítve: 2007. január 26.


A versenyhivatal szerint megtévesztette a fogyasztókat a NorbiFit nevű étrendkiegészítő reklámozásával Schobert Norbert két cége. A NorbiFitről nem bizonyítható, hogy tényleg fogyasztana, így a részben Norbi, részben a korábban már megbírságolt Avalon tulajdonában lévő két céget összesen 17 millió forintos bírsággal sújtották.


A fogyasztókat megtévesztőnek minősített, a versenyhivatal szerint intenzív reklámkampány 2005 utolsó negyedévében indult – idézi fel az előzményeket a versenyhivatal. A termék hirdetései többször egymás után nagy példányszámú napi és hetilapokban jelentek meg.

Tényleg nem fogyhatsz le

A megbírságolt cégek

Az Avalon Team Kft. és a Schobert Norbert szakmai tudásának, társadalmi reputációjának hasznosítására létrejött Norbi.hu Kft. még 2005 szeptemberében állapodott meg arról, hogy közösen forgalmazzák a NorbiFit névre keresztelt étrendkiegészítő készítményt. A termékhez kapcsolódó reklámtevékenységet a szerződés értelmében a Norbi.hu Kft. képviselője ellenőrizhette. Egy hónap múlva a szerződést felbontották, az Avalon-Team Kft. helyét a vele egy tulajdonosi körhöz tartozó Bio Time Kft. vette át – írja a GVH a bírságról szóló határozatában.


A reklámok a NorbiFit nevű terméket egy átfogó életmódrendszer részeként mutatták be, amelynek szedésével csökken a testsúly. Erre a fogyasztó hatásra hívták fel a figyelmet a hirdetésekben szereplő "Lefogyasztom az országot!", "Megtaláltam a fogyás titkát!" vagy a "Most tényleg lefogyhatsz!" szlogenek is.


Egy másik hirdetésben pedig az szerepelt, hogy "a NorbiFit egy rendkívül komplex összetételű szer, amely egyedülálló a maga műfajában". A reklámok azt is hangsúlyozták, hogy a NorbiFit egyik fő alkotórésze a brazil korall, amelynek hatására nem lépnek fel különböző hiánytünetek, és a sav-bázis egyensúly is fenntartható.

Nincs hatása, és nem egyedülálló


A GVH vizsgálata során megállapította, a termék reklámozásának idején a forgalmazók nem rendelkeztek igazolással arról, hogy a NorbiFit szedése valóban testsúlycsökkentő hatású lenne. A reklámok viszont túlzó módon a fogyásra, a túlsúlyból eredő problémák megoldására helyezték a hangsúlyt, mintegy azt sugallták, hogy a NorbiFit tulajdonképpen fogyasztószer.


A versenyhatóság figyelembe vette az Országos Élelmiszer-biztonsági és Táplálkozástudományi Intézet véleményét, amely szerint a NorbiFit nincs különösebb hatással az anyagcserére, és a termék nem tekinthető egyedülállónak, mivel összetevői más étrendkiegészítőkben is megtalálhatók.


A versenyhivatal felidézi: a versenytörvény szerint tilos a fogyasztók megtévesztése, azaz többek között az áru lényeges tulajdonságáról valótlanságot vagy valós tényt megtévesztő módon állítani. A lényeges tulajdonságokról szóló állításokat a piacon az adott termékkel megjelenő vállalkozásnak kell hitelt érdemlően bizonyítania.

Norbi is felelős


Mivel a reklámokban megfogalmazott állításokat hitelt érdemlően alátámasztó bizonyítékokkal a Bio Time Kft. és a Norbi.hu Kft. sem rendelkezett, megtévesztette a fogyasztókat – érvel a versenyhivatal. Az, hogy a két vállalkozás szerződése értelmében az előírások betartásáért az Avalon Team Kft., majd a Bio Time Kft. felel, a Norbi.hu Kft.-t sem mentesíti a versenyjogi felelősség alól.


A NorbiFittel kapcsolatos reklámtevékenység ugyanis utóbbi vállalkozás tudtával folyt, ráadásul Schobert Norbert reklámriportokban maga is tett fogyasztókat megtévesztő kijelentéseket. Például: az ajánlott terméken kívül nincs "normális ajánlat" a piacon, így a termék kifejlesztésében az a cél motiválta, hogy egy tartalmában új, forradalmian más terméket fejlesszen ki. A fentiek miatt a Bio Time Kft.-nek 14 millió, a Norbi.hu Kft.-nek pedig 3 millió forint bírságot kell fizetnie.

Nem ez volt az első


A bírság összegének meghatározásakor a GVH tekintettel volt arra, hogy a Bio Time Kft. árbevételéhez képest jelentős összegeket fordított a NorbiFit reklámozására, a hirdetésekbe foglalt megtévesztő állítások pedig széles fogyasztói körhöz jutottak el. Súlyosbító körülménynek bizonyult, hogy a társaság tulajdonosi köréhez köthető Avalont hasonló okok miatt már több ízben elmarasztalta a versenyhatóság.

371. anaterra (válaszként erre: 368. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 15. 15:32
Nyáron is?
370. 40163fd81d (válaszként erre: 369. - Danama)
2009. ápr. 15. 14:02

Dehogy szánalmas,ebből élnek,hogy hirdetik magukat:)))Mi a gondod evvel?

Ma a reklám,a hírek és az információ a legfontosabb,na és a média,ők csak kihasználják a lehetőségeket.

Én speciel nem vállalnám ezt a fajta munkát és a helyükben sem lennék,pláne nem vagyok irigy rájuk.

Olyan életet élnek ezáltal,amit talán még az ellenségeimnek sem kívánnék,már ha lennének:DDDD

369. danama (válaszként erre: 368. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 15. 13:58

jaj istenem szánalmas már az egész család, anyácska , apácska stb

a véleményem az, hogy aki igazán boldog az nem hirdeti a boldogságát

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook