Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS esetén mire kell figyelni étkezésügyileg? Mit kell enni, mit nem szabad enni? fórum

PCOS esetén mire kell figyelni étkezésügyileg? Mit kell enni, mit nem szabad enni? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 15. 17:45
Szia! Ha étkezési tanácsot keresel, írd be a keresőbe a betegség nevét.hu és azon az oldalon rengeteg hasznos infot találsz a pcos-szel kapcsolatban, többek között étkezési tanácsot is. Elsősorban arra kell figylni, hogy sok alacsony GI-s és kevés közepes GI-s étel egyél és a magasakból lehetőleg ne, mert azok inzulinsokkot okoznak. Én már évek óta diétázom, de csak egy kis odafigyelést igényel, hogy mit mivel lehet kiváltani. Nekem nem volt törés a diéta. Egyébként a pcos kezelésben a gyógyszer mellett a diéta és a mozgás is nagyon fontos. Nem Te vagy az egyetlen, aki nem kap diétás tanácsadást, miután diagnosztizálták nála a betegséget. Van akinek nem is mondják, hogy diétázni kell... Az hogy hogy reagálsz a gyógyszerre az egyéni. Én például nem igazán fogytam tőle, bvár nálam van pajzsmirigy alulműködés is, ami azért neheziti a fogyást. Ez van...
10. *Királylány* (válaszként erre: 9. - Kolibri)
2009. ápr. 9. 17:01

Én nagyon szeretnék fogyni. Akkor nekem pont jó lesz. Bár a többi mellékhatás remélem elkerül.

Ha babát szeretnék majd mennyivel lesz nehezebb teherbe esni mint egy egészséges nőnek?

9. Kolibri (válaszként erre: 8. - *Királylány*)
2009. ápr. 9. 16:43

Fogytam, pedig nem voltam tulsulyos. Utana meg igazi csontvaz lettem, de szo szerint. 164cm, 44kg.

Persze senki nem hitte el, hogy nem direkt fogyozom.

Nem tudtam enni, mert folyamatosan rossz volt a gyomrom tole. Folyamatos teltsegerzetem volt. Az elejen hasmenest okozott, de az hamar rendezodott.

8. *Királylány* (válaszként erre: 6. - Kolibri)
2009. ápr. 9. 16:11

Ma írta fel a doki. Tegnap uh-n lett biztos hogy PCOS vagyok. ESte veszem be az elsőt.

Neked volt valami mellékhatás?

Fogytál mellete vagy nem is volt túlsúlyod?

7. *Királylány* (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2009. ápr. 9. 16:10
Gratulálok a babákhoz.
2009. ápr. 9. 14:47
Tudom, meg nagyon uj, de birod a gyogyszert?
2009. ápr. 9. 14:43
Van egy bizonyos GI dieta, ha rakeresel a neten, az sokat segit az etkezessel kapcsolatban.
4. Kolibri (válaszként erre: 3. - *Királylány*)
2009. ápr. 9. 14:42

En a gyogyszer (metformin) mellett nem nagyon tartottam dietat, bar igazabol enni is alig ettem, mert ugy elvette az etvagyamat. Jo odafigyelni a felesleges cukrokra (edesseg, cukros uditok) meg a szenhidrat bevitelre, legalabbis en ezekkel foglalkoztam csak. De ha szedsz gyogyszert, az elvileg "odafigyel" helyetted, de a tudatossag sosem art.

En 7havi metformin utan lettem terhes az elso babaval, a masodik meg szoptatas alatt csuszott be, nem szedtem metformint, o a mi "kis" meglepetesunk!:)

3. *Királylány* (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2009. ápr. 9. 14:37
Metfogamma850et írt fel ma az orvos. Még nem vagyok terhes. Egyenlőre még nem tervezek babát. Tegnap állapították meg a PCOS-t. Étkezész tanácsot nem kaptam most kutatok utána hogyan kell étkezni.
2009. ápr. 9. 14:30

Szia!


Szedsz valamilyen gyogyszert? Mar terhes vagy, vagy egyenlore tervezed?

2009. ápr. 9. 14:19
PCOS esetén mire kell figyelni étkezés ügyileg? Mit kell enni, mit nem szabad enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook