Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gondos ápolás ellenére nagyon gyenge és rossz fogak? fórum

Gondos ápolás ellenére nagyon gyenge és rossz fogak? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 12. 08:52
Hosszú, legalább 5 perces, intenzív, fogmosás, jól habzó fogkrémmel, fogselyem, és szájzuhany használata sokat segíthet. Meg kell tanulni egy jó fogmosási technikát is. Ebben segítségedre lehet a lepedék /plakk/ festő tabletta is, amelyet, ha fogmosás előtt használsz, meglátod, hogy hol kell intenzívebben mosnod a fogaidat, ha fogmosás után használod, megláthatod, hogy hol nem mostad meg rendesen a fogaidat. A régi lepedéket lilára, a friss lepedéket rózsaszínűre festi. Addig kell sikálni a fogaidat, jó technikával persze, ameddig az a festékréteg le nem jön. Egy, vagy fél tablettát kell elrágni, és a nyáladdal összekeverve, szétkenni a fogaid összes felszínén. A Nyelv tisztításáról se feletkezz meg, mert a baktériumok azon is jócskán megtapadnak.
8. bomee (válaszként erre: 7. - Sziszko69)
2009. ápr. 12. 08:03

Ez igazából csak féligazság. Mert mint minden más dolog az életben semmi nem csak 1 tényezős. Minden következmény több dolog együtthatójából alakul ki. Egyetlen egy betegség sem lehet kizárólag genetikai eredetű. A környezeti hatásokkal együtt fejti csak ki a hatását.(Kb.50-50%) A genetika ad egy hajlamot, kinél erősebbet, kinél gyengébbet, de milyen jó, hogy erről már tudunk, tehát, tudunk tenni valamit ellene.


Épp ezért ha valaki pl. gyenge szerkezetű fogakat örököl, pont nem szabad rálegyinteni, hogy akkor úgyis mindegy, hanem ha már tudatában vagyunk, tehetünk valamit, még ha kicsit is, de sok kicsi sokra megy. (De természetesen, annak kellene a legtöbbet tennie magáért.) Akit pedig jó genetikával áldott meg az ég, az sem fogja abbahagyni egy életre a fogmosást, mert megbosszulja önmagát, és bánni fogja, hogy a jó fogait hagyta egy életre elveszni.


De szerencsére, akiknek a hozzászólását olvastam, ők mind tesznek érte/ellene.


Másrészt nagyon fontosnak tartom azt hogy, ha valaki tudja, hogy a családjában van ilyen hajlam, akkor a gyerekeire fokozottan figyeljen oda, nevelje egészségtudatosságra. Minél hamarabb foglalkozunk a gyenge pontokkal, annál jobb eredményt kapunk, és nagyobb eséllyel előzzük meg, hogy a 'rossz' genetika kerekedjen felül.

2009. ápr. 11. 20:55

Én megkérdeztem egyszer a fogorvosomat, miért van az, hogy mindenféle szuper és persze reklámozott kencékkel kenem a fogam, járok hozzá három havonta rendszeresen, és mégis rosszak a fogaim.

Azt mondta, nagy tévedésben van mindenki. Ha valakinek rossz a fogainak összetétele, akkor moshatja akár mivel, szedhet akár mit, csinálhat akár mit, akkor is rosszak maradnak. Viszont ha jó a fogösszetétele, akkor ha egy életen át nem mossa akkor is csodálatos szépek maradnak. Hát sajnos én is az előbbihez tartozom, bár 2 fogam hiányzik csak (40 éves leszek) de szinte mind tömögetve van.

2009. ápr. 11. 17:07

Szerintem is a genetika a hibás. Sajnos én is ebben a cipőben járok. :(

Akár fejre is állhatok, akkor is romlanak a fogaim.

2009. ápr. 11. 14:22
Fogyasztasz elég kalciumot, c-vitamint, d-vitamint???
2009. ápr. 11. 13:21
Öröklődés.
2009. ápr. 11. 12:30

Sajna, az enyém is ilyen.

Családi örökség (miért csak a rosszat örökli az emberlánya). A kétszülés után félév intenzív fogorvos, húzás, tömés, korona.

Hiába jártam évente 2X fogdokihoz, ma már majdnem fele-fele az arány. 14 saját fogam van, de mind "király" (korona van rajta). A többi "BÓTI", ja az egész egy félvagyonért.

2009. ápr. 11. 12:25
süsslersó???
2009. ápr. 11. 12:21
Gondos ápolás ellenére nagyon gyenge és rossz fogak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook