Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti milyen tortát csinálnátok házilag egy 2 éves szülinapjára? fórum

Ti milyen tortát csinálnátok házilag egy 2 éves szülinapjára? (beszélgetős fórum)


18. d0b7178f40 (válaszként erre: 17. - Marjann)
2009. ápr. 11. 13:04
semmei gond
17. Marjann (válaszként erre: 16. - Marjann)
2009. ápr. 10. 10:55
Ej, nem ide akartam, bocsi:(
2009. ápr. 10. 10:54

Mai (szigorúan böjti) menü

R: 2 kicsi banán, 1 barackos, műzlis joghurt

E: körte, babsaláta, 2 főtt tojás

V: gyümölcs (banán, narancs, körte, szerintem nem salátaként, ha már önsanyargatok:)

15. Marjann (válaszként erre: 14. - D0b7178f40)
2009. ápr. 10. 08:41

Egyszer egy főzős műsorban csináltak érdekes szülinapi kaját gyerekeknek.

A főétel volt a torta: darált húsból, fasírtféle volt csinálva, tortaformában sütve. A "krém" zöld krumplipüré volt (talán petrezselyemmel színezve), díszítésként koktélparadicsom. Tényleg úgy nézett ki, mint egy torta:)

A desszert meg hamburger volt: piskóta sütve kicsit kupolásra, a tetején mandulalapok voltak szezámmag helyett. Barna piskóta volt a husi benne, lekvár a ketchup, zöld zselé a saláta, puding a majonéz.

Baromi jól néztek ki:D

14. d0b7178f40 (válaszként erre: 12. - 4ca460d3e8)
2009. ápr. 9. 21:35

sajna nagyon válogatós.mert pl régen nagyon ette a gulyáslevest a húslevest.Most csak lé meg tészta.

nem nagyon akar húst enni.max virslinek meg melegszendónak.


de nem rossz ötlet.

13. Marjann (válaszként erre: 11. - D0b7178f40)
2009. ápr. 9. 13:33
Keresztben vágtuk el, bár azt hiszem nem pont középen. (ez függ attól, hogy milyen hosszú a tekercs, de látni, hogy mekkora kell, hogy magasabb legyen a mozdony eleje). Egyik guriga áll, a másik rendesen fekszik. Így: I-. Na érted:)
2009. ápr. 9. 13:33
Nekem hétvégén voltak a fiúk 3 évesek, palacsintatortát csináltam Nekik! A palacsinta lapok között puding volt, amibe még tettem magozott meggyet! Egy tortaformába tettem bele, és hagytam, hogy a puding az oldalára csorogjon, így miután kivettem a hűtőből és levettem a tortaforma oldalát, a torta oldala is szép volt! A tetejére pedig meggyes gyümölcskocsonyát tettem, majd tejszínhab, gyertyák és tüzijáték!
11. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - Marjann)
2009. ápr. 9. 13:30

a félbevágást hogyan gondolod?hosszában?vagy széltében?Tehát 2 halos csík egymás mellett?vagy 2 guriga egymás mellett?

köszi

2009. ápr. 9. 13:30
túró torta!
9. d0b7178f40 (válaszként erre: 5. - Mokuskas)
2009. ápr. 9. 13:28
szia megnézném mert nem mindent értek benn.priviben elküldöd a receptet is?köszi
2009. ápr. 9. 13:26
Mondjuk elég rendhagyó, de én egy palacsintatortának is örülnék (lekvár, dió benne), tetején csokimázzal.
2009. ápr. 9. 13:25
Ha szereti: Gyümölcstorta magozott cseresznyével, banánnal és barackkal a tetején. a zselé rajta külön izgis lehet, pláne ha ritkán csinálsz. Nevezd el UFO tortának, vagy valami mesés névvel látsd el, és kész a meglepi :)
2009. ápr. 9. 13:25

Süni torta: babapiskóta van beáztatva rumba, illetve aromába, azok lerakva ovális halomba, rá egy tejszínes-diós krém (nagyon könnyű), a tüskéje pedig mandula


Vonat torta: sütsz egy piskótatekercset, ketté vágod, az egyik darabot felállítod, a másikat mellérakod fektetve, odaragasztod (eredetileg azt hiszem eprek krém volt benne, de bármivel megcsinálhatod) Kereke vaníliás karika, ütköző, ablak csokiból, cukorból. Kéménynek pedig megy rá a két gyertya. Nagy sikere volt nálunk!

2009. ápr. 9. 13:24

Én piskóta lapok közé ill. rá kentem a következő "krémet". Túrót sötét gyümölcspéppel kevertem öszze.

Ez pl. lehet áfonyás bébiétel is így a magokkal sem kell vesződni és már elég édes is.

Mindezt be lehet szórni "jégcukorral", zizivel vagy akár gyümölcs szeletekkel. Habcsók díszítés helyett túró, ha összekeversz hígitásnak egy kis tejföllel egyészségesebb lesz még az is. De bevonhatod a zserbó csokimázával is:)

Ha akarod elküldöm a képet is róla.

4. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. ápr. 9. 13:15

Ha a krémeset nem igazán kedveli ,akkor csinálj zserbó féle tortát.

Abba lekvár és dió van szórva, kenve ,rétegezve,tetején csokimázzal.

Igaz téglalap alakúra szokták csinálni ,de szerintem megoldható,hogy a tészta lapokat tortaforma lapjára vágd és süsd.

2009. ápr. 9. 13:14
Joghurttorta, túrótorta, "pudingtorta" (több szín egymásra kuglóf formában)?
2009. ápr. 9. 13:14
Babapiskótás-gyümölcsös és kötőanyagnak puding.
2009. ápr. 9. 13:11

Ti milyen tortát csinálnátok házilag egy 2 éves szülinapjára?mert a krémeset nem igazán szereti(meg sem eszi)Ezért gondoltam,hogy itthon sütök neki.De mit?


köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook