Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a tapasztalatotok a Diane 35 fogamzásgátlóról? fórum

Mi a tapasztalatotok a Diane 35 fogamzásgátlóról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
288. JanaW
2013. dec. 19. 11:11

Ezt a cikket nemregen irtak a tablettarol. EN tobb evig szedtem, nem orulok a hirnek.


[link]

287. camylla
2013. okt. 22. 12:08

Sziasztok! :)

Ezt a szöveget már egyszer leírtam, szóval simán átmásolnám ide!


Hosszú de értelmes komment! :)


Akinek a szervezetének TÉNYLEG hormonbombára van szüksége, ahhoz hogy a helyére billenjen, annak HATÁSOS! Akinek meg nem a magas C-n kellett volna kezdenie a problémái kezelését, az csúnya véget ér, sajna.


Minden értelmes orvos alulról kezdi a "kezelést", megpróbál minél alacsonyabb hormontartalmú készítményt felírni mert ha az is hatásos, akkor felesleges Ms. Lórúgás Diane-t beszedni, mi akár több bajt is okozhat ilyenkor, mint ami eleve volt. Simán problémás bőrre tucatnyi olyan tabi van, amiben jóval kevesebb kártékony műhormon van. Ha az orvosod jó, akkor ezt ő is tudja. Ha nem, akkor barom módjára egyből felírja a lórúgást pattanásos bőrre.


Én már kb. kopaszodtam és borostásodott az állam, amikor elkezdtem szedni a Dianet. Tehát durván hormonproblémáim voltak, szükség volt lórúgásra. Az arcom nem volt vészes, bár voltak olyan hetek, hogy ki sem látszódtam a ragyák alól, mégsem ez volt a fő szempont, amiért szedni kezdtem a Diane-t, hanem a kopaszodásom és az arc szőrösödés miatt. És hatott. Kilenc hónapig szedtem, nagyon óvatos levezetést csináltunk a dokimmal. (A 6. hónap diane után már csak minden másnap szedtem, a köztes napokban meg elkezdtem az alacsonyabb hormontartalmú de szintén antiandrogén készítmény szedését. Ez ment 4 hétig, utána csak minden harmadnap volt Diane három hétig, és így tovább. Végül szép lassan áttértem a mostani fogamzásgátlómra, ami veszélytelen hormonmennyiséget tartalmaz. Mellékhatás? Nulla. Hajhullásom, arcszőrösödésem nem jött vissza.

Levezető gyógyszer szükséges, hogy ne jöjjenek vissza a tüneteid!


Szóval maga a gyógyszer nem rossz, de tényleg gubancnak kell lenni a szervezetedben, hogy jót tegyen "benned" és ne csesszen el mindent. Tehát ne a tabit hibáztassátok, hanem a dokit, aki felírta. :)

286. isus
2013. márc. 24. 20:17
285. isus
2013. márc. 24. 20:15

Sziasztok!

Azoknak szeretném jelezni, akik Diane 35 gyógyszert szednek, hogy előbb-utóbb magyarországon is be fogják tiltani. Én is ezt szedem, most már múlt időbe, de érdemes valami másra váltani.


Belinkelem az oldalt:

[link]

284. 937a2a883a (válaszként erre: 283. - Ivi79)
2013. febr. 20. 14:16
Igen,azért rákérdezek szerintem. :) Meg van egy ilyen fórum is külön,hogy magas tesztoszteron szint.
283. ivi79 (válaszként erre: 282. - 937a2a883a)
2013. febr. 20. 14:15
azé sztem kérdezz rá az ir-es csajoktól h ők mivel vitték le a tesztót, mert télleg sok jó eredmény született náluk..
2013. febr. 20. 13:53
Ja,amúgy lehet nem magas már a tesztoszteronom,1 hónap múlva kiderül,akkor megyek vérvételre.De nyáron még az volt,pedig akkor már régóta fogyóztam és szedtem a gyógyszert.Bízom benne,hogy azóta javult a dolog,de nem hiszem,mert a szőrösödésemen és a hajhullásomon észreveszem,hogy nem jobb a helyzet.
2013. febr. 20. 13:21
Mindegy,azért köszi a leírtakat.
280. 937a2a883a (válaszként erre: 279. - 937a2a883a)
2013. febr. 20. 13:18

Amúgy a menzeszem is teljesen rendbe jött,soha nem volt ilyen pontos.

Amúgy visszatérve a fórumra,mindig olvasom már egy ideje,de nem szoktam nagyon kérdezni.Most a barátcserje kapszulában gondolkozom,mert neten sok helyen olvastam,hogy segít.

279. 937a2a883a (válaszként erre: 278. - Ivi79)
2013. febr. 20. 13:14
Már néztem azt a fórumot is és hidd el,nagyon jól fogyózok,nem azzal van a baj.30 kilót fogytam le 8 hónap alatt koplalás nélkül.Minden eredményem sokkal jobb lett,csak a tesztoszteron nem.Itt nem a fogyival van a gond,ez tuti.Az orvos is meglepődött,hogy milyen jól csinálom,mert egyik páciense se szabadult meg ilyen gyorsan a kilóktól.Jó az orvos,mármint felvilágosít,mindenre válaszol,de a tesztoszteronom nem javul,akkor sem.És azt mondta,hogy már nem tud mit kitalálni és nem érti,miért nem csökken...pedig ideje lenne.
278. ivi79 (válaszként erre: 276. - 937a2a883a)
2013. febr. 20. 12:28

pedig megfelelő étrend, gyógyszer, mozgás mellett javulnia kell annak is.

nemtom te miképp fogyózol, de félek nem úgy ahogy kéne.. nézz át ide: [link]

itt sorra szülnek a csajok, és senki sem szed fogit.

metet megfelelő étrend nélkül meg ne szedd, mert többet ért mint használ

2013. febr. 20. 09:40
Ja,persze merckformint szedek,napi 2-t az 1000 mg-osból.De az is csak akkor kezdett el hatni,amikor elkezdtem fogyózni...szóval lehet nem is ez hatott,hanem szimplán a fogyi.De mondom,a tesztoszteronom egyre rosszabb a -30 kiló és a merckformin ellenére is. :(
276. 937a2a883a (válaszként erre: 275. - Ivi79)
2013. febr. 20. 09:29

Igen,azt kell helyretenni,de nekem azt mondta az orvosom,hogy a magas tesztoszteronra nincs semmilyen gyógyszer,csak a fogamzásgátló.Neten is utánaolvastam és természetes alapanyagú bogyókat/teákat találtam,de más gyógyszert nem.És amikor továbbirányított másik orvoshoz,ott is azt a választ kaptam,hogy mesterséges hormonok kellenek ahhoz,hogy csökkenteni tudják a tesztoszteronomat.Nem akartam szedni fog.gátlót,de azt mondta,hogy kell.Szedtem is fél évig,totál rosszul voltam tőle,rengeteg mellékhatása kijött és sajnos nem vitte lejjebb a tesztoszteron szintemet se. :( Sőt!Azóta magasabb lett és kezdek bepánikolni.Fogytam 30 kilót,de ez sem segített rajta...mondjuk az inzulinszintem legalább javult,de tesztoszteronom nem és sajnos ennek is elég nagy szerepe van a nehéz teherbeesésben.Márciusban megyek dokihoz és nyúzni fogom tuti,hogy találjon ki valamit és nem megint a fogamzásgátlót,mert kb 1-2 év múlva szeretnénk gyereket.

Amúgy az a rossz,hogy nem lehet biztosra tudni,hogy soká fogok e terhes lenni.A doki szerint nehezen eshetek teherbe,de ennek ellenére védekezünk,mert még nem szeretnék terhes maradni,viszont olvastam itt a hoxán,hogy ilyen betegség mellett az első hónapban összejött a baba.

275. ivi79 (válaszként erre: 272. - 937a2a883a)
2013. febr. 20. 00:42
pcos-t nem további mühormon szarral kell kezelni, hanem az okot vagyis nagyrészt(vagy mindig?)inzulinrezisztenciát kell helyretenni. ha vkinek dianetöl helyreállt mindene annak irtó nagy mázlija van, de 99%ban csak ront rajta. ismerek énis olyat akinek ezt adták majd hirtelen megvonták és teherbe esett, de attól még nem gyógyult meg..
2013. febr. 19. 22:52

a menzeszem beállította,

a ragyák eltüntek,

viszont fájt a lábam,a vádlim...sokszor szédültem és émelyegtem a bevétel után kb negyed órával..

Vannak ennél sokkal jobb gyógyszerek

273. Csillaaaa (válaszként erre: 270. - Deli79)
2013. febr. 19. 22:03
Akkora hülyeséget nem mondtam, mert a gyógyszer tájékoztatójában szó szerint ez szerepel: "A Diane-t nők férfihormon-függő betegségeinek kezelésére alkalmazzák", tehát nem fogamzásgátlásra. Az csak a gyógyszernek egy "mellékhatása" és ezért nem is kéne, hogy ez a gyógyszer fogamzásgátlóként éljen a köztudatban, mert nem erre fejlesztették ki elsősorban.
272. 937a2a883a (válaszként erre: 269. - Ivi79)
2013. febr. 19. 20:01
Az utolsó mondatod nem teljesen igaz.Van akinek segített,mert tényleg rendbe tette a menzeszét és eltűntek a cisztái.
271. 937a2a883a (válaszként erre: 268. - Csillaaaa)
2013. febr. 19. 19:59

Nekem a PCOS miatt írták fel és rengeteg mellékhatás kijött raktam.Azonkívül meg nem is hatott arra,amire felírták.

Szóval nem jó az elméleted. :)

270. deli79 (válaszként erre: 268. - Csillaaaa)
2013. febr. 19. 19:00
valóban hülyeséget mondtál.
269. ivi79 (válaszként erre: 268. - Csillaaaa)
2013. febr. 19. 17:01

nekem 20évesen(96ban) adta ezt a dokim fogamzásgátlónak, nulla hormonvizsgálattal, mert h akkoriban volt pár pattanásom, ami simán lehetett a nem megfelelő étrend miatt is.. uúgy hiztam tőle mint akit pumpálnak, kb fél-1év után kértem h adjon mást pl triregolt(mert barinőm is ezt szedi), mert ettől hízom nagyon, ja meg tele voltam mindenféle fertőzéssel akkoriban.


és sztem sokan vannak hozzám hasonlóan akikre a doki ezt rásózta, nem ők akarták, meg eleve vizsgálat döntse már el, h mi alkalmas vkinek, ne az h épp miről hallott ismerőseitől


azt nem is említem h pcosok meg ne szedjenek fogit, mert az csak ront rajtuk..

2013. febr. 19. 16:35
Olvasom itt a sok negatív hozzászólást és nem feltétlenül értek vele egyet. Lehet, hogy most hülyeséget mondok és ezért előre is bocsánatot kérek, sőt, javítsatok ki, ha nem így van, de én úgy tudom, hogy a Diane 35-öt PCOS-ben szenvedőknek szokták felírni. Szóval aki "csak" fogamzásgátlóként szedi, az szerintem ne lepődjön meg a negatív mellékhatásokon, mert ezt általában PCOS-es nőknek szokták ajánlani, akinek pedig nincs ilyen betegsége, arra jóhogy negatívan fog hatni a szedése.
267. deli79 (válaszként erre: 266. - Venezuela)
2013. jan. 28. 17:25
akkor talán azonnal hagyd abba!!! [link]
2013. jan. 1. 20:50
Huhh,basszus,ha előbb olvasok be,akkor tuti nem kezdem el szedni!az én mellékhatásaim:hányinger,szédülés,már 8 napja meg van...mikor este beszedem,kb 1 órára rá hirtelen el önt a vér.Fáj,és kemény a mellem,és már most tele a tököm vele!Nekem is az arcomra írta fel inkább a doki,kb 1 éve csesztet,hogy szedjek fog.gátlót,de már megbántam,hogy belementem,meg voltam én nélküle is!
2012. jan. 24. 11:50

Sziasztok!

Én kb 12 évvel ezelőtt (15-16 éves koromban) szedtem a Diane 35-öt, 1 éven keresztül. Azért írta fel az endokrinológus, mert rendszertelen volt a menzeszem és nagyon pattanásos volt az arcomon a bőr. Kb 3 hónap után nagyon szép lett az arcom, viszont a kilók csak úgy mentek fel. Összesen 12 kg-ot híztam.. Persze a menzeszem is beállt. Amikor egy év után abbahagytam a szedést, a kilók csak úgy mentek le, a pattik meg szép lassan visszajöttek, s a menzeszem ismét elmaradt. Akkor a doktornő ismét a Diane-t akarta felírni, de mondtam hogy én nem akarok megint 12 kilót hízni. Így végül Endometrilt adott. Ettől ismét kialakult a ciklusom, és a pattik se voltak már olyan vészesek (hozzátenném, hogy akkorjában sörélesztőtablettákat is szedtem). Nem emlékszem már az Endometrilt meddig szedtem (talán néhány hónap), de mikor abbahagytam ismét ciklus zavaraim voltak. Végül egy vitamin (egészen pontosan az Evening Primrose Oil a CaliVitából) hatására rendbejött a vérzésem.

Igazából sohase volt annyira pontos a menzeszem, nálam 1-2 hét tolódás ide vagy oda normális jelenség.

Aztán tavaly egy stresszes időszak hatására elmaradt a vérzésem, a doki Cykloproginovát adott egy hónapig, majd 3-ig Lyndinettet. Még szedtem őket megjött aztán meg már nem. Ja, és megnőttek a melleim.. Azóta 1 év telt el, a havimnak se híre se hamva. Ennyit a fogamzásgátlókról..

A diane szedése óta, így ennyi év után kezdtem azon gondolkodni, hogy nekem azóta vannak emésztési problémáim amióta azt szedtem. Lassú emésztés, kandida. Pajzsmirígy alulműködésről nincs szó, mert a T3, T4 stb szint rendben volt a kivizsgáláskor. Hát nálam ez a helyzet. Ha újra kezdhetném biztos hogy nem szednék semmiféle gyógyszert, hanem megvárnám hogy magától rendbejöjjenek a dolgok.

2012. jan. 19. 15:19

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!Kb 2 éve abbahagytam egy fogamzásgátló szedését,amit kb másfél évig szedtem (milligest) Nagyon fájtak tőle a melleim,nem kívántam a szexet,és a petefészkem is nagyon görcsölt. decemberben bekerültem a nőgyógyászatra,mert kiderült hogy cisztám volt,és akkor repedt szét.aztán a nőgyógyász felírta a Diana 35-öt,mert van valami baj a petefészkemmel.valami tüszőgyöngyöcskék vagy mik vannak rajta. és azt mondta hogy ez majd rendbeteszi.1 hónapja szedem,a melleim folyamatosan feszülnek,fájnak,csökkent a libidóm is.Vasárnap hagytam abba a szedést,szerda körül kellett volna megjönnie,és csak szombat estére jött meg.de hétfőn el kellett kezdenem szedni ujra.fél évig tartó kúrát kell végigcsinálnom,de nagyon félek,hogy valami bajom lesz tőle.nem akarom szedni tovább.semmilyen gyógyszert sem.szerintetek ha abbahagyom,lesz a petefészkemnek valami baja????a cisztám is tuti hogy az előző fog.gátló mellékhatásaként lett.ha tudtok esetleg valami megoldást,kérlek osszátok meg velem.segítsetek!

263. 937a2a883a (válaszként erre: 262. - Héjlii)
2011. dec. 13. 16:35
Szerintem keress egy állandó orvost és írass másik bogyót,mert ebben rengeteg hormon van és csak kúra szerűen szabad használni.
262. Héjlii (válaszként erre: 261. - 937a2a883a)
2011. dec. 13. 15:49
Én 1 évvel ezelőtt, csak a bőrproblémáimra meg a görcseimre kaptam.Rá egy félévre csöppentem bele a nemiéletbe, és azóta többször is voltam dokinál, és mindig másnál, de egyik se mondta, hogy álljak le vele vagy keressek mást. Most nézegettem utána a dolgoknak, mert mostanában volt hányingerem meg ilyesmik, és kicsit megijedtem, ezért kérdeztem.:)
261. 937a2a883a (válaszként erre: 260. - Héjlii)
2011. dec. 12. 22:23
Igaz,hogy mellékhatása,de nem a szó szoros értelmében,tehát általában nem fogamzásgátlónak adják,hanem különböző hormonális betegségekre és mellé még véd is a terhesség ellen.Amúgy rá is van írva a tájékoztatójára,hogy teljes értékű orális fogamzásgátló szer.Amúgy meg nem értelek...azt írod 1 éve írták fel,tehát azóta szeded elméletileg(amit nem nagyon lehetne,mert hosszú idő) és csak most kezdesz parázni?Ha eddig védett,nem hiszem,hogy most lesz gond belőle,mert ugyanúgy véd,mint a többi bogyó.
260. Héjlii
2011. dec. 12. 22:00

Sziasztok!

Nekem kb 1 éve írták fel, pattanásokra, görcsökre, ( még szőrproblémákra is :/)és egy cisztára, amitől ezek erősödtek. Az utóbbi nem nagyon vált be, a pattanások eltűntek, a görcseimet csak az első pár hónapba vette el, aztán ismét szenvedtem.

Voltam dokinál novemberbe, azt mondta, azért lehetséges, mert nem veszem be egy időben..vannak késések a bevételnél, de azok csak pár percesek, vagy max félóra.

Most -ahogy így olvasgattam a hozzászólásokat- tudtam meg h a gyógyszernek csak a mellékhatása a fogamzásgátlás..:/ Nagy a valószínűsége a teherbeesésnek mellette?

259. 5e48d37001 (válaszként erre: 258. - 07b09d4f4c)
2011. nov. 8. 08:57

Nekem is erre írták fel,egészen pontosan.CSak annyi ilyen fórum van már,hogy az abbahagyás után kihullott a haja az illetőnek,hogy eléggé félek.

3,5 évig szedtem.

SEmmi problémám nem volt,mindig napra pontosan,de szinte órára,de komolyan.

Meg kéne kérdezni egy dokit,hogy mi jöhet még szób nálad.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook