Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségi 2009 fórum

Érettségi 2009 (beszélgetős fórum)

1 2
2009. aug. 13. 12:33

Sziasztok. Minden sikeres érettségisnek gratulálok!! Én idén kezdem az "érettségis,izgulós évet"..Már előre félek tőle.

Kicsit korai az izgalmam, tudom, de segítséget szeretnék kérni, meg tanácsot...

És aki lenne olyan kedves és segítőkész az nyugodtan elküldhetné az e-mail címemre (wanda0529@freemail.hu) a régebbi tételsorokat, akár kidolgozva is:-) :-D

Üdv mindenkinek

Wanda

58. Zsanee (válaszként erre: 57. - 236fe2f68e)
2009. júl. 8. 10:19
Gratulálok!:)
2009. júl. 4. 21:26

túl vagyok az érettségin!


Sikerült!

56. Zsanee (válaszként erre: 54. - Titihenry)
2009. jún. 28. 11:11

Hát igen, tényleg van bőven hiba a

rendszerben:(.

55. Zsanee (válaszként erre: 53. - Kicsibeus77)
2009. jún. 28. 11:09
Gratu Neked is!:)) Lényeg, hogy sikerült, még így, ha nem a legjobb tételeket húztad!:)
54. titihenry (válaszként erre: 52. - Zsanee)
2009. jún. 27. 19:54
És szegénykék nem értik h mi lehet a baj,vajon miért nem mennek a diákok emelt szintre.De mondjuk mit várjunk egy olyan bandától ahol a hiller meg a magyar a góré..Rossz vicc.Szánalmas ez az évenkénti változtatgatás is.
2009. jún. 27. 19:05

Sziasztok Csajok!

Én tegnap végeztem a szóbelikkel,a földrajz,és bioszt nagyon elszúrtam,pont belehúztam a nem nagyon tanult tételekbe!Nekünk nagyon rendes volt minden vizsgáztató,de körul is lettek ugrálva rendesen!Gratulálok nektek,és sok sikert a továbbiakban is!!!!!!!!!!!!!!!!!Pusza!

52. Zsanee (válaszként erre: 51. - Titihenry)
2009. jún. 27. 14:05

Szia!

Hát igen, teljeen megértelek, nekem is hasonló tapasztalataim vannak sajnos:(. Én töriből emelteztem és főként a javító, illettve szóbeli vizsgáztató tanárokról vannak negatív tapasztalataink. Szerencse kérdése az egész, ha valaki jó tanárt fog ki, akkor szerencséje van, ha meg nem, akkor tanulhatott és tudhatja akármennyire úgye se fog jól sikerülnie. És nem túl jó ez így:(. Én is olyan fantasztikus javítótanárt kaptam ki, szerintem gőze nem volt az egészhez, csak össze-vissza pontozott mindent. :(

Ja és igen, a végerdményeim a következők: matek: 63%, magyar 84%, töri emelt 84%, angol 76%, média 87%.

2009. jún. 26. 13:33

Sziasztok!Én is most érettségiztem.Hááát... vannak tapasztalataim.Levontam a tanulságot is:

Akinek nem kötelező az ne menjem emelt szintre,legalábbis idegen nyelvből semmiképp se.

Nekem kötelező volt angolból az emelt szint,mert angol szakra megyek.Hiába váltotta ki nekem 2005-ben a középfokúm(nulladikos voltam és rigót tettünk) az emelt szintűt,most is le kellett tennem(angol szak miatt).Nem is ezzel van a baj.Megmondom mivel van:azzal h 62% lett csak,holott most tettem le tavasszal a felsőfokú vizsgát a telcen 74.5%kal.Aki egy kicsit is kompetens a kérdésben az látja h az egész bűzlik.A nagyokosok azt állítják h az emelt szint az középfokú nyelvizsga szint.Akkor ez hogy is van h a felsőfokúm cirka 12.5%kal jobb mimt a az emelt szintűm???

Véleményem szerint és jópár megkérdezett angoltanár szerint maga a dolgozat nehezebb,mint a középfokú,továbbá a javítótanárok (legalábbis az enyém)alakításai szégyenletesek.Ha találkoztatok már roszzindulatú emberrel...

am a többi:matek 65% ,magyar 60%, töri 66% francia 87%(ez a másik tantárgy,ami nekem számít)

50. Zsanee (válaszként erre: 49. - Zsanee)
2009. jún. 15. 16:36

Ja, és a töri emelt szóbelim 60/58 pontos lett!:))

A fellebézem hatására meg megadtak kőkemény 3 pontot...hát ezzel nem mentem sokra. Így öszeségében 84% lett.

49. Zsanee
2009. jún. 15. 16:35
Na, végeztem ma a közép szóbelikkel is!:)) A magyar egész jó lett sztem, angolból meg magoktam valamit:).
48. Zsanee (válaszként erre: 46. - Kicsibeus77)
2009. jún. 9. 10:02

Szia!

Gratu az eredményekhez, tök jól sikerültek!:) A magyarért meg irigyellek!:)

Tegnap voltam szóbelizni töriből, háát...húzhattam volna rosszabbat is, de jobbat is. De igazából egész jó volt, csak nem volt túl sok felkészülési időm, mert én voltam az első délután. Így akik utánam voltak, sokkal jobban jártak. Na mindegy. Elmondtam, beszéltem vagy negyed órát (bár néhányszor képtelen voltam értelmesen megfogalmazni, volt amikor harmadszorra estem neki egy mondatnak). A végén kérdeztek, azokra nagyjából tudtam válaszolni. De hát nem voltak túl szimpik a vizsgáztatók.. a férfi folyamatosan ásítozott, meg nyujtózkodott, a nő is majd bealudt. Elhiszem, hogy délután már fáradtak voltak, de akkor is iszonyatosan idegesített.

Hétfőtől meg közép szóbelik. El kéne kezdenem tanulni arra is, mert eddig szinte csak töriztem. Csak már nagyon unom ezt az egész érettségizést. De már nincs sok!:))

2009. jún. 8. 19:54
Ja matek 31%!
2009. jún. 8. 19:52

Szia Zsanee!

Szerintem semmi okod panaszra,de ha te többre számítottál,megértem hogy kiakadtál!Nekem a magyar lett a legjobb,nem is hittem,hogy az enyém!90%-os lett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Biosz 65%,föci 60,töri74%.Összességében nagyon elégedett vagyok magammal!Neked sok sikert a szóbelihez,majd írd meg milyen lett!!!!!!!!!!!!!!Puszi!

45. Zsanee
2009. jún. 2. 17:21

Na, ma voltam megtekintésem. Hát nem kellett volna. Nagyon nem olyanok lettek, mint amilyet szerettem volna, és már szóbelivel se tudom annyira felhúzni. Hát remek. Az a vicces, hogy a legjobb az angolom lett 77%-kal, pedig nem is tudok angolul. A matekom is viszonylaf jó lett (legalábbis így is gondoltam), 63%, szóval meg van a négyes.

Viszont a magyar meg a töri, ami tényleg számítana nagyon rossz lett a valódi tudásomhoz képest. A magyar mindössze 77% lett. Öszintén szólva, legrosszabb rémálmomban sem gondoltam volna, hogy 85% alá mehet. Mindenkinek iszonyatosan lehúzta, pedig eddig úgy gondoltam, hogy egy elég rendes, szerehető tanárom van... No mindegy.

A töri emelt 73%lett, az esszéimet nagyon lehúzták, szóval szinte minden kritériumra fellebeztem. Nagyob remélem, hogy legalább 9-10 pontot megadnak még.

44. Fiatal nő (válaszként erre: 43. - Zsanee)
2009. máj. 24. 18:59
Köszi! :-)
43. Zsanee (válaszként erre: 42. - Fiatal nő)
2009. máj. 24. 16:58
Az emeltek június 4-9 között, a közepek pedig júni 15-től 25-ig tartanak.
2009. máj. 24. 11:43
Mikor kezdődnek el pontosan a szóbelik?
41. Zsanee (válaszként erre: 40. - Kicsibeus77)
2009. máj. 24. 11:33

Akkor tényleg van még időd:).

Nekem a töri már nagyon közel van, készülgetek is rá ezerrel.

No meg, június 2-án megtekintés...hát..nem vagyok biztos benne, hogy jó lesz az nekem...S:).

40. kicsibeus77 (válaszként erre: 38. - Zsanee)
2009. máj. 20. 19:59
Bocsi,de annyi dolgom volt!Nekem a szóbelik június25-26-án lesznek.Addig van időm tanulni,remélem nem rontom el!Neked is egy nagy kalappal,te előbb túl leszel rajta!
39. ritha
2009. máj. 20. 13:30

Halihó!


Írtam a szóbelizős topicba is, úgyhogy ideis beírom, annak idején én is szétidegeskedtem magam a tanulással, de végülis megembereltem magam és megtanultam előadni, úgyhogy 100% körüli szóbeliket csináltam (egy 100% középszinten, még egy emelt szinten, meg egy 97% emelten) :D :)


Szóval ne tanuljátok halálra magatokat, mert tök fölösleges. ;)

38. Zsanee (válaszként erre: 37. - Kicsibeus77)
2009. máj. 14. 11:11

Na, akkor valamennyire csak sikerült megoldanod:). Hajrá a mához is!:) Aztán vége...az írásbelinek, legalábbis.)).

Mikor mész szózbelizni?

2009. máj. 13. 11:45
Szia!Nagyon nehéz volt,de próbálkoztam.Az Rh összeférhetetlenséget Nagyon elrontottam,pont fordítva írtam.De meg nem bukok.Köszi,most a térképeket bújom.
36. Zsanee (válaszként erre: 32. - Kicsibeus77)
2009. máj. 13. 10:00

No, hogy ment a biosz? :)

Hajrá holnapra!

2009. máj. 8. 16:14
Szerintem nem volt vészesez ez az érettségi. Leagalábbis az enyém anno nehezebb volt:)
2009. máj. 8. 16:03

sziasztok!

én nyitottam a topikot, és hát, őszintén szólva, jól meg is feledkeztem róla :) utólagosan én is hozzászólnék a témához :D

Szerintem a magyar nem volt gázos, a szövegértés nagyon jól ment (meglepően)... Az esszé kérdés pedig nem volt nagy cucc (hál'istennek)

Nah én a matektól voltam nagyon betojva, ugyanis egész négy év alatt csak a tanárnő jóindulata mentett meg a bukástól... :S de a kettes tuti meg van :):):):) annyira nem volt szörnyű...

A törit nagyon nehéznek találtam, de éppen ma néztem a megoldásokat,és csodával határos módon egyszer az életben mellém állt a szerncse és jól tippelgettem :) szóval a töri nagyon jól sikerült.

Az angol volt az egyetlen vizsgatárgy, amitől nem féltem, mert fél éve sikerült letennem a nyelvvizsgát, és azt mondták h fele olyan nehéz sincs mint a nyelvvizsga... és igazuk volt :) bár a hallott szövegnél most is (mint nyelvvizsgán) csak tippelgettem :)

az én választott tárgyam az informatika, ami május 25-én lesz... nah attól kicsit parázok, mert a word-ön és a power point-on kívül semmit nem tudok megcsinálni :S de még van egy kis időm készülgetni :)

nálink a szóbeli jún. 18-án lesz, szóval arra is tudok még tanulni.

jók legyetek :)

tigra

33. Zsanee (válaszként erre: 32. - Kicsibeus77)
2009. máj. 7. 17:31

Köszi a drukkolást, majd visszonzom a föcinél meg a biosznál!:).

Hát igen, án végeztem, elég is volt:). A töri szóbelim június 8-án lesz, az angol és a magyar pedig júni 15-17 közül valamelyik napon.

Szóval, van egy szabad hónapom:)).

A négyes nekem is tökéletesen megfelelne, főleg angolból, az én angol tudásommal:D. Igazából a szóbeli lesz a durva, mert ott derül ki igazán, hogy a nyelv nem az erősségem. De szerencsére nyelveknél a szóbeli nagyon kis hányadát jelenti a dolognak.

32. kicsibeus77 (válaszként erre: 31. - Zsanee)
2009. máj. 7. 17:10
Ja,én is szeretem magam paráztatni,pedig lehet nincs is rá okom.Mi az,hogy végeztél??????????????Nem igazság!!!!!!!!!Nekem még jövő kedd biosz,csütörtök meg föci.Mikor kezdődik neked a szóbeli?Gondoltam rád ma,bíztam benne,hogy ügyes leszel.A 4-es szerintem tök jó!
31. Zsanee (válaszként erre: 28. - Kicsibeus77)
2009. máj. 7. 15:11

Hát csak meg lesz azért az a kettes. De a saját magam idegesítése dolog rám is jellemző:).


Huh, és én végeztem az írásbelikkel!:))

30. Zsanee (válaszként erre: 27. - Kicsibeus77)
2009. máj. 7. 15:10

Na akkor jól sikerült:)

Megnéztem a megoldókucslto, hát..tesztben úgy 7-8 pontot vesztettem, nem a legjobb, de ez van. Esszék meg elég szubjektívak.

Voltam ma angolból, hát..érdekes volt:) Az első része nagyon jó lett, a többi már kevésbé, tudni nem sokat tudtam, de tippelgettem végig:). Talán, ha szerencsém van megvan a négyes:).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook