Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen mosogépet vegyek, eddig hajdú keverőtárcsás volt, automatát szeretnék, de milyent? fórum

Milyen mosogépet vegyek, eddig hajdú keverőtárcsás volt, automatát szeretnék, de milyent? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 18. 20:05

Szerintem ami egy ilyen vásárlásnál fontos az az ár-érték arány.

Mennyi vizet és energiát fogyaszt. Érdemes a használati utasításába is belekukkantani.

Mekkora családra szeretnél mosni, ui. vannak 5-6-7 kg-os kapacitásúak.

Karbantartása, tisztíthatósága sem egy elhanyagolható szempont.

Nekem speciel egy AEG előltöltősöm van, előtte Whirpohl felültöltősöm volt. Ég és föld a különbség, de a régi lakásomban kevés helyem volt.

Járd jól körbe, sok sikert az új kedvenchez... :-)

2009. dec. 18. 19:08

Milyen az energia-vízfelhasználása, kímélő mosó-

centrifuga program van-e rajta. Amit hallottam az eladótól: két mosás között legyen 20-30 perc pihenés, hogy a motor kihüljön. Ez hosszabbítja a gép élettartamát.


Egy mosógép mondjuk 5000 mosásra van "beprogramozva". Ezt le lehet mosni 3 év alatt, meg 10 év alatt is.


Az enyém Whirpool 75 ezerért júniusban.

2009. júl. 17. 21:14

Sztem elöl töltőset. 3 évig volt egy 85000 ft-os felül töltős Indesitem és tiszta penész volt a gumi alatta. Ráadásul a vezérlőpanel elszállt.

Most LG elöltöltősöm van és az elöl töltős gépeknél meg kell minden mosás után törölni a gumit. Így nem érik el.

Tuti gép és csak 52000 volt :)

42. anyuca66 (válaszként erre: 39. - Lufi)
2009. ápr. 19. 11:49

Nekünk is olyan van, és nem tudom leszedni az adagolót ha ki kellene tisztítani. Pedig " csak " le kell pattintani.

( a nyomtatót szétszedem, és össze is rakom :-)))

41. lufi
2009. ápr. 19. 10:24
Amikor vettem én is azt csináltam először. Most már folyékonyat használok, és minden mosás után jól átöblítem a rekeszt. :)
40. Encsy75 (válaszként erre: 39. - Lufi)
2009. ápr. 19. 10:21
Nekem is felültöltősőm van,én baszoktam ásztatni egy éjszakára.Nekem ez bevált.
39. lufi
2009. ápr. 19. 10:10
Nekem felültöltős Whirlpool-om van. Igaz nagyon drága volt, de már 4 éves és még működik. Csak egy bajom van vele, a mosóporos rekesz. Nagyon nehéz tisztítani.
38. anyuca66 (válaszként erre: 34. - Virág3)
2009. ápr. 19. 08:43
Igaz, ha van több üzlet nyilván ahol a kiszemeltet olcsóbban adják...
37. syria (válaszként erre: 36. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 22:16
Ne fenyegess! :DDD
36. Encsy75 (válaszként erre: 33. - Syria)
2009. ápr. 18. 21:24
Elolvasom a naplódat!
35. Encsy75 (válaszként erre: 33. - Syria)
2009. ápr. 18. 21:03
Poén volt!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 18. 20:43

Felültöltőset mindenképp!

Az elöltöltősnek könnyen elkopik a gumija, ami zár, aztán folyik a víz mindenfele...sajnos tapasztalat..

Mi most vettük Wirhpool-t, felültöltőset, A+ energiaosztályosat, ami 65000 ft volt.

Ugyanazt a gépet megnéztük 5 helyen, és volt ahol 85 ezerért árulták, úgyhogy nézz utána több helyen is, akármelyik mellett döntessz is, mert hatalmas árkülönbségek vannak.

33. syria (válaszként erre: 31. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 18:43

Miért fontos?

Egyébként a naplómban választ kaphatsz a kérdéseidre.

32. anyuca66 (válaszként erre: 30. - Syria)
2009. ápr. 17. 14:55

Én is felhasználom. 1000 Ft 1 m3 víz!! Nálunk a legdrágább.

A szállodékban nem ciki az, hogy a zuhany és a kézmosóból a vizet tisztítják, és a wc-t azzal öblítik?

Minket miért zavarna ha így is lehet spórolni.

31. Encsy75 (válaszként erre: 30. - Syria)
2009. ápr. 17. 09:51
Nem birtál az éjjel aludni?Vagy most jutottál a géphez?Esetleg munkából akkor értél haza?
30. syria (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. ápr. 17. 03:03
Az lehet, de nem baj. Először azért, mert nem gyűri össze a ruhákat, mint a kevés vízzel mosók (már az idejét sem tudom, mikor vasaltam utoljára!), másodszor, mert az öblítővizekkel kiválóan lehet felmosni, WC-t leönteni.
2009. ápr. 16. 12:24
Nekem Lg van, előltöltős, 1 éves akkro kb 80000 ft volt, de nagyon szeretem , ebben van súlyérzékelő, ami csak annyi vizet vesz fel amennyit a ruha ennyisége meg kiván, 1200 as a centrifugája, szinte szárazak a ruhák amikor kiveszem őket, az enyémbe 5 kg ruha fér, de van olyan változata is amibe 7 kg is belemegy.
2009. ápr. 16. 10:23
9évig használtam a gorenje előltőltős mosogépet,amikor vettük full extrásnak számitott.Rengeteget mosok és azt a gépet full megtömtem.kinyiffant.Most egy candy felültöltösöm van,gorenjebe nem találtam olyat.Ez is nagyon jó.A lényeg hogy úgy használd ahogy ajánlották.
27. anyuca66 (válaszként erre: 13. - Imibolya)
2009. ápr. 16. 07:18
Írtam privát.
26. anyuca66 (válaszként erre: 22. - Klenca)
2009. ápr. 12. 14:05

Köszi.

Egyébként ebbe a fogyasztói világba, úgy gondolom szándékosan gyártanak ilyen 4-6 évig bíró gépeket. Sőt valamelyik készülékre mindtam a családnak, és egy ismerősöm is azt vallja, ha kibír 5 évet, örülhetünk neki.

Ő egyébként az összes gépét nőnévvel elnevezte..

2009. ápr. 12. 12:18
ha sok pénzed van, akkor Bosch-t érdemes venni.
24. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Syria)
2009. ápr. 12. 12:18
csak kétszer annyi vizet használ, mint a modern gépek!!
23. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Imibolya)
2009. ápr. 12. 12:13

A saját mosási szokásaidra figyelj vásárlásnál!


Ha gyűjtögeted a ruhákat és pl. heti egy nap csak teljes adagokat szeretsz mosni, akkor a fogyasztásra érdemes figyelned és arra, hogy legalább 5,5 kg ruhát bele tudj pakolni.


Ha olyan vagy, mint én, aki majdnem napi szinten mos, de nem koszosak a ruháink, csak volt rajtunk, akkor érdemes olyan funkciót is keresni a mosógépen, hogy gyors program, ami 30 perc alatt 30 fokon átpörgeti a cuccokat (nekem 3kg-ot lehet pakolni ebbe a programba)

Nekem "napi mosás" funkcióm is van, ez 60 perces, 40 fokon mos, 3 kg ruhát pakolhatok bele ,és ez is elég gyors.


Szóval ha gyakran kis adagokat mosol, akkor keresd ezeket a "gyors mosás" "napi töltet" funkiós gépeket. (persze ezeken is megtalálható az összes nagy program, de én azokat alig használom)

22. klenca (válaszként erre: 17. - Anyuca66)
2009. ápr. 12. 10:25

Ami miatt hamarabb megy tönkre, az az elektronika miatt van.

2000 körül köteleztek minden EU tagállamot, hogy térjenek át az ólmos technológiáról az ólommentesre. Az ólmos alkatrészforrasztások tovább bírják, megbízhatóbbak. Mérgezőek akkor az összetevőik, amikor gyártják, s a kemencéből füstként száll fel az ólomvegyület, s amikor ki kell dobni, s a földbe kerül. Működé közben nem fertőz. Mégis az ólommentes technológiát részesíteik előnyben, de az ólmot nem lehet úgy pótolni semmivel hogy pont olyan jó kötést adjon.

Aztán amikor a sok apró rázkódástól meglazul egy alkatrész és a panel közti kapcsolat, akkor furcsa dolgokat csinál a masina:

Nem ég 1-1 kijelző, nem úgy megy a program, vagy leáll a program.


Ezért javaslom, hogy nézzétek meg, mikor gyártották, s rajta van-e a PB /azaz ólmos) jelölés. Ha "PB Free" vagy "LEAD FREE" vagy "PB" áthúzva szerepel rajta, számítsatok a rövidebb élettartamra.

21. klenca
2009. ápr. 12. 10:16

Nekem elöltöltős az új, lassan 5 éve nyomja napi 3-8 adaggal, nagyon jó.

Legyen súlyautomatikás, akkora amekkora a leendő helyén jól elfér, legyen rajta minimum 800-as fordulatszámú centrifugázás, az majdnem szárazra pörgeti. A programja ne tartson sokáig a villanyszámla miatt.

2009. ápr. 12. 07:40
Elöltöltős AEG+ külön a szárítós változat. Evvel a kettővel 10-15 évig nem lesz semmi problémád.
2009. ápr. 11. 23:29
LG-elöl töltősre szavazok:)
2009. ápr. 11. 06:16
Nekem az LG vált be.
17. anyuca66 (válaszként erre: 13. - Imibolya)
2009. ápr. 9. 16:54

Elég energiatakarékosak. ( állitólag, de a villanyszámlám nem ezt mutatja ).

A felültöltőset ha beindítás után találsz még olyan ruhát ami kimaradt, kikapcsolod, megvárod míg a zár is kiold, felnyitod az ajtót és berakod.

( Folyékony mosószert használok mindig. Van olyan ami habzik. Általába itthon vagyok amikor mosok, és a hangját ismerem. Azt is hallom, ha szerintem kevés a víz. Valamiért kevesebbet szívattyúzott. Akkor is felnyitom, és engedek rá vizet, egy keveset. Egyik alkalommal felnyitom, tele volt habbal. Átnéztem a ruhákat,találtam szinte szárazat). Te...-ba veszek a színes ruhákhoz : melós, farmerek stb. Fehérhez, és a színes kötött ruhákhoz, ami épp akción a legolcsóbb. " + " vettem a kötötthöz.

2009. ápr. 9. 16:49

Én is whirlpool-ra szavazok:)


Évek óta használjuk, semmi gond vele (mostani 4. éves) előtte volt egy 2001-ben vettem, azóta anyukám használja, de az sem volt "beteg".


Imádom a felültöltőset, nem kell annyit hajolgatni:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook