Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reggelre hónaljig pisis a 7 hónapos gyerekem! Pelenkázási tippeket szeretnék. fórum

Reggelre hónaljig pisis a 7 hónapos gyerekem! Pelenkázási tippeket szeretnék. (beszélgetős fórum)


1 2
52. egypt
2009. ápr. 24. 21:33

Szerintem minden babának más jön be, sőt egy baba esetében is méretenként más pelus lehet jó.

Ami nekünk bevált, az a DM Babylove, mert nagyon jó a gumírozása, és a combnál is jó vastag. Nekünk most a hasmenés miatt vannak gondjaink, a létező összes pelust próbáltuk, mindből kifolyik, de a legjobb azért a Babylove. A lila tescósnak nem elég széles a combnál a gumis része.

2009. ápr. 16. 07:26
Sziasztok! Mi is sok mindent kipróbáltunk. Amióta Hunor nem szopizik,azóta szinte mindennap kifolyt a pisi reggelre. Rengeteget iszik este /kb.6-7dl/ és reggel mindene csupa pisi.Voltam egyik nap a Müllerbe,és véletlenül 1 pelenka betétet vettem meg. /azt hittem pelus,de itthon kiderült,hogy mégsem... :)/ Szóval,este belerakom a pelusába a plusz betétet,és 1 csepp sem folyik ki. Nem zavarja alvás közben sem. Gondoltam,ha már így "melléfogtam",akkor használjuk is vmire,és nekünk bevált.
50. bezike
2009. ápr. 15. 11:09
Hát igen, sajnos itt is érvényes az "olcsó húsnak híg a leve" mondás. Én is próbáltam olcsóbbakat, de valami bajuk mindig volt.
2009. ápr. 15. 10:58
Hali. Én is kipróbáltam sokféle pelenkát, de végül maradtunk a Liberonál. Igaz, nem olcsó, de nagyon jól bírja éjszaka is, és így megéri az árát...
48. bezike
2009. ápr. 15. 10:45
Sziasztok, tegnap vettem nagyobb pelenkát, dm-eset, csak a maxi méretet. Jó nagy, úgyhogy Marcikám pisilhet bele amennyit csak akar. Igazatok volt, tényleg kicsi már rá a 3-as méret. Mindegy, a dm-eset elhasználom éjjelre, a kisebb pamperst meg nappalra, akkor úgyis sűrűbben nézegetem a senekét. Utána pedig végleg méretet váltunk! Köszi mégegyszer!
2009. ápr. 13. 19:52
Én nappalra a már említett lila Tesco-sat használtam,de éjjelre Libero-t.Éjjel bementem megnézni és ha kellett ki is cseréltem,mert rengeteget ivott a fiam.
46. bezike
2009. ápr. 13. 08:39
Valamiért rosszul vagyok a Tesco-s cuccoktól, de már annyian írtátok a lila pelust, hogy lehet, hogy kipróbálom. Köszi
2009. ápr. 13. 04:08
2dl-t.
2009. ápr. 13. 04:07
A lila Tescos tényleg nagyon jó,bár anyukám véletlenül a "csörgőset" hozta egyik nap nekünk,de még az is sokat kibír.Most azt használom éjszakára,de egyáltalán nem ázik át, 2éves a fiam és este legalább dl-t iszik.
43. bezike
2009. ápr. 11. 20:39
Sziasztok, csak most tudtam jelentkezni. Köszönöm a hozzászólásokat. Tegnap este 10-kor átcseréltem a pelusát, így reggel nem ázott át, de a pelenkaváltást megfontolom. Majd szépen kipróbálgatom az összeset, aztán valamelyik csak jó lesz...
42. Ritkó
2009. ápr. 11. 14:30
Sajnos most a Rossmanos pelenkának megemelkedett az ára jó sokat, de még így is olcsóbb, mint a többi.
41. mongi
2009. ápr. 11. 14:29
Nekünk ilyen idősen már csak a DM-es vált be,és abból is csak az egyik fajta.Természetesen,ha este többet ivott,akkor reggelre így is elázott,de nem olyan gyakran.
40. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 21. - Ritaanyu)
2009. ápr. 11. 11:56
A mienk is ilyen fajta. Ezt ismerem, bevált.
39. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 18. - Bezike)
2009. ápr. 11. 11:55
Jaj, bocsi....azt nem írtam, hogy a hátánál és elől a hasánál is visszahajtjuk, természetesen befelé..... Tehát mindenhol befelé vezeti a nedvességet, ha szükséges.
38. Holly
2009. ápr. 11. 07:52

Sziasztok,

nekünk a gumis derekú pampers jött be body-val, nem pizsivel. Előtte ragasztós volt, annak mindig visszafordult a felső része a ragasztó felett, és ez pont elég volt, hogy átitasson mindent. A pizsinél pont ugyanez volt a gond, a dereka a nacinak bement a pelus alá, és utána pisi mindenhol...

2009. ápr. 11. 07:43

Az én lányom sose pisis reggelre. Spkféle pelust próbáltunk, csak a Huggies ér valamit (egyébként ez sokszor gyerekfüggő, nem mindegy, milyen a popsija formája, milyen vastagok a kis combjai, stb). Viszont 7 kilós gyereknél már érdemes a következő méretre váltani éjjelre legalábbis, hiába 8 kg-ig jó az adott méret. Mi is amikor nagyjából túlléptük a 7 kilót, váltottam.

Még arra is figyelj, hogy rendesen ki legyenek hajtogatva a pelus szélei. Sokat segít.

2009. ápr. 11. 07:40
Nekünk a pampers-sel voltak gondok, nálunk a kakinál lett hátközépig kakis a lányom. A lila csomagolású tescos pelus tényleg jó, mióta azt használjuk nincs ilyen gondunk. Szerintem nagyon jó.
35. Cienta (válaszként erre: 28. - 816fca07b8)
2009. ápr. 11. 07:19
Ez nekünk is bevált.
2009. ápr. 11. 07:16
Sajnos a Pampers már nem olyan jó,mint régebben.Mi is Liberóra váltottunk,mert reggelre nálunk is tiszta pisi volt minden. Ha a pelusra az van írva ,hogy 9 kg-ig jó,akkor kb. 7kg után váltani kell nagyobra.Vagyis én így tapasztaltam meg két gyermekemnél.A kislányom 12 kg és 13-20 kg-ig való pelust használjuk.Szerencsére mi már csak alváshoz.
2009. ápr. 11. 07:00
Nekü nk is kifolyt a pisi a Pampersből - Liberora váltottunk- sokkal többet bír.
2009. ápr. 11. 06:17
Javaslom cserélj méretet!8 kg-os gyereknek nem jó már ez a méret amit használsz!Hiába van ráírva!A pelenka 9 kg-ig jó!A baba nő és nő egyre több helyet foglal a pelusban!ilyenkor már éppen rábírod adni a mérete sem az igazi ezért amikor megtelik és mocorog már nem tudja hova elvezetni a pisit és kifolyik a deréknál!Vagy éppen ahol!Mindig hamarabb válts méretet
2009. ápr. 11. 00:49

A Huggies az nagyon nem jó, mert az én lányom is folyton elázott benne.

A Sleep and Play nem annyira rossz, csak elég keveset bír...

A sima pampers az tényleg jó, bár most váltottam a TESCOS-ra és van olyan jó - ha nem jobb - mint a zöld pampers.

Amúgy meg véleményem szerint majdhogynem mindegy, hogy milyen pelust használ az ember, ha a gyerkőc sokat iszik, és mellette még sokat is mocorog éjszaka akkor ígyis-úgyis kipréseli a pelenkából a pisit, akármennyire is nagy az adott pelenka nedvszívóképessége, mindenképpen van határa annak is...

Ami nagyon ramaty pelenka volt az a dm-nek az öko pelusa, nem csakhogy itt-ott kipréselődött belőlle a pisi, hanem mag az egész pelenka engedte átt a folyadékot...

2009. ápr. 10. 23:39

Mi is rossmant használunk, abból van több méret, én a 15 kilós fiamra a kéket 11-25 kilóig.

Lehet mintacsomagot kapni 2 darabosat, próbáld meg,de ne határesetet vegyél, hanem kellemes méretet. érdemes kipróbálni, egyébként ugyan ott gyártják ahol a liberót, és szerintem még jobb is. Az ára 2100ft, tehát egyáltalán nem drága. ezt is onnan tudom, hogy rokonom dolgozott a liberónál, ő mondta.

29. Ritkó
2009. ápr. 10. 23:25

Az én kisfiam is szokott néha pisis lenni reggel.

Én mielőtt elalszik a kisfiam tisztába teszem. De volt, hogy akkor is csupa pisi volt reggel.

Én már mindenfajta pelust kipróbáltam, és mindegyibkől volt, hogy kifolyt a pisi.

Most a Rossmanos Babydream-ot használom, és szeretem.

A Sleep and play-t sose szerettem, egyszer vettem régen, azóta se.

28. 816fca07b8 (válaszként erre: 4. - Bezike)
2009. ápr. 10. 23:06

szia!


azzal mi is így jártunk! nekünk a lila csomagolású tescosat ajánlották,azóta is azt használjuk,éjjel-nappal,sosincs gond vele-és olcsóbb is, most a 4-est használjuk és 2700.- 50db. próbáld ki..

27. Mandula71 (válaszként erre: 23. - ZiZi81)
2009. ápr. 10. 23:04
Újszülött méretben még mi is használtuk, az nagyon jó volt. Puha és sok mindent kibírt. Na de a tavaly ősz elején piacra dobott limitált farmerpelenkájuk... Akciósan vettük, de ennyire szart (már bocs) már régen vettem a kezembe. Nem egyszer 1! óra alatt átázott benne a gyerek.
26. bezike
2009. ápr. 10. 23:04

Most azt csináltam, hogy közvetlen lefekvés előtt kicseréltem a pelusát. Kíváncsi leszek rá...


Viszont most elmegyek aludni, köszönöm a tippeket, és nyugodtan írjatok még, ha van bevált módszer, holnap elolvasom. Köszönöm és jó éjt mindenkinek!

25. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Bezike)
2009. ápr. 10. 23:01
Én is ezt a pelenkát (is) használtam. Tapasztalatom szerint érdemes hamarabb váltani a nagyobb méretre. Hiába van ráírva a 3-asra, hgy 9 kg-ig jó... A 4-es, ha jól emlékszem 7 kg-tól van, úgyhogy 7-8 kg körül váltani kell.
24. zsuzsa68 (válaszként erre: 3. - Bezike)
2009. ápr. 10. 22:56

Szia,

szerintem 22 előtt is tedd tisztába. 1-1 pelus 2-3 órát bír ki napközben. Lehet, hogy éjszaka nem is pisil, csak amikor reggel felébred. Ill. közben amikor szopizni felébred. Az én lányom éjszaka alvás közben soha sem pisil. Reggel is mindig várok a reggeli után is 30 percet, és csak akkor teszem tisztába. Az elején mi is későn feküdtünk le, és akkor mindig újra tisztába kellett tenni. Igaz az is hozzátartozik, hogy a lányom ha pisis/kakis a pelus a mai napig nem tud elaludni.

23. ZiZi81
2009. ápr. 10. 22:55

Én a Huggies-ra esküszöm.Ez a leggumírozottabb és ennek van a lenagyobb fodra a combiknál:)Én most váltottam át-éjszaka eddig Libero-t használtunk,de 2x hajnali ágyneműhúzás volt:(


Bár azt hiszem ezt mindenkinek sajátmagának kell kitapasztalni,mert a babák popsiformája sem ugyanolyan!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook