Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum okozta hasmenés(Dalacin) meddig tart? Nektek is volt? fórum

Antibiotikum okozta hasmenés(Dalacin) meddig tart? Nektek is volt? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. ludmilla11 (válaszként erre: 56. - Nfodor)
2020. febr. 17. 13:11

Sziasztok,


Nekem Február 6-án húzták a gyulladt bölcsességfogamat. Akkor felírták a Dalacint. Alapvetően nem szedek antibiotikumot, sem gyógyszereket előtte sosem szedtem ilyet nem volt szükségem rá. Ezt indokoltnak láttam, mert a fogorvos azt mondta nagyon gyulladt volt a bölcsességfogam és nehogy elfertőződjön. Oké, beszedtem 16 db-ból 12-őt aztán abbahagytam mert fájt a hasam és hasmenésem lett. Majd rá 5 napra eszméletlen módon kiütéses lett az arcom és a dekoltázsom. Mondanom sem kell dolgozni így nem tudok. Ma voltam orvosnál,allergiás reakció lépett fel a gyógyszerre. Ő felírt Lordestin allergiagyógyszert.Kíváncsi leszek lesz e bármilyen hatása. A legjobban attól tartok hogy nem csak az arcomat hanem a bélflórámat is tönkrevágta ez a gyógyszer az pedig kihatással van sokmindenre. remélem nem marad hegesedés sem, bár az arcom elég csúnya lett tőle.

57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Nfodor)
2019. dec. 10. 17:06
Én visszamennék a felíró orvoshoz.
56. Nfodor
2019. dec. 9. 15:34

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy Dalacin szedése után, volt-e valakinek kiütése. Nekem az arcomon és a nyakamon vannak.

Kinek mi a tapasztalat?

Előre is köszönöm

2016. júl. 31. 12:29
Állítólag azt is megnézték a széklet vizsgálaton,és a bélbolyhok rendben vannak. Nincs gomba sem baktérium. Ezért nem értem. A tejet és a cukrot most kiiktattam,csak ettem egy kis pörkölt levét ,nokedlit. És ez után viselkedett így a bélrendszer. Az a gond hogy nagyon gyors a bélmozgásom,és ez is most lett.
54. gizus58 (válaszként erre: 53. - Szekreny)
2016. júl. 31. 11:37
Inkább az lehet a gond, hogy az antibiotikum taccsra vágta az egészséges bélbolyhokat, és ezért van most megint gond.Sok idő,mire regenerálódik.
2016. júl. 31. 11:29
Szia! De próbáltam,normaflor,enterol,probiotikum,aloe gél. Csak most attól ijedtem meg,hogy egy hétig rendeződni véltem,és tegnap ujra. Nem lrtem,esetleg nem e leh ez valami gyulladás stb. Kicsit félek.
52. gizus58 (válaszként erre: 51. - Szekreny)
2016. júl. 31. 10:27
Az Enterolt nem próbáltad?? Sajnos ez türelem játék mire rendbe jön a bélrendszer.
2016. júl. 31. 10:19
Szia mindenki! Bár régen nem járt itt hozzászóló,de leírom a gondolataomat,hátha tud valaki valami okosat tanácsolni,vagy volt esetleg ilyen helyzezben. Na hol is kezdjem,kihúzattam a fogam,begyulladt és dalacint kaptam rá. Tudtam hogy nem bírom az antibiotikumot,mert már egyszer volt nekem gondom ebből. De volt egy kis szájzáram a gyullsfás miatt,azt mondta a doki bekell vennem. Igazam lett,hasmenés,vizsgálat,ultrahang,orvos,orvos,orvos. Szedtem kb 20ezer ft értékben probiotikumot is. Most is szedem a protex balancot. Egy jete rendeződni látszott a dolog négy jét után,ját ettem egy kis nem diétás kaját. Másnap megint voltam háromszor,már nem annyira híg de görcsös volt. És a beleom szinte nem mozognak hanem rockiznak. Szóval nem szeretnék tükrözésre menni,természezesen ha muszály muszály,de most várjak vagy a diéta miatt volt ez? Nem tudom ,csak elegem van,és feszült vagyok. Ja valaki volt már így szívesen venném,neki mi vált be.
2015. febr. 25. 13:29
Kedves Myra! Hol tudok ilyet venni?
49. Myra (válaszként erre: 48. - Kaltenleutgeben)
2015. febr. 25. 12:30
Ha antibiotikumot szedsz akkor élőflórás kefírt kell hozzá inni.Ez pótolja a megölt mikroorganizmusokat a belekben és nem lesz hasmenésed. Amimég nagyon jó ilyen gyulladásra az a FLP natur aloe vera gélje. Én is azt iszom, és a 8 hónapos kutyám a macskáktól elkapott valami közös parvot, pedig 3x is volt oltva kombinált oltással, ez ha ismered halálos kimenetelű(általában) véres hasmenés, 2 hétig kezelték de nem javult,nem is rosszabbodott,nekiis adtam a natur aloe vera gélből és már 1 nap után volt eredmény. És ettőlmeg is gyógyult a kutya. 2 l-t kapott összesen és azóta kapja a probiotikomot. Na ezt én is szedtem még szintén FLP-és probiotikumot,. Tüdőgyulladásom volt tavaly és akkor kaptam 3 hétig kemény antibiotikumkúrát. Ezek mellett nem alakult ki hasmenés és bélhurut.
2015. febr. 25. 11:44
Sziasztok! 2 hònapja vastagbèlgyulladásom van! Vancomycin tabibòl már a második 10 napos kùrát csinálom! Már kikèszìt :(
47. inf3rno (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2015. jan. 15. 19:05
Én fogínygyulladásra szedtem dalacint, amikor más már nem használt. Tényleg olyan, mintha még jobban beindítaná a gyulladást, algopirin nélkül nem ajánlom, mert bele lehet hülyülni a fájdalomba. Nekem szerencsére nem lett hasmenésem tőle. Mindenképp érdemes mellé és utána probiotikumot szedni, mert a hasmenés attól van, hogy a bélbaktériumok egy részét elpusztítja, a másik felük, meg túlszaporodik, és így felborul a bélflóra egyensúlya. Én a jutavitet tudom ajánlani, olcsó és elég sok baci van benne. Nekem bevált puffadásos gondokra is.
2015. jan. 14. 16:54
Antibiotikum után kialakult bélgyulladásnál segíthet a fokhagyma, répa, probiotikumos joghurt, és Normaflore helyett 1000-szer jobb a "Probikum 7 Forte" , Natura-ban kapható. Szénsavas italok, tejtermékek semmiképp nem ajánlottak.
45. life14
2014. jún. 29. 16:11
Lehet, hogy álhártyás bélgyulladásod van.
2011. márc. 27. 17:14

Ha van valaki akinek több mint két hónapíg tartott az írjon légyszi...

Már teljesen ki vagyok idegileg semmi nem használ és a dokik is csak tippelgetnek.

2010. nov. 1. 09:11

Sziasztok!

Én az arcom miatt kaptam a dalacin 150 mg gyógyszert, napi 4x kell szednem, de a gyógyszertárban csak 300mg-os volt így azt mondta a gyógyszerész, hogy napi 3x szedjem. Amikor beveszem a gyógyszert rögtön normaflort iszok és nekem nincs egyenlőre még panaszom, mármint nincs hasmenésem, és nem fáj a gyomrom és hasam sem, de sajnos nagyon viszket az arcom és a nyakam...:S

42. maci04 (válaszként erre: 40. - DNBasser)
2010. okt. 17. 18:43
jajj, én is ettől félek, 9 napja hagytam abba a Dalacint, aznaptól nagyon durva hasi fájdalmaim és véres hasmenésem van,két napig lázas is voltam a hasmenés kezdetekor, aztán maradt a hőemelkedés. Neked hogy derült ki, hogy álhártyás vastagbélgyulladás lett a vége?
41. pintyőke72 (válaszként erre: 38. - Sz.gyöngyi)
2010. máj. 26. 21:02
Remélem egyre jobban vagy. Nekem a főtt krumpli sóval használt.Az alma is jó, tudomásom szerint ez az a gyümölcs,ami ha kell hajt ha kell fog. Egy próbát megér. Mielőbb gyógyulj meg.!!
2010. máj. 26. 20:32
Fúú nekem álhártyás vastagbélgyulladásom volt tőle :S Nehezen múlt el,és azóta nem bírom a fűszeres nehéz ételeket pedig azoka kedvenceim :(
39. pintyőke72 (válaszként erre: 38. - Sz.gyöngyi)
2009. máj. 22. 21:33
:)). o.k. Természetesen ha valamit megtudok, leírom.
2009. máj. 22. 20:57

szia pintyőke72!

Köszönöm hogy megosztottad velem a tapasztalataidat,nekem nem volt ennyire gyakori és drasztikus panaszom, csak elhúzódó, s már mikor azthittem hogy végre lecsengett az egész és jól vagyok, újra kezdődött.Most én is elkezdtem egy probiotikum kúrát(Re+general). Bizakodom,a banánt próbáltam keksszel,egy ideig fogott de hihetetlenül puffaszt.Köszönöm a jó kívánságot, és ha estleg diétára vonatkozó ötleted lenne még köszönettel venném.


Minden jót!üdv Gyöngyi

2009. máj. 22. 20:33

sziasztok! Nekem is volt, szintén fogorvos írta fel.

10 napig, napi 5-6-10 alkalommal. Elkezdtem szedni a normaflore-t, kiváló, de kb. 3 nap után csendesedett a dolog, annyira,hogy csak 4-5 alkalommal látogattam a mellékelyiséget.

Jobbulást neked! Banánt nem próbáltad, vagy körtét, 100%-os körtelét, birsalmalét, birsalma-sajtot?

Ezek mind "fognak".

2009. máj. 22. 16:17

sziasztok! Dalacin mellékhatásaként visszatérő hasmenéssel küszködök.Tudna valaki lelket önteni belém , megosztani saját tapasztalatait?Normális dolog az hogy gyakorlatilag a kúra beszedése útán 1.5 hétig enyhe hasmenésem volt,aztán 1-2 hétig úgytünt rendbejövök , s most újra kezdődik a hasmenés?Már nem bírom a diétát.


előre is köszi,üdv.: Gyöngyi

2009. máj. 9. 21:19
szia!igen köszi de 10 keserves nap volt....kegyetlen-
2009. ápr. 12. 16:50

300 mg.3x1

de kellett mert utólag megtudtam ez az antib,nagyon jó hatást ér el a csontban ezt doki mondta nekem, ezért irja fel minden fogdoki!

és amugy 10 napig tartó lüktetö fájdalmam volt,mostanra csökkent de nem szűnt meg teljesen,hisz 25 percig vésték,kalapálták a fogam,jó hogy begyulladt, a csont...

33. 1f59823251 (válaszként erre: 32. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 12. 16:48
Milyen kiszerelésűt és mennyiséget kaptál...írtak fel?
32. makrai.lilla (válaszként erre: 31. - 1f59823251)
2009. ápr. 12. 16:34
hétfön hagytam abba.amugy mondom, szerintem szedtem máskor is,és mintha akkor is ez lett volna.de attol félek nehogy ez a vastagbélgy.legyen.ez is rajta van a papiron.mégha 10 000 böl 1 is a nagyon ritka,nyilván azért irták bele mert vkinek elöjött...
31. 1f59823251 (válaszként erre: 30. - Endris)
2009. ápr. 12. 16:28
Ha már az alma fejfájásra...a dalacin-ra visszatérve átlagosan 1 hét és rendbejön az ember
30. endris (válaszként erre: 29. - 1f59823251)
2009. ápr. 12. 16:24
Látom Te a sós krumplira esküdsz.
29. 1f59823251 (válaszként erre: 28. - Endris)
2009. ápr. 12. 15:27

Ha elfogadod és együtt élsz vele, no problem...csak ha rosszalkodik az ember (mert azt is kell), akkor egy kicsit veszélyes...


Sós krumpli a király... :))))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook