Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A húsvéti szent három nap: a nagycsütörtöki, a nagypénteki és a nagyszombati népszokások fórum

A húsvéti szent három nap: a nagycsütörtöki, a nagypénteki és a nagyszombati népszokások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A húsvéti szent három nap: a nagycsütörtöki, a nagypénteki és a nagyszombati népszokások

2009. ápr. 9. 12:55

Köszönöm!

Így már jobban tudom, mit is kell és lehet tenni ezeken a napokon!

2009. ápr. 9. 11:14
Jó, hogy olvastam, eszek is ma valami zöldet :) Holnapra meg már készül a böjti babsaláta, szerencsére egyedül vagyok az irodában:D
2009. ápr. 9. 11:03
Nagycsütörtök, nagypéntek és nagyszombat a húsvétot megelőző negyven napos böjt utolsó három napja, azaz a húsvéti szent három nap, latin nevén: Sacrum Triduum Paschale.
A kereszténység ezen a három napon emlékezik meg Jézus Krisztus kínszenvedéséről, kereszthaláláról és feltámadásáról.
Mozgó ünnep, így minden évben más napra esik.
A húsvéti szent három napi népszokások pl. a Pilátus-égetés, a tűzszentelés.

Ugrás a teljes írásra: A húsvéti szent három nap: a nagycsütörtöki, a nagypénteki és a nagyszombati népszokások

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook