Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Le a húsvéti nyúllal! fórum

Le a húsvéti nyúllal! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Le a húsvéti nyúllal!

2017. febr. 17. 11:40
Van meg itt nyuszigazdi?
2015. márc. 24. 18:11
Nyuszigazdiként jó olvasni ilyen cikket:) épp aktuális!
2012. márc. 24. 09:41
Ugyan miért? A nyúl a termékenység egyik jelképe a tojással, barkával, báránnyal együtt.
2010. febr. 8. 18:23
Már vannak tudtommal direkt erre a célra "bérnyuszik".
2009. okt. 26. 19:11
Nekem van egy törpenyuszim egy panel lakásban lakok. Ő egy kisméretű nyuszi és egy elég nagy ketrecben lakik:) Nagyon kis értelmes és valóban nagy a mozgás igénye. Már 3 éve nálunk van és imádom. Egyszer kölyke is született. Most viszont olyan 2 hónapja vettem egy kiskutyát és nagyon leköti az ember figyelmét. Mert hihetetlenül játékos és makacs is a tetejébe. Néha bűntudatom is van hogy nem vagyok eleget a nyuszimmal. :( De minden nap kint van és szerencsére a kutyus sem bántja meg hát nagy is a mozgás igénye. Akik nyuszit tartanak tudják mennyire feltétel nélküli a szeretetük és ragaszkodnak is. Én például póráz nélkül is le merem vinni a térre és nem megy el tőlem:) Mindenkinek ajánlom a nyuszit háziállatként mert imádnivalók:)
2009. aug. 28. 20:53
a nyuszik a legjobb fej állatok az egész világon! :)
2009. júl. 8. 18:45

Sziasztok


Van eladó 2 db nyúlam, egy felnőtt és egy kicsit, fontos hogy jó helyre kerüljenek és sürgősen mert itt sajna nem maradhatnak...

2009. ápr. 28. 08:52

Nekem életemben 3szor volt nyulam(házi) és 1szer vadnyuszim. Én mind a 3szor a panelban. A 4.vadnyuszi már családi házban. Nagyon jó a cikk mert tényleg az igazságot tárja a szemünk elé. Az én nyulaim szerettek nálam lenni, mert elkényeztettem őket. Mikor nagyok lettek és nem fértek el nálam, akkor a nagyszülőknél éltek. A haláluk napjáig. Mindegyiket megsirattam, mert hozzám nőttek. A vadnyuszi, azt mondják nem tud fogságban élni. Ez lehet, hogy igaz. Nálam 4hónapig volt és nem fogságban. Meg volt a szabad tere. Boldog nyuszi volt, engedte a simogatást, hallgatott a nevére, a kutyával barátságban volt. Amíg meg nem gyógyult addig vigyázni kellett rá. Aztán el lehetett ereszteni. Minden állattal ha jól bánunk, akkor hozzánk szokik. Minden állat okos, ebben nem kételkedhetünk. A vadon élők, például, ha nem lennének okosak, akkor meg sem tudnának élni a szabadban.

Viszont azt tudom, hogy a gyerekemnek amíg kicsi semmi képen nem vennék nyulat húsvétra.

17. Binky
2009. ápr. 14. 19:57

Panelban tényleg nem nagyon tartanék nyulat, de persze megoldható, ha nagyon sokat van kinn és több szoba is a rendelkezésére áll. Mondjuk én látom a különbséget, mert az első pár hónapban benn voltak (nem volt oltásuk, mikor meg már lett, akkor jött a tél), és mikor először kivittem őket, hát majd megőrültek a boldogságtól...

Persze szeretnek bent is lenni, kapom így is-úgy is a puszikat tőlük, de örülök annak is, hogy kint vannak végre a friss levegőn és nem a zöldséges műzöldségeivel kell őket etetnem, hanem ott a kertben kiszolgálják magukat.


anaterra részvétem, de azért valóban kissé vicces:)

mondjuk hogy nem vették észre a nyuszin, hogy vemhes, azt nem értem...ha nem is a nagy, kidudorodó pocija, de kitépkedett szőr, a fészeképítés elég feltűnő

16. loch ness (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. ápr. 14. 18:15

Jó, de te általában az állatokról írtál.

Azért írtam a megfelelő tartást, mert a papagájt ki kell engedni időnként röpködni, a tengerimalacot futkosni, ami időigényes ugyan, de így tényleg jól érzi magát. És persze, hogy nem minden állat való lakásba, de van, amelyik így teljesen normálisan tartható.

15. stuxx
2009. ápr. 14. 18:00
Valóban nagyon jó a cikk!
14. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. ápr. 14. 17:54
Nem mintha a többinek nem volna...
13. Fiatal nő (válaszként erre: 11. - Anaterra)
2009. ápr. 14. 17:54
X-D
12. Fiatal nő (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2009. ápr. 14. 17:53

Papagáj, hörcsög, tengerimalac nem egyenlő nyúl.

A nyúlnak hatalmas mozgásigénye van...

2009. ápr. 14. 17:16
Mondok egy vicces történetet. Páromnak a főnöke felhívta a páromat, hogy tud-e neki szerezni 2 kicsi nyulat, mert a gyermekei ezzel nyúzzák. Ez most történt húsvét vasárnap. Párommal még az életben nem társalgott így a főnöke, ezért mindenképpen a kedvében akart járni. Sehol a környéken nem volt kis nyúl, ezért szólt az apjának segítsen neki. Neki volt de már nagyobbak. Meg is beszélték, hogy kettő nagyobbat elvisznek magukkal. A főnök kikötötte, hogy csak egyneműeket szeretne, mert nem szeretne különösebben kicsi nyulakkal foglalkozni.Apósnak voltan nagyobbacska egynemű nyulai, abból válogattak kettőt. A párom nagyon boldog volt, hogy végre emberi hangot ütött meg a főnökével és sikerült a kedvében járni. Soha nem kapott jutalmat, mindig szivatták. Másnap telefonál a főnök (húsvét hétfő), hogy az egyik nyúl leellett, és lett 5 kicsi. Először poénnak hittük, azt jött a valóság, hogy tényleg leellett. Párom teljesen kiborult. Végre karrierjében lehetett volna pozitív változás. Fél éve voltak együtt a nyulak, de pont azután kellett annak az egynek leellenie amikor elviszi a főnök. Nem előtte egy nappal. Pont húsvétkor. Főnök azt mondta semmi gond. De a diadalmenet egy napig tartott. Sebaj van ásó és eláshatja magát. Nem hiszi el, hogy ennyire peches
2009. ápr. 14. 17:06

Teljesen egyetértek, agyament ötlet olyanoknak nyulat venni, akik amúgy nem készülnek felelősségteljesen állatot tartani. Az állat nem tárgy, hanem élő, érző lény.

Viszont azzal nem értek egyet, hogy az állat a panelban csak kínlódik. Persze ne bernáthegyit tartson az ember panelben, mert az tényleg állatkínzás, de papagájok, hörcsögök, tengerimalacok nagyon boldogan elvannak lakásban is, megfelelő bánásmód esetén. Tapasztalatból tudom. És nem távolról nézegettem őket, hanem szoros érzelmi kapcsolatban voltam velük, úgyhogy láttam, mi a jó nekik és mi nem.

2009. ápr. 13. 19:29

Örülök, hogy tetszett a cikk, és nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!:)

Természetesen ez minden állatra vonatkozik, engem a nyulak érintenek meg legjobban, de a vadászgörénytartást is szabályokhoz kötném...láttam nem egy lurkót, aki a földön húzta a szerencsétlen görényét.

8. Binky (válaszként erre: 3. - Fiatal nő)
2009. ápr. 13. 19:27
Szerencsére nekünk ott van a kertben a nyúlkifutó, én építettem nyáron, oda leviszem őket felügyelettel. A képen amúgy az én egyik nyuszkóm látható, nagyon kis trükközős, ezért nem merem szabadon elereszteni a kertben(A kifutóban és a lakásban viszont szabadon rohangálhat természetesen).
2009. ápr. 13. 13:17

Szerintem is csak felelősségteljesen szabad állatot venni. És teljesen mindegy, hogy kutya, macska, hörcsög, egér, ékszerteknős, bármi, vagy éppen nyuszi.

Életem egyik legszebb ajándéka volt 1976-ban a leendő apósomtól egy húsvéti nyuszkó. Hófehér volt, fekete nózival, fekete fülekkel, fekete papucsokkal.

Imádtuk, ő volt a házi kedvenc. Kb. 10-12 kilósra nőtt, hasalva majdnem végigért a méteres konyhaasztalon! ’77-ben férjhez mentem, elköltöztem otthonról, a nyuszit a szüleim kényeztették, meg én, amikor hazalátogattam. Holnap feltöltöm a naplómba a mementót.

Már nem emlékszem, hogy 8 vagy 10 évet élt, de nem lett belőle nyúlpaprikás! Végelgyengülésben múlt ki.

2009. ápr. 13. 12:48

Teljes mértékben egyetértek,de kiegésziteném azzal,hogy ez minden egyes állatra,és háziállatra igaz!És be is kéne tartani,mert az emberek gyakran önzőek,és az állataikra nem mint családtagra,vagy barátra hanem mint értéktárgyra gondolnak.Még rosszabb esetben sehogysem,hanem hagyják hogy járják az utukat.Az állattartás FELELŐSSÉG!

(a cikk meg nagyon jó:))

2009. ápr. 13. 11:43
Én sem értek egyet azzal,hogy ilyenkor még megsem várják,hogy elválasztási kort megéljék a kisnyulak. Apukám nyúltenyésztő volt,és esze ágában sem volt csak azért elvenni anyanyúltól picinyeit,hogy kereskedjen velük húsvétkor. Állatvédelem rájuk is kéne vonatkozni,hogy ne engedjék a kisnyulak árúsítását.Nem játékszer az élőállat. Sajnos ezt sok felnőtt nemveszi tudomásúl. Inkább vennének plüssállatot,mint élőt. Vannak akik megunják mert sok problémát okoz nekik.Ugyebár üritenek az állatok,és kiersztik az utcára,vagy kukába dobják. Állatok is éreznek nem fából vannak. Igazán megtanulhatnák a felelőtlen emberek,hogy nevegyenek élő nyulat kisgyermeküknek. Ezt a hülye szokást visszakéne szoritani. Azt sem étem,hogy kilehetett az a nemkomplett,hogy ezt kitalálta....
2009. ápr. 13. 11:42
Ez nagyon jó és igaz cikk. Remélem Mindenki elolvassa és átgondolja az ajándékozási szokásait a kisnyulak érdekében!
2009. ápr. 13. 11:37

Ezek magától értetődő dolgok. Aki meg ezeket nem érti, az tényleg ne tartson nyulat.

Nekem is volt régen sok. Kertes ház volt saját ketrecük, ugrándoztak az udvarban, aranyosak, barátságosak voltak.

Egyébként én a pórázt is állatkínzásnak tartom. Ha már valaki állatot tart, akkor CSALÁDI HÁZBAN tegye.

A panelban tartott kis élőlény is kínokon megy keresztül, még ha nagyon szeretik is.

2009. ápr. 13. 11:34
Nagyon egyetértek. Imádom az állatokat, éppen ezért nem bírom nézni, ha nem a megfelelő körülmények között élnek. Már sok húsvéti nyuszit mentettem meg.
2009. ápr. 13. 11:03
Mindjárt Húsvét. A keresztényeknek talán kicsit mást is jelent, de a legtöbbeknek a Húsvét egyenlő a tojásfestéssel, a csokitojásokkal és az illatos parfümmel (vagy a kevésbé illatos pacsulival). Számomra rémálom.

Ugrás a teljes írásra: Le a húsvéti nyúllal!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook