Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy gyógyultál ki a depresszióból? fórum

Hogy gyógyultál ki a depresszióból? (tudásbázis kérdés)


22. Macskanita (válaszként erre: 8. - A13f7a9a16)
2011. ápr. 10. 22:26

UGYE NEM KOMOLYAN MONDOD?

VAGY SOSEM VOLTÁL DEPIS, ÖRÜLJ NEKI!!!

21. Macskanita (válaszként erre: 2. - O.andi)
2011. ápr. 10. 22:24

HÜLYESÉG AMIT ÍRSZ, UGYE TUDOD?

HA VALAKI TUD URALKODNI MAGÁN, AKKOR AZ RÁKOS SEM LESZ?

MIND A KETTŐ BETEGSÉG. EGYIK SZERVI, A MÁSIK MENTÁLIS.

2011. ápr. 10. 17:56
Én is szerelmes lettem, hálistennek viszonozta a fiú, és kihúzott abból az állapotból. Már lassan 4 éve, és azóta is együtt vagyunk :)
2011. ápr. 10. 17:25
Sehogy:(
2011. febr. 18. 23:03
Egy nagy szerelemmel. Gyógyszer no!
17. öregmedve (válaszként erre: 15. - Noraelizabet)
2010. nov. 10. 18:11
Szia hát a cigi erősebb mint Te aki ki tud jönni a depiből akkor a cigi csak egy kis hal a pedig cápa a depi ha le akarsz szokni ajánlom a magokat a füledbe vagy irj privát elmondom pontosan
2010. okt. 30. 06:08
uj kapcsolat,és egy harmadik baba:)vége lett a depinek,
2010. okt. 30. 05:42
El kezdtem inni,és ez halál komoly.Depreszió megszünt egy év után már alkohol gondok voltak abból is kigyógyultam.Nem jött vissza a depreszió sem.Akarat kérdése az egész.Ha azt gondolnátok,hogy hú de erős vagyok na nem.A cigi a gyengém.Nem tudom abba hagyni.Nincs hozzá akarat erőm.
14. 47fe723031 (válaszként erre: 10. - Cikicakk)
2010. aug. 19. 14:36
full depis voltam, pánikbeteg, némi kényszerbetegség is társult mellé, mert nem bírtam elengedni a félelmeim. Barátnőm megcsalt, családom is meghalt, még is kilábaltam belőle. Küzdeni azért tudni kell, és nem feladni. Ráadás inkább le kell szarni, mint foglalkozni vele. Gyógyszer semmire sem jó, akkor kell, ha agyad nem termeli neked a rózsaszín felhőket, és akkor is csak kezdőlökésnek, aztán kuka. Célokat kell keresni és kitölteni vele az időd, hogy ne legyen időd foglalkozni vele. Talán nem vagy elég boldog, ennyi...
2010. aug. 15. 20:16
EGY JÓ BARÁTNŐ ,MEGÉRTŐ CSALÁD ÉS SOK -SOK TÜRELEM HOZZÁNK DEPISEKHEZ.
12. judy47
2009. ápr. 22. 22:26

Sziasztok!


Nem lehet uralkodni magunkon! Ez biztos.Nálam a válás hozta ki,de sikeresen kilábaltam belöle!Beiratkoztam föiskolára és dolgoztam közben keményen.Igy a multon nem rágodtam!Nem szabad ilyenkor idöt hagyni magának az embernek.Aktivvá kell tennie magát és nem árt pszichologushoz járni!Ez segitett nekem.

2009. ápr. 22. 21:06
van egy jó könyv a depresszióról. Ajánlom elolvasni. Aki megérti, annak sok segitséget hozhat a legyözésében: Tim Lahaye: Győzelem a depresszió felett
2009. ápr. 22. 15:41
Rajtam sokat segített az Internet.Idehozza nekem a világot,mert sajnos nekem a depresszió mellé még pánik betegség is társul.A depressziósoknak több mint az 50% pánik beteg is.Ezért én nem nagyon járok el itthonról, csak ha nagyon muszáj.Viszont a neten,főleg innen a Hoxáról, találtam 3 barátot is,akikkel napi kapcsolatban vagyok.Egy hozzám képest kislánnyal,meg kifejezetten erős szálak kötnek.Ha ő nem lenne,már lehet, hogy sokkal több depressziós rohamom lenne.Függő nem vagyok,mert a munkám elvégzem itthon, de aztán leülök a gép elé. és ameddig nem jön a Kisbarátnőm,olvasgatok,zenét hallgatok.Nekem ez már fél gyógyulás.
9. H.Ancsi (válaszként erre: 8. - A13f7a9a16)
2009. ápr. 22. 15:25

sajnos, ez nem ilyen egyszerű. Elsportolók, színészek, politikusok közt is sok a depis.

Addig jó mig igy látod.

2009. ápr. 22. 13:25

Torna,testmozgas!!!

Le kell farasztani a testet,nem lesz idö a depire!:-)

2009. ápr. 22. 09:27
Én már lassan húsz éve depressziós vagyok.Vannak jobb és rosszabb periódusaim.Szerintem ebből a betegségből nem lehet kigyógyulni, legfeljebb a környezet, a barátok segítségével kicsit vissza szorítani.Gyógyszert mindenesetre szedni kell rá,ha tetszik ha nem.Nem akaraterő kérdése a depresszió legyűrése.
2009. ápr. 22. 09:24

Volt egy időszakom- úgy 2-3 év kb.- amikor elég sokszor úgyéreztem nincs senkim. Egy jó beszélgetés, stb. után a barátokkal is üresnek éreztem magam mire hazaértem. Egyfolytában szomorú zenéket hallgattam, fekete ruhákat akartam csak hordani (persze szüleim nem engedték-szerencsére), halállal kapcsolatos verseket írtam- persze van, ami most is tetszik, amit nem indulatokkal teletűzdelve fogalmaztam. Pengével vagdostam a csuklóm- ez volt a legsúlyosabb.


Aztán kezdtem változni. Vidám zenéket hallgatok-többnyire, szeretem a színes cuccokat, arra törekszem, hogy a mindennapokban az apróbb örömöket is megtaláljam. Rájöttem, hogy így könnyebb megküzdeni a problémákkal, és nem mindegy, hogy csak tengődöm vagy tényleg élvezem is az életet. Mostanában is sok a bizonytalanság, de ez mindenkinél megvan szerintem. Orvosnál sosem voltam, de úgy gondolom, hogy ezt önmagunkban kell eldönteni, hogy nem akarunk így élni. Persze ott vannak az érzelmek, a személyiség, de ez igenis befolyásolható, alakítható. Nem szabadna beletörődni abba, hogy ilyen típus vagyok...

2009. ápr. 21. 20:16

A depressziót nem tudjuk, magunknak szabályozni,nem kontroll kérdése, sajnos.

Gyógyszeresen kezelik, pszichiáter segítségével.

2009. ápr. 21. 19:46
Sajnos saját tapasztalat alapján azt tudom mondani, hogy ha vki egyszer depis lett, akkor bármikor visszajöhet nem lehet kigyógyulni, gyógyszeresen lehet szabályozni.
3. imperiál (válaszként erre: 2. - O.andi)
2009. ápr. 18. 08:34

Sajnos ez nem arról szól,hogy ki mennyire tud uralkodni magán!Kevesebb boldogsághormont termel a

szervezet, ezért akármilyen nagyon uralkodik is magán az ember sajna depis lehet!!

2009. ápr. 13. 20:38

nem voltam depis...valaki tud uralkodni magán,szerintem az nem lesz az.

Még ha néha nehéz is...

2009. ápr. 12. 08:17
Hogy gyógyultál ki a depresszióból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook