Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mahagóni színű bútorhoz milyen színű falat válasszak, illetve bordűr csíkot? fórum

Mahagóni színű bútorhoz milyen színű falat válasszak, illetve bordűr csíkot? (tudásbázis kérdés)


5. totek63 (válaszként erre: 4. - Kobagabi)
2010. márc. 7. 15:12
Szia!!! Megnéztem a képeket komolyan mondom még a metlakim is pont olyan mint neked a bejárati résznél .Képzeld nekem a festő valami zöld szint javasol ,hogy kilegyen emelve a butor.Meg mondom őszintén nem birom elképzelni.Nekem azért volna jó narancs szin helyett valami más mert a nappalit szeretném olyanra és a kettő ne legyen már egyszinü.Te még milyen szinekben gondolkodnál a helyemben?Köszi előre is.
2009. ápr. 9. 19:29
Nekünk is ilyen a bútor, és mi világos narancsra festettük, és nagyon szép. Képek az új lakásról az adatlapomon.
2009. ápr. 9. 17:31

Itt a nekem való kérdés :)

Nos, ha már mahagóni: ő ugyebár meleg tónus, és szép, karakteres árnyalat, elég telített is. Falszínben kerülendő az éles kontraszt (mindegy, h komplementerről, v hideg-melegről v bármi másról beszélünk), így kerüld a túl telített színeket. Fehér/szürke hozzáadásával világosítottat/tompítottat kell keresni. Mivel minden színből sok-sok árnyalat áll rendelkezésre, látatlanban nem érdemes 1-et megnevezni, főleg, h nem nevezted meg a bútorcsaládot, és azt így nem tudom megnézni. Azt sem írod, milyen fekvésű a helység, pedig a benapozottság eloszlása befolyásolja az árnyalatot. Ha reggel süt oda legtöbbször a nap, akkor kis plusz kék felhang várhatóm napközben sárga, estefelé narancs. És ott a mesterséges fény is: abból milyen típusú izzókat használsz mekkora hatósugárral.


1 tuti módszer van: kísérletezgetés oly módon, h egy nagyobb felületű színmintát kérsz, és azt megnézitek minden napszakban ott élesben az adott helységben, és mesterséges fénynél is. Én nem feltétlen ellenezném a fehéret sem, és annak is léteznek tört árnyalatai. A bútor stílusa is fontos, pl a minimál tűri legjobban a kontrasztot színek terén...


Ha gondoldod, írd be a bútorcsalád nevét, megnézem. (jaja, lelkes tanuló lakberendező... ;) ) Nekem épp ez az ijesztő sokmindenség tetszik benne, amit mind-mind figyelembe kell venni...

2009. ápr. 9. 16:29
Szerintem a sárga,halványzöld,esetleg tejeskávé szinü illik hozzá.A fehér túl egyszerünek tűnik.
2009. ápr. 9. 16:25
Mahagóni szinü butorhoz milyen szinü falat válasszak illetve bordür csikot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook