Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fürdőszobai vízkő/penész - rosszul behelyezett zuhanytálca fórum

Fürdőszobai vízkő/penész - rosszul behelyezett zuhanytálca (beszélgetős fórum)


11. a6bc29c843 (válaszként erre: 10. - Szerdika)
2012. okt. 7. 23:25
Én nyáron cseréltem ki a tálca körül a szilikont. Hát volt alatta trutyi bőven. Felszedtem körbe. Az enyém is már penészesedett, nem bírtam nézni, gusztustalan volt. Soha életemben nem sziloplasztoztam, de ez jól sikerült. Hagytam száradni, szellőzni, de kb 1 hónap elteltével elkezdett megbomlani, így folyik itt-ott a víz. Már nem idegesítem magam, a végén fogom kivágom az egészet a fenébe, aztán fürdök lavórban. :D
2012. okt. 7. 23:10

ultra szavo = csodaszer. Az én zuhanyzóm is penészedett, nem szellőzött, ez oldotta meg. Egyszer lefújkálom (mondjuk büdös mint a fene), fél évig nincs gond.

A szilikonos cucc úgyis csúnya lesz, akármit csinálunk, nem használ semmi. Nekem is az van. Fújkálom a szavo-val, pár napig szép is, aztán megáll ott a víz...

2011. nov. 15. 10:16
azóta lett valami jó híred?
2011. nov. 12. 13:26
7. tyukanyo40 (válaszként erre: 3. - MMea)
2009. aug. 2. 18:45
Szia, a megoldás az, hogy kiszeded a régi szilikont, alaposan lefertőtleníted a helyét, és újra nyomod.Jó tanács: Nekem egy vízszerelő azt javasolta, hogy csak kívülről szigeteljem a kabint szilikonnal, belülről felesleges, mert a víz mindig megtalálja a kiutat, vagyis úgyis lefolyik a tálcáról. Ha belülről is szilózod, a végeredmény az lesz, hogy a szilóban megáll a penész.
6. tyukanyo40 (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. aug. 2. 18:41
Szia, nekem is pont a rosszul behelyezett tálcával volt gondom. A megoldás, minden zuhanyozás után tereld a vizet a lefolyóba, amennyire tudod, mentesísd a pangó víztől. A penész,és a vízkő,azért kezdte ki, mert sosem tud kiszáradni.
2009. júl. 14. 22:32

Nálunk épített a zuhanyzó, és mozaiklapos az alja....

Nem vettünk zuhanytálcát sem zuhanykabint, mert a tisztitása főleg az utóbbinak macerás....

4. szilvi7272 (válaszként erre: 1. - MMea)
2009. ápr. 11. 18:11

Szia.

Nálunk is ez volt a probléma. Bontás nélkül nem tudod megoldani.Szakembert tudok ajánlani.

Szia.

3. MMea
2009. ápr. 10. 17:25
A penészt eltüntettem a szlikonról egy nagy erős suvickolással Domestossal, de az nem megoldás, hogy törölgetjük szárazva és az sem, hogy naponta befújkáljuk penészölővel. Remélem valakinek lesz valami jó ötlete.
2009. ápr. 10. 17:15

Szia!

A zuhanykabinnal nekünk is voltak hasonló problémáink.

Nekünk is megáll rajta a víz, és hiába van szilikonnal végig fújva, bemegy alá a víz (ami tulajdonképpen éppen azért van rajta, hogy ne menjen alá a víz) és ott piszkosul penészesedik. Nagyon csúnya fekete foltos lesz a zuhanytálca felső része körben. Most a szavó penésztelenítőt kezdtem használni, naponta befújom vele (olyan időszakban, amikor tudom, hogy több órán át nincs használatban a zuhanyzó) és a penész szépen tűnik elfelé:)

Arra, hogy mit lehetne kezdeni (a penész- és vízkőmentesítésen kívül) a zuhanykabinnal, arról fogalmam sincs.

1. MMea
2009. ápr. 10. 17:11

Sziasztok!

Van egy kis problémám a fürdőszobában. Nemrég cseréltük le a zuhanykabint és a tálca egy kicsit befelé a fal, sarok felé dől, ezért ott a víz elég vastagon megáll és vízköves lesz, illetve a múltkor már fekete penészfolt is megjelent, azóta minden tusolás után feltöröljük, ami napi 3-4 alkalom. Egy ismerős "maszek" ember helyzete be az új fülkét, de erre nem tud megoldást.

Kédrésem, hogyan lehetne kijavítani, hogy ne álljon meg a víz a sarokban, úgy, hogy nem szedjük ki a tálcát a helyéről.

Ha valakinek volt vagy van hasonló probémája és tud megoldást, kérem írja meg.

A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!

Üdv:

Mea

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook