Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Még egy kis aszpartam, illetve mit fogyasszunk helyette? fórum

Még egy kis aszpartam, illetve mit fogyasszunk helyette? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
46. Andyka
2005. nov. 17. 18:03

Nekem nem az edesitokkel kapcsolatban is lenne egy kerdesem. Mi a helyzet az "erovel", vagyis az eros dolgokkal. En megorulok az eros etelekert. Sajnos a szam vszinuleg gyengebb a fenekemnel, mert csak ott erzem, hogy eroset edtem.:) mindent agyon fuszerezek, csilizek. Milyen artalmai vannak a tul eros dolgoknak?

Egyszer ugy hallottam, hogy, ha eroset eszel akkor annak a lebontasa tobb energiaval jar, mivel felmelegiti a szervezetet. Mennyi igaz ebbol?

45. Andyka (válaszként erre: 44. - Evita)
2005. nov. 17. 16:28

Sajna ugynez ki, hogy nem. Az elobb irta meg bige is, hogy nagyon egeszsegtelen.

............tudom mit erzel, en is ezt hasznalo\tam.

44. evita
2005. nov. 17. 15:51

Sziasztok!


Akkor most mongyamegnekem valaki, hogy a SÜSSINA az okés?

43. bige (válaszként erre: 42. - Andyka)
2005. nov. 17. 13:06
a ciklamát sem egészséges. sajnos semmit nem jelent mi van rá feltüntetve, hiszen a gyerekvitaminok is aszpartamot tartalmaznak!
42. Andyka (válaszként erre: 41. - Mókica)
2005. nov. 17. 11:11

Szia!


En megakartam rendelni, de Japanbol (merthogy en + itt elek) nem lehet banki atutalast vegezni Ausztraliaba. Hihetetlen!

Van vmi lehetoseg.Barmekkora osszeget utalnek at akkor is 8400 yenbe kerulne, ami azert agyrem, mert a ket kilo mindossze 3500yen.

Tehat, ha Neked karnyujtasnyira van akkor szerintem itt sokan megkoszonnek, ha Te kiprobalnad es nyilatkoznal, hisz Mo.-rol is horror a postakoltseg.Ha pl.: hasznalhatatlan vagy rosszizu akkor sokaknak luxus (ugy mint nekem is). Mindenesetre en holnap csinaltatok egy visa kartyat, de annak a megerkezeseig 3 het az atfutasiido. + nekem van kethavi hatralekom az elozobol, ami miatt netom tudok-e csinaltatni ujat.

Magyaran, ha nem tul draga a tesztelgeteshez, akkor kerunk probaldd ki es mondd el milyen!

Ha Neked nem megy, ram kb.: 1 honapot kell varni.


En azt szeretnem megkerdezni, hogy mi a helyzet a sussina-val, azaz a ciklamat is tilos?

Most en a "Tesco-gazdasagos" dobozat tartom a kezemben. Ezen meg az is felvan tuntetve, hogy gyerekek is fogyaszthatjak.

2005. nov. 16. 15:45

SZiasztok!


Én kinnt élek az USA-ban...

Próbálok én is minnél egészségesseb enni, mindenhez édesítőt használok.Itt kinnt a Slenda a leghíresebb édesítő (maltodextrin,sucralose)

Nagyon sok rosszat olvasni ezzekról.Most rátaláltam egy biolboltban és van nekik "XYLITOL" édesítőjük.Valaki próbálta már? Milyen tapasztalatotok van? Mellékíz?? Sütésnél, főzésnél mennyire veszít az erősségéből??

1 evk cukor megegyezik 1 evk xylitol-lal??? Vagy erősebb az íze, így kevesebb kell belőle???

Előre is köszike

Pusza

40. kisgé (válaszként erre: 39. - Hoxa)
2005. nov. 16. 12:54
Azt hiszem, át kéne neveznünk ezt a topikot: Kolumbiai szösszenetek címre!:)))))))
39. Hoxa (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2005. nov. 16. 10:48
heroinárban :)))) ez nagyon találó, ráadásul egy fehér porrol beszélünk :))))
38. emagdi (válaszként erre: 37. - Kisgé)
2005. nov. 16. 10:40
aranynak aranyárban van, de mégsem heroinárban, mint a JLS :)))
37. kisgé (válaszként erre: 36. - Dc0fa14c7a)
2005. nov. 16. 10:31
Stevia nincs aranyárban? :)
36. dc0fa14c7a (válaszként erre: 35. - Hoxa)
2005. nov. 15. 20:22
stevia?
35. Hoxa
2005. nov. 15. 16:18

Azt mondja meg valaki, hogy terhesség, ill. majd a szoptatás alatt van-e valami alternatívám? Teljesen bele vagyok keseredve ebbe a témába, cukrot, szénhidrátost ne egyek, aszpartamot, szaharinalapú édesítőt ne egyek.

A JLS meg aranyárban van, azt azért mégse..

Az ember mégsem élhet édes íz nélkül... :(

34. kisgé (válaszként erre: 33. - B744f78b3f)
2005. nov. 15. 14:39
Köszi, akkor lehet, hogy sütikhez én is veszek!
33. b744f78b3f (válaszként erre: 32. - B744f78b3f)
2005. nov. 15. 14:32

Kisgé,

elfelejtettem válaszolni a mellékízre:

Üresen egészen minimális kesernyés íze van, ételben szinte semmi.

32. b744f78b3f (válaszként erre: 30. - Kisgé)
2005. nov. 15. 14:31

Szia, Kisgé!


A JLS-ből - leírás szerint - súlyra kell ugyanannyi, mint cukorból. Ez térfogatra sokkal több lesz, mivel a JLS egy egészen könnyű por. Ezért én érzésre, de kevesebbet tettem a tojássárgához. (Igaz, hogy én profiterolt csináltam, amiben olvasztott csokoládét kell használni, így az elég édes.)


A kávé ízesítésén okulva azért nagyjából ugyanannyit kell használni, szóval egy anyagi tönk....:-)))

Arról meg már csak halkan teszek említést, hogy a dobozon nincs magyar szervezet vizsgálatára utaló feljegyzés. Megkérdeztem erről a szállító céget, irtó korrektül azonnal válaszoltak, hogy azért nincs, mivel az OÉTI (azt hiszem ezt említették) azt válaszolta nekik, amikor be akarták vizsgáltatni, hogy minden egyes összetevője Mo-n élelmiszerként engedélyezve van, ezért külön engedély nem szükséges.

Ennek ellenére kértek rá valamilyen plecsnit, és ha megkapják, akkor közvetlenül is értesítenek.


Szóval, én nem hiszem, hogy tartósan át fogunk erre állni, mert egészség ide vagy oda, vannak más alternatív megoldások, és bizony a 10.000.- Ft-ot meghaladó ár kilónként, nem megfizethető.

31. Andyka (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2005. nov. 15. 13:34

Szia!

Ok! Ma alltam a zoldsegespult elott. Gyonyoru spenotot nezegettem. Mi jutott eszembe? Ez vajon tuningolt vagy nem? Ez agy rem! Ti hogy hidaljatok at a sok negetiv olvasmanyt? Hogyan egyeztetitek a mindennapi elettel? Kezdem elvesziteni a fonalat. Honnan tudja az ember, hogy mi genkezelet es mi nem?

Jaj, nehari, ha tul negativ vagyok, de, ha a mindenki lobbizik a nagyok kozul, mikor tudhatod, hogy mi az ami. Honnan tudhatjuk, hogy a termekre reirjak, hogy "bio", az az aminek hirdetik?

Pl.: ma nalunk szall meg a baratnom, Japan masik vegen laki. Ilyenkro koccintumk, ez amolyan japan szokas szerint (rengeteget isznak). En mindig valami lowalcohol-ban egyezem meg Vele, mert nem vagyok egy nagy pias. Ma fedeztem fel a mindig fogyasztott koktel osszeteteleben: "asesurufamuK"~ ez most mi? ezzel es "sukuraroosu"- al edesitik. persze lehet atirasi kulombseg, hisz aki nem angol anyanyelvu es nem perfekt japanbol az hibazhat. En most sima atirassal irtam at, de ezek tobb mint valoszinu angol szavakat takarnak, csak a japan nyelvezet jopar hangot nem tartalmaz azert nem tul hiteles, ha atirnak vmit a sajat karakterukre. Sajnos en messze nem vagyok perfekt angol, ezert csak a japan oldalrol tudok nyilatkozni.

Tehat mik ezek? Vmi elrejtett kodnevek az aszpartam-rol?


Jajjjjjjjj!!!!!

De sotet vagyok!!! Ne haragudjatok, csak szeretnek tudni egy olyan elelmiszergyarto ceget, akik nem gyartanak szemetet. Tud vki vmit?

Vagy vmi megoldast a sajat termelesen kivul?

Ki hogyan oldja meg ezt a kerdest?

Ki mit hisz el es mit nem?

Minden gondolat erdekel! Irjatok!

30. kisgé (válaszként erre: 23. - B744f78b3f)
2005. nov. 15. 12:48

Szia Menyuska!


Mennyit kell használni ebnből a JLS-ből és mennyire van mellékíze, mert én is vennék, ha azt mondod teljesen jó.

29. dc0fa14c7a (válaszként erre: 25. - Bige)
2005. nov. 15. 12:44

A szorbit cukoralkohol, ami lassan bomlik le glükozzzá a szervezetben, ezáltal nem nyomja fel (annyira) az inzulin termelést.Atkins szerint fogyasztható. Kalóriában megegyezik a cukorral kb.

Az összes ilyen malitol, glukonon, szorbit a cukoralkoholok közé tartozik.

Ki kell próbálni, hogy aki masszív ketózisban van, bekapkod pár kanállal, vagy csinál valami sütit, és utána ellenőrzi, hogy mi történik.

28. emagdi (válaszként erre: 27. - Andyka)
2005. nov. 15. 12:37
szójából csak a génmanipulált rossz, nem?
27. Andyka
2005. nov. 15. 11:50

Fiuk 's Lanyok!


Elmondhatom, hogy kezdek ketsegbe esni! Akkor most mi van??? Nekem van egy 14 honapos lanyom es mostmar vegkepp nem tudom mit adjak Neki.

Se cukor, se edesito! A Xylitol mehet? Itt a vilagvegen ugy nez ki nem elerheto a "Just like? Sugar". Amugyis ami otthon megy ez ugyben, valjuk be, hogy finoman kifejezve is: RABLAS!!!

Ok! Ma megrendelem a Xylitolt (amugy itt hasznaljak ragoban- neve: Xylish, de por vagy folyadek formaban nincsen). Kerdesem: holnap mit mond a tudomany? Rakot, halalt okoz???

Itt van ez a "szojaugy". Itt Japanban a japanok 99%-a mindenap eszik szojat vmilyen formaban (csira, tofu...stb.) es elnek 110 evig, a 40 evesek jobban neznek ki mint en...26 eves vagyok!!!, de ez is ugy fest, hogy rettento rossz a szervezetnek.

Akkor mit tegyen az ember fia, ha semmi mast nem szeretne, csak azt, hogy gyermeke a legjobb taplalekot kapja?

26. Hanky (válaszként erre: 20. - 0f8105a07c)
2005. nov. 15. 07:23
Sziasztok! Már én is hallottam erről és állítólag a Norbiék ezzel édesítik a kislányuk Lara ételeit, akkor nem lehet rossz.Szerintem én kipróbálom:-)
25. bige
2005. nov. 14. 20:37

eszembe jutott valami. édsanyám a házi orvossal szokott feliratni, és gyógyszertárban kiváltani sorbit nevű édesítőszert. kb. 200 Ft fél kiló. semmi mellékíze nincs - azt mondja. rákerestem a google-ban, és ezt a pár sort találtam egyelőre:


A sorbit: fehér, édes ízű, apró kristályos anyag, amelyet a berkenye gyümölcs erjesztett levében fedeztek fel. Innen származik az elnevezése: a berkenye latin neve sorbus. Az ipar a sorbitot ma már tetszés szerinti mennyiségben állítja elő glükózból, magasnyomású hidrálással.


viszont magas a ch tartalma:-( egy másik cikkrészlet:

A cukorhelyettesítő anyagok közé tartozik a fruktóz (Pea diút fruktóz néven van forgalomban), a sorbit, mely bolti forgalomban Subkraft, illetve Glukonon néven ismert. A gyógyszertárban készített Sorbitol, mely szintén sorbittartalmú. A sorbit édesítőereje fele a cukorénak, ezért szaharin hozzáadásával növelik édesítő hatását. Minthogy két cikkben is szó volt a sorbitolról, úgy gondolom, egy kis kiegészítésre szorul. A fruktóz és a sorbit egyaránt 100 grammja 99 gramm szénhidrátot tartalmaz, illetve 400 kalóriát szolgáltat a szervezetnek. Az igaz, hogy vércukorszint-emelő hatásuk elhúzódó, de végül is emeli azt, és csak inzulin segítségével hasznosul. Az elhízott cukorbetegek ezeket a cukorpótlókat ne használják, illetve a velük édesített diétás nápolyik, csokoládék, dzsemek fogyasztását is kerüljék. Ezeknek a termékeknek az energiatartalma igen magas, megegyezik a cukoréval. Főleg II. típusú, úgymond öregkori cukorbajnak előidézője a túlsúly, melyben a diéta fő célja a testsúly csökkentése és a normál testsúly megtartása. Ezek figyelembevételével láthatjuk, hogy a sorbitol és a glukonon használata nem célszerű. Normál testsúly esetén napi 30-50 gramm használható, de mindig beszámítva a napi szénhidrátmennyiségbe.


az biztos, hogy a glukonon a boltban drágább, mint a gyógyszertári. szóval legyünk okosak:-(

24. emagdi (válaszként erre: 23. - B744f78b3f)
2005. nov. 14. 19:39

hát nem semmi... csak azért kérdeztem rá, hogy biztos-e mert elsőre azt hittem talán elírtad egy nullával.

egyszerűen rablás ennyi "cukorért" ennyi pénzt elkérni! persze ha az ember mást nem ehet, akkor ilyen sokat is hajlandó áldozni az édességért, én ezt teljesen meg tudom érteni!!!:)))

23. b744f78b3f (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2005. nov. 14. 19:34

Kedves Emagdi,

itt van a kezemben a doboz, 165 g, ami egy doboz, került 2.200.- Ft-ba!

Igazad van nagyon durva, de itthon a férjemet megijesztették, hogy családi előzmények miatt hagyja el a cukrot, így semmit nem hajlandó megenni, ami cukros. (A sörre persze esküszik, hogy higgyem el, egyáltalán nem édes...:-)))

Szóval, hogy megőrizzem a családi együtt-élvezkedést, amit a vasárnapi ebéd utáni édesség elfogyasztása okoz, rendeltem JLS-t.

A küldő cég annyi kedvezményt adott, hogy hármat rendeltem egyszerre, így elengedték a szállítás díját.

Ezt megelőzően az ausztráliai stevia-rendeléssel próbálkoztam, de a fizetési feltéteken fennakadtam, aztán meg nem volt már időm sem energiám olyan bankszámla nyitásához, amiről tuti elfogadják a fizetést. Így ez elmaradt, de ahogy Titeket olvaslak, annak az ízéhez is hozzá kell először szokni.

Szóval semmi nem igazán jó, a mi sok éve cukorhoz edzett ízlelésünknek...

22. emagdi (válaszként erre: 19. - B744f78b3f)
2005. nov. 14. 19:28
Menyuska! Tényleg 165g (azaz kevesebb mint 20dkg) kerül 2200 forintba? az nagyon durva!!
2005. nov. 14. 19:12
Ez vicces, pont egyszerre irtunk erről... :)
2005. nov. 14. 19:11

Sziasztok!


Nektek mia véleményetek a lowcarbon is hirdetett "cukormentes cukorról" (Just like sugar)?

Próbálta már valaki?

Ide másolom a webcímet, hátha valaki még nem látta:

[link]


Szóval nekem szimpinek tűnik, de egyben olyan hihetetlen is, hogy ennyire "jó".


Nekem

2005. nov. 14. 19:09

Sziasztok,

én rendeltem Just Like Sugart.

Üresen van egy kis kesernyés mellékíze, de süti nagyon bejön, mert az állaga miatt még talán kevesebb is kell belőle, mint a porcukorból.

A hétvégén csináltam profiterolt, isteni lett, és nem mondta senki, hogy nem cukros.

Egyetlen komoly hátránya van, az ára...:-((((

Súlyra ugyanis ugyanannyi kell belőle, mint a cukorból, és 165 g ára (ültök?) 2.200.- Ft.

Persze lehet azt mondani, hogy az egészségnek nincs ára, de alig hiszem, hogy sokan fogjuk minden cukros cuccba ezt használni.

Én a magam részéről átlagos napi használatra maradok a glukononnál, de ünnepi, család számára készített sütikre tartogatok egy adag JLS-t.

18. Andyka (válaszként erre: 17. - Andyka)
2005. nov. 14. 19:05
Aha, mar rajottem. Koszi.
17. Andyka (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2005. nov. 14. 17:11

Figyi! Ebay-on nem lehet banki atutalassal fizetni?

Amugy melyik kategoriaban vannak az edesitok? Tuti vak vagyok. Elore is koszi, puszi...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook